MOTOR, ZVUKY: při vyšlápnutí spojky, volnoběžka alternátoru

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

vašek71
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 27.04.2009 17:41

mnelist uz to nekdo

Příspěvek od vašek71 »

zdravim panove . vlastnim wv sharan 1.9 tdi r.v 97. jsu s nim velice spokojen , ale posledni dobou začal zlobit najdriv alternator a ted vydava nejaki divni zvuky pri volnobehu nema pravidelni rytm a kdiž pridaš trošku plynu tak se to strati .studenej dela to vic .diagnostika nic ne hlasi .už sem navštivil dva servisy konkretne kikdo nic ne rekne vymenily napinaci kladku novi kolečko nap. pružinu remeny jakisi kolečka u rozvodu. vražim penize a zbztečne . ted uz maji domnivku ze čepadlo . tak nevim co mam delat pokud se nekdo potkal s takovim . tak poradte prosi. dik za odpoved.

Uživatelský avatar
mirho
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Považská Bystrica

Re: MOTOR, ZVUKY: při vyšlápnutí spojky, volnoběžka alternátoru

Příspěvek od mirho »

Nazdar priatelia,na alhambre 1,9 TDI registrujem tieto zvuky už dávnejšie.
Keď sa môj mechanik pozeral popod prednú nápravu,tak zistil že kardan-hriadeľ(foto) poháňajúci pravé koleso má to ložisko v ktorom je osadená úplne vymlátené.Tak ho teda vymenil,ale zvuky sa sporadicky prejavujú naďalej.
Chcem tým len vylúčiť ďaľšiu možnosť príčiny tých zvukov.
Přílohy
kardan.jpg

Uživatelský avatar
vikino
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 357
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VWýchodní Čechy

Re: MOTOR, ZVUKY: při vyšlápnutí spojky, volnoběžka alternátoru

Příspěvek od vikino »

Pánové měnil jste někdo volnoběžku altíku v domácích podmínkách???
Jde to nebo je na to potřeba něco speciálního?
Dík za postřehy
vikino

Uživatelský avatar
milda
Závodník
Závodník
Příspěvky: 564
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: ZLÍN
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, ZVUKY: při vyšlápnutí spojky, volnoběžka alternátoru

Příspěvek od milda »

Jo když to neděláš poprvé tak je to za 10 min. hotové.Potřebuješ stahovák.Motor AUY.

Uživatelský avatar
vikino
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 357
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VWýchodní Čechy

Re: MOTOR, ZVUKY: při vyšlápnutí spojky, volnoběžka alternátoru

Příspěvek od vikino »

Pánové nemáte někdo doma na půjčení přípravek na povolení a výměnu volnoběžky altíku????
Je to tisícihran a je to jako dutej oříšek od goly a tím se pak protáhne další tyčka kterou si podržíš osu z altíku a pak tím tisícihranem povolíš řemenici altíku.
Nemáte to někdo????
vikino

orison
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 05.01.2010 12:24

Re: MOTOR, ZVUKY: při vyšlápnutí spojky, volnoběžka alternátoru

Příspěvek od orison »

Ahoj. chrčí mi to taky, od pravého př. kola, pouze za studena při vyšlápnutí spojky z rychosti jedna a dva pak už ne, zvuk slábne v závislosti na otáčkách moturu. Mě to přijde jako někde ve spojce,nedejbože ve skříni. Jeslti je to to samé jako u vás uvítám námět jak se toho zbavit.

Uživatelský avatar
johnpiere
Řidič
Řidič
Příspěvky: 79
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Senice na Hané

Re: MOTOR, ZVUKY: při vyšlápnutí spojky, volnoběžka alternátoru

Příspěvek od johnpiere »

Zdraví všechny. Já jsem na toto téma už psal.Dělá mi to taky. Nikdo neví co je to za zvuk.Teď popíšu moje chování.Pokud jste na tom podobně,pište a pište.

Tak tedy. Je to dunivý zvuk, podobný špatně seřízeným pentilům. Tento zvuk se šíří od pravé strany motoru,někde v oblasti -altík,čerpadlo,rozvody,napínací kladka.Důležité asi bude, že zvuk se mění v závislosti na otáčkách.Nejhorší je to při 1000 ot. a utiší se při 1200-1300 ot.Pokud pomalu na volnoběh přidávám plyn, mění se dunění i rezonanční vlastnosti.Dále pak,se zvuk mění při zatížení motoru.Pokud nechám klapat na volnoběh a zapnu všechny možné spotřebiče, tak se to utiší, ale při přidání plynu se to opakuje zase do 1300 ot.
Jenom poznámka:Výměna rozvodů na to vliv nemá,napínací kladku mám novou,stejně jako uložení(pouzdro) tyčky napínáku.

Tak a teď bádejte vy. Já už nevím a každý mechanik radí něco jiného.
Galaxy 1,9 TDI 81kw, r.v.2000,stříbrný

Uživatelský avatar
vikino
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 357
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VWýchodní Čechy

Re: MOTOR, ZVUKY: při vyšlápnutí spojky, volnoběžka alternátoru

Příspěvek od vikino »

Čus. U mě to byla volnoběžka altíku,projevovalo se to nejvíc na volnoběh a když jsem zapnul vše co žere el.energii,tak to ještě zesílilo,byl to takovej brumlavej zvuk. Taky se to hodně projevovalo,když otáčky motoru klesly z otáček na volnoběh. Snad ti to trochu pomůže
vikino

orison
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 05.01.2010 12:24

Re: MOTOR, ZVUKY: při vyšlápnutí spojky, volnoběžka alternátoru

Příspěvek od orison »

Ahoj,řešení k výše popsané závadě.
vzpoměl jsem si že mi dělali vzduchový filtr. Tak jsem ho zase vyndal, povolil imbus na kaslíku vzd.filtru, vyrval kaslík. A HLE!! z podběhu čumí (vyčnívá) taková divně tavrovaná trubka a gumová průchodka. Tu trubku jsem měl zapadlou v podběhu.
Oprava : v podběhu je šoupací okénko kterým se dá prostrčit část ruky a nahmátnout trubka, trubku je nutné nasadit nejdřív u pravého předního světla (přístup jako k žárovkám) do příruby a pak nasadit do průchodky, vrátit kaslík vzd.filtru a zkontrolovat jestlli to pěkně sedí na díru v kaslíku, pak filtr a hotovo. Už je klid - ticho - pohoda.

Uživatelský avatar
milda
Závodník
Závodník
Příspěvky: 564
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: ZLÍN
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, ZVUKY: při vyšlápnutí spojky, volnoběžka alternátoru

Příspěvek od milda »

Já jsem ji dal ještě na tmel.

zajo23
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 13.01.2010 19:43

Re: MOTOR, ZVUKY: při vyšlápnutí spojky, volnoběžka alternátoru

Příspěvek od zajo23 »

Zdravím páni, som tu prvý krát a zaujíma ma či už ste poriešili ten zvuk. Zo vzduchovým filtrom to nič nemá,lebo sa prejavuje aj bez neho.Aspoň u mňa. Na mieste to vyskúšajte tak, že z voľnobehu to vyžeň aspoň na 2500 ot. a vypni zapaľovanie. Motor stíchne a ten dozvuk tam bude počuť. Ak odpojíš tlak. hadicu od sacieho potrubia tak sa stratí. Ďalej som sa nedostal.Mám podozrenie na ten ventil pri vstupe do sania. Ak to už niekto vyriešil, tak sa poteším, už mňa to nebaví a nikto nevie pomocť. Servisák čo robí turba sa vyjadril, že turbo to nieje. Tak neviem. Čaute všetci

Uživatelský avatar
johnpiere
Řidič
Řidič
Příspěvky: 79
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Senice na Hané

Re: MOTOR, ZVUKY: při vyšlápnutí spojky, volnoběžka alternátoru

Příspěvek od johnpiere »

Přesně tak. Vzduch. filtrem ani vzduchovodama to není.
Galaxy 1,9 TDI 81kw, r.v.2000,stříbrný

zajo23
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 13.01.2010 19:43

Re: MOTOR, ZVUKY: při vyšlápnutí spojky, volnoběžka alternátoru

Příspěvek od zajo23 »

Zdravím, to sa ešte nikomu nepodarilo poriešiť ten zvuk? Ja s tým jazdím už 3 mesiace, ale začína mi to vadiť. Mám podozrenie na EGR, alebo ten scípak. Niečo s toho by to malo byť.

Uživatelský avatar
johnpiere
Řidič
Řidič
Příspěvky: 79
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Senice na Hané

Re: MOTOR, ZVUKY: při vyšlápnutí spojky, volnoběžka alternátoru

Příspěvek od johnpiere »

zajo23 píše:Zdravím, to sa ešte nikomu nepodarilo poriešiť ten zvuk? Ja s tým jazdím už 3 mesiace, ale začína mi to vadiť. Mám podozrenie na EGR, alebo ten scípak. Niečo s toho by to malo byť.
Jakej chcípák?Co to jako má být?To se používalo snad někde jinde ne? :158: :158: Samotnej ventil to být nemůže, nevydává žádný zvuky, :? ale pravda je, že při změně recirkulace vzduchu ze dunění, či co to je, změní. Mám pravdu? :adr:
Galaxy 1,9 TDI 81kw, r.v.2000,stříbrný

zajo23
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 13.01.2010 19:43

Re: MOTOR, ZVUKY: při vyšlápnutí spojky, volnoběžka alternátoru

Příspěvek od zajo23 »

Ja neviem, ako sa ten ventil presne volá, ale ak daš dolu plastovy kryt, tak ho je vidieť. Funguje tak, že pri vyonutí kľúčika sa presunie tiahlom klapka. Je to vidieť aj okom. Tak som vydedukoval, že to má spoločné niečo so zhasínaním.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“