AUDIO, PORUCHA RÁDIA: Beta zamrzá, ostatní poruchy rádií

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
luk.ino
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 261
Registrován: 21.06.2009 21:10
Bydliště: Malá Skála

Re: AUDIO, PORUCHA RÁDIA: Beta zamrzá, ostatní poruchy rádií

Příspěvek od luk.ino »

nehraje cela leva strana, ale oddelene nejsou, v konektoru jsou poze 4 kabely, asi to nejak spojene pouze na leva a prava, ono totiz radio co tam bylo melo jen 2 kanaly, (radio VW beta)
podle me bude jeste nekde nejakej konektor co potom rozdeluje na predni a zadni, ale nevim kde ho hledat....

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: AUDIO, PORUCHA RÁDIA: Beta zamrzá, ostatní poruchy rádií

Příspěvek od michall »

Jen tipuju, že by to mohlo být u předních dveří na konektoru kabelů do dveří, tj. kabely na jedné straně vedou do konektoru, odtud do př. dveří a na výškáč, a dále ke konektoru zadních dveří. Nebo (teoreticky) nejdřív na výškáč a pak na konektor,ale to se mi nezdá. Ale je to jen tip.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
luk.ino
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 261
Registrován: 21.06.2009 21:10
Bydliště: Malá Skála

Re: AUDIO, PORUCHA RÁDIA: Beta zamrzá, ostatní poruchy rádií

Příspěvek od luk.ino »

taky jsem na to myslel, ze tam nekde bude konektor.
a ted me napadlo, ze jsem se tam hodne vrtal, dodelaval jsem tempomat, alarm a taky ohledně bufiku, takze je mozne ze jsem o neco zavadil.....

ale stejne vubec nevim v kterych mistech to hledat, treba nekdo bude vedet... :D

vsochy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 52
Registrován: 15.06.2009 17:53

Chyba 00852 ve VAGu-občasné přerušení obvodu předních repro

Příspěvek od vsochy »

Tuto chybu mi vypíše VAG:

Address 56: Radio
Controller: 7M7 035 186
Component: Radio BNO 0005
Coding: 00403
Shop #: WSC 00020
1 Fault Found:
00852 - Loudspeaker(s): Front
36-10 - Open Circuit - Intermittent

Neřešil jste již někdo? Asi mi nezbyde nic než jít pracně po kabelech co?
SEAT Alhambra II 1.9 TDI 85kW (AUY)

balkinko
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 27.11.2014 21:25

Re: AUDIO, PORUCHA RÁDIA: Beta zamrzá, ostatní poruchy rádií

Příspěvek od balkinko »

zdravim, potrebujem poradit mam radio delta 6 v sharikovi a nejde radio ani FM ani AM. CDcka hraju. Radio plne funkcne nastavitelne, vsetko reaguje, aj nazvy FM stanic pise ale zvuk ziadny, ani sum. Niekedy sa stane, ze ked ho necham dlhsie zapnute tak zvuk nabehne. Nemal niekto takyto problem. Mal som ho uz aj rozobrate a pozeral ci tam neni daky studenak ale nic som nenasiel. Raz sa mi stalo aj take ze zvuk nabehol a pri prepnuti na inu stanicu sa zmenil len nazov na displeji ale hrala stale ta prva stanica.
dik

janda.m
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 19.01.2017 21:35

Re: AUDIO, PORUCHA RÁDIA: Beta zamrzá, ostatní poruchy rádií

Příspěvek od janda.m »

radio scala nemam podsvietené po celej ploche...niektoré časti nesvietia...dá sa to rozobrať a vymeniť žiarovky?...sú tam také malé čo sa musia naletovať či stačí ich vymeniť?...dík
1,9 tdi, 85kw, rv 2002, 4 motion

sedrikp
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 11.02.2017 13:00
Bydliště: okr Kroměříž

Re: AUDIO, PORUCHA RÁDIA: Beta zamrzá, ostatní poruchy rádií

Příspěvek od sedrikp »

Zdravím Vás a chci se zeptat zda nemá někdo schéma,kudy vedou dráty od rádia až k jednotlivým reprákům u VW Sharan II. Jde mi o to, že mi přestala hrát celá pravá strana (spolujezdec). Bude to asi někde v drátech, protože pokud přejedu přes hrbatou cestu, tak na chvilku hrají. Rádio mám Betu a to je ok a i repráky jsou ok. Z rádia vedou dráty přímo do toho smotaného svazku a nevím kde se to rozděluje. Nechce se mi to celé rozdělávat, abych šel po jednotlivém drátu. Jen jestli nebude lepší natáhnout nové dráty od rádia. Moc díky za radu
VW Sharan 1.9TDI 4motion 85kW r.v. 2002

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: AUDIO, PORUCHA RÁDIA: Beta zamrzá, ostatní poruchy rádií

Příspěvek od michall »

Jako první mrkni na stav svazku v přechodkách dveří. Tam je nejslabší místo.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

sedrikp
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 11.02.2017 13:00
Bydliště: okr Kroměříž

Re: AUDIO, PORUCHA RÁDIA: Beta zamrzá, ostatní poruchy rádií

Příspěvek od sedrikp »

Na přechodky jsem koukal jako první, když přestali hrát a všechny jsou v pořádku. Proto by mě zajímalo, jak vedou dráty k jednotlivým repro, kde se rozdělují. Ještě to zkusím znovu omrknout v těch přechodkách a uvidím.
VW Sharan 1.9TDI 4motion 85kW r.v. 2002

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: AUDIO, PORUCHA RÁDIA: Beta zamrzá, ostatní poruchy rádií

Příspěvek od michall »

No ono to chce i měřit, prostý pohled nestačí. Zkus multimetrem měřit v zásuvce pro repro, pro pravou i levou stranu by to mělo být stejné. Omrkni i konektory, i tam mohou být ulomené piny.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

sedrikp
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 11.02.2017 13:00
Bydliště: okr Kroměříž

Re: AUDIO, PORUCHA RÁDIA: Beta zamrzá, ostatní poruchy rádií

Příspěvek od sedrikp »

Jo, díky za radu. O víkendu na to mrknu a zkusím proměřit. Myslel jsem,že to bude někde v drátech, kde se rozdělují na pravou a levou stranu (nebo jak je to vlastně vedené). Kdyby to bylo v přechodce, tak by hrál třeba přední či zadní, ale nehraje celá strana. O víkendu to pořádně omrknu a uvidím co a jak.
VW Sharan 1.9TDI 4motion 85kW r.v. 2002

sedrikp
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 11.02.2017 13:00
Bydliště: okr Kroměříž

Re: AUDIO, PORUCHA RÁDIA: Beta zamrzá, ostatní poruchy rádií

Příspěvek od sedrikp »

Tak problém vyřešen. Ve středovém sloupku na pravé straně byly zlomené dva dráty. Pro jistotu proběhla kontrola všech průchodek a je vše OK. Za rady děkuji
VW Sharan 1.9TDI 4motion 85kW r.v. 2002

sambush
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 29.09.2016 15:55

Re: AUDIO, PORUCHA RÁDIA: Beta zamrzá, ostatní poruchy rádií

Příspěvek od sambush »

Zdravim pani,
mam podobny problem, resp. otazku na povodnu tovarensky kabelaz radia Beta. z ISO konektora ibu len styri vodice cerveny/cerv-hnedy na pravu stranu auta a modra kombinacia na lavu stranu. Mal som prednedavnom problem ze nehrala prava strana nasiel som seknuty kabel v zlome zadnych dveri. Podla toho je jasne ze predne aj zadne su zapojene doserie a k tomu ku kazdemu zrejme vyskove repro paralelne. do konektoru v prednych dverach ide cerveny/ cerveno-hnedy , rad by som vedel kde sa napaja na tieto vodice vyskovy reproduktor. Do zadnej prechodky ide zeleno cerveny/ zeleno hnedy, a neviem kde sa tieto vodice napajaju do toho okruhu, ma niekto s tym skusenosti resp ci to uz rozoberal. vopred dakujem

Uživatelský avatar
Martin-CZ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 03.07.2012 17:13
Bydliště: kousek od Znojma

Re: AUDIO, PORUCHA RÁDIA: Beta zamrzá, ostatní poruchy rádií

Příspěvek od Martin-CZ »

Ahoj, mám problém s rádiem Gamma, teď je u manželky v Golfu IV, ale pochází z mýho Sharana.
Za jízdy někdy po otřesech na nerovnostech, někdy na klidné rovině se začně samo zeslabovat, až není slyšet. Vypnutí nepomáhá. Kolečko hlasitosti na zesilování nereaguje, při zeslabování začne rádio řvát, ale hned se zase pomalu zeslabuje až do ticha.
Jindy funguje bez problémů třeba měsíc. Je to nějaký studeňák nebo je v háji to kolečko na hlasitost? Nebo odchází elektronika ? Máte někdo podobnou zkušenost ? Díky.
VW Sharan 1.9TDI, 85kW, r.v. 2003

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: AUDIO, PORUCHA RÁDIA: Beta zamrzá, ostatní poruchy rádií

Příspěvek od michall »

Nevím jak tohle rádio v příslušném autě, ale některá měla řízení hlasitosti v závislosti na rychlosti (tuším se tomu říká signál GALA ??). Teda pokud toto podporuje, může být chyba ve speed signalu (nebo svorkovnici). Nebo pokud je to furttočící kolečko hlasitosti, může být vadné to.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“