ELEKTRO: přídavný akumulátor

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5721
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTRO: přídavný akumulátor

Příspěvek od michall »

Kuk do schématu ... je tam odpojovací relé, které je seplé jen když běží motor. Jinak je to docela obyčejná baterka, snad jen, že má hadičku na odvod přetlaku vyvedenou někam ven. Z baterky je napájen bufík, jeho čerpadlo a Climatronic s ventilátorem (aspoň myslím).
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: ELEKTRO: přídavný akumulátor

Příspěvek od Jose1 »

Přesně jak to popisuješ Michalle jsem předpokládal, že by to mělo chodit. A ten aku je normálně olověný pouze vývody par jsou mimo kabinu, jak hlásá norma? Na nějaké gelovny, nebo NiCd se u VW nehraje což?
Dále předpokládám, že dodělání přídavné baterie k přídavnému nezávislému topení už tady někdo dělal a ví jak to pořešit právě tímhle způsobem, že? :D
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Fana
Řidič
Řidič
Příspěvky: 144
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Přerovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: ELEKTRO: přídavný akumulátor

Příspěvek od Fana »

Tak nějak by to mělo být. Teď teda přesně nevím, jestli to relé mám přímo pod sedačkou, ale jsou tam 100% pojistky pro tento okruh. A taky jsou z toho přídavného akumulátoru napájeny 12V zásuvky v kufru.
Baterka je tam standardní startovací baterie, myslim tam mám 55Ah. Když jsem měnil původní baterku, co tam byla, tak jsem uvažoval o trakční baterce, ale vzhledem k ceně a tomu, že tam stejně byla standardní baterie, tak jsem opět koupil standardní a funguje to v poho.

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: ELEKTRO: přídavný akumulátor

Příspěvek od Jose1 »

A ještě...
Jak se potom řeší tedy ty rozvody napájení s pomocné aku - bufík, climatronic, ventilátor, přídavné čerpadlo?
Existuje na to v autě už příprava, nebo se to musí dodatečně zadrátovat? Samozřejmě v případě, že bych to chtěl dodělat to nezávislé topení a chtěl bych to honit právě jen z ext. baterie.
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5721
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTRO: přídavný akumulátor

Příspěvek od michall »

Lautr nic, všechno si musíš pěkně natahat sám. Já nemám ani jeden pitomý kablík mezi CE a budíkama, co signalizuje vadnou žárovku (sorry za OT).
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: ELEKTRO: přídavný akumulátor

Příspěvek od Jose1 »

To znamená....
Dotáhnout z motoru tlustý plus na dobíjení ext. aku. Domontovat elektroniku dobíjení, respektive zabezpečení odpojení baterie ze sítě při vypnutém motoru tudíž přitáhnout ještě povel "motor běží".
Roztahat napájecí jištěné kabely dle předpokládaných odběrů k jednotlivým zařízením nezávislého topení. Což je bufík, climatronic (pokud budu chtít řídit i otáčky ventilátoru v závislosti na teplotě), čerpadlo pomocného oběhu, a samotný ventilátor.
Dále u každého zařízení rozebrat konektor vypreparovat plusy a přes ochrané diody, ještě lépe relátka tam poslat tohle napětí z ext. aku.
A to nemluvím o dalších povelech, které se budou týkat ručního/dálkového ovládání vyhřívání.
Je to tak? No potěš. :roll:
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5721
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTRO: přídavný akumulátor

Příspěvek od michall »

No ... tak nějak. I když teoreticky nemusíš až k těm spotřebičům, ale "jen" k pojistkám a tam přehodit napájení z hlavního aku na sekundární. Dobíjení řeší tohle
http://www.stualarm.cz/produkt/pc4-35-i ... e-baterie/" onclick="window.open(this.href);return false;
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: ELEKTRO: přídavný akumulátor

Příspěvek od Jose1 »

Jo to mě nenapadlo v euforii, že to stačí nacvakat na pojistkové skříni. Ostatně to ani nemusí být napájené ze dvou míst. Stačí odpojit původní přívody a nahradit, jak ty říkáš sekundárním přívodem. V podstatě stačí dotáhnout "tlustý plus" z externího aku a ty okruhy, které chci napájet tímto aku odcvakat přívody na pojistkách a nakrimpovat nový přívod.
Že?
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
trepifajxl
Profík
Profík
Příspěvky: 961
Registrován: 04.04.2008 18:15
Bydliště: u Turnova

Re: ELEKTRO: přídavný akumulátor

Příspěvek od trepifajxl »

A dále nebát se říznout do podlahy a dát hluboký kaslík na baterku
Výstavba a rekonstrukce interiérů, od stavebních prací po kompletní vybavení
www.neza-interiery.cz


Montáž, úpravy a repase topení Eberspächer, Webasto. Spuštění příhřevu jako nezávislé topení
603485666

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: ELEKTRO: přídavný akumulátor

Příspěvek od Jose1 »

trepifajxl
Jéžiši nestraš.... :158:
Jaký aku (Ah) se pod sedačku vejde bez tohoto brutálního zásahu?
Škoda, že bydlíme od sebe tak daleko, hned bych věděl od koho si to nechat udělat.
Ale jinak souhlasíš s postupem?

Ještě mě napadá, že pokud budu chtít, a to budu, to ovládat na dálku, tak musím tím povelem "topit" zapnout, připojit přívod tohoto napájení do toho sekundárního okruhu. Jelikož v klidu, auto parkuje, jsou tyto spotřebiče bez napětí. Že!
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5721
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTRO: přídavný akumulátor

Příspěvek od michall »

Jose1: bez zásahu tak jedině zálohovací 12V/2,6Ah .... když jich tam dáš hafo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
trepifajxl
Profík
Profík
Příspěvky: 961
Registrován: 04.04.2008 18:15
Bydliště: u Turnova

Re: ELEKTRO: přídavný akumulátor

Příspěvek od trepifajxl »

Kup 100Ah baterku a nevymejšlej blbosti, ta přestavba tě vyjde na tolik, že když ji neuděláš tak ti zaplatí tu baterku.Mám v nabídce VARTu Silver dynamic 100Ah za 2920 DPH a Blue dynamic 95 Ah za 2560 s DPH
Výstavba a rekonstrukce interiérů, od stavebních prací po kompletní vybavení
www.neza-interiery.cz


Montáž, úpravy a repase topení Eberspächer, Webasto. Spuštění příhřevu jako nezávislé topení
603485666

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: ELEKTRO: přídavný akumulátor

Příspěvek od Jose1 »

No tak to řeknu rovnou. :D Už tady na to vymýšlím schemata...
Nechám si tvoji nabídku v záloze až bude funkční to nezávislé.
Já trpím totiž komplexem vybité baterie, tak jsem se snažil to nějak ošidit. Není horšího zvuku, než zvuk převalujícího se startéru.
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
jenda
Profík
Profík
Příspěvky: 943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Č. Budějovic

Re: ELEKTRO: přídavný akumulátor

Příspěvek od jenda »

Jose1 píše:trepifajxl
Jéžiši nestraš.... :158:
Jaký aku (Ah) se pod sedačku vejde bez tohoto brutálního zásahu?

!
měla by se tam vejít zálohovací gelová 12V 33 Ah, naležato rozměry zde: http://www.elnika.cz/elnika.php?p=cze/s ... uktu/98028" onclick="window.open(this.href);return false;
VW Lupo Obrázek VW Sharan Obrázek

dibo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 23.12.2009 07:12
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: ELEKTRO: přídavný akumulátor

Příspěvek od dibo »

Ahojte. Prosím , jak dobíjíte ten přídavný aku pod sedačkou spoluj. Musím vymontovat sedadlo ? nebo stačí odpojit plus, k mínusu se bez toho sedadla asi nedostanu, a plus přívod na plus pol ,mínus na kostru, je tam nějaký plech.... Neodrovnám nic ? Potřebuje asi trochu dotřískat,málo jezdím,moc bufíkuju, a nestačí se dobijet jízdou.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“