Voda v posilovaci brzd?

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
duskos
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 18.02.2008 13:30
Bydliště: Michalovce, SVK

Voda v posilovaci brzd?

Příspěvek od duskos »

Caute vsetci.
Mam problem s brzdami (3BG, 1.9 TDI, r.v.2001, ABS,ESP). Ale deje sa to len rano, ked auto stalo vonku celu noc v mraze. Ako napr.dnes rano. Nastartoval som auto, nechal som bezat motor a oskrabal som okna od namrazy (cca 1 min.) potom som sadol do auta a cuval som z dvora. A ked som chcel zabrzdit, pedal bol tvrdy a takmer som vycuval pod kamion.... nastastie som zatiahol rucnu brzdu. No nebolo to az take dramaticke, ale aj tak.
Vyzera to tak,ze niekde v brzdovom systeme bude asi voda a ako tu tak citam vase prispevky, vyzera to na posilovac brzd
Da sa nejako ta voda dostat von z toho posilovaca? Alebo nedajboze treba menit cely posilovac??? Ako zistim,ze mam vodu v posilovaci, pripadne niekde inde?
Vopred diky za rady.
VW Passat Variant 1.9 TDI 74kW, r.v. 01
VW Passat Variant 2.0 TDI 103kW, r.v. 07

standa_passat
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 09.09.2008 23:09
Bydliště: Brno

Re: Voda v posilovaci brzd?

Příspěvek od standa_passat »

Ahoj.
Stejný případ jsem řešil přesně před rokem. Ucpal se ni kanálek na vytékání vody a ta se dostala do posilovače brzd. . Jak mrzlo , tak to nebrzdilo. Proto jsem musel posilovač zahřívat fénem a brzdil jsem. Potom jsem vzsunul hadici z posilovače na nasávání vzduchu , a jehlou a stříkačkou jsen vycucnul vodu. Bylo to celkem k něčemu ale nastal jiný problém. Jedeš za autem. To náhle zabrzdí a ty také. On povolí , ty kopíruješ a zase začne prudce brzdit. No a já jsem byl v pr....Sice jsem brzdil , ale bez posilovače. No prostě děs. No koupil jsem na aukru jinej posilovač /1000 kč,-a zhodou okolností mi to dneska kámoš dává do kupy. Doufám že to bude brzdit jako dřív. Toto je moje zkušenost, a nikomu ji nenutím. Také jsem sem vložil téma , ale nikdo nereagoval. Standa_passat Brno.
duskos píše:Caute vsetci.
Mam problem s brzdami (3BG, 1.9 TDI, r.v.2001, ABS,ESP). Ale deje sa to len rano, ked auto stalo vonku celu noc v mraze. Ako napr.dnes rano. Nastartoval som auto, nechal som bezat motor a oskrabal som okna od namrazy (cca 1 min.) potom som sadol do auta a cuval som z dvora. A ked som chcel zabrzdit, pedal bol tvrdy a takmer som vycuval pod kamion.... nastastie som zatiahol rucnu brzdu. No nebolo to az take dramaticke, ale aj tak.
Vyzera to tak,ze niekde v brzdovom systeme bude asi voda a ako tu tak citam vase prispevky, vyzera to na posilovac brzd
Da sa nejako ta voda dostat von z toho posilovaca? Alebo nedajboze treba menit cely posilovac??? Ako zistim,ze mam vodu v posilovaci, pripadne niekde inde?
Vopred diky za rady.

Uživatelský avatar
wvwvw
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 248
Registrován: 27.03.2008 13:21
Bydliště: SK - TS

Re: Voda v posilovaci brzd?

Příspěvek od wvwvw »

ak ti to robí voda , tak by si ju mal vidieť pod posilovačom a vyčistiť kanálik na odvod vody
Ale môže to byť aj tým, že ti uniká, al. vôbec nejde podtlak do posilovača
Odpoj hadicu čo ide do posilovača pri naštartovanom motore a uvidíš (počuješ) či ti tandemové čerpadlo tvorí podtlak. Ak nie tak tandemové čerpadlo je kaput

mirysek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 17.12.2009 09:59

Re: Voda v posilovaci brzd?

Příspěvek od mirysek »

mam podobny problem,nastartuju rozjedu se ale auto nebrzdi,pedal je tvrdy po chvili vse v poradku,nedavno jsem mel auto v servisu a vse ok,bylo totiz v teple.Mam ho teprve 3 tydny tak toho moc nevim,dekuju za pomoc

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Voda v posilovaci brzd?

Příspěvek od majkl1 »

Rozmraž, vyndej hadici od vývvěvy a nějakou delší stříkačkou vysaj vodu. :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

mirysek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 17.12.2009 09:59

Re: Voda v posilovaci brzd?

Příspěvek od mirysek »

dekuju a mohl by jsi mi to trosku popsat??kde to je :D jeste se v tom nevyznam a teprve se tady ucim :D

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Voda v posilovaci brzd?

Příspěvek od majkl1 »

Tak to radši nech na někom kompetentním, přece jenom se jedná o brzdy.
Je to pod oknem vedle baterky. Takovej bazmek ve tvaru "lítací talíř se šulínem" vede z něj jedna tlustá gumová hadica plus z toho šulína několik tenkých kovových trubek. :lol:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

mirysek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 17.12.2009 09:59

Re: Voda v posilovaci brzd?

Příspěvek od mirysek »

dobre,diky.Jinak dneska jsem jel delsi trasu hned z rana a asi 50km jsem mel uplne zatvrdly pedal az potom trosku zacal povolovat,ale moc dobre to porad nebrzdilo.Tak uvidime jak to dopadne v servisu.Kazopadne dekuju!!!Dam potom vedet jak to dopadlo

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Voda v posilovaci brzd?

Příspěvek od majkl1 »

Ty se s tím sr*t nebudou. Daj ti tam nový a fertig! Hlavně zjisti, proč ti tam ta voda teče, jinak budeš třeba za měsíc tam, kde jsi teď i s novým posilovačem. :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

mirysek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 17.12.2009 09:59

Re: Voda v posilovaci brzd?

Příspěvek od mirysek »

Tak jsem menil brzovou kapalinu,v posilovaci v te nadobce byl samy led v tech mrazech,v servisu vw rikali ze to bude tim,vycistili odvodnovaci kanalky a pedal uz neni tvrdy,ale porad nebrzdi jak ma.Zkousel jsem to nekolikrat rozjet se a prudce zabrzdit a trva to dost dlouho nez se uplne zastavim,nekdy to ale funguje dobre.Nevim co dal :(

samot30
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 07.01.2010 22:53

Re: Voda v posilovaci brzd?

Příspěvek od samot30 »

Taky mám takový problém.Na podzím jsem myl auto a jehličím se mi ucpál odvodnovací kanál:o(.Polovina posilovače byla pod vodou a ted,když mrzné,tak jsem pěkně v háji.Pomůže,když ty vodu odsaju?

mirysek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 17.12.2009 09:59

Re: Voda v posilovaci brzd?

Příspěvek od mirysek »

Rikal,jsem jim v servise,ze jsem slyseli o tomhle,ale rikali,ze tohle to vyresi jen docasne

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Voda v posilovaci brzd?

Příspěvek od majkl1 »

Jasně že jen dočasně. Profesionálně ti to udělaj jen v servisu.
Sice udělaj to samý (výtáhnou to stříkačkou), ale naúčtujou novej posilovač. :twisted:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

roved
Řidič
Řidič
Příspěvky: 154
Registrován: 29.06.2009 22:34

Re: Voda v posilovaci brzd?

Příspěvek od roved »

No ja mam to iste voda v prvej komore vobec nieje ale nechapem tomu ako je mozne ze sa dokaze dostat voda dnu a von uz nie :D a k tej vode ona sa dostane az do poslednej komory a tam nepomoze ziadna striekacka ani hadicka takze novy posilovac caka aj mna niekto to aj rozobral ale uz to neposkldal aby to fungovalo a asi sa to ani neda riskovat cize aj ked vyberete vodu z prvej komory dalsia voda je v dalsich takze moja lenivost bude stat 200eur uz budem cistit kanale alebo tam vyrezem 10cm otvor 8O

Milhausman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 185
Registrován: 17.07.2010 14:01
Bydliště: Valašské Klobóky
Kontaktovat uživatele:

Re: Voda v posilovaci brzd?

Příspěvek od Milhausman »

No je chlapi videt jak ctete prispevky.Minuly tyden se to tu resilo a par kluku vymenovalo posilovace a od te doby je klid.Ja sam jsem tu debatu rozpoutal,protoze jsem mel to same jako ty kolego.Mas tam proste zmrzlou vodu.Ja to mel take jeste minuly tyden.Posilovac jsem dal ven a cely rozebral na prvocinitele.Odsat voda se neda,je to blbost co ti tu pisou.Da se odsat pouze z prvni komory,k dalsim dvoum se samozrejme nedostanes.Ja mel vodu v prostred a vzadu u pedalu,takze jsem od pedalu vodu vylil ale musi posilovac jit ven.A stejne vodu odprostred vemas sanci vylet.Vim o cem mluvim,jsem automechanik.Musis to rozebrat.Ale uz to nikdy neslozis jako to bylo drive utesnene,kdyz to bylo nove,protoze vevnitr je vse samozrejme zrezivele.Navic kanalky nemusis mit vubec ucpane.Je to proste bolest techto aut.Za ty roky co to jezdi se tam proste v zime srazi voda,ktera nema kama ven a pak to zamrzne.Treba jako u mne za 10 let od novoty auta.A to mam jak rikam kanalky ciste a voda tam nikde nebyla.Ani pod posilovacem,ani pod baterkou.Pak mi kluci poradili jeden super obchod na netu kde posilovac origo novy nemecke znacky TRW koupis za 2700 kc.Normalne stoji kolem 6-7 tisic.Z vrakacu to nema cenu brat a ani bych to od nikoho nekoupil,protoze kazdy to meni jenkvuli te vode,pak ji vyleje,koupi si novy a stary prodava z polovicni funkcnosti a navic pokud nemzrze,coz je 90 procent roku,tak to ani nepoznas ze tam voda je.Ja tam mel 3 litry a brzdilo to celou dobu normalne.az prislo -15 tak byl problem na svete.Nenech se navest na blbost.Potvrdi ti to tu spoustu lidi,co to take minuly tyden resili.Mrkni na tohle a sam uvidis.

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=160&t=224794" onclick="window.open(this.href);return false;

Napis jak si dopadl.

Tu mate ten obchod a kupujte.Maji to skladem a kdyz ne,tak zitra urcite.Objednavaji je porad,protoze je to proste bolest techto aut v zime.Mas to na drudy-treti den doma.

http://www.nd-skoda-volkswagen.cz/cz/au ... -2005.html" onclick="window.open(this.href);return false;

A pokud chcete nekdo nejakou radu ohledne toho tak jsem to byl ja,kdo to rozebiral a nepovedlo se.Ale jedu do nemecka,takze nebudu na netu do patku.Ale pak vsem odpovim.

A jeste jedna vec.Pokud se rozhodnes si to vymenit sam,tak budes tyden spekulovat nad tim,jak se to da vubec vytahnout.Je to udelane tak,aby si to jen tak doma nekdo nevymenil.Ale jde to,pokud vis,kde zhruba sahnout.A musis zhodit i listu pod celnim oknem a sterace,jinak to budes tahat nasilim ven a jeste si tu listu popraskas.Problem je oddelit posilovac od brzd.pedalu.Jak rikam.Ja to delal skoro dva dny s tim rozebranim posilovace,protoze jsem to nemohl dostat ven,Pak jsem tam dal jako by opraveny posilovac,ktery proste na stole nejde vyzkouset,takze musi dovnitr.Vse jsem dodelal,odvzdusnil a ono ejhle,posilovac je jeste horsi nez byl.Takze zase hurá ven.To uz trvalo 10 minut,ponevadz uz vis co a jak udelat.A stejne budes kupovat novy.Ver mi.Chtel jsem usetrit,protoze penez nikdy neni dost.Ale 3 odpoledne v prdeli a prace zadna.Samo ze jsem to delal s pivem a kafíčkem na stole.Jinak bych to take zvladl rychleji.Ale chtel jsem si s tim pohrat a posilovac jsem dokonce i vsude zatmelil at mam jistotu.A stejne se to nepodarilo.To uz si myslim ze je lepsi usetrit na tandemovem cerpadle.To pretesnis na pohodicku.Staci pasta za 200 kc a mas usetrenych 6000 za tandem.
Naposledy upravil(a) Milhausman dne 14.02.2012 15:29, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“