Jaké zimní pneu na 4Motion ?

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Hesik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 08.01.2010 12:20

Re: Jaké zimní pneu na 4Motion ?

Příspěvek od Hesik »

Drzte mi palce :)
vyrazim do zimni sezony s R18 235/40 na 4Motionu 96kW rv 12/2004
Snad to pujde i bez retezu.

Pouziva nekdo retezy na 4Motionech????

Diky

Uživatelský avatar
Jeka
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 236
Registrován: 16.03.2009 18:06
Bydliště: Ostrava City
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké zimní pneu na 4Motion ?

Příspěvek od Jeka »

nepouzivam ,ale při sjezdu by se ti hodily! auto se sune samo dolu.. a nic neudelas.. musis strasne pomalu ani ABS nechce fungovat..tak ze ,musis prerusovane brzdit .. ... auto bylo nalozene + 4 lide vyjezd v pohode protože to mám TORSEN tak že 4 kolka napevno.. vyjede i nemožné ,ale na ty sjezdy si dej pozor..
ObrázekMitsubishi Pajero V80 3.2 DiD 167kW 2018
ObrázekSkoda Octavia Combi 96kW 2004
Variant B5.5 V6 2.5TDi,4Motion 2002

Hesik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 08.01.2010 12:20

Re: Jaké zimní pneu na 4Motion ?

Příspěvek od Hesik »

Diky,
tys sjezdy uz jsem zaregistroval, proste to jede jako na sanich.
Uvidime, hlavne abych ty kopce vyjel, cesta dolu uz nejak pujde :)

Jeste jeden dotaz, procetl jsem tady mraky diskuzi na tema 4Motion. Kde je a kde neni.
Ja mam 1,9 TDI 96kW PDcko. Mam taky torsen??

Uživatelský avatar
Jeka
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 236
Registrován: 16.03.2009 18:06
Bydliště: Ostrava City
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké zimní pneu na 4Motion ?

Příspěvek od Jeka »

Hesik píše:Diky,
tys sjezdy uz jsem zaregistroval, proste to jede jako na sanich.
Uvidime, hlavne abych ty kopce vyjel, cesta dolu uz nejak pujde :)

Jeste jeden dotaz, procetl jsem tady mraky diskuzi na tema 4Motion. Kde je a kde neni.
Ja mam 1,9 TDI 96kW PDcko. Mam taky torsen??

jojo nahoru snad jo :-)) Haldex..

no torsen se dával do roku 2002 ..od 2003 a novejší už mají HALDEX(proto jsem koupil TORSEN) mohl jsem si vzit 2003 ale haldex:-( ale zase spotřeba je asi jinde no.. schválně kolik ti to žre .. město.. mimo město a dálnice ? když jezdíš né extra pomalu .. kolem 100km..
ObrázekMitsubishi Pajero V80 3.2 DiD 167kW 2018
ObrázekSkoda Octavia Combi 96kW 2004
Variant B5.5 V6 2.5TDi,4Motion 2002

Hesik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 08.01.2010 12:20

Re: Jaké zimní pneu na 4Motion ?

Příspěvek od Hesik »

No dalnice pri 130km/h 7,1 ve meste 8,5.

Co jsem tak procital, tak haldexka prvni generace nic moc.

Uživatelský avatar
K8N
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 311
Registrován: 17.03.2008 13:15

Re: Jaké zimní pneu na 4Motion ?

Příspěvek od K8N »

Mám UG7 sice nemám 4motion, řekl bych že malinko hlučnější jsou ... a výdrž nic moc. Ale když byly nové, pochvaloval jsem si jejich vlastnosti. Ted budu koukat po Dunlop WS. UG7 dojíždím 3tí zimní sezonu.
Výdrž Michelin je opravdu famozní ... ale konkrétně u zimních pneu bych si na to dal pozor. Zimní pneu staré 4 roky strácí svoje schopnosti ( stvrdne ) kor při špatném skaldování přes léto ... Takže Michelin bych si vzal v případě velkého nájezdu km v zimním období. Hodně záleží na DOT. Tvrzení v Praze zimní pneu nepotřebuješ je naprosto o hubu.

Uživatelský avatar
Jeka
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 236
Registrován: 16.03.2009 18:06
Bydliště: Ostrava City
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké zimní pneu na 4Motion ?

Příspěvek od Jeka »

K8N píše:Mám UG7 sice nemám 4motion, řekl bych že malinko hlučnější jsou ... a výdrž nic moc. Ale když byly nové, pochvaloval jsem si jejich vlastnosti. Ted budu koukat po Dunlop WS. UG7 dojíždím 3tí zimní sezonu.
Výdrž Michelin je opravdu famozní ... ale konkrétně u zimních pneu bych si na to dal pozor. Zimní pneu staré 4 roky strácí svoje schopnosti ( stvrdne ) kor při špatném skaldování přes léto ... Takže Michelin bych si vzal v případě velkého nájezdu km v zimním období. Hodně záleží na DOT. Tvrzení v Praze zimní pneu nepotřebuješ je naprosto o hubu.

jojo haldex 1 a 2 gen. se pry strasne kazilo.. to stejne jako u Octavek 2000-2002 modely....
ObrázekMitsubishi Pajero V80 3.2 DiD 167kW 2018
ObrázekSkoda Octavia Combi 96kW 2004
Variant B5.5 V6 2.5TDi,4Motion 2002

Uživatelský avatar
Mario02
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 274
Registrován: 17.06.2008 18:25
Bydliště: Třinec

Re: Jaké zimní pneu na 4Motion ?

Příspěvek od Mario02 »

Já teď jezdím na nových Nokianech W+ a zatím maximalní spokojenost na suchu jsou tiché a po dnešním sněžení naprostá pohoda. Suomi umí...

Uživatelský avatar
patas1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 225
Registrován: 19.01.2008 12:13
Bydliště: Hradec Kralove

Re: Jaké zimní pneu na 4Motion ?

Příspěvek od patas1 »

samurai píše:Takže hlavně se podívej na test pneu ve tvém rozměru, myslím že menší než toto mít nebudeš: http://news.auto.cz/pneu/adac-testy-zim ... r16-h.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Michelin jsou klasika - výdrž, výkon, cena.
Goodyear - vydrží méně, ale o to více podrží
Dunlop - kompromis tak akorát mezi Michelin a Goodyear
Mám taky čtyřkolku, Michelin jsem zavrhl kvůli ceně, Goodyeary kvůli výdrži a tomu, že jezdím převážně v Praze a tam stačí na čtyřkolce i letní. Zimní jsem ale koupit musel, takže co teď? Koupil jsem dle testu Hankook Icebear a super. Oproti letním trochu hlučnější. Teoreticky bych zimní nepotřeboval, ale občas zajedu na hory. Kdybych měl dvoukolku a jezdil často na hory, nebo bych tam bydlel, tak bych bral asi ty Goodyear, ale takhle...

no ja nevim....porad se tu resi jaky gumy....ja v zime pouzivam obnovacky protektory se vzorkem Dunlopu a jeste se mi nestalo ze by zklamali a neco jsem nevyjel a to nebyli jen na 4motionu.Jezdili na pasiku predohrabu a na alhambre a proste vsichni stali a ja jel:-).Octyrkolce ani nemluvim ta proste vyjede vsechno pokud mas zimni gumy s trochu dobrym vzorkem.
Jsou tichy najeto na nich cca 40tkm a 4zimu jeste v pohode odjedou. spotrebu jsem neresil.....jezdim dalky 5,7 a po meste 7,5.Takze tak.A kdyz uvazim ze cely auto obuju za cca 3000kč tak neni o cem uvazovat pri predstave nacpat do obuti na zimu 9tkč se mi dela mdlo.Na dalsi zimu poridim zas protektory ale tentokrat se svedskou technologii GREEN DIAMOND....s granulema kremiku v behounu.Zkousel jsem je na ledu a jsou perfektni a zadna jina pneu se jim na ledu nevyrovna...teda krom gum se hreby.
takze asi tak ...a ted me ukamenujte.

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“