webasto nezavisle topeni

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
zajda82
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 475
Registrován: 19.08.2009 15:06

Re: webasto nezavisle topeni

Příspěvek od zajda82 »

jo je na to zvlast ovladac, ma to dosah 1000m takze doma v klidu rano zapnes topeni, naprogramujes delku, projdes koupelnou a v aute je 22 stupnu. Presne to co potrebuju, jen kam se to cpe zjistit :-)

ovladani patych dveri je pouze na zamek, odemknou se jen pate dvere a muzes strcit klic do kapsy, po zavreni kufru se sam zamkne

Uživatelský avatar
lukasko144
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2526
Registrován: 25.06.2009 21:40
Bydliště: Malacky, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: webasto nezavisle topeni

Příspěvek od lukasko144 »

nechcem Ti tu moc zaplnat temu somarinami, ale dik za vysvetlenie, som bol v tom, ze sa to ovlada strednym tlacitkom na kluci
06/2009: Passat Variant 2.0 TDI 2008 103 kW BKP 4Motion Highline Foto CZ , Foto SK
07/2007 - 05/2009: Skoda Fabia 1.4 MPI Foto
12/2006 - 06/2007: Skoda 130 Foto

Uživatelský avatar
Hrasko
Profík
Profík
Příspěvky: 1003
Registrován: 09.12.2009 13:58
Bydliště: ...západ SVK

Re: webasto nezavisle topeni

Příspěvek od Hrasko »

Sullaco píše:Takže jsem z toho magor. Já myslel, že se tu bavíme o pnohodnotném nezávislém topení (Webasto, Eberspacher). Co je tedy k tomu potřeba?Kámoš co nezávislá topení montuje (momentálně je mimo ČR, tak se ho nemůžu zeptat) má i sadu do Passata a nevšiml jsem si, že by do nějakého auta montoval další čerpadlo, baterku atd. Tak mi to někdo objasněte prosím, co to je to všechno na těch obrázcích nahoře. Díky :lol:

Original nezavisle kurenie ma druhu baterku je v kufri na vodicovej strane... ci musi ???
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
V beznádejnej situácii je po ruke vždy jedno riešenie : kladivo
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Uživatelský avatar
Hrasko
Profík
Profík
Příspěvky: 1003
Registrován: 09.12.2009 13:58
Bydliště: ...západ SVK

Re: webasto nezavisle topeni

Příspěvek od Hrasko »

lukasko144 píše:
zajda82 píše:nevite nekdo kam se montuje toto?

je to dalkove ovladani pro webasto, T91 a sic najdu tu polozku v ETCE nedari se mi zjistit kam se to vlastne dava/zapojuje, to same s antenou
Na to je zvlast ovladac? Co ak mas na kluci otvaranie piatych dveri? Kam dat potom ten spinac?
mas 2druhy nez.kurenia...1 je ze tam kde mas na klime DUAL su 3 zvlnene pruzky..stlacis a predhrieva
To druhe je so samostatnym dialkovym, ktore si mozes bud naprogramovat cez MFD hodinu , den...opakovanie , alebo ked vstanes tak stlacis a hicuje...ON-OFF
Druha baterka.. to niekto spomenul je na to, aby si natocil mormalne a presne kolko predhrievas za tolko sa dobije..asi tolko v skratke
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
V beznádejnej situácii je po ruke vždy jedno riešenie : kladivo
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Uživatelský avatar
Sullaco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1508
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sever Čech...

Re: webasto nezavisle topeni

Příspěvek od Sullaco »

Tak jsem ještě zjišťoval tu dodatečnou montáž NT páč tý zimy začínám mít tak akorát. Dá se namontovat dodatečně a není potřeba druhá baterka a podobné vyfikundace jako u originální vestavby. U nás to vyjde celkem na ranec, cca kolem 27.000,- (Webasto Thermo Top C) nicméně jsem pročetl různá fora a dostal doporučení si zajet do Polska. Mám sice k Polákům nedůvěru, nicméně doklad vystaví, měla by na to platit celoevropská Webasto záruka. Myslím, že nabídka je to dobrá http://www.allegro.pl/item907564432_web ... letne.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Michalj
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1244
Registrován: 14.01.2010 23:40
Bydliště: Praha

Re: webasto nezavisle topeni

Příspěvek od Michalj »

No taky sem o tom přemýšlel, mám tam sice ten předehřívač, ale teplo je teplo, obzvlášť po titulku , že Česko se má připravit na podobné zimy i v dalších letech. No 27tis - to mi příjde ale dost málo, mám pocit, že to stojí víc (topení, zástavbový kit a montáž) , ale Polákovi jakýmukoliv bych auto nesvěřil, já jim prostě nevěřím. Ještě mne napadla druhá myšlenka - dálkovej start , na auto vidím kde parkuji a je to cca 150m max, tak si to navrknout a nechat ohřát, webasto je mi asi k ničemu.
Neberte život tak vážně, stejně z něj nevyváznete živí...

Uživatelský avatar
Sullaco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1508
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sever Čech...

Re: webasto nezavisle topeni

Příspěvek od Sullaco »

Nejsem si jistej jestli máme v autech přihřívač motoru či topení. Ono je to velký rozdíl. Pokud motoru, o čemž ale pochybuju (měly to Transportery, Sharany) tak by šla udělat dostavba. V tý ceně 27tis je kompletní topení včetně univerzální zástavbové sady. Pouze bez ovladače. Ten stojí od 1500,- Polákovi bych auto taky nikdy nesvěřil, ale už vím o několika lidech co jezdí do Polska a to topení si normálka koupili na tamějších autoburzách kolem 8 000,- A ačkoliv nejsem nějakej velkej šetřílek, tohle už je sakra rozdíl. Ten odkaz na toho prodejce na tom Allegru prodává taky komplet včetně ovladače.

Michalj
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1244
Registrován: 14.01.2010 23:40
Bydliště: Praha

Re: webasto nezavisle topeni

Příspěvek od Michalj »

Mám pocit , že jen na topení, ukazovali mi to teď v servisu, je to taková "kostka" plastová a v tom je el. radiátor, funguje to de facto jako bojler. Za 8tis bych to bral a nechal dodělat , ale problém je u mě to, že nastaruju auto a po 5,5km chcípám a odcházím do kanceláře a pak to samé domu, někdy samozřejmě nejet to, ale nevím jestli bych stihnul dobíjet baterku.
Neberte život tak vážně, stejně z něj nevyváznete živí...

Uživatelský avatar
Neználek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 140
Registrován: 07.05.2009 20:49
Bydliště: Karlovarsko

Re: webasto nezavisle topeni

Příspěvek od Neználek »

Michalj píše:Mám pocit , že jen na topení, ukazovali mi to teď v servisu, je to taková "kostka" plastová a v tom je el. radiátor, funguje to de facto jako bojler. Za 8tis bych to bral a nechal dodělat , ale problém je u mě to, že nastaruju auto a po 5,5km chcípám a odcházím do kanceláře a pak to samé domu, někdy samozřejmě nejet to, ale nevím jestli bych stihnul dobíjet baterku.
Já mám dvě baterky, ale shodou okolností se mi při velkých mrazech vybila jedna a to ta startovací, pravděpodobně, protože mi auto nenastartovalo v těch velkých mrazech. Topení jsem již nezkoušel a druhou baterii nešetřil. Jezdil jsem tak, že jsem 10 minut před odjezdem předehříval a pár minut jel. Myslel jsem si, že jsou baterie propojené, že když jedna dojde pomůže druhá, ale asi ne, dle sdělení na fóru je každá samostatná. Dál jsem to nezjišťoval jak to je, ale na jednu baterii bych nezpoléhal. Druhý den spadla teplota z -17 na -4 a auto již naskočilo.

Uživatelský avatar
Sullaco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1508
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sever Čech...

Re: webasto nezavisle topeni

Příspěvek od Sullaco »

Dálkový start je podle mě úplně naprd. 1) Mám zamknutou zpátečku. 2) Na volnoběh se auto nezahřeje natož aby se rozmrazilo, nehledě na to, že se kurví motor, pokud bys to nechal běžet dlouho takhle studený.

Koukal jsem přímo na toho polského prodejce, všechny jeho aukce atd. Dělá pouze a jen topení a vypadá to, že ve velkém množství a že to tedy není nějakej ťunťa. Má kamenný krám, 100% feedback a mám to necelých 300 km od baráku. Bylo by to se zárukou i daňovým dokladem. Zkusím to ještě prověřit přes pár kluků co do Polska jezdí a byť nerad dělám výkřiky do tmy, ale nevypadá to nějak podezřele. Taky se zeptám přímo na Webastu jak je to s tou celoevropskou zárukou.

Každopádně můj kámoš přímo topení montuje a má na ně i diagnostiku. Zeptám se ho jak je to řešené s tou baterkou, jakej to má odběr, popřípadně kontrolu a tak. Každopádně jestli pan VW v jeho zástavbě dává baterii a ta se nedobíjí tak je to vocas :roll: Mám to takhle řešené v lodi. Startovací baterie na start, druhá na ostatní potřeby a jsou zároveň propojeny a hlídány.

Tohle jsem našel, topení má vlastní kontrolu napětí a pokud klesne pod určitou mez, tak se vypne.

Zapnutí topení
Při zapnutí topení, provede řídící jednotka topení diagnostiku jednotlivých komponentů, teprve po té co zjistí, že jsou všechny komponenty v pořádku, (v toleranci) uvede se topení do fáze startu. Tato fáze je u každého výrobce, ale také typu topení "jiná". S pravidla se začne točit motor (dmychadlo), někde konstantními minimálními otáčkami, někde pouze na chvíli a poté se vypne atd. Zároveň dochází ke žhavení, to v topení zajišťuje dnes keramický žhavící kolík - tyčinka (dříve žhavící svíčka). Řídící jednotka neustále provádí diagnostiku, a může topení v této chvíli odstavit např. při ( podpětí, napětí na baterii klesne pod 10 V / 20 V , vadný žhavič , vadný motor dmychadla.) Po určitém časovém úseku začne vlastní podávací čerpadlo vstřikovat palivo do topení. To je dle konstrukce topení, buď přes sítko rozprášeno, nebo dodáno na porézní hmotu hořáku. Dmychadlo nám dodává vzduch, podávací čerpadlo palivo, žhavící kolík je nažhaven, dochází k zapálení plamene a topení začíná hořet. Žhavící kolík ještě nějakou dobu žhaví a topení přechází při úspěšném startu do fáze hoření. Řídící jednotka odpojí žhavení a provede kontrolu hoření přes hlídač plamene, který informuje , zda li hoří v topení plamen. Topení přechází do plného výkonu , popřípadě požadovaného dle regulace. (vzduch voda). Topení je možno vypnout buď ručně pomocí ovladače, nebo se vypne samo automaticky po ukončení časového úseku, topení přechází do fáze větrání a automaticky se vypíná po cca 2 minutách. Pří větrání topení dochází také k tzv. odpálení strusky, to jest, žhavící kolík se na okamžik nažhaví a vyčistí.

Doba provozu topení
•Teplovzdušné topení je možno provozovat víc jak 10 hodin v kuse i déle, záleží na kapacitě a stavu baterie. Spotřeba 2 kW topení Ateso je při startu 100 W, při provozu za max. výkonu topení 35 W. (v topení je jeden elektromotor, který zajišťuje jak dodávku vzduchu k hoření, tak dodávku vzduchu k ochlazování výměníku.)
• Teplovodní topení dle originálních ovladačů max. 2 hodiny. Při použití jiného ovládání nebo obyčejného vypínače lze tuto dobu prodloužit, ovšem u topení Webasto Thermo top E,C,P je tato doba omezena rovněž řídící jednotkou. Příkon vodních topení např. u topení Hydronic D4WSC je 35/23 W plný/poloviční výkon, při čemž k celkovému příkonu je potřeba přičíst příkon nastaveného stupně ventilace ve vozidle. Je li topení provozováno v osobním vozidle, stačí většinou pouze cca 20-30 min provozu, dle teploty okolí. Přibližně stejnou dobu by potom mělo vozidlo ujet, aby se dobil akumulátor.
Naposledy upravil(a) Sullaco dne 13.02.2010 13:38, celkem upraveno 1 x.

Michalj
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1244
Registrován: 14.01.2010 23:40
Bydliště: Praha

Re: webasto nezavisle topeni

Příspěvek od Michalj »

Tak to zkus zjistit , sjel bych tam s tebou pro to, kdyby ses vypravil. Ale nechápu, že to má za takovou cenu. Já to kdysi chtěl taky na loď , ale pak sem tam dal malý krbovky :wink:
Neberte život tak vážně, stejně z něj nevyváznete živí...

Uživatelský avatar
Sullaco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1508
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sever Čech...

Re: webasto nezavisle topeni

Příspěvek od Sullaco »

Michalj píše:Tak to zkus zjistit , sjel bych tam s tebou pro to, kdyby ses vypravil. Ale nechápu, že to má za takovou cenu. Já to kdysi chtěl taky na loď , ale pak sem tam dal malý krbovky :wink:
Njn ale to máš nějakej Titanic né :D

V Germánii jsem ho našel taky o dost levnější.

Michalj
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1244
Registrován: 14.01.2010 23:40
Bydliště: Praha

Re: webasto nezavisle topeni

Příspěvek od Michalj »

Titanic ne, takovou mrchu železnou , ale eště furt stavím. To webasto by bylo fajn. Možná by vzal ještě někdo a ještě by se nechal stáhnout.
Neberte život tak vážně, stejně z něj nevyváznete živí...

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: webasto nezavisle topeni

Příspěvek od pásovec »

K těm dvoum baterkám. Co jsem se dozvěděl, tak propojit jdou, ale je potřeba to zapojit podle ameriky. To znamená, že po tom malém předělání jedna jistí druhou.
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
Sullaco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1508
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sever Čech...

Re: webasto nezavisle topeni

Příspěvek od Sullaco »

pásovec píše:K těm dvoum baterkám. Co jsem se dozvěděl, tak propojit jdou, ale je potřeba to zapojit podle ameriky. To znamená, že po tom malém předělání jedna jistí druhou.
Počkej, to chceš fakt říc, že ti daj normálně dvě baterky a nejsou propojený? Ta malá k tomu topení, přeci nemá šanci jak se dobít a vybíjí se i sama o sobě. :roll:

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“