Co se stane u pevné 4x4 TORSEN? - řetězy

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Co se stane u pevné 4x4 TORSEN? - řetězy

Příspěvek od majkl1 »

Já mluvil o generaci haldexu 4 a výše a to ještě v "extrémních" podmínkách.
Přece jenom když pojedeš do prudkého kopce v hlubokém sněhu a adheze předních kol tím bude snížena na minimum, tak i když nerad, musím říci, že haldex dojede dále.
Ale ten test by nebyl špatnej, ale těžko budeme tady hledat dvě auta se stejnými parametry (váha a její rozložení, rozměr, typ a výrobce pneumatik, světlá výška podvozku). Všechny testy, co jsem i na youtube viděl byly ať skrytě nebo neskrývaně použity se záměrem poškodit ten či onen systém. Nikde nebyl nějaký test globálního zaměření (jízda na suchu, mokru, sněhu, svahu, ledu, pudingu apod., rovně, v zatáčkách, do kopce, zkopce, lesem a nelesem)). Vždy byl dělán "na míru" tomu či onomu systému. :evil:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
sss601
Pilot
Pilot
Příspěvky: 723
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Co se stane u pevné 4x4 TORSEN? - řetězy

Příspěvek od sss601 »

Jo jinak vytah ze sveta motoru kde byl test superb combi 4x4 a subaru legacy jo a co se tyce pohonu nechapou proc se do supa dava protoze ma moc citlive esp ktery nic nedovoli rikaji ze to je jen na to aby se clovek rozjel bez prokluzu za zhorsenych podminek oproti subaru kde se dalo esp uplne vypnout navic zasahovalo presne kdy ma zasahnout auto bylo o mnoho lepsi lepe sedelo v zatackach pri slalomu atd atd proste si na nej clovek rychle zvykne a vi co muze a nemuze na body papirove vyhral superb ale mel to o setinky ale subaru byl u nich moralni vitez..bohuzel ty casaky jsem nechal v praci tak nemuzu citovat presne ale v poslednim cisle SM vyhral opet staly pohon 4x4 nad haldexem a pred a zadokolkama

Uživatelský avatar
sss601
Pilot
Pilot
Příspěvky: 723
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Co se stane u pevné 4x4 TORSEN? - řetězy

Příspěvek od sss601 »

majkl1 píše:Já mluvil o generaci haldexu 4 a výše a to ještě v "extrémních" podmínkách.
Přece jenom když pojedeš do prudkého kopce v hlubokém sněhu a adheze předních kol tím bude snížena na minimum, tak i když nerad, musím říci, že haldex dojede dále.
Ale ten test by nebyl špatnej, ale těžko budeme tady hledat dvě auta se stejnými parametry (váha a její rozložení, rozměr, typ a výrobce pneumatik, světlá výška podvozku). Všechny testy, co jsem i na youtube viděl byly ať skrytě nebo neskrývaně použity se záměrem poškodit ten či onen systém. Nikde nebyl nějaký test globálního zaměření (jízda na suchu, mokru, sněhu, svahu, ledu, pudingu apod., rovně, v zatáčkách, do kopce, zkopce, lesem a nelesem)). Vždy byl dělán "na míru" tomu či onomu systému. :evil:
To mas pravdu je to tak no jak to zminovany video audi a8 a bmx x5 ale tak mozna by se ten test dal pojmout tak predchozi generace vs nova podminky takove pouze serie podvozek a pokud mozno stejne pneu i kdyz stejne pneu v ruznych rozmerech se chova jinak viz testy pneu ale to by nebyl az takovej problem proste se domluvit mit v zaloze traktor a hura na testovani a hlavne poradna dokumentace ;-)

Uživatelský avatar
sss601
Pilot
Pilot
Příspěvky: 723
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Co se stane u pevné 4x4 TORSEN? - řetězy

Příspěvek od sss601 »

Vis docela mi to tady na klubu chybi takovej informacni blok napr. Do sekci motory benzin diesel dat model vyfotit motor zakladni TTD kolik ceho dolit kdy menit to a to plusy minusy toho motoru dale do sekce podvozek a kola vyfotit ramena kola jake jsou origo a pak prave treba porovnani torsen vs haldex jake jsou nejvetsi rozdily vyhody nevyhody obou systemu myslim ze by to nebylo spatny co?

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Co se stane u pevné 4x4 TORSEN? - řetězy

Příspěvek od majkl1 »

Jsem ochoten poskytnout k pokusům na živých passatech toho svého. :twisted:
Ale mám tam nějaký poletňáky i když mají Marast+Sračky.

Jinak rád čtu, když to torsen natře nějakýmu elektronickýmu paskvilovi. :mrgreen:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
sss601
Pilot
Pilot
Příspěvky: 723
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Co se stane u pevné 4x4 TORSEN? - řetězy

Příspěvek od sss601 »

majkl1 píše:Jsem ochoten poskytnout k pokusům na živých passatech toho svého. :twisted:
Ale mám tam nějaký poletňáky i když mají Marast+Sračky.

Jinak rád čtu, když to torsen natře nějakýmu elektronickýmu paskvilovi. :mrgreen:
Ja kdyz buh da tak se jdu ve stredu podivat na 03 96kw 4motion tak bych mohl mit taky testovaci auto :mrgreen: prave jsem se o to dost zajimal a vzdy dostal haldex na pr**l i kluci na subaru klubu pisou ze nekdo z nich delal test outback vs passat 4motion rv 08 a byl to rozjezd do zasnezeneho kopce a pasa jako dostal na pr**l no ale je to z druhe ruky takze to muze byt pribarvene no proto volam po testu :mrgreen: i kdyz vim ze nekteri lidi stejne budou tvrdit ze ten jejich system je lepsi nez ten druhej ale plno lidem to muze pomoct

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Co se stane u pevné 4x4 TORSEN? - řetězy

Příspěvek od majkl1 »

Ono hodně záleží na ESP repsektive EDS, jak to umí ukočírovat. Mezinápravový diferák dokáže rozdělit přenos síly na nápravu, ale ne na jednotlivá kola.
Takže sebelepší systém (torsen, haldex nebo jiné) se špatným elektronickým diferenciálem (EDS) může pohánět klidně jenom 2 kola
a "horší" systém s dobře naladěným a fungujícím EDS (ESP) může pohánět všechna kola. Takže jde o celkovou spolupráci.

Jinak před chvilkou jsem toho svýho hanebně zahrabal před schodama u baráku v pár centimetrech sněhu. Stačilo auto položit podlahou o zdusanej sníh a bylo vyhulíno. Na řadu přišla lopata na ruční pohon. :mad3: :budo:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
sss601
Pilot
Pilot
Příspěvky: 723
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Co se stane u pevné 4x4 TORSEN? - řetězy

Příspěvek od sss601 »

Ale abych byl objektivni videl jsem test v autosalonu z roku 2006 kde byl test 2.0fsi 4motion nekde v nemecku a taky obstal jo byla tam snehova kalamita a jel pry dobre takze to chce test najit vhodne misto domluvit co se bude delat najit dobrovolniky na kameru kteri to fakt umi aby byla dokumentace pouzitelna pak dobrovolniky kteri se chteji zucastnit a pak jeste nejaky osetrovatelky na zahrati :mrgreen:

Uživatelský avatar
sss601
Pilot
Pilot
Příspěvky: 723
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Co se stane u pevné 4x4 TORSEN? - řetězy

Příspěvek od sss601 »

Jinak před chvilkou jsem toho svýho hanebně zahrabal před schodama u baráku v pár centimetrech sněhu. Stačilo auto položit podlahou o zdusanej sníh a bylo vyhulíno. Na řadu přišla lopata na ruční pohon. :mad3: :budo:[/quote]
To ja takhle vcera zahrabal v praci uaze tak jsem vylezl a taky hrabal ruco fuco mame tam uz blbe gumy a hlavne ty gumy jsou universal takze nic moc kdyz bylo 30cm prasanu tak to jelo jako tank ale ted tam byl 5cm prasan 3cm led a 15cm prasan a total propadl jsem se a ne a ne a ne no lopata to jistila

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Co se stane u pevné 4x4 TORSEN? - řetězy

Příspěvek od ameron »

Ani torsen nie je vsemocny. Dost ale pomoze. V sobotu som isiel k otcovi do garaze a do prudkeho kopca cez 20cm sneh som vysiel pomaly v pohode. Ale musi byt aspon trochu adhezia. Vcera som chcel zase vyjst bez retazi na chalupu a po par desiatkach metrov do strmeho kopca po polnej ceste zasypanou cca 30cm snehu uz hrabali vsetky kolesa nakolko pod snehom bol zladovately sneh. Nakolko som ostal visiet v ostrej zakrute smerom dole z cesty :oops: musel som tiez spod auta odhrabat sneh aby som sa dostal naspat na cestu a mohol aspon so ctou vycuvat dole.
Ked som potom pomaly cuval nadol miestami som sa klzal smykom na brzde aj par cm, kym som zastavil. Takze potom uz len retaze dopred pripadne aj dozadu a pripadne radlicu dopredu a odhrnut sneh :-)

Uživatelský avatar
sss601
Pilot
Pilot
Příspěvky: 723
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Co se stane u pevné 4x4 TORSEN? - řetězy

Příspěvek od sss601 »

hledam testy haldex vs TORSEN a nikde to nemuzu najit :-([/quote]


tady máš jedno video..http://www.youtube.com/watch?v=Q7dVFY5CxT0" onclick="window.open(this.href);return false; :mrgreen: sice to nejsou řetězy, ale když už to tady řešíme :mrgreen: tady je video krapet starší a je tam 4x4 vs před a zadokolky http://www.youtube.com/watch?v=ydva0Ce3 ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Hrasko
Profík
Profík
Příspěvky: 1003
Registrován: 09.12.2009 13:58
Bydliště: ...západ SVK

Re: Co se stane u pevné 4x4 TORSEN? - řetězy

Příspěvek od Hrasko »

sss601 píše:Vis docela mi to tady na klubu chybi takovej informacni blok napr. Do sekci motory benzin diesel dat model vyfotit motor zakladni TTD kolik ceho dolit kdy menit to a to plusy minusy toho motoru dale do sekce podvozek a kola vyfotit ramena kola jake jsou origo a pak prave treba porovnani torsen vs haldex jake jsou nejvetsi rozdily vyhody nevyhody obou systemu myslim ze by to nebylo spatny co?
Mas dobry napad , vies co a ako tak preco ho nezrealizujes ?! Skus urcite ta nikto neukamenuje. Snad... :P
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
V beznádejnej situácii je po ruke vždy jedno riešenie : kladivo
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Uživatelský avatar
sss601
Pilot
Pilot
Příspěvky: 723
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Co se stane u pevné 4x4 TORSEN? - řetězy

Příspěvek od sss601 »

Hrasko píše:
sss601 píše:Vis docela mi to tady na klubu chybi takovej informacni blok napr. Do sekci motory benzin diesel dat model vyfotit motor zakladni TTD kolik ceho dolit kdy menit to a to plusy minusy toho motoru dale do sekce podvozek a kola vyfotit ramena kola jake jsou origo a pak prave treba porovnani torsen vs haldex jake jsou nejvetsi rozdily vyhody nevyhody obou systemu myslim ze by to nebylo spatny co?
Mas dobry napad , vies co a ako tak preco ho nezrealizujes ?! Skus urcite ta nikto neukamenuje. Snad... :P
No od 09.02. mám 14dní volno tak se pokusím něco udělat, ale vím že budu od vás potřebovat pomoc sehnat materiály fota atd atd. :wink:

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: Co se stane u pevné 4x4 TORSEN? - řetězy

Příspěvek od pásovec »

Chlapi, neco vymyslete, dokud je snih a ja s haldexem muzu poslouzit :-)
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“