Co se stane u pevné 4x4 TORSEN? - řetězy

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
Jeka
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 236
Registrován: 16.03.2009 18:06
Bydliště: Ostrava City
Kontaktovat uživatele:

Co se stane u pevné 4x4 TORSEN? - řetězy

Příspěvek od Jeka »

Zdarek
Tak jsem uvažoval.. mám pevnou 4kolku TORSEN bez ASR(protiprokluzu) a co se stane když dám sněhové řetězy na předek? jak se to bude chovat? Logicky jsem uvažoval že když je pevná 4x4 tak řetězy mají být i na zadních kolech ? Co si o tom myslíte ?
ObrázekMitsubishi Pajero V80 3.2 DiD 167kW 2018
ObrázekSkoda Octavia Combi 96kW 2004
Variant B5.5 V6 2.5TDi,4Motion 2002

Uživatelský avatar
Chudej student
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4438
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Co se stane u pevné 4x4 TORSEN? - řetězy

Příspěvek od Chudej student »

Jeka píše:Zdarek
Tak jsem uvažoval.. mám pevnou 4kolku TORSEN bez ASR(protiprokluzu) a co se stane když dám sněhové řetězy na předek? jak se to bude chovat? Logicky jsem uvažoval že když je pevná 4x4 tak řetězy mají být i na zadních kolech ? Co si o tom myslíte ?
Ze se divim ze by si nekde neco mimo nejakou sjezdovku nevyjel.. :)
Jinak se nestane nic..
http://www.escape6.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Jeka
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 236
Registrován: 16.03.2009 18:06
Bydliště: Ostrava City
Kontaktovat uživatele:

Re: Co se stane u pevné 4x4 TORSEN? - řetězy

Příspěvek od Jeka »

Chudej student píše:
Jeka píše:Zdarek
Tak jsem uvažoval.. mám pevnou 4kolku TORSEN bez ASR(protiprokluzu) a co se stane když dám sněhové řetězy na předek? jak se to bude chovat? Logicky jsem uvažoval že když je pevná 4x4 tak řetězy mají být i na zadních kolech ? Co si o tom myslíte ?
Ze se divim ze by si nekde neco mimo nejakou sjezdovku nevyjel.. :)
Jinak se nestane nic..


tak že mám koupit 2 sady řetězů nebo stačí jedna na předek ?
ObrázekMitsubishi Pajero V80 3.2 DiD 167kW 2018
ObrázekSkoda Octavia Combi 96kW 2004
Variant B5.5 V6 2.5TDi,4Motion 2002

Uživatelský avatar
patas1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 225
Registrován: 19.01.2008 12:13
Bydliště: Hradec Kralove

Re: Co se stane u pevné 4x4 TORSEN? - řetězy

Příspěvek od patas1 »

Jeka píše:
Chudej student píše: Ze se divim ze by si nekde neco mimo nejakou sjezdovku nevyjel.. :)
Jinak se nestane nic..


tak že mám koupit 2 sady řetězů nebo stačí jedna na předek ?
osobne bych se na cely retezy pokud nejezdis na letnich gumach a nebo na sracku sjetejch zimakach vybodnul.Kde to prosimte chces jezdit ze te napadlo dat retezy na ctyrkolku???? 8O 8O 8O
Ale pokud na tom trvas tak kup sadu na predek a nestane se nic...proste to pojede taky,ale pokud chces bejt vubec machr tak obuj retezama vsechy 4kola a nebude cesty kterou by jsi neprojel :wow:

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Co se stane u pevné 4x4 TORSEN? - řetězy

Příspěvek od majkl1 »

Už se vidím, jak bych se nandával se čtyřm řetězama. :budo:
Prdím na ně, páč s tím projedu i tam kde jsem zůstával se starým Pajerem.
Zrovna včera jsem si chrochtal. V kopci u nás zůstal vyset kamion. Všichni kdo za ním zastavili, se už nerozjeli. Krom mého pašíka samozřejmě. Zesílil jsem rádio, dupl na plyn a frrrrrrrrrrrrrr.... (a to mám zimáky celkem už na prd)
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

tibiz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 07.01.2010 23:53

Re: Co se stane u pevné 4x4 TORSEN? - řetězy

Příspěvek od tibiz »

v manuale k VW Passat je pisane, pri pouziti snehovych retazi aj v pripade 4x4, sa tieto striktne montuju iba 2 a to na predne kolesa

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Co se stane u pevné 4x4 TORSEN? - řetězy

Příspěvek od majkl1 »

Je to jedno. Zhlediska konstrukce torsenu se stane maximálně to, že se bude torsen uvnitř neustále krapet protáčet ve šnekách, kvůli rozdílným otáčkám obou náprav. Ale pouze nepatrně. Osobně řetězy na torsna zavrhuji z hlediska jejich ceny a mé lenosti je nandávat. Ono koupit řetezy za tři kila a pak je roztrhat pár metrů po vyjetí a ještě aby ti poškrábaly plechy, to teda neeeeee. :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
Currahee
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3692
Registrován: 25.09.2007 10:11
Bydliště: StoVWěžatá Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Co se stane u pevné 4x4 TORSEN? - řetězy

Příspěvek od Currahee »

Tak jsem dneska poznal co to je torsen bez ESP. Zahrabal jsem se v závěji a stačilo vypnout ESP. V tu chvíli se z pašíka stal neskutečný tank a jelo se. Tím se mi potvrdila informace, že k vyhrabání se z bláta nebo sněhu se ESP vypne a je to. Docela si užívám jak se lidi perou o parkovací místo, kam přes sníh nemůžou vjet. V klidu si počkám, až to všichni zkusí, vypnu ESP a zaparkuju si tam. To jsou škleby a nadávky :mrgreen: Řetězy na torsena? Kravina! Stačej dobrý zimní gumy :wink:
Passat kombi B7 2.0TDI CFGB 157kW by Motorpower DSG 4motion r.2013
Opravy, repase a prodej baterií do akunářadí, diagnostiky, geometrií apod!

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Co se stane u pevné 4x4 TORSEN? - řetězy

Příspěvek od majkl1 »

A zatnout zuby a zavřít oči. Pak vyjede všechno. A když se podaří frajersky zahrabat, tak dělat: "Tohle auto? Ne to není moje. To je nějakýho vola." :mrgreen:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
SupermanXXX
Profík
Profík
Příspěvky: 1160
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: střední čechy

Re: Co se stane u pevné 4x4 TORSEN? - řetězy

Příspěvek od SupermanXXX »

u nás zapadal kopec sněhem a policajti se rozhodly ýe budou pouštět jedom lidi co jedou dolu, já jel nahoru a nechtěli mě pustit :evil: přitom bych to vyjel i na letnákách :twisted: nevim na co řetězy ale píšou že u torsenu maj bejt i pneu stejný typ a hloubka dezénu takže řetězy taky na všechny čtyři,

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Co se stane u pevné 4x4 TORSEN? - řetězy

Příspěvek od majkl1 »

Já myslím, že se jená o dlouhodobé ježdění na pevném povrchu s různými obvody kol. pak se bude neustále protáčet torsen a určitě bude docházet k jeho většímu zbytečnému opotřebení. Nehledě na to, že při prudkých obratech může též zbytečně spínat EDS. Když ujede pár kiláků na sněhu, tak to pašík přežije. Ale i tak si myslím, že řetězy jsou zbytečnost. Na silnici to je bezpředmětný a pokud bude lítat po poli, tak je lepší traktor, nebo sněžnice. :mrgreen:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
patas1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 225
Registrován: 19.01.2008 12:13
Bydliště: Hradec Kralove

Re: Co se stane u pevné 4x4 TORSEN? - řetězy

Příspěvek od patas1 »

Currahee píše:Tak jsem dneska poznal co to je torsen bez ESP. Zahrabal jsem se v závěji a stačilo vypnout ESP. V tu chvíli se z pašíka stal neskutečný tank a jelo se. Tím se mi potvrdila informace, že k vyhrabání se z bláta nebo sněhu se ESP vypne a je to. Docela si užívám jak se lidi perou o parkovací místo, kam přes sníh nemůžou vjet. V klidu si počkám, až to všichni zkusí, vypnu ESP a zaparkuju si tam. To jsou škleby a nadávky :mrgreen: Řetězy na torsena? Kravina! Stačej dobrý zimní gumy :wink:

presne vim o cem mluvim....kurwa to je pocit kdyz kazdej cumi s otevreou hubou do a nebo z ceho jsi vyjel a co projel.....pak to zkusi sami a jsou v riti:-D

skoda ze tuhle vlastnost pasika clovek vyuzije parkrat do roka a nekdy ani to ne :(

petrbosss
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 21.10.2009 23:47
Bydliště: Brno

Re: Co se stane u pevné 4x4 TORSEN? - řetězy

Příspěvek od petrbosss »

Pokud máš jeden pár řeťezů, dávají se na předek, aby když pojedeš nahoru po černé a náhodou náprava bez řeťezů začne prokluzovat, tak ťe přední náprava táhla dopředu ( na zadku by tlačila a špatně by se řídilo ). Jinak na sňehu ja to vážně zbytečné, tam tě dřív zastavý hloubka sněhu když si sedneš na břicho. Ty řetězy jedině na projížďku po kluzišti, ale určitě pro klid duše jednu sadu uvezeš :wink: A pokud je budeš mít v kufru, určitě se nedostaneš do situace že je budeš potřebovat. :D

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Co se stane u pevné 4x4 TORSEN? - řetězy

Příspěvek od ameron »

s torsenom som zatial vysiel aj cez hlboky sneh na ceste na lyzovacku. Vsetci si davali retaze ale na passat 4x4 je to zbytocne. Dal by som si ich jedine keby bol na ceste dokopca, alebo dole uplny lad. Tam by to malo zmysel.

Uživatelský avatar
sss601
Pilot
Pilot
Příspěvky: 723
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Co se stane u pevné 4x4 TORSEN? - řetězy

Příspěvek od sss601 »

tibiz píše:v manuale k VW Passat je pisane, pri pouziti snehovych retazi aj v pripade 4x4, sa tieto striktne montuju iba 2 a to na predne kolesa
A vis to jiste? Ja mam pocit ze tam pisou ze se maji dat na vsechny kola ale musim se mrknout vim na stopro ze u haldexu se davaj jen na predek.

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“