Vysoka spotreba 1.8T

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
bartic
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 254
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Vysoka spotreba 1.8T

Příspěvek od bartic »

kenyacek píše:No jo já věděl že to někomu s tímto motorem nedá spát (bartic). Chápu, že nebudeš pomlouvat svoje auto, ale to co jsem napsal jsem myslel naprosto vážně. Pokud jezdíš s rozumem abys moc nehnal turbo, dá se jezdit za rozumnou spotřebu, ale pokud chceš aby ti ta kraksna jela tak to musíš pořádně vytočit a to se pak asi musíš divit jakou máš spotřebu. Turbo ti možná sepne u 1750 otáček, ale to ani nepoznáš, poznáš to až tam budeš mít vytočený 4000 a to se pak div nad spotřebou.
Klidně pomluvím svoje auto,když to bude zmetek :wink: Budeš mít někdy cestu do Prahy?Jestli jo,tak tě svezu,aby jsi konečně zažil,jak jede 1.8T v kondici :twisted:

midnight_man
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 467
Registrován: 07.03.2009 23:41
Bydliště: Ružomberok
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysoka spotreba 1.8T

Příspěvek od midnight_man »

ja tam palubak nemam :( neviem kolko ukazuje... omeral som to dotankovanim raz, a teraz budem merat este raz..uvidime... no chce to dat KAT naspet ....chcel by som sa dostat tak na 11-12L... 13.5-14 je moc...jazdi sa lahkou nohou a tak...

Ináč pravda ten motor zabera nehorazne vysoko.... Ja neplacem nad spotrebou, ale ked to ma zrat 12 nech to nezere 14 :)

PS: kolko prejdete na plnu nadrz?
Octavia, ASZ
Bora 4motion, AGN

Uživatelský avatar
kenyacek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 684
Registrován: 26.08.2008 09:39
Bydliště: Někde na Jížní Moravě poblíž Vyškova se pohybuju

Re: Vysoka spotreba 1.8T

Příspěvek od kenyacek »

midnight_man píše:ja tam palubak nemam :( neviem kolko ukazuje... omeral som to dotankovanim raz, a teraz budem merat este raz..uvidime... no chce to dat KAT naspet ....chcel by som sa dostat tak na 11-12L... 13.5-14 je moc...jazdi sa lahkou nohou a tak...

Ináč pravda ten motor zabera nehorazne vysoko.... Ja neplacem nad spotrebou, ale ked to ma zrat 12 nech to nezere 14 :)

PS: kolko prejdete na plnu nadrz?
To je to co celou dobu tady říkám..... proto se musím jenom zasmát když někdo napíše že s 1.8T má spotřebu 7.5 litrů :roll: :roll: to asi nikdy to turbo ve svým autě nevyužil....
Co dělá lenochod, když hoří les? Hoří taky

Uživatelský avatar
bartic
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 254
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Vysoka spotreba 1.8T

Příspěvek od bartic »

kenyacek píše:
midnight_man píše:ja tam palubak nemam :( neviem kolko ukazuje... omeral som to dotankovanim raz, a teraz budem merat este raz..uvidime... no chce to dat KAT naspet ....chcel by som sa dostat tak na 11-12L... 13.5-14 je moc...jazdi sa lahkou nohou a tak...

Ináč pravda ten motor zabera nehorazne vysoko.... Ja neplacem nad spotrebou, ale ked to ma zrat 12 nech to nezere 14 :)

PS: kolko prejdete na plnu nadrz?
To je to co celou dobu tady říkám..... proto se musím jenom zasmát když někdo napíše že s 1.8T má spotřebu 7.5 litrů :roll: :roll: to asi nikdy to turbo ve svým autě nevyužil....
Tak 7.5/100 je mazec.To musí jet jako děda :lol: Já s tím motorem jezdím dost po městě,okresky tak 120-130 podle kvality silnice a dálnice 160 a někdy to proženu,zač je toho loket a mám spotřebu 9.8/100.Podotýkám,že jezdím v létě na 225/45/17 a v zimě 205/55/16.
Naposledy upravil(a) bartic dne 24.01.2010 21:38, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Raimmi
Člen klubu
Příspěvky: 410
Registrován: 09.08.2009 12:04
Bydliště: Olomoucký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysoka spotreba 1.8T

Příspěvek od Raimmi »

no a taky je rozdíl jestli máš ten motor v Golfu nebo Passatu že... ten je težší tutiž spotřeba vyšší... i Octa je o 200kg lehčí... váhá vs. spotřeba hraje taky významnou roli... jinak já mám 7,5l průměr když jedu dlouho z kopce a mám nohu z plynu :lol: :lol: :lol: a 9,8l když jedu právě jak důchodce... :lol: :lol: :lol: a to mě nebaví proto jezdím za 13l
Vw Sharan II 1.9Tdi 85kw
Audi A6 Avant Quatro 2.8 V6 142kw

Uživatelský avatar
bartic
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 254
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Vysoka spotreba 1.8T

Příspěvek od bartic »

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=158&t=73614" onclick="window.open(this.href);return false;

markuspassatus
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 262
Registrován: 29.11.2009 09:21

Re: Vysoka spotreba 1.8T

Příspěvek od markuspassatus »

u benzínu je to vždy o noze a taky kde s tímjezdíte pokud lezeš po kopcích tak to asi za 8 nebude no proč kupovat turbomotor když ho nepoužiješ? a navic každej turbomotor má rozptyl až 10litrů hodíš s tím ostřeji nějaky kopec a si na 20

ja volil raděj 2.8 a mám klid od turb, prasklých hlav, svodů ,žraní oleje, vysypaných ojnic atd.. ja už si par motorama prošel a co turbo to problem včetně dieslů takže zlatá atmoška

jangeltner
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 328
Registrován: 22.11.2007 09:36
Bydliště: KARVWINÁ

Re: Vysoka spotreba 1.8T

Příspěvek od jangeltner »

Zdar chlapi mam taky problém se spotrebou ale vydel bych to asi na vadnou lambdu protoze asi tak v prosinci auto jezdilo aji za 9l v zime a ted jezdím jak duchodce a mam průmer 12.5l podle pallubního PC je to moc na to ze nepresahnu 70km/h a palubni pc mi ukazuje hrozné hodnoty mam tam za 3 asi cca 1900ot. a okamzita spotreba 30l a tak takze muze to delat lambda ? jinak pred tim jezdil normal 9-10 mesto a to ho nesetrim a mimo 7-8 ale ted jak rikam je to hruza co chvilu tankuju

Uživatelský avatar
Raimmi
Člen klubu
Příspěvky: 410
Registrován: 09.08.2009 12:04
Bydliště: Olomoucký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysoka spotreba 1.8T

Příspěvek od Raimmi »

lambdu ti vypíše vag, pokud je vadná. a navíc by ti měla svítit kontrolka...
Vw Sharan II 1.9Tdi 85kw
Audi A6 Avant Quatro 2.8 V6 142kw

jangeltner
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 328
Registrován: 22.11.2007 09:36
Bydliště: KARVWINÁ

Re: Vysoka spotreba 1.8T

Příspěvek od jangeltner »

mam rok 98 takze pochybuju ze tam vuubec nejaka kontrolka je

Uživatelský avatar
Raimmi
Člen klubu
Příspěvky: 410
Registrován: 09.08.2009 12:04
Bydliště: Olomoucký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysoka spotreba 1.8T

Příspěvek od Raimmi »

aha tak každopádně diagnostika by ti ji musela vypsat pokud je špatná...
Vw Sharan II 1.9Tdi 85kw
Audi A6 Avant Quatro 2.8 V6 142kw

Thomas23
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 26.01.2010 20:06

Re: Vysoka spotreba 1.8T

Příspěvek od Thomas23 »

Čau lidi, nedávno jsem koupil Passat 1.8t rv.2002.
Mám najeto 208 000 km. auto v super stavu, měl jsem problém se svítící kontrolkou check, dělám v servisu VW + Škoda, tzn. že mám k dispozici manuály a diagnostiku.
Závadu jsem odstranil výměnou lambdasondy před katalyzátorem, dále jsem vyměnil váhu vzduchu, regulátor tlaku paliva, zap. svíčky a komplet filtry (vše orig.), teď je motor v pořádku i když mi to trochu žere olej ten výkon by mohl být taky krapet vyšší.
Pokud jde o spotřebu, tak mimo město mám 9 - 11 litrů, ve městě průměr 11 - 15 litrů a dlouhodobej průměr 14,2 litrů.
Porovnával jsem to s autama, co k nám jezděj do servisu a musím říct, že nemají tak vysokou průměrnou dlouhodobou spotřebu na palubním počítači.
Na většině aut s motorem 1.8t AWT (Passat, Superb) se spotřeba pohybuje do jedenácti litrů dlouhodobej průměr a Superbům, i když mají nalítáno se stejným motorem přes dvěstě tisíc to nejde nad 9,5.
Také jsem si všimnul, že především Superby jdou mnohem lépe za plynem, prostě jedou líp a žerou míň! Možná je to dáno jiným softwarem v řj. motoru...
Začal jsem pátrat, jestli by ta spotřeba nešla snížit, na diagnostice jsem kontroloval kompletně všechny bloky naměřených hodnot a vše je v toleranci, včetně lambda sond, plnicího tlaku a regulace turbodmychadla.
Dále budu měřit kompresní tlaky, tam by mohl být problém (nižší výkon + spotřeba oleje) a chci vyzkoušet změřit vstřikované množství benzínu.
Na školení mi jeden kolega říkal, že u nich v servisu řešili strašně dlouho vysokou spotřebu na nějakém benzinovém motoru a nakonec přišli na to, že to dělají špatné vstřikovače, že prej ukapávaj nebo co a že tam šlo moc benzínu.
Po výměně vstřiků, prej spotřeba spadla téměř o dva litry.
Až toto všechno vyzkouším, tak budu informovat, jak to dopadlo...

midnight_man
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 467
Registrován: 07.03.2009 23:41
Bydliště: Ružomberok
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysoka spotreba 1.8T

Příspěvek od midnight_man »

ja si tam asi domontujem ten palubak kua .... :D 9.8L chcem aj ja!! budem skakat od radosti.....
Octavia, ASZ
Bora 4motion, AGN

sedivy01
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 26.01.2010 18:28

Re: Vysoka spotreba 1.8T

Příspěvek od sedivy01 »

Já když jsemjezdil z mím passatem a to jsem ho měl v tiptroniku a tam nejde vyřadit tak mi to papalo kolem 7.5l a to jsemmusel jet lehce a do 90km/h a když jsem jel kolem 150 až 180km/h tak si to vzalo kolem 12L ale 16L to je fakt moc.

kamol
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 06.10.2009 13:50

Re: Vysoka spotreba 1.8T

Příspěvek od kamol »

ted v tech mrazech jak bylo -20 atd tak sme mel spotrebu 11.8 ale jinak se pohybuju 9-10. dostal sem se i pod 9.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“