Převložkování motoru??

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
scully
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 24.02.2006 21:02

Převložkování motoru??

Příspěvek od scully »

Ahoj lidi otázka děláte repas motoru když už má namotáno moc nebo sháníte jiný ? ale u B5 sehnat aby neměl namotáno moc to není jen tak si myslím když je to ročník 97 diesel? Ale zase tyhle motory jsou držáci ale aby to zase frčelo trochu .

Uživatelský avatar
proche77
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 16.12.2008 18:13
Bydliště: pozořice JICH MoraVWy

Re: Převložkování motoru??

Příspěvek od proche77 »

čau,hele ono stači aby jsi ho dal postupně do kupy a vychytal mouchy,proto ho ale nemusiš vyměnovat,tyhle motory,jak se tu všude piše,vydrži hooodně mooooc :wink:

Uživatelský avatar
scully
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Převložkování motoru??

Příspěvek od scully »

jo ja jsem spokojený akorad jse mě zdá že nějak je utahanej nebo nevím jak to nazvat když jsem ho kupoval byl živější . a zdá se mě to když je studený a ještě ne moc zahřátý a pak v tahu .Když jede lehce tak je v poho a pak když je ohřatý je to lepší ale chtěl bych ho nějak oživit .

Uživatelský avatar
dvml
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 320
Registrován: 23.08.2009 23:35
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Převložkování motoru??

Příspěvek od dvml »

O jakém motoru se bavíme?
scully píše:jo ja jsem spokojený akorad jse mě zdá že nějak je utahanej nebo nevím jak to nazvat když jsem ho kupoval byl živější . a zdá se mě to když je studený a ještě ne moc zahřátý a pak v tahu .Když jede lehce tak je v poho a pak když je ohřatý je to lepší ale chtěl bych ho nějak oživit .
Když nemyslíš,zaplatíš
Obrázek

Uživatelský avatar
scully
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Převložkování motoru??

Příspěvek od scully »

Ahoj jedná se o motor 19 tdi 81kw AFN aty maš najeto to co vidim na obrázku ?? a dělal jsi něco ?? už ?A ja mám automat .

Uživatelský avatar
dvml
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 320
Registrován: 23.08.2009 23:35
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Převložkování motoru??

Příspěvek od dvml »

Kdepak,to už je velice stará fotka,na tacháči je už o pade víc. :twisted:
Dělal jsem v létě ve 370 hlavu a vřele to každému okolo 350 doporučuji.
Samozřejmě s výměnou všech potřebných dílů okolo..hydroštely,těsnění,gufera......


scully píše:Ahoj jedná se o motor 19 tdi 81kw AFN aty maš najeto to co vidim na obrázku ?? a dělal jsi něco ?? už ?A ja mám automat .
Když nemyslíš,zaplatíš
Obrázek

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Převložkování motoru??

Příspěvek od majkl1 »

Změř tlaky. Pak se můžem bavit dále. :P
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
scully
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Převložkování motoru??

Příspěvek od scully »

jo jo to chci udělat jako první protože jsem jinak hodně spokojený s tím autem a vyhovuje mě . jo kdybych někde sehnal třeba nějaký motor a měl mamotáno opravdu poctivých kolem 170 tak myslím že mě vydrží dalších xxxxxx

Uživatelský avatar
dvml
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 320
Registrován: 23.08.2009 23:35
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Převložkování motoru??

Příspěvek od dvml »

A jaké jsou tvoje poctivé kilometry :mrgreen:
Ono je asi i někdy lepší si ten svůj motor pěkně rozmazlovat,než hned šahat po jiném a neznámém motoru s "poctivýma kilometrama".
To snad raději vyměnit celé auto

scully píše:jo jo to chci udělat jako první protože jsem jinak hodně spokojený s tím autem a vyhovuje mě . jo kdybych někde sehnal třeba nějaký motor a měl mamotáno opravdu poctivých kolem 170 tak myslím že mě vydrží dalších xxxxxx
Když nemyslíš,zaplatíš
Obrázek

Uživatelský avatar
scully
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Převložkování motoru??

Příspěvek od scully »

Ja ho kupoval na 170 a najel za 3 roky 80 ale nevím jestli je to poctivích .Jinak maš právdu když víš že je to poctivích 300 tak je někdy lepší dat to toho neco než měnit za jiný . změřím tlaky a uvidím co to udělá . co mě to ukáze a pak budu pokračovat dál . chci aby to jezdilo lepší neříkam že jezdí špatně ale chci to trochu dat dokupi . aby to vydrželo nějakych klidně dalších 200.

TDI 4MOTION
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 381
Registrován: 18.07.2008 06:54
Bydliště: Opava

Re: Převložkování motoru??

Příspěvek od TDI 4MOTION »

scully píše:Ja ho kupoval na 170 a najel za 3 roky 80 ale nevím jestli je to poctivích .Jinak maš právdu když víš že je to poctivích 300 tak je někdy lepší dat to toho neco než měnit za jiný . změřím tlaky a uvidím co to udělá . co mě to ukáze a pak budu pokračovat dál . chci aby to jezdilo lepší neříkam že jezdí špatně ale chci to trochu dat dokupi . aby to vydrželo nějakych klidně dalších 200.
Ja sem mensi generalku delal ted.Prdlo mi tesneni pod hlavou tak sem ho nechal menit a motorar mi volal,ze mam prasklou hlavu na trech valcich,ale tlakova zkouska byla v poradku tak se to zavarilo,vymenily se voditka ventilu,vsechny gufera,tesneni,svicky,olej filtry,tesneni na vstrikach takze ja uz mam "mensi" generalku za 17tisic za sebou :D Akorat jeste musim vychytat zaslepeny EGR nebot mi turbo pres klapku tlaci porad olej,ale nepatrne malo tak misto celeho EGRu dat nejakou trubku nebo vytahnou klapku a zavarit dirky.Ono urcite je lepsi tohle vsechno udelat najednou vsechno ven a vymenit tesneni at ti nekapou vstrikovace vse seridit a je to.
vé-šestka

Uživatelský avatar
scully
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Převložkování motoru??

Příspěvek od scully »

A je to pak znát když se to udělá ? je to v takovém stavu třeba jako kdyby to mělo namotáno třeba 170?

TDI 4MOTION
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 381
Registrován: 18.07.2008 06:54
Bydliště: Opava

Re: Převložkování motoru??

Příspěvek od TDI 4MOTION »

scully píše:A je to pak znát když se to udělá ? je to v takovém stavu třeba jako kdyby to mělo namotáno třeba 170?
Muzu ti jen rict,ze kdyz sem mel ty zavady byly ranni starty v mrazech moje nocni mura,oblaka dymu,spatne to chytalo atd a ted?Sto a jedna minusove starty v poho,nekouri,klidnejsi chod,proste sem rad,ze se to udelalo ted jeste spojku a mam vsechny neduhy vychytane snad "tuk tuk" :D U foukleho tesneni bylo slyset jak vzduch proudi do expanzni nadobky ted klidek proste vse jak ma byt.....
vé-šestka

Uživatelský avatar
scully
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Převložkování motoru??

Příspěvek od scully »

mě to připadá že od vyměny rozvodů mám o něco větší spotřebu a taky mě připadá jakoby nějaké to se nedá říct sičení ale takové ševelelí ale jenom v tahu pak už je to dobré . Prostě nelíbí se mě to do té doby to bylo ok .

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Převložkování motoru??

Příspěvek od majkl1 »

Tak nech zkontrolovat předvstřik.
To "ševelení" tak do cca 2200 ot., že?
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“