Klapka sebou škube, proč? VAG OK! Fakt už nevim. Xindl! STR3

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
cubic214
Závodník
Závodník
Příspěvky: 528
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Žilina (SK)

Re: Klapka sebou škube, proč? VAG OK! Fakt už nevim. Xindl! STR3

Příspěvek od cubic214 »

u mna to trhanie sposobovalo cidlo tlaku v serve, vag hadzal len skrat na kostru inak nic, prejavovalo sa to trhanim a hlavne to zralo aj so zaradenou rychlostou ked bol pusteny plyn...

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Klapka sebou škube, proč? VAG OK! Fakt už nevim. Xindl! STR3

Příspěvek od bifur »

Dnes som nahodil novu klapku a MAP. Mam tam novu lambdu, cidlo teploty, zapalovacie kable.. Sklbe to stale. Este viem ze mam nacaty zapalovaci modul, ale nemam momentalne prachy.
Cubic214: aky mas motor? aky kod motora? To cidlo bolo pri cerpadle?
Naposledy upravil(a) bifur dne 12.11.2009 23:23, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
cubic214
Závodník
Závodník
Příspěvky: 528
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Žilina (SK)

Re: Klapka sebou škube, proč? VAG OK! Fakt už nevim. Xindl! STR3

Příspěvek od cubic214 »

mam 1.6SR to cidlo neni pri cerpadle, u nas na 1.6 je pod alternatorom

Vajda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 29.11.2009 13:16

Re: Klapka sebou škube, proč? VAG OK! Fakt už nevim. Xindl! STR3

Příspěvek od Vajda »

Tohle mi to taky dělalo, jakmile se zahřál motor, tak přidával plyn. Vyměnil sem čidlo motoru a zatím to funguje. Jenže mi zase blbne volnoběh, je moc vysoký cca. 1000 otáček, někdy klesne na 780 někdy ne. Ve VAGu umím jen vyčíst chyby, tak nevím jak nastavit klapku nebo zjistit její úhel. Taky mi to blbne při startování. Natočím to, cca 800 otáčak a hned to padne na 500, zamrmle a zdechne. Musím drobet přidat plyn. Mam 1.6 SR

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: Klapka sebou škube, proč? VAG OK! Fakt už nevim. Xindl! STR3

Příspěvek od DworiBak »

:arrow: Vajda - stáhni si VIS tam je to vše popsaný nebo zde na klubu jak to nastvit já tu tu psal nejmín 100 :D ale musíš mít FULL verzi vagu jinak to neuděláš :wink:

Vajda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 29.11.2009 13:16

Re: Klapka sebou škube, proč? VAG OK! Fakt už nevim. Xindl! STR3

Příspěvek od Vajda »

DworiBak píše::arrow: Vajda - stáhni si VIS tam je to vše popsaný nebo zde na klubu jak to nastvit já tu tu psal nejmín 100 :D ale musíš mít FULL verzi vagu jinak to neuděláš :wink:
Jak poznám full vergi? Mám staženou 409 cz a zabírá 5,2 MB. VIS...oč se jedná? Jsem tu nový, tak nemám ve zkratkách zrovna přehled. :oops:

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Klapka sebou škube, proč? VAG OK! Fakt už nevim. Xindl! STR3

Příspěvek od falko1983 »

VIS = Vag Info System.Jak vyplývá z názvu je to prográmek ,ve kterém najdeš spoustu užitečných informací o nastavení,přizpůsobení různých akčních členů ve voze.Jinak je tu na fóru kouzelný tlačítko HLEDAT VIS 3.0 apod. Určo odkaz najdeš.Ale páč jsi tady nový tak ti ho pošlu pokud budeš mít zájem.Písni mail. :wink:
VW GIV 1.6 16V

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Klapka sebou škube, proč? VAG OK! Fakt už nevim. Xindl! STR3

Příspěvek od falko1983 »

Chlapi sosněte si to tady http://www.ulozto.cz/3640414/vis-3.0.rar" onclick="window.open(this.href);return false; :wink:
VW GIV 1.6 16V

Uživatelský avatar
Cyp_the_trestacz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Klapka sebou škube, proč? VAG OK! Fakt už nevim. Xindl! STR3

Příspěvek od Cyp_the_trestacz »

falko1983 píše:Chlapi sosněte si to tady http://www.ulozto.cz/3640414/vis-3.0.rar" onclick="window.open(this.href);return false; :wink:
Děkuju!!

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Klapka sebou škube, proč? VAG OK! Fakt už nevim. Xindl! STR3

Příspěvek od bifur »

Cyp: este ti to sklbe, alebo si to uz poriesil? Ja uz mam aj novy zapalovaci modul, auto ma citelne lepsi tah a je silnejsie. Pri prudkom zrychlovani pod plnou zatazou uz skoro vobec nesklbe (fakt len raz za cas a to iba raz slabo sklbne) a konecne sa netrasie ked nastartujem studeny motor. Robilo to sporadicky, ale za tyzden aj nieco co jazdim kazdy den zatial ani raz. Co sa tyka sklbania za jazdy, pri pomalom pustani plynu je teraz vsetko OK. Ale stale mi to obcas sklbne ked prudko uberiem plyn. Aj ked treba povedat ze je to uplne slabe sklbanie oproti tomu ako to sklbalo predtym. Cidlo tlaku serva sa mechanik dusoval ze moj motor nema a ani sme ho nikde nenasli. Este ma tak napadlo, ked ti padnu otacky pri tom sklbnuti, nemas nacate cidlo otacok?

Uživatelský avatar
Cyp_the_trestacz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Klapka sebou škube, proč? VAG OK! Fakt už nevim. Xindl! STR3

Příspěvek od Cyp_the_trestacz »

bifur píše:Cyp: este ti to sklbe, alebo si to uz poriesil? Ja uz mam aj novy zapalovaci modul, auto ma citelne lepsi tah a je silnejsie. Pri prudkom zrychlovani pod plnou zatazou uz skoro vobec nesklbe (fakt len raz za cas a to iba raz slabo sklbne) a konecne sa netrasie ked nastartujem studeny motor. Robilo to sporadicky, ale za tyzden aj nieco co jazdim kazdy den zatial ani raz. Co sa tyka sklbania za jazdy, pri pomalom pustani plynu je teraz vsetko OK. Ale stale mi to obcas sklbne ked prudko uberiem plyn. Aj ked treba povedat ze je to uplne slabe sklbanie oproti tomu ako to sklbalo predtym. Cidlo tlaku serva sa mechanik dusoval ze moj motor nema a ani sme ho nikde nenasli. Este ma tak napadlo, ked ti padnu otacky pri tom sklbnuti, nemas nacate cidlo otacok?
Prej je to krokovací motorek škrtící klapky.. Neznatelně to ale furt dělá.. Zatim nejsou peníze, ani chuť to momentálně řešit. :-(

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Klapka sebou škube, proč? VAG OK! Fakt už nevim. Xindl! STR3

Příspěvek od falko1983 »

Cyp_the_trestacz píše:
falko1983 píše:Chlapi sosněte si to tady http://www.ulozto.cz/3640414/vis-3.0.rar" onclick="window.open(this.href);return false; :wink:
Děkuju!!
NZ :wink:
VW GIV 1.6 16V

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Klapka sebou škube, proč? VAG OK! Fakt už nevim. Xindl! STR3

Příspěvek od bifur »

Cyp_the_trestacz píše: Prej je to krokovací motorek škrtící klapky.. Neznatelně to ale furt dělá.. Zatim nejsou peníze, ani chuť to momentálně řešit. :-(
Na tvojom mieste by som si pred kupou este skusil pozicat klapku a vyskusal. Neviem ako to ma 1,6 ale ja mam na 1,4 tiez klapku na lanko a krokovaci motorcek tam ovlada klapku iba vo velmi obmedzenej casti. V podstate ovlada iba volnobeh a pomaha pri rozbehu. Cez 2000 ot. mi klapka sama o sebe otacky nezdvihne.

Maser1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 10.02.2010 13:59

Re: Klapka sebou škube, proč? VAG OK! Fakt už nevim. Xindl! STR3

Příspěvek od Maser1 »

čau chlapy,mám golfa 1.6SR 74KW,všechno začlo tim že sem jel mel vyrazeno do neutralu a najednou sel motor do otacek cca do 3500tis.kdyz sme nevedle co s tim tak sme chcipnul klickem motor a pak zkousel nastartovat a neslo to asi 3x a neslo proste vyndal sme klicek ze ztapalování pak zase zandal a asi na podruhý sem to natočil a jel sme normalně.jezdil sem a vše bylo ok a pak zase po čase přišlo to samý ale to už sem byl chytřejší a místo vyndaní klicku syme tomu pridal este vic plynu a vratilo se to kam ma a jel sme nromalne dál..ale to nebyl jedinej problem.otacky kolísali kdyzsme za studena nastartoval zaradil za 1 a vyjel z vrat tak jak sem pridal plyn v ty jednicce tak se otacky dostali nekam na 1800 a kdyz sme vyradil do neutralu trak tam zustali,litali si jak se jim zachtelo na semaforu mi to sem tam chciplo..byl sme tady v servbise tam mi řekli že to dali na VAG a ze jim to vyskocilo plno chyb,lamda,teplotni cidlo,klapka,haluv snimac vaha vzduchu a ja nevim co vsechno a rek mi ze u toho halova snimace prej ho to pres tudle chybu nechce pustzit ze si tam auto nechaj a musej rozebrat rozvody ze nejsou dobre udelany a za praci chtel 1500kc rikam to teda ne dal sme to ke znamymu na VAG a ten mi rek ze to hazi chyby klapky a halova snimace.zakladni nastaveni klapky neslo a snimac hlasil žádný signál.takže sem poridil novou klapku otacky se ustalili na spravbnych 900 a drzej se a sem tam to vobcas malinko skubne pri rozjezdu atd ale to priszuju tomu halovu snimaci mam hoatdy pripraveny jen ho tam dam a pak doufam ze vse bude OK. :wink:

Uživatelský avatar
Cyp_the_trestacz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Klapka sebou škube, proč? VAG OK! Fakt už nevim. Xindl! STR3

Příspěvek od Cyp_the_trestacz »

Maser1 píše:čau chlapy,mám golfa 1.6SR 74KW,všechno začlo tim že sem jel mel vyrazeno do neutralu a najednou sel motor do otacek cca do 3500tis.kdyz sme nevedle co s tim tak sme chcipnul klickem motor a pak zkousel nastartovat a neslo to asi 3x a neslo proste vyndal sme klicek ze ztapalování pak zase zandal a asi na podruhý sem to natočil a jel sme normalně.jezdil sem a vše bylo ok a pak zase po čase přišlo to samý ale to už sem byl chytřejší a místo vyndaní klicku syme tomu pridal este vic plynu a vratilo se to kam ma a jel sme nromalne dál..ale to nebyl jedinej problem.otacky kolísali kdyzsme za studena nastartoval zaradil za 1 a vyjel z vrat tak jak sem pridal plyn v ty jednicce tak se otacky dostali nekam na 1800 a kdyz sme vyradil do neutralu trak tam zustali,litali si jak se jim zachtelo na semaforu mi to sem tam chciplo..byl sme tady v servbise tam mi řekli že to dali na VAG a ze jim to vyskocilo plno chyb,lamda,teplotni cidlo,klapka,haluv snimac vaha vzduchu a ja nevim co vsechno a rek mi ze u toho halova snimace prej ho to pres tudle chybu nechce pustzit ze si tam auto nechaj a musej rozebrat rozvody ze nejsou dobre udelany a za praci chtel 1500kc rikam to teda ne dal sme to ke znamymu na VAG a ten mi rek ze to hazi chyby klapky a halova snimace.zakladni nastaveni klapky neslo a snimac hlasil žádný signál.takže sem poridil novou klapku otacky se ustalili na spravbnych 900 a drzej se a sem tam to vobcas malinko skubne pri rozjezdu atd ale to priszuju tomu halovu snimaci mam hoatdy pripraveny jen ho tam dam a pak doufam ze vse bude OK. :wink:
Ses měl zeptat dřív.. Tohle přesně to dělalo starý na boře s tim samým motorem.. A hádej co.. - Čidlo teploty chladící kapaliny ;-) Nevěřil jsem tomu a nechtěl ho vůbec měnit. Teplotu to totiž ukazovalo normálně, ale pak mě tady někdo přesvědčil a voiláá... Auto nezlobí a člověk žasne.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“