Vysoka spotreba 1.8T

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

jangeltner
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 328
Registrován: 22.11.2007 09:36
Bydliště: KARVWINÁ

Re: Vysoka spotreba 1.8T

Příspěvek od jangeltner »

Musim se tady taky pridat me pasik taky zere o kolo 15 litru což je hrozné vydel bych to asi na lambdu protoze vahu mam novou ale jak tady psal jk4825 tak s 1.8T muzes v klidu jezdit za 8-9L a nejezdis ze se couráš takze mi to pripada divny ze to ted papa 15l a nekdy ráno se mi stává ze pal.pocítac ukazuje nesmyslné hodnoty okamzite spotreby treba 20l-15l pri vonobehu a pomale jizde ale jak se zahreje tak zase pal.pocitac ukazuje normalne

Uživatelský avatar
Raimmi
Člen klubu
Příspěvky: 410
Registrován: 09.08.2009 12:04
Bydliště: Olomoucký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysoka spotreba 1.8T

Příspěvek od Raimmi »

tak já teda když mám na palubáku průměr 9,8l tak mám Vánoce... běžně 12,5l při svižnější jízdě 15-16l
Vw Sharan II 1.9Tdi 85kw
Audi A6 Avant Quatro 2.8 V6 142kw

Uživatelský avatar
jk4825
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 432
Registrován: 15.03.2009 21:03
Bydliště: Vysočina

Re: Vysoka spotreba 1.8T

Příspěvek od jk4825 »

midnight_man píše:tak som omeral spotrebu...cez plnu nadrz...tak na 100km tam vyšlo 13.5L po meste...co poviete? pomoze ked zalozim dobry KAT tam? lebo je tam vykuchaný :)

Jen mě tak napadlo, to "oměření přes plnou nádrž" - vzal jsi normálně plnou po hrdlo, najel třeba 500km, dotankoval zase do plna a spočítal si z toho "reálnou" spotřebu a to dejme tomu opakoval dvakrát :?:

Jelikož pal PC měří a dopočítává spotřebu z aktuální rychlosti a délky otevření vstřikovací trysky, tak nemáš problém např. někde jinde :?: A nebo ta spotřeba vychází tak ve skutečnosti po dopočítání hodnot po fyzickém dotankování :?: :wink:
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
bartic
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 254
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Vysoka spotreba 1.8T

Příspěvek od bartic »

Pánové,v první řadě bych dal motor do kondice a ujistil se,že je vše v pořádku a pak na druhym místě bych začal řešit spotřebu :wink:

Orlicek123
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 19.01.2010 23:30

Re: Vysoka spotreba 1.8T

Příspěvek od Orlicek123 »

A já myslel, že probíráme spotřebu a ne věk a rychlost. .-) Co Vám je potom, ale 18 to nebude. Samozřejmě nejezdím pořád 200 km, pokud to jde, tak ano.... A přiznejte se, kolik jste jel nejrychleji?

Uživatelský avatar
kenyacek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 684
Registrován: 26.08.2008 09:39
Bydliště: Někde na Jížní Moravě poblíž Vyškova se pohybuju

Re: Vysoka spotreba 1.8T

Příspěvek od kenyacek »

Pánové asi mě všichni ukamenujete teď :D :D ale to jak každej tady ten motor 1.8T vychvaluje, to je podle mě nesmysl. Já mám 1.8 bez turba a jednou jsem řekl před jedním servisákem ve VW že bych bral radši s turbem a on ať mě to ani nenapadne, že ty motory 1.8 s turbem jsou horší než bez turba. Protože aby vám to jelo pořádně, tak to musíte pořádně vytočit aby vám ve vysokých otáčkách teprve seplo turbo, což pak má za následek tu vaši nehoráznou spotřebu. Krom toho jaký motor myslíte že mají nejčastěji na opravách??Ano přesně tak....1.8T Říkal, že když už motor s turbem, tak v dieslu. I zde na fóru vidím většinu diskuzí jak každej druhej máte problémy s turbem nebo se spotřebou..... A teď do mě :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Co dělá lenochod, když hoří les? Hoří taky

Uživatelský avatar
jk4825
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 432
Registrován: 15.03.2009 21:03
Bydliště: Vysočina

Re: Vysoka spotreba 1.8T

Příspěvek od jk4825 »

kenyacek píše: A teď do mě :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Hele já bych i souhlasil. Sice nejsem žádnej automechanik, ale je celkem logický, že jak benzínovej motor s turbem trochu vytočíš, tak ten přísun paliva asi bude solidní. Taky to s touto motorizací nutí jezdit razantněji, přeci si nekoupíš turbo, aby si lehtal plyn a motor nevytáčel nad dejme tomu 2000ot/min. a jezdil na spotřebu. To prostě nejde.
Když jsme loni jeli z lyžování z Alp, tak já měl 2.8 V6 Syncro a kolega jel s 1.8T. No a po dojetí domů jsem měl dlouhodobou spotřebu za celej výlet o skoro litr a půl nižší než on. A to jsem ho s tím jeho předohrabem ještě musel dvahrát tahat, protože nemohl vyjet. Tak že by ta spotřeba byla asi ještě o malinko lepší. Navíc 110kw vs. 142kW je znát, objem ničím nenahradíš a V6 je prostě V6, i když v atmosféře. :mrgreen:
No zase na druhou stranu povinný ručení je někde úplně jinde, ale dá se udělat za rozumný prachy taky... :wink:
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
kenyacek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 684
Registrován: 26.08.2008 09:39
Bydliště: Někde na Jížní Moravě poblíž Vyškova se pohybuju

Re: Vysoka spotreba 1.8T

Příspěvek od kenyacek »

jk4825 píše:
kenyacek píše: A teď do mě :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Hele já bych i souhlasil.....:
Přesně tak, objem ničím nenahradíš. Až se budu dívat po novým autě, koupím větší objem a vysrat se na nějaký turbo
Co dělá lenochod, když hoří les? Hoří taky

Uživatelský avatar
bartic
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 254
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Vysoka spotreba 1.8T

Příspěvek od bartic »

Protože aby vám to jelo pořádně, tak to musíte pořádně vytočit aby vám ve vysokých otáčkách teprve seplo turbo, což pak má za následek tu vaši nehoráznou spotřebu.

Tak tuhle větu jsem snad ještě nikdy neviděl,co by někdo napsal :mrgreen: :lol: Prostě sranda musí bejt :lol: Ovšem jestli jsi to myslel vážně,tak to je smutný :roll:

Uživatelský avatar
jk4825
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 432
Registrován: 15.03.2009 21:03
Bydliště: Vysočina

Re: Vysoka spotreba 1.8T

Příspěvek od jk4825 »

A čemu se jako divíš 8O :?:

To mě chceš říct, že turbodmychadlo valí na plný pecky už na volnoběh :?:

Potom teda asi ve VW kecají, když uvádějí u tohoto motoru, že max. točivý moment 210 Nm je dosahován při sepnutí turbodmychadla v 1750 ot/min a maximální výkon 110 kW dosahuje při 5700 ot/min...Tedy logicky aby jsi se na výkonovou špici dostal, tak musíš motor pro využití jeho dynamiky vytáčet, na danný hranice, ne :?:

A třeba Impreza má v technickým popisu uvedeno, že:
...Motor je díky točivému momentu natolik pružný, že pro běžnou jízdu vystačíme s akcelerací už od 1500 otáček, ale nejvíc akceleruje až od cca 3500ot/min kdy teprve sepíná turbo...

Tak že bych řekl, že je potřeba motor taky jaksi vytáčet a že 3500ot/min. není zrovna moje představa volnoběhu... :idea:

No pokud ale dle Tebe motor vytáčet není potřeba, protože suprově jede už na volnoběh, tak asi žiji v nějaký pohádce, protože to s Tvojí faktický odpovědi tak vyznělo :wink:

Ale já jsem už výše psal, že nejsem technik a nebo automechanik a tak se rád nechám od někoho chytřejšího poučit a doplnit si vědomosti... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Sry za trochu OT.
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
bartic
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 254
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Vysoka spotreba 1.8T

Příspěvek od bartic »

jk4825 píše:A čemu se jako divíš 8O :?:

To mě chceš říct, že turbodmychadlo valí na plný pecky už na volnoběh :?:

Potom teda asi ve VW kecají, když uvádějí u tohoto motoru, že max. točivý moment 210 Nm je dosahován při sepnutí turbodmychadla v 1750 ot/min a maximální výkon 110 kW dosahuje při 5700 ot/min...Tedy logicky aby jsi se na výkonovou špici dostal, tak musíš motor pro využití jeho dynamiky vytáčet, na danný hranice, ne :?:

A třeba Impreza má v technickým popisu uvedeno, že:
...Motor je díky točivému momentu natolik pružný, že pro běžnou jízdu vystačíme s akcelerací už od 1500 otáček, ale nejvíc akceleruje až od cca 3500ot/min kdy teprve sepíná turbo...

Tak že bych řekl, že je potřeba motor taky jaksi vytáčet a že 3500ot/min. není zrovna moje představa volnoběhu... :idea:

No pokud ale dle Tebe motor vytáčet není potřeba, protože suprově jede už na volnoběh, tak asi žiji v nějaký pohádce, protože to s Tvojí faktický odpovědi tak vyznělo :wink:

Ale já jsem už výše psal, že nejsem technik a nebo automechanik a tak se rád nechám od někoho chytřejšího poučit a doplnit si vědomosti... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Sry za trochu OT.
Já netvrdím,že auto táhne jako šílený od volnoběhu.Ale přesně,jak píšou u VW,tak se mi od 1750ot sepne turbo a pěkně to začíná táhnout.Jasně,že auto nepojede jako utržený saně někde kolem 2500ot,když nemá takový výkon v daných otáčkách.Stačí se kouknout na graf z brzdy,v jakých otáčkách má motor 1.8T určitý výkon.Motor u subaru bych neporovnával s 1.8T,to je něco naprosto jinýho.Jak já pořád říkám,dát si motor do kondice,aby vše šlapalo jak má a sám člověk bude překvapen,jak to pojede.Většina lidí má ty motory v bordelu a diví se,že to nejede a žere to :roll: Jestli si myslíš,že 1.8T netáhne od 1750ot a musíš točit motor aspoň nad 3000ot,aby to jelo,tak tě budu muset svézt,aby jsi veřil,že to tak je :wink:

Uživatelský avatar
jk4825
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 432
Registrován: 15.03.2009 21:03
Bydliště: Vysočina

Re: Vysoka spotreba 1.8T

Příspěvek od jk4825 »

Pohoda, je jasný, že je potřeba mít vše v cajku a pak laborovat, kde je chyba... :mrgreen:
Už to tady nemá cenu zakladateli zasírat věcma, co se problému týkají jen okrajově. :wink:

P.S. A není od věci používat "citace" s rozumem, párkrát se odcituje již citovaný příspěvek a je z toho hnedka další stránka, navíc když se odpovídá na příspěvek předchozí, tak to postrádá smysl zcela úplně... :mrgreen:
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
bartic
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 254
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Vysoka spotreba 1.8T

Příspěvek od bartic »

jk4825 píše:Pohoda, je jasný, že je potřeba mít vše v cajku a pak laborovat, kde je chyba... :mrgreen:
Už to tady nemá cenu zakladateli zasírat věcma, co se problému týkají jen okrajově. :wink:

P.S. A není od věci používat "citace" s rozumem, párkrát se odcituje již citovaný příspěvek a je z toho hnedka další stránka, navíc když se odpovídá na příspěvek předchozí, tak to postrádá smysl zcela úplně... :mrgreen:
Jasná věc,aspoň jsme si hezky popovídali :D :mrgreen:

Uživatelský avatar
jk4825
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 432
Registrován: 15.03.2009 21:03
Bydliště: Vysočina

Re: Vysoka spotreba 1.8T

Příspěvek od jk4825 »

Od toho přeci fóra jsou, aby se na nich debatovalo, byť by to mělo bejt o hovadinách... :wink:

Navíc teď koukám, že to snad ani nebyla původní reakce na můj post... :oops:
Ale to je fuk, rád se vždycky něco novýho dozvím. Jak se říká: Co se v mládí naučíš...ve stáří stejně zapomeneš... :mrgreen:
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
kenyacek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 684
Registrován: 26.08.2008 09:39
Bydliště: Někde na Jížní Moravě poblíž Vyškova se pohybuju

Re: Vysoka spotreba 1.8T

Příspěvek od kenyacek »

No jo já věděl že to někomu s tímto motorem nedá spát (bartic). Chápu, že nebudeš pomlouvat svoje auto, ale to co jsem napsal jsem myslel naprosto vážně. Pokud jezdíš s rozumem abys moc nehnal turbo, dá se jezdit za rozumnou spotřebu, ale pokud chceš aby ti ta kraksna jela tak to musíš pořádně vytočit a to se pak asi musíš divit jakou máš spotřebu. Turbo ti možná sepne u 1750 otáček, ale to ani nepoznáš, poznáš to až tam budeš mít vytočený 4000 a to se pak div nad spotřebou.
Co dělá lenochod, když hoří les? Hoří taky

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“