MOTOR, CHOD: při prudším rozjezdu se dusí, ...

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Multicarm22
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 15.01.2009 22:30
Bydliště: Ostrava

Re: MOTOR, CHOD: při prudším rozjezdu se dusí, ...

Příspěvek od Multicarm22 »

plnící tlak v normě, egr taky ok

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: MOTOR, CHOD: při prudším rozjezdu se dusí, ...

Příspěvek od abeljozef »

Ked je dobra vaha vzduchu, plniace tlaky, aj EGR nie je stale otvoreny, filtre nove, potom by som skusil palivo. Funguje elektricke cerpadlo v nadrzi ? Skusil by som zmerat jeho tlak a tiez zmerat tlaky na tandemovej pumpe. :roll:

Uživatelský avatar
Ronin Petoru
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 24.03.2009 22:10
Bydliště: Praha

Re: MOTOR, CHOD: při prudším rozjezdu se dusí, ...

Příspěvek od Ronin Petoru »

Zdarec,
mám problém s výkonem motoru. Mám 2.0 benzin rok 95. Měl jsem Šaránka i v servisu, tam mi vyměnili podtlakovou hadičku, že to bude v pořádku, ale pomohlo to jen částečně. Občas se mi motor téměř zahltí a najednou zabere. Nejhorší je to do kopce, pomalu ztrácí výkon a začne cukat. Navíc mám pocit že si bere tak 15-17 l / 100km. Prostě hrůza.
Poradí mi někdo?
Dík

Uživatelský avatar
Jelko4
Profík
Profík
Příspěvky: 1105
Registrován: 13.08.2008 13:32
Bydliště: SK-Trnava

Re: MOTOR, CHOD: při prudším rozjezdu se dusí, ...

Příspěvek od Jelko4 »

ja mam tiez podobny problem,do kopca skoro vobec netaha,a pri nizsich otackach mi to dost trha aj na rovine,ale zase ked na jednotke dam plny tak prejdem aj 30 metrov a kolesa stale presmikuju na suchej ceste cize vykon ma.

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: MOTOR, CHOD: při prudším rozjezdu se dusí, ...

Příspěvek od abeljozef »

Bolo nieco ulozene v pamati zavad ?

skontroloval by som zapalovacie sviecky kable zapalovaci transformator a rozdelovac (hlavne hlavu ci nepreraza).

v akom stave je vaha vzduchu ?

preventivna otazka kedy bol meneny palivovy filter ?

Pripadne kontrola tlaku v rozdelovacej liste a kontrola vstrekov.

Pripadne kontrola recirkulacie vyfukovych plynov.

Uživatelský avatar
Ronin Petoru
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 24.03.2009 22:10
Bydliště: Praha

Re: MOTOR, CHOD: při prudším rozjezdu se dusí, ...

Příspěvek od Ronin Petoru »

Nakonec mi to jeden opravář opravil. Přestože to s těmi závadami bylo ve "značkovém servisu" na VW tak se úplně vykašlali na základní nastavení a zkontrolovat VAG. ˇudajně za závadu mohl špatně seřízený rozdělovač. Byl prý otočený téměř o 35 stupňů a auto to dohánělo zbytkem elektroniky. Teď jezdí dobře, ale má průměrnou spotřebu kolem 10l/100km. Je to 2.0i

Uživatelský avatar
sharan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: MOTOR, CHOD: při prudším rozjezdu se dusí, ...

Příspěvek od sharan »

Ahoj, chtel bych poprosit o radu, mam Sharan 1.9 2002, 85Kw. Mam problem v tom, ze motor v zaberu vynechava a mam pocit, ze v otackach nekde nad 2500 je v takovem mrtvem tahu. K celemu problemu doslo, kdyz jsem menil obehove cerpadlo vody. Porad jsem to tipoval na problemy s naftou, bylo u nas i minus 20, takze vymeneny palivovy filtr, v nafte aditiva. Pote jsem nasel ze pri vymene cerpadla, byla povytahla hadice turba ktera vstupuje do sani. Po opetovnem nasazeni, je to troschu lepsi (predtim jsem nemohl ani trochu pridat prudceji, porad to skubalo). Ted se stav zlepsil, ale neni to idelani (sem tam to skubne, a ten tah neni dobry). Na VAGu zadne chyby. Napada mne jedine zatuhla regulace natoceni v turbu. Poradi nekdo? Logy z VAGu prikladam (nejsem zadny velky VAGista, dalsi logy pripadne vytvorim). Dekuji.
Přílohy
20100202-logy.zip
(3.56 KiB) Staženo 89 x

Uživatelský avatar
Ronin Petoru
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 24.03.2009 22:10
Bydliště: Praha

Re: MOTOR, CHOD: při prudším rozjezdu se dusí, ...

Příspěvek od Ronin Petoru »

Mě už napadá jen jestli nemůžeš mít třeba jen o zoubek posunuté rozvody.

Uživatelský avatar
HansHavlik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 17.01.2008 11:10
Bydliště: Trutnov

Re: MOTOR, CHOD: při prudším rozjezdu se dusí, ...

Příspěvek od HansHavlik »

Zdravím všechny fandy těchto krásných vozů
i já mám podobný problém se svým korábem, dnes jsem jel do servisu, protože mi auto při rozjezdu do kopce nechtělo jet a dělalo to i při akceleraci na křižovatce jakoby se motor začalu dusit :cry: turbo mám nové po repasu palivák dnes vyměněn a na diagnostice nebyla žádná závada nalezena ( nehází to ani do nouzáku), stejně ta mrcha v ten moment netáhne a dlouho se sbírá do otáček i turbo slyším pak najednou bum a frčí jako zběsilá. Na rovince s tím není problém jen v tom kopci při rozjedu dík za radu
Ps: dnes jsem to študoval podrobněji a při rozjezdu se do kopce se ozve z motoru takový divný zvuk a hned na to nejde motor do výkonu

Uživatelský avatar
HansHavlik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 17.01.2008 11:10
Bydliště: Trutnov

Re: MOTOR, CHOD: při prudším rozjezdu se dusí, ...

Příspěvek od HansHavlik »

HansHavlik píše:Zdravím všechny fandy těchto krásných vozů
i já mám podobný problém se svým korábem, dnes jsem jel do servisu, protože mi auto při rozjezdu do kopce nechtělo jet a dělalo to i při akceleraci na křižovatce jakoby se motor začalu dusit :cry: turbo mám nové po repasu palivák dnes vyměněn a na diagnostice nebyla žádná závada nalezena ( nehází to ani do nouzáku), stejně ta mrcha v ten moment netáhne a dlouho se sbírá do otáček i turbo slyším pak najednou bum a frčí jako zběsilá. Na rovince s tím není problém jen v tom kopci při rozjedu dík za radu
Ps: dnes jsem to študoval podrobněji a při rozjezdu se do kopce se ozve z motoru takový divný zvuk a hned na to nejde motor do výkonu

jo tak to byla váha vzduchu :evil:

pařez
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 29.01.2011 14:49
Bydliště: děčín

Re: MOTOR, CHOD: při prudším rozjezdu se dusí, ...

Příspěvek od pařez »

Zdravím mám problem s motorem 1.9 81 kw při sešlápnutí plynu do vysokých otáček a následném ubrání jde motor na tři válce a pekně se klepe. Chvilku podržím otáčky kolem 1200 a motor se srovná.Vyměenil jsem filtry nafta ,vzduch a stale to samé. poradíte něco ?

usona
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 03.09.2009 22:23
Bydliště: Plotiště nad Labem

Re: MOTOR, CHOD: při prudším rozjezdu se dusí, ...

Příspěvek od usona »

pařez píše:Zdravím mám problem s motorem 1.9 81 kw při sešlápnutí plynu do vysokých otáček a následném ubrání jde motor na tři válce a pekně se klepe. Chvilku podržím otáčky kolem 1200 a motor se srovná.Vyměenil jsem filtry nafta ,vzduch a stale to samé. poradíte něco ?
Čau lidi mám ůpně ten samý problém jako tady kolega dělá to hlavně studené bez zátěře(když stojím) prošlápnu plyn je jedno jak pomalu , rychle ve 4000ot. na plný plyn začnou klesat otáčky hulí to že není vidět když hodně uberu chcípne. pak nechce cytit jak kdyby byly rozhozené rozvody jakoby chylal proti... nechám ho pět minut a chytne vcelku normálně pokud se mi podaří aby mi nechcípl chvíli ho držím a srovná se na autě už sem dělal hodně: těsnění repas a otlakování hlavy přehříval se rozvody jsem kontroloval snad pětkrát regulační banka z jiného auta stará byla nefunkční tlaky válců změřeny stejné na všech válcích cca30barů nový naftový filtr nová váha vzduchu . před hlavou to nedělalo wag bez chyb i při potížích měřil jsem tlak turba když dochází ke zminovanému problému začne tlačit přes 2,5barů jinak do 1,5 měřěno v zátěži... bez zátěžě to má při problému taky 2,5barů a ohřáté bez problému okolo 1 baru podtlak jsem i odpojil a stejný problém poradte mi prosím co to může být já opravím všechno ale tohle mi hlava nebere...

Uživatelský avatar
Tomik-VW
Řidič
Řidič
Příspěvky: 150
Registrován: 28.05.2010 09:44
Bydliště: Žandov u CL

Re: MOTOR, CHOD: při prudším rozjezdu se dusí, ...

Příspěvek od Tomik-VW »

no to jsme na tom stejně,váha nová,lopatky turba hadičky turbo,N75 vše udělaný,filtry taky...sere mě to už dost,jedině snad mě napadá katalizátor,že by byl zahnojenej..už taky nevim...Logy v poho,do nouzáku to nepadá,ale mohl by jet určitě líp,když jedu s podvalem,tak táhne jak vylítaná turbodieselová šestnáct :mrgreen: ka

Uživatelský avatar
MirekX
Řidič
Řidič
Příspěvky: 165
Registrován: 19.07.2009 00:37
Bydliště: Týniště nad orlicí

Re: MOTOR, CHOD: při prudším rozjezdu se dusí, ...

Příspěvek od MirekX »

buď je vysoký tlak oleje a vyvěsí to ventily, nebo je zatuhlý turbo a přetlak v sání je v kombinaci s vyšším tlakem oleje za studena vyvěsí taky.
Sharan 2001 85kW AUY , úpravy a soft dieselpower 225PS a 500Nm Obrázek

oleje Q8, servis JCB

Uživatelský avatar
Tomik-VW
Řidič
Řidič
Příspěvky: 150
Registrován: 28.05.2010 09:44
Bydliště: Žandov u CL

Re: MOTOR, CHOD: při prudším rozjezdu se dusí, ...

Příspěvek od Tomik-VW »

motor byl vyměněnej před půlrokem,jen turbo zůstávalo ze starého motoru,to se hned regulace při výměně čistila,chová se to pořád stejně...a občas už zase nouzák.Drtí mě to :roll:

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“