PŘÍSTROJOVKA: kontrolka žárovek, zhasne až po zabrždění

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
Rajdlos
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘÍSTROJOVKA: kontrolka žárovek, zhasne až po zabrždění

Příspěvek od Rajdlos »

prestalo to :o) takze je to uplne normalni? me strasil kamarad s vadnym naklonem
Sharan II 1.9TDi 96KW Highline
Honda S2000 w/ turbocharger T3/T4
Golf III 1.8T RS - R.I.P.

Prodej racing, tuning a styling autodoplňků - http://www.highperformanceparts.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: PŘÍSTROJOVKA: kontrolka žárovek, zhasne až po zabrždění

Příspěvek od michall »

Náklonem čeho :?:
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
Rajdlos
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘÍSTROJOVKA: kontrolka žárovek, zhasne až po zabrždění

Příspěvek od Rajdlos »

xenonu, ale ten funguje bez problemu, zkousel jsem proti zdi
Sharan II 1.9TDi 96KW Highline
Honda S2000 w/ turbocharger T3/T4
Golf III 1.8T RS - R.I.P.

Prodej racing, tuning a styling autodoplňků - http://www.highperformanceparts.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: PŘÍSTROJOVKA: kontrolka žárovek, zhasne až po zabrždění

Příspěvek od michall »

:D Náklon xenonu (ani klasiky) není prasklá žárovka.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
jeff78
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 269
Registrován: 02.01.2010 16:19

Re:

Příspěvek od jeff78 »

pistahufnagl píše:kdo má automat, tak pokud chce někam jet, tak na tu brzdu musí šlápnout hnedle. :wink: :wink:
presne tak. Jinak nemuzeme zaradit D :-) :D
VW Sharan 1,9 TDI 85KW AUY, tiptronic 5kv. 2005 HEX CAN VAGCOM 10.6.5

Uživatelský avatar
kewin357
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 23.06.2011 13:49
Bydliště: SR

Re: PŘÍSTROJOVKA: kontrolka žárovek, zhasne až po zabrždění

Příspěvek od kewin357 »

ahoj chlapci,
precital som si celu tuto temu 2x no stale tomu jasne nerozumiem :D

mam sharan 4/2004 maxidot,po nastartovani zasvieti kontrolka s vykricnikom a po stlaceni pedalu zhasne (alebo cca po 10sekundach zhasne sama) podla toho co je skor potom nabehne normalny rezim pal.pocitaca

skusal som vybrat dvojvlaknovu ziazovku zo zadneho svetla,cize som navodil stav vypalenej brzdy a svetla naraz a kontrolka vobec nezasvietila.vybral som pre skusku i zadnu smerovku,a stale nic.

vratil som to naspet a skusil odpojit ziarovku H7 predneho stretavacieho svetla,nastartoval,pritom zacala svietit kontrolka ako to je standartne a po stlaceni pedalu zhasla(alebo tych 10sek) potom som zapol svetla,a ukazalo mi symbol ziarovky no len na dobu 10 sekund.tak som znovu skusil vypnut svetla(motor som nehal bezat)znovu zapnut svetla a zas svietil symbol vypalenej ziarovky no len dobu 10 sekund,bez ohladu na to ci som stlacal brzdovy pedal,svieti i tak dobu 10sek.(pre skusku som to este par krat opakoval ,vzdy to bolo takto)

cize urcite viem ze signalizuje vypalenie prednych stretavacich no zadne svetla? to je otazne

preto mi nieje jasne ako to vlastne signalizuje,lebo s podobnou skusenostou mojej som sa tu nestretol.

riesim to teraz hlavne koli montazi tazneho zariadenia,firma co som ju kontaktoval mi napisala ze potrebuju vediet ci mi signalizuje vypalenie ziaroviek koli specialnej elektromontazi a zistim to tak ze. CITUJEM - vyberiem ziarovku zo zadneho svetla a zapnem palubovku a ak mi nebude nic signalizovat tak nepotrebujem ak mi ukaze CHECK alebo symbol ziarovky tak potrebujem specialnu elektromontaznu sadu

viete mi prispiet neakou radou alebo skusenostou,dakujem
Přílohy
IMG_1080.JPG
SHARAN 1.9TDI 96kW a niečo naviac , 4/2004 sport campervan edition

Uživatelský avatar
Charlie.007
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 263
Registrován: 22.03.2008 10:57
Bydliště: Jihomoravský kraj

Re: PŘÍSTROJOVKA: kontrolka žárovek, zhasne až po zabrždění

Příspěvek od Charlie.007 »

Nazdárek, určitě si nech namontovat tu speciální elektromontážní sadu, protože ty máš signalizaci kontroly žárovek :!:
A buď úplně v klidu, protože to, jak ti to funguje, je zcela správně. Ten symbol s tím vykřičníkem se objeví při každém zapnutí klíčku a zmizí buď po sešlápnutí brzd. pedálu a nebo po těch asi 10s. Pak se symbol může objevit, když zapneš třeba světla a PC zjistí, že ti nějaká žárovka nesvítí. PC tě upozorní a hláška zmizí po 10s anebo když vypneš vypínačem osvětlení. Ale nikdy nesvítí stále jako třeba u polodotu. Hlášku si můžeš vygenerovat tak, že najedeš do menu palubního počítače a tam pomocí tlačítek na pravé páčce najedeš na "stav vozidla" (pokud máš v češtině, jinak je to myslím druhý řádek) a tam zjistíš, co že to máš za závadu. Bohužel už to neumí najít, která žárovka ti nesvítí, to už musíš zapátrat sám :?
Seat Alhambra II 1.9 TDI PD 96 kW - prodáno
VW Sharan 2.0 TDI 135kW DSG 4M

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: PŘÍSTROJOVKA: kontrolka žárovek, zhasne až po zabrždění

Příspěvek od M@rty74 »

Mám maxidot v češtině,vozidlo dle podpisu, ale položku "stav vozidla" fakt v menu nemám :(
Jinak kontrola žárovek u mě funguje tak, že po nastartování se rozsvítí žárovka na dotu, šlápnu na brzdu a zhasne. Pokud mi reálně nějaká žárovka nesvítí, rozsvítí se symbol žárovky znovu po cca 30 vteřinách a svítí asi 15 vteřin. Když žárovku nevyměním, situace se opakuje po vypnutí zapalování znovu. Ovšem pokud jedu s prasklou žárovkou a praskne ještě jiná tak se symbol rozsvítí znovu během jízdy.
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
kewin357
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 23.06.2011 13:49
Bydliště: SR

Re: PŘÍSTROJOVKA: kontrolka žárovek, zhasne až po zabrždění

Příspěvek od kewin357 »

super,to som rad ze to takto nemam jediny :D takze mam signalizaciu urcite.
no stale pre mna ostava zahadou,ci mi to signalizuje aj vypalenie zadnych svetiel,doposial sa mi tu situaciu nepodarilo navodit.

stale sa chcem vyhnut tej "specialnej elektroinstalacii" ktora stoji 40€ :D ale nie,vsak ak mi to treba tak treba,potom budem musiet dat namontovat tu
SHARAN 1.9TDI 96kW a niečo naviac , 4/2004 sport campervan edition

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: PŘÍSTROJOVKA: kontrolka žárovek, zhasne až po zabrždění

Příspěvek od M@rty74 »

Jednou mi to hlásilo že problem - vystoupím a v zadním P světle obrysovka - vyndal jsem ji - vlákno dobré - vrátil ji tam a svítila,ale ráno to samé - signalizace - vylezu a rovnou dozadu - nesvítila - zkusil jsem bouchnout rukou do světla a svítila. Odpoledne jsem tu bestii vyhodil a dal novou - od té doby klid. Jinak jsem koukal po netu - elektroinstalace od westfalie včetně oné chytré krabičky vyjde v přepočtu na 77€, takže jestli ji máš za 40€ tak to je super cena ne ? http://www.tazne.cz/z11331-elektropripo ... ambra-7pin" onclick="window.open(this.href);return false;
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: PŘÍSTROJOVKA: kontrolka žárovek, zhasne až po zabrždění

Příspěvek od abeljozef »

Az na to ze SAG ziadnu specialnu elektroinstalaciu koly kontrole ziaroviek nepotrebuje, treba len spravne nastavit centralnu elektorniku pripadne prepojit z parkovacim asistentom ak je vo vybave. Ten park asistent je jedina vec ktora to trocha skomplikuje. Cudujem sa ze to firma ktora montuje tazne zariadenia nevie. :158:

Ale to uz je na temu tazne zariadenie takze tuna to neriesit. :good:

Martin M
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 26.06.2011 11:39

Re: PŘÍSTROJOVKA: kontrolka žárovek, zhasne až po zabrždění

Příspěvek od Martin M »

kewin357 píše:super,to som rad ze to takto nemam jediny :D takze mam signalizaciu urcite.
no stale pre mna ostava zahadou,ci mi to signalizuje aj vypalenie zadnych svetiel,doposial sa mi tu situaciu nepodarilo navodit.

stale sa chcem vyhnut tej "specialnej elektroinstalacii" ktora stoji 40€ :D ale nie,vsak ak mi to treba tak treba,potom budem musiet dat namontovat tu

Ahoj Kevine,

na Sharana II / 2008 jsem řešil totéž, tažné včetně elekroistalace jsem pořídil od HOOKu, vše za cca 3100Kč. Montáž samodomo za 1den.
Odborníky je třeba někdy poslat do ... ...školy!
Pokud bude zájem, pošlu materiály volně stažené z webu, které odborníci asi nikdy neviděli :taunt:

Uživatelský avatar
Rikipiki
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 365
Registrován: 17.01.2008 10:09
Bydliště: DětmaroVWice

symbol žárovky na maxidotu

Příspěvek od Rikipiki »

Ahoj sharanisti. Při otočení klíčku se mě na maxidotu nahoře objeví symbol rozsvícené žárovky s vykřičníkem uprostřed. Dočetl jsem se ,že se má rozsvítit ,když je některá ze žárovek vadná, přitom celé auto svítí. Po nastartování to ještě svítí asi půl minuty a pak zhasne a objeví se funkce na rádiu. Ještě dodám,že mám xenony s automatickým rozsvícením.


modedit: chjo, co si takhle zkusit nejdřív přečíst pravidla, a pak zkusit hledat ?

Uživatelský avatar
matko001
Závodník
Závodník
Příspěvky: 639
Registrován: 19.06.2012 23:32
Bydliště: Amsterdam NL

PŘÍSTROJOVKA: kontrolka žárovek, zhasne až po zabrždění

Příspěvek od matko001 »

Je to normalne - ja som sa tak tiez okaslal a uz som chcel menit jednotky xenonov
Rodinny Ford Galaxy 2003, 1.9 TDI 96kw, 6 st.
Vozitko mojej polovicky: Ford Focus mk1 2000, 1.8 benzin
Byvale rodinne auto: Ford Mondeo 2003 kombi, 2.0 TDCi, 6 MMT

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“