prerabka brzd na 312mm

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
Sundee
Závodník
Závodník
Příspěvky: 524
Registrován: 03.03.2008 20:31
Bydliště: Slovensko, Zilina, Ruzomberok
Kontaktovat uživatele:

Re: prerabka brzd na 312mm

Příspěvek od Sundee »

Joda:
myslis tieto : :arrow:
brzdy.JPG

tam je cena niekde inde .. takze vdaka za radu :))))
Jezdit nejrychleji neznamená nejstylověji - LOW CRUISIN'

Joda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 139
Registrován: 08.08.2009 10:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: prerabka brzd na 312mm

Příspěvek od Joda »

Hele original ATE myslím že nemůžeš prohloupit.
Dával jsem je jednomu tipovi na 1.8T přečiplou. Brzdíto jako čert.
Passat B5.5 HIGHLINE 1.9TDI 96kW r.2005

Uživatelský avatar
Sundee
Závodník
Závodník
Příspěvky: 524
Registrován: 03.03.2008 20:31
Bydliště: Slovensko, Zilina, Ruzomberok
Kontaktovat uživatele:

Re: prerabka brzd na 312mm

Příspěvek od Sundee »

to je mozne.. ale cena tam bola cca 75 tisic ? za set
Jezdit nejrychleji neznamená nejstylověji - LOW CRUISIN'

Uživatelský avatar
cendler
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1400
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ve svém
Kontaktovat uživatele:

Re: prerabka brzd na 312mm

Příspěvek od cendler »

Sundee píše:to je mozne.. ale cena tam bola cca 75 tisic ? za set
jo je to řacha a myslím si že hodně zbytečná, jde o to kolik do toho chceš dát, teď mám na dílně GolfaIV, kde se dávají brzdy z EVA, ale to budu mít na stránkách, prozatím se řeší co si zákazník bude přát za kotouče, destičky atd., ale cena bude cca do 30t pouze za předek

pokud máš auto na normální ježdění, tak bych koupil lepší destičky a budeš koukat co to bude dělat
http://www.pjshop.cz" onclick="window.open(this.href);return false; - Prodej autohifi a tuningu všech možných i nemožných věcí
Akce na podvozky Koni -20%, novinky u Koni podvozek STR.T. - opravdu pěkný cen, na stránkách srovnávací tabulka

Joda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 139
Registrován: 08.08.2009 10:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: prerabka brzd na 312mm

Příspěvek od Joda »

Jo dej kotouče a třmeny z 2.5TDI se sportovníma destičkama jaký ti tady už někdo ukazoval a bude to v pohodičce. Jen tam pak nebudeš moct už dát 15" kola to si pamatuj. ;D
Passat B5.5 HIGHLINE 1.9TDI 96kW r.2005

Uživatelský avatar
Sundee
Závodník
Závodník
Příspěvky: 524
Registrován: 03.03.2008 20:31
Bydliště: Slovensko, Zilina, Ruzomberok
Kontaktovat uživatele:

Re: prerabka brzd na 312mm

Příspěvek od Sundee »

jj.. chcem dat 312 zimermany .. s nejakymy dobrymy dostickami.. cendlerova ponuka sa mi celkom vidi..

som si vedomy ze potom na zimu len 16...
Jezdit nejrychleji neznamená nejstylověji - LOW CRUISIN'

Uživatelský avatar
standokan
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3077
Registrován: 17.04.2008 11:59
Bydliště: Uplnej sever

Re: prerabka brzd na 312mm

Příspěvek od standokan »

podle mě také nejrozumnější
w8 4.0 2004 variant čiping na 224kw

romco123
Řidič
Řidič
Příspěvky: 77
Registrován: 21.09.2008 21:27

Re: prerabka brzd na 312mm

Příspěvek od romco123 »

chcel by som tiež prerobiť na 312 mam B5,5 2002 96kw avf chcel som sa spytať či mi budu tie držiaky pasovať aj z B 5 2,8 benzin na moju B5,5 alebo z akeho auta mi budu pasovať lebo nove asi budu drahe

TDI 4MOTION
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 381
Registrován: 18.07.2008 06:54
Bydliště: Opava

Re: prerabka brzd na 312mm

Příspěvek od TDI 4MOTION »

Me mechanik rozebral,vycistil,promazal origo trmeny dal sem zimmerman kotouce a ferodo desky vymenil kapalinu a predni hadicky a po kazdem prvnim slapnuti na pedal si div nerozbiju hlavu o sklo nez si uvedomim,ze to celkem brzdi.Mnoho mechaniku jen meni kotouce a desky,ale uz necisti a nepromazavaji trmeny a pak se cloveku zda,ze to ma zvadle a na prd mu to brzdi....
vé-šestka

Uživatelský avatar
cendler
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1400
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ve svém
Kontaktovat uživatele:

Re: prerabka brzd na 312mm

Příspěvek od cendler »

TDI 4MOTION píše:Me mechanik rozebral,vycistil,promazal origo trmeny dal sem zimmerman kotouce a ferodo desky vymenil kapalinu a predni hadicky a po kazdem prvnim slapnuti na pedal si div nerozbiju hlavu o sklo nez si uvedomim,ze to celkem brzdi.Mnoho mechaniku jen meni kotouce a desky,ale uz necisti a nepromazavaji trmeny a pak se cloveku zda,ze to ma zvadle a na prd mu to brzdi....
to máš taky pravdu, tohle děláme standartně, občas přijodou lidi zeptat se jak dlouho to děláme a říkáme cca 2hod a to je pro ně moc dlouho a že to platit nebudou a jednou jinam
Jednou knám přijel pán, byl z daleko a potřeboval vyměnit brzdy, protože mu dřely, samozřejmě stím jel dlouho, tak odrovnal i kotouče, tak jsem zajely pro díly, a dáváme se do výměny, majitel koukal a hrozně se divil, když jsme mu rozchozovaly třmeny a držáky u třmeny čistily od rzy a následně mazaly, aby to všechno krásně chodilo. Říkal nám, že v jeho servisu, když mu dělaly zadní, tak byl za půl hodinky hotový a jel.
A je to tu pořád je servis a servis 8)
http://www.pjshop.cz" onclick="window.open(this.href);return false; - Prodej autohifi a tuningu všech možných i nemožných věcí
Akce na podvozky Koni -20%, novinky u Koni podvozek STR.T. - opravdu pěkný cen, na stránkách srovnávací tabulka

TDI 4MOTION
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 381
Registrován: 18.07.2008 06:54
Bydliště: Opava

Re: prerabka brzd na 312mm

Příspěvek od TDI 4MOTION »

cendler píše:
TDI 4MOTION píše:Me mechanik rozebral,vycistil,promazal origo trmeny dal sem zimmerman kotouce a ferodo desky vymenil kapalinu a predni hadicky a po kazdem prvnim slapnuti na pedal si div nerozbiju hlavu o sklo nez si uvedomim,ze to celkem brzdi.Mnoho mechaniku jen meni kotouce a desky,ale uz necisti a nepromazavaji trmeny a pak se cloveku zda,ze to ma zvadle a na prd mu to brzdi....
to máš taky pravdu, tohle děláme standartně, občas přijodou lidi zeptat se jak dlouho to děláme a říkáme cca 2hod a to je pro ně moc dlouho a že to platit nebudou a jednou jinam
Jednou knám přijel pán, byl z daleko a potřeboval vyměnit brzdy, protože mu dřely, samozřejmě stím jel dlouho, tak odrovnal i kotouče, tak jsem zajely pro díly, a dáváme se do výměny, majitel koukal a hrozně se divil, když jsme mu rozchozovaly třmeny a držáky u třmeny čistily od rzy a následně mazaly, aby to všechno krásně chodilo. Říkal nám, že v jeho servisu, když mu dělaly zadní, tak byl za půl hodinky hotový a jel.
A je to tu pořád je servis a servis 8)
Presne tak muj mechanik taky rikal,ze sem to mel v katastrofalnim stavu a po vycisteni a naslednem promazani chodily trmeny krasne stiskem ruky!Proste sem uvazoval take o lepsich brzdach,ale kdyz sem pak sedl do auta s promazanyma trmenama rekl sem si,ze mi tohle bohate staci.Brzdi to ted nadherne a to tam nemam buh vi jake pecky kotouce a desky.....
vé-šestka

Uživatelský avatar
SupermanXXX
Profík
Profík
Příspěvky: 1160
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: střední čechy

Re: prerabka brzd na 312mm

Příspěvek od SupermanXXX »

jinak jsem opravdu koukal že 312ky kotouče maj stejný dsičky jako 288ky takže jak by to mohlo brzdit líp když je tam stejná brzdová plocha?

Uživatelský avatar
cendler
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1400
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ve svém
Kontaktovat uživatele:

Re: prerabka brzd na 312mm

Příspěvek od cendler »

SupermanXXX píše:jinak jsem opravdu koukal že 312ky kotouče maj stejný dsičky jako 288ky takže jak by to mohlo brzdit líp když je tam stejná brzdová plocha?
ano třmeny jsou naprosto stejný, rozdíl je pouze v držáku třmenu, který je právě rozdílný
jinak brzdná plocha je stejná, ale kotouč je větší a tudíž lepe chlazený
http://www.pjshop.cz" onclick="window.open(this.href);return false; - Prodej autohifi a tuningu všech možných i nemožných věcí
Akce na podvozky Koni -20%, novinky u Koni podvozek STR.T. - opravdu pěkný cen, na stránkách srovnávací tabulka

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: prerabka brzd na 312mm

Příspěvek od majkl1 »

Takže brzdný účnek stejný, pouze se oddálí chvíle vadnutí brzd?
A co použít destičky s vyšším koeficientem tření? :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

živočich
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1387
Registrován: 07.07.2009 22:33
Bydliště: Žďár nad Sázavou a kósek k tomu

Re: prerabka brzd na 312mm

Příspěvek od živočich »

destičky jsou stejné, síla působící na kotouč taky,ale na úplně rozdílných obvodech.
Zdraví a sílu najdeš ve VW

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“