MOTOR, OLEJ: únik motorového oleje

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Re: MOTOR, OLEJ: únik motorového oleje

Příspěvek od Tommate »

ok,takže filtr tedy není ......ale ten odlučovač jsem myslel že je ten kruhový plast co je na víku vačky, nebo co to teda je, dneska jsem zrovna měnil hydroštely a zjistil jsem že mám ten průsak i kolem těsnění toho víka, celá zadní strana bloku zadělaná olejem

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: MOTOR, OLEJ: únik motorového oleje

Příspěvek od Marek77 »

Ten kruhový černý talíř na víku ventilů je regulační ventil, který udržuje stejnou hodnotu tlaku v bloku a v hlavě.

Uživatelský avatar
Luca_69
Řidič
Řidič
Příspěvky: 199
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Milevsko
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, OLEJ: únik motorového oleje

Příspěvek od Luca_69 »

bodyvlk píše:Já mám 81 kW a odlučovač není, je to chyba nebo ne? Pokud ho někdo má, tak ho koupím i s tou hadicí.
tohle mám já na 81 kW viz horní obrázek.. ale je fakt že mám tu nádobku "1C" prasklou.
Přílohy
odlucovac.jpg
http://WWW.MAJESTYCLUB.CZ" onclick="window.open(this.href);return false;

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: MOTOR, OLEJ: únik motorového oleje

Příspěvek od Marek77 »

To je právě ten odlučovač oleje.

pepanek1956
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 23.06.2009 12:42
Bydliště: sadska

Re: MOTOR, OLEJ: únik motorového oleje

Příspěvek od pepanek1956 »

dobry den, chci se zeptat jake mate zkušenosti se spotřebou oleje v motoru.ja po 3000km dolívam tak 1l oleje.Je zajímavé,že do první výměny oleje ve 30 000km jsem nic nedolíval,tato spotřeba začla pravě až po té výměně.olej měnily ve značkovém servisu.

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Re: MOTOR, OLEJ: únik motorového oleje

Příspěvek od Tommate »

pokud to jde, zjisti si jaký olej byl v motoru před servisem a jaký tam dali při poslední výměně, hlavně viskozitu (např. 5W30), a napiš to sem, rozdíl možná napoví, třeba použili lehkoběžnější olej, který více proniká netěsnostma, ta spotřeba by tak i souhlasila

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: MOTOR, OLEJ: únik motorového oleje

Příspěvek od Marek77 »

A nebo blbě dotáhli vypouštěcí šroub na vaně - s tím jsem se setkal mnohokrát.

pepanek1956
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 23.06.2009 12:42
Bydliště: sadska

Re: MOTOR, OLEJ: únik motorového oleje

Příspěvek od pepanek1956 »

tak jsem zjistíl že tam je castrol SLX longlife 5W-30 a udajně tam byl ten samý i předtim.motor je čísty a pod autem olej také není vidět.auto bylo v záruce tak jsem to řešíil v servisu nic nenašli,je to prý v normě.A norma je 1l na 1000km tak nevím!!!!! pepanek

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: MOTOR, OLEJ: únik motorového oleje

Příspěvek od Marek77 »

U těchto olejů je jasné, že díky nízké vazkosti je spotřeba oleje vyšší než třeba u minerálních olejů (které Ty ale samozřejmě používat nemůžeš). U zajetých motorů se může stát, že mezi výměnami se tu a tam nějaký ten chlup doplní, ale litr za 3000 km mi přijde dost. I když je možné, že máš motor ještě nový a sedá si to. U motorů, které mají méně než 50.000 km může být díky "syrovosti" spotřeba oleje vyšší než potom, až si to sedne. Ale to mi přijde divné, že předtím jsi ten problém neměl a teď ano.

rioss
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 25.10.2009 19:40
Bydliště: Brno-> tady bydlím já <-Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, OLEJ: únik motorového oleje

Příspěvek od rioss »

chtěl bych se zeptat zda jste se někdo nesetkal s únikem oleje někde na boční straně( levé zepředu) kape to asi na ten remen nebo něco a rostřikava to směrem k přední části auta, vůbec se mi to nelíbí a nwm co si pod tím mám představit :( :roll: :kap: :out:
Přílohy
07012010433.jpg
-> sharminator <-

____________________________

VW SHARAN II. 1,9TDI 02, 85 kw černej ďábel

Uživatelský avatar
bodyvlk
Závodník
Závodník
Příspěvky: 514
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: východní čechy

Re: MOTOR, OLEJ: únik motorového oleje

Příspěvek od bodyvlk »

To může být špatným těsněním pod víkem. Mě ho jednou v servisu skřípli a teklo to po boku motoru (vlevo). Vyhádal jsem na nich nový a raději ho vyměnil sám. U jiného auta mi zase takto odcházelo gufero na čerpadlu k posilovači. Po výměně OK. A stříkalo to úplně stejně.

rioss
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 25.10.2009 19:40
Bydliště: Brno-> tady bydlím já <-Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, OLEJ: únik motorového oleje

Příspěvek od rioss »

bodyvlk píše:To může být špatným těsněním pod víkem. Mě ho jednou v servisu skřípli a teklo to po boku motoru (vlevo). Vyhádal jsem na nich nový a raději ho vyměnil sám. U jiného auta mi zase takto odcházelo gufero na čerpadlu k posilovači. Po výměně OK. A stříkalo to úplně stejně.

a jak je ta oprava gufera nákladná peněžně a časově kdyby to náhodou bylo ono? díky :(
-> sharminator <-

____________________________

VW SHARAN II. 1,9TDI 02, 85 kw černej ďábel

golfgti16vv
Závodník
Závodník
Příspěvky: 630
Registrován: 07.11.2007 10:27
Bydliště: ŠUMAVWA

Re: MOTOR, OLEJ: únik motorového oleje

Příspěvek od golfgti16vv »

neni to nic náročného sundat rozvody vymněnit simeringy nejlepe hned všechny na pd jsou dva na rotačce tři rozměr 32/47/10 ,ten simering stoji asi 60 kč a je klid

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: MOTOR, OLEJ: únik motorového oleje

Příspěvek od michall »

Taky mám problém s únikem. Mám mokrou zadní stranu motoru. Turbo je suché, hadice k němu taky, jiné hadice, spoje, ... taky, mokrý je ě jen blok motoru. Viditelně to prostě nikde neteče. Motor jsem přitom nechával někdy vloni v létě umýt. Co ještě zkontrolovat ?
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
bodyvlk
Závodník
Závodník
Příspěvky: 514
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: východní čechy

Re: MOTOR, OLEJ: únik motorového oleje

Příspěvek od bodyvlk »

Pokud myslíš opravu gufera v posilovači, tak to byl nářez. Jako náhradní díl neexistuje, pouze celý posilovač. Tak sundat z auta, rozebrat, stáhnout speciálním stahovákem řemenici, změřit staré gufero, sehnat nové - stejné neexistuje. Sehnal jsem si podobné z SKF, nasadit, nalisovat řemenici, dát zpátky, zalít olejem a hotovo. Všechno dohromady den práce a cca 80 za gufero. Dělal jsem to před 6-ti lety a stále to drží. Ale nebyl to Sharan.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“