Jak zvysit volnobeznou davku paliva u TDI

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Jak zvysit volnobeznou davku paliva u TDI

Příspěvek od Tomm »

Uz driv, cca pred rokem, jsem mel problemy s otackama pri dojezdu ke krizovatce, tento jsem vyresil zvysenim volnobezne davky paliva, konkretne v prizpusobeni, kanal 01. Standardni hodnota bez kompenzace byla 32768 a ja nastavil nejnizsi moznou, tj. 32450. Pred kompenzaci byla davka 1.8-2.2mg, po kompenzaci byla asi 4.6mg. Ted jsem ji meril a je 3.8mg (hodnota kompenzace je porad na 32450)

No a problem je ten, ze motor uz zase zacina vibrovat pri dojezdu ke krizovatce, stejne jako predim. Tak se ptam, co udelat abych toto odstranil, prip. zvysil davku zase nad tech 4.6mg :?:

a) cerpadlo
b) vstriky
c) dvouhmot setrvak
d) neco jineho? - prosim blize specifikujte

Prosim pouze o "fundovane odpovedi" tech co s tim maji zkusenosti, nerad bych menil neco zbytecne.
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
vaha
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2016
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: královehradecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak zvysit volnobeznou davku paliva u TDI

Příspěvek od vaha »

Tomm píše:Uz driv, cca pred rokem, jsem mel problemy s otackama pri dojezdu ke krizovatce, tento jsem vyresil zvysenim volnobezne davky paliva, konkretne v prizpusobeni, kanal 01. Standardni hodnota bez kompenzace byla 32768 a ja nastavil nejnizsi moznou, tj. 32450. Pred kompenzaci byla davka 1.8-2.2mg, po kompenzaci byla asi 4.6mg. Ted jsem ji meril a je 3.8mg (hodnota kompenzace je porad na 32450)

No a problem je ten, ze motor uz zase zacina vibrovat pri dojezdu ke krizovatce, stejne jako predim. Tak se ptam, co udelat abych toto odstranil, prip. zvysil davku zase nad tech 4.6mg :?:

a) cerpadlo
b) vstriky
c) dvouhmot setrvak
d) neco jineho? - prosim blize specifikujte

Prosim pouze o "fundovane odpovedi" tech co s tim maji zkusenosti, nerad bych menil neco zbytecne.
Koukal ses na předvstřik?

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: Jak zvysit volnobeznou davku paliva u TDI

Příspěvek od Tomm »

vaha píše:
Tomm píše:Uz driv, cca pred rokem, jsem mel problemy s otackama pri dojezdu ke krizovatce, tento jsem vyresil zvysenim volnobezne davky paliva, konkretne v prizpusobeni, kanal 01. Standardni hodnota bez kompenzace byla 32768 a ja nastavil nejnizsi moznou, tj. 32450. Pred kompenzaci byla davka 1.8-2.2mg, po kompenzaci byla asi 4.6mg. Ted jsem ji meril a je 3.8mg (hodnota kompenzace je porad na 32450)

No a problem je ten, ze motor uz zase zacina vibrovat pri dojezdu ke krizovatce, stejne jako predim. Tak se ptam, co udelat abych toto odstranil, prip. zvysil davku zase nad tech 4.6mg :?:

a) cerpadlo
b) vstriky
c) dvouhmot setrvak
d) neco jineho? - prosim blize specifikujte

Prosim pouze o "fundovane odpovedi" tech co s tim maji zkusenosti, nerad bych menil neco zbytecne.
Koukal ses na předvstřik?
Jo, ten je v poradku... velmi mirne napred, kvuli startovani...
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
vaha
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2016
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: královehradecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vaha »

tak zase normálně vag,01-motor,login 12233,přizpůsobení,kanalá 1 a snižuj popřípadě zvyšuj hodnotu,dokudu nebudeš mit správnou hodnotu :wink:

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Příspěvek od Tomm »

vaha píše:tak zase normálně vag,01-motor,login 12233,přizpůsobení,kanalá 1 a snižuj popřípadě zvyšuj hodnotu,dokudu nebudeš mit správnou hodnotu :wink:
Jasne, jenze ono to vic snizit nejde! Zkousel jsem jak Vag-Com tak i Super-Vag a nic...

no asi jedine ten Hammermod, ale toho se bojim

EDIT: jeste jsem si trosku hral s nastavenim. V jednom americkym foru jsem se totiz docetl, ze nastaveni EGR pres vag totiz neovlivni jen otvirani a zavirani egr, ale i predvstrik a mnozstvi paliva. Taky jsem zpatky pripojil spinac na spojkovej pedal a trochu se to zlepsilo.
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
travel242fx
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 251
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od travel242fx »

Tomm píše:
vaha píše:tak zase normálně vag,01-motor,login 12233,přizpůsobení,kanalá 1 a snižuj popřípadě zvyšuj hodnotu,dokudu nebudeš mit správnou hodnotu :wink:
Jasne, jenze ono to vic snizit nejde! Zkousel jsem jak Vag-Com tak i Super-Vag a nic...

no asi jedine ten Hammermod, ale toho se bojim

EDIT: jeste jsem si trosku hral s nastavenim. V jednom americkym foru jsem se totiz docetl, ze nastaveni EGR pres vag totiz neovlivni jen otvirani a zavirani egr, ale i predvstrik a mnozstvi paliva. Taky jsem zpatky pripojil spinac na spojkovej pedal a trochu se to zlepsilo.
stym EGR to mozem iba potvrdit tiez som mal problemi ze sa mi motor pri dojazde zacukal,odkedy som zvysil priepustnost spalin pomocou vagu ,nemam najmensi problem.ale aj tak je to najvacsia zahada v hystorii TDI,lebo kazdy vymeny nieco ine a prestaneto a niekomu to nerobi vobec.
NIKDY UZ NIC INEHO LEN TDi...

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Příspěvek od Tomm »

travel242fx píše: stym EGR to mozem iba potvrdit tiez som mal problemi ze sa mi motor pri dojazde zacukal,odkedy som zvysil priepustnost spalin pomocou vagu ,nemam najmensi problem.ale aj tak je to najvacsia zahada v hystorii TDI,lebo kazdy vymeny nieco ine a prestaneto a niekomu to nerobi vobec.
Jakou konkretni hodnotu u EGR jsi nastavil?

Jinak to je urcite setrvakem - mluvil jsem o tom s par lidma a setrvak zabere na 95% 8) Jen ta cena je krapet vetsi, tak proto se do toho lidem nechce...
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
travel242fx
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 251
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od travel242fx »

cislo uz z hlavy neviem . z vyroby je 32768 ale neviem ci treba uberat alebo zvysovat ...skusaj....co viem ale urcite ze som to nastavil na 340mg/ nieco....
z vyroby to dava 240mg a tolerancia je az do 370mg.Takze to cislo treba iba zadavat a menit aby si sa dostal niekde na tuto hodnotu.

niesom si isty ci je to na 95% setrvacnikom ...ked tu bolo este stare forum,neviem ci si to pamatas tento problem sa tu riesil vo velkom a kazdy vymienal nieco ine ,dokonca sa tu objavili aj auto co mali nabehane okolo 60-tisic kilometrov a tam je mala moznost ze uz setrvacnik bude v haji.Niekto vymenil riadiacu jednotku motora a bol klud,niekto zase cerpadlo a tiez to prestalo takze ja by som to na setrvacnik moc nezhadzoval.Ten SETRVACNIK musi nieco vydrzat to nieje z cukru a navyse keby bol K.O. si mylsim tak to predssa robi pravidelne a praveze nikomu to nerobilo pravidelne.takze asi tak.
NIKDY UZ NIC INEHO LEN TDi...

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Příspěvek od Tomm »

travel242fx píše:cislo uz z hlavy neviem . z vyroby je 32768 ale neviem ci treba uberat alebo zvysovat ...skusaj....co viem ale urcite ze som to nastavil na 340mg/ nieco....
z vyroby to dava 240mg a tolerancia je az do 370mg.Takze to cislo treba iba zadavat a menit aby si sa dostal niekde na tuto hodnotu.

niesom si isty ci je to na 95% setrvacnikom ...ked tu bolo este stare forum,neviem ci si to pamatas tento problem sa tu riesil vo velkom a kazdy vymienal nieco ine ,dokonca sa tu objavili aj auto co mali nabehane okolo 60-tisic kilometrov a tam je mala moznost ze uz setrvacnik bude v haji.Niekto vymenil riadiacu jednotku motora a bol klud,niekto zase cerpadlo a tiez to prestalo takze ja by som to na setrvacnik moc nezhadzoval.Ten SETRVACNIK musi nieco vydrzat to nieje z cukru a navyse keby bol K.O. si mylsim tak to predssa robi pravidelne a praveze nikomu to nerobilo pravidelne.takze asi tak.
S tim EGR: Tim ze jsi tu hodnotu zvysil jsi pouze omezil otvirani EGR (z 40% na asi 4%), takze ti proudi mene vyfukovych plynu do sani. Ale zaroven s tim "uzavrenim egr" jsi posunul predvstrik a zmenil volnobeznou davku paliva... tohle totiz dela jednotka sama, pokud se egr uzavre. Ja to mel taky tak uzavrene, ale vratil jsem to zpatky na standardni hodnotu a to vibrovani se zlepsilo.

Jasne, trpi tim auta pouze do rv. 2001/2002, takze ta vymena r.j. za novejsi muze pomoct. Ale to ze je to tim setrvakem, tak na tom trvam. Jak bys tedy potom vysvetlil ze lidem co zvysili volnobeznou davku se to po chvili klidu zase vratilo? A ti co vymenili setrvak maji klid. Jde taky o to, ze ten setrvak MUSI byt novy, nepouzity. Staci mirne jety a dela to zase...
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
travel242fx
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 251
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od travel242fx »

""Jak bys tedy potom vysvetlil ze lidem co zvysili volnobeznou davku se to po chvili klidu zase vratilo?""

ja osobne si mylsim ze je to chyba cerpadla chcelo by to nazor ludi co maju PD ci maju tiez stymito dojazdami problemi a ci sa im trasie motor.ak nie tak je to na 90% cerpadlo. ked ma niekto PD nech sa ktomu vyjadri...
NIKDY UZ NIC INEHO LEN TDi...

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Příspěvek od Tomm »

travel242fx píše:""Jak bys tedy potom vysvetlil ze lidem co zvysili volnobeznou davku se to po chvili klidu zase vratilo?""

ja osobne si mylsim ze je to chyba cerpadla chcelo by to nazor ludi co maju PD ci maju tiez stymito dojazdami problemi a ci sa im trasie motor.ak nie tak je to na 90% cerpadlo. ked ma niekto PD nech sa ktomu vyjadri...
Staci mrknout do faq - tusim druhej nebo treti prispevek...
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
travel242fx
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 251
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od travel242fx »

no tak podla mna to hovori za vsetko
NIKDY UZ NIC INEHO LEN TDi...

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“