Chladicí kapalina

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
re5pekt
Profík
Profík
Příspěvky: 1167
Registrován: 28.07.2008 18:48
Bydliště: Scotland/Spain
Kontaktovat uživatele:

Re: Chladicí kapalina

Příspěvek od re5pekt »

pásovec píše:Já bych tam tohle nelil !
To ale oduvodni, proc bys to tam nelil :wink:

Uživatelský avatar
zbuj
Závodník
Závodník
Příspěvky: 654
Registrován: 15.01.2009 16:43
Bydliště: Momentálně UK

Re: Chladicí kapalina

Příspěvek od zbuj »

Nedalo mi to, tak jsem zkoncil drive v praci a vec se ma takhle. Vcera jsem tam dolil, ze bylo tak 3mil. pod ryskou max. Dneska kdyz jsem se podival kolik tam je tak bylo cc o 2 az 3mil. mene, ale pozor! po cc min. se hladina kapaliny vysplhala cc 1mil. NAD rysku MAXIMA. tak nevim jsem z toho jelen. Po ceste domu jsem pro jistotu koupil chlad. kapalinu plus ten pripravek (jeste jsem ho tam nelil) je to cc 3deci nejake smesy... Tak nevim no asi to tam nebudu lejt... kdyz s tim nikdo nema zkusenosti.
Jinak kdyz jsem se mrknul do nadrzky chl. kapaliny tak je cista, zadny znamky oleje a tak samo jsem nic nevidel pod vikem oleje.
Na pohled a promacani hadicky vypadaji suse - taky tam toho tolik neni videt... a kdyz jsem koukal na podvozek pod motorem z vrchu tak taky nic.

Tak jsem z toho plachej :? :roll:
No pasovce mohl by jsi to oduvodnit proc by jsi to tam nedal??

Diky vsem.

Michalj
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1244
Registrován: 14.01.2010 23:40
Bydliště: Praha

Re: Chladicí kapalina

Příspěvek od Michalj »

Asi je blbost aby tam někde byla bublina co ? Tak mě docela zajímá jak se to bud vyvíjet.... 8O
Neberte život tak vážně, stejně z něj nevyváznete živí...

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: Chladicí kapalina

Příspěvek od pásovec »

Slysel jsem, že to dělá slušnej bordel. Bylo to myslim tady někde na fóru, ale ne v naší sekci. Proste ten někdo to nedoporučoval, že mu zasralo celej motor a já nevím, co ještě dalšího :-) A co kouř z výfuku??
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
zbuj
Závodník
Závodník
Příspěvky: 654
Registrován: 15.01.2009 16:43
Bydliště: Momentálně UK

Re: Chladicí kapalina

Příspěvek od zbuj »

Co s kourem?? me prijde stejny... ale muzu omrknout.
No tak ja na to se.u asi no ale jak ja to vyresim to mi neni jasne :roll:

Uživatelský avatar
kimik
Profík
Profík
Příspěvky: 1062
Registrován: 29.06.2009 18:41
Bydliště: Kladno a okolí...

Re: Chladicí kapalina

Příspěvek od kimik »

Prispeju svou zkusennosti: Jeste kdyz sem jezdil Fiatem {porad ho mam}, tak mi zacal nekde ve
spod tect chladic.Cena byla zavratna,tak sem koupil ten sajrajt na utesneni.Taky sem vsude cetl,ze je
to svinstvo a protoze sem mel jako nemrzku Paraflu od Fiatu v pomeru 1:1 a stala dost penez, vypustil sem ji
a nalil tam nemrzku "obycejnou" zelenomodrou. {Paraflu je modra}
Frknul sem tam ten sajrajt - fakt humus,vypadalo to jako Kremzska horcice, ale co. Podle navodu se s tim
musi jet delsi trasa, aby se to ohralo a zreagovalo.Vypravil sem se na cca 100km cestu a cekal nejhorsi...
Pak sem to tam nechal jeste asi dva dny. Chladak prestal tect a to na 100%. Spokojenost uplne maximalni.
Bal sem se ale o termostat, tak sem to zase vse vypustil, ze tam naleju zpet to Paraflu co tam bylo pred tim.
Kdys sem to vypoustel, tak sem se malem poblil kdyz sem to videl. Vypadalo to jako kdyz se podela maly dite a vysmrka
se do toho pulka republiky. Termostat byl teda huste "zablemcanej", tak sem ho radsi vymenil za novej, znovu nacisto proplachnul
chladici soustavu vodou a nalil zpet to Paraflu.
Od ty doby je klid a uz to je cca 3 roky....

Jediny co bych NEUDELAL je, ze bych to tam nalil a nechal to tam. Max za dva dny to vypustit proplachnout, pro jistotu
dat jinej termostat a je to. Ja mel vyrobek tusim od STP. Ale vyborny sou produkty od firmy ProTec - te bych se nebal...

KiMiK.

Michalj
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1244
Registrován: 14.01.2010 23:40
Bydliště: Praha

Re: Chladicí kapalina

Příspěvek od Michalj »

Myslíš to :

http://www.olejshop.cz/aditiva/p/gold-e ... rasek-20-g" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.olejshop.cz/aditiva/p/stp-ra ... ml-30-026/" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.olejshop.cz/aditiva/p/liqui- ... ml-li5178/" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.olejshop.cz/aditiva/p/liqui- ... ml-li3330/" onclick="window.open(this.href);return false;

A co to udělá , když to bude utíkat tou kebulí ?
Neberte život tak vážně, stejně z něj nevyváznete živí...

Uživatelský avatar
kimik
Profík
Profík
Příspěvky: 1062
Registrován: 29.06.2009 18:41
Bydliště: Kladno a okolí...

Re: Chladicí kapalina

Příspěvek od kimik »

Aaaa, chybka se vloudila, tak sem to mel od GoldEagle - presne tohle : http://www.olejshop.cz/aditiva/p/gold-e ... ina-355-ml" onclick="window.open(this.href);return false;

Ale do Pastiky bych dal asi uz jenom ProTec, k jiny znacce uz nejak nemam duveru a nejsem sam...

KiMiK.

Uživatelský avatar
Keram01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 119
Registrován: 03.06.2009 23:11

Re: Chladicí kapalina

Příspěvek od Keram01 »

Tak ja som tiez pred mesiacom musel dolievat G12-tku asi deci a pol, lebo uz bola pod minimum. Dnes som zasa kukol na nadrzku a zasa tam ubudlo. Tak neviem kam to mizne. Zatial si hlavu z toho nerobim lebo to neni tak hrozne ako na mojej poslednej fabce, tam som dolievat kazdy tyzden 2-3 deci a potom som zistil ze mam prasknuty blok motora u vodni pumpy. Teraz to je este OK.

Zbuj: to asi to anglicke pocasie nam nejako odvetrava z tej nadrzky a mne nie len
z nej ale aj z mojej osoby, uz mi to tu lezie dobre na nervy. Tak dzfam, ze to
nebude nic hrozneho. Zdar a silu

Uživatelský avatar
zbuj
Závodník
Závodník
Příspěvky: 654
Registrován: 15.01.2009 16:43
Bydliště: Momentálně UK

Re: Chladicí kapalina

Příspěvek od zbuj »

Cus, no me se to ztraci nekde asi okolo chladice, dneska jsem si lehl pod auto, sundal jsem kryt a cucel asi pul hodky a nejpravdepodobnejsi se mi zatim jevi ze by to mohlo kapat na (kdyz stojes celem ze predu auta) tak na prave strane ze spod chladice - je tam nejaka metalova patice a ze spod nejaky spoj a od tam tud jsem nasel jakby kapku, ktera pripominala spise ruzovou barvu. Fakt tezko rict, pac auto bylo cely mokry jak porad chcije, tak je to fakt tezko. Uz na to nemam nervy, zitra volam do servisu a at to omrknou a reknou mi co zjistili... nemam sanci to najit jak je takove pocasi... oni si to nechaj vysusit vjedou na rampu, nastartujou a muzou hledet, ale co ja. Venku mrznu jak pi..ka, heverem v ruce :!: No a co jsem tak vypozoroval, tak kdyz jedu tak to neubiva, spise jak zastavim, tak asi tech par desitek min. to tece asi nez motor vystydne nebo ja nevim...

Sam jsem zvedavy.

Uživatelský avatar
kimik
Profík
Profík
Příspěvky: 1062
Registrován: 29.06.2009 18:41
Bydliště: Kladno a okolí...

Re: Chladicí kapalina

Příspěvek od kimik »

zbuj píše:a ze spod nejaky spoj a od tam tud jsem nasel jakby kapku, ktera pripominala spise ruzovou barvu. Fakt tezko rict, pac auto bylo cely mokry jak porad chcije, tak je to fakt tezko.
Olizovat a zase olizovat, nez najdes to spravny misto odkud to tece... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Uživatelský avatar
zbuj
Závodník
Závodník
Příspěvky: 654
Registrován: 15.01.2009 16:43
Bydliště: Momentálně UK

Re: Chladicí kapalina

Příspěvek od zbuj »

Cau lidi, tak auto uz mam doma, byl to chladic :!: jsem si to mylsel... novy s vymenou za 230Lyber po znamosti. U VW chteli 590 plus VAT....

Obracim se na vas ted jeste s jenou prosbou - v servise mi to sice vsechno pekne vymenili, ale asi mi tam nalili nejakou jinou vodu nebo co. ta moje puvodni byla do ruzova a tahle je spise spinava a do modra :!: :!: co s tim mam delat?? neuskodi to nejak a jak slozita je vymena vody popripade jak se to dela, diky moc vsem.
Jo a jeste jedna vec ted tam ma te vody cc 1cm nad ryskou max. pry to ma spadnou je to tak nebo to mam radeji nejak odebrat??

diky moc, zatim.

Uživatelský avatar
fx99
Závodník
Závodník
Příspěvky: 513
Registrován: 02.05.2008 19:24
Bydliště: KLADNO

Re: Chladicí kapalina

Příspěvek od fx99 »

:mrgreen: to je dobře ,že nebyla praskla palice :wink:

Uživatelský avatar
zbuj
Závodník
Závodník
Příspěvky: 654
Registrován: 15.01.2009 16:43
Bydliště: Momentálně UK

Re: Chladicí kapalina

Příspěvek od zbuj »

Jo no jeste ze tak... mohl by mi pls nekdo napsat co mam delat s tou vodou co mi tam dali??? jak tezke je to vymenit?

diky.

Uživatelský avatar
mrmaryII
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1262
Registrován: 24.03.2009 13:07
Bydliště: Kosice, SVK

Re: Chladicí kapalina

Příspěvek od mrmaryII »

Ta modra, alebo zelenomodra tam nesmie byt. To je G11.
Do tohto auta ide len G12. Chemicke zlozenie G12 je oproti G11 vyrazne rozdielne. Moze poskodit tesnenia, pripadne pri dlhsom pouzivani zaniest casti chladiaceho systemu. G11 sa povodne pouzivala pre motory s liatinovou hlavou a neskor aj pre hlinikove, ale so skratenou zivotnostou chladiacej zmesi. Vypustil by som to, preplachol cistou vodou a dal tam IBA G12 a nic ine.
When you play with fire, there is a 50/50 chance something will go wrong, and nine times out of ten it does.

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“