Cukání po výměně motoru

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
bruce
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 04.12.2008 23:11
Bydliště: Stráž p. Ralskem a (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Cukání po výměně motoru

Příspěvek od bruce »

Ahoj kluci potreboval bych poradit auto mi skube pokazdy kdyz se zahreje tak po 30 km na vyssi stupne nic nedela ale kdyz po nem chci vykon 2-3rychlost bud vubec netahne nebo si zaskube obcas nekdy slapu na plyn a nic a najednou zacne tahnout je po vemene motoru znamej co mi to delal rikal ze to je mozna kabelama ale uz nebyli kulaty a chtel za kabely 2500 :roll: ? Procital jsem forum a vsiml jsem si ze to zlobi vice lidi mam 1.4 16V r. 98 novej motor AHW najeto asi 1000km daval jsem to 2 mechanikum samozrejme nevedli co s tim vag nic neukazal a do servisu se mi nechce sem chudej student :| Vim ze to muze byt od klapky pres zapalovaci modul snad vsechno mozny ale svicky jsou ok kabely musim nechat promerit ale kdyz sem po skubani otevrel kapotu a poslochal motor slysel jsem vzdycky cvaknuti od zapalovaciho modulu a motor sebou vzdycky trosku skubnul?Poradil by nekdo co s tim popripade kam v libereckym kraji?Nekdo solidni a sikovnej kdo by to dal do kupy? Hlavne se chci zepat jestli se tim nenici ten novej motor? Protoze silentbloky dostavaj pekne zabrat ti skubanim a jestli tim nemuzu neco jeste neznicim? A kdyz koupim kabely a zapalovaci modul nebude to tim jde to nejak vratit slysel jsem ze to takhle mechanici delaj kdyz to neni ta zavada? Diky za rady :(

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Cukání po výměně motoru

Příspěvek od xerxes »

pokud to je 16V tak bys tam měl mít moduly ale už jsem i viděl že některé mají kable :roll: takže jak tam máš civky tak je možné že některá civka je vadná taky se mi to stalo.Vag nic nepíše jo?

bruce
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 04.12.2008 23:11
Bydliště: Stráž p. Ralskem a (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Re: Cukání po výměně motoru

Příspěvek od bruce »

Nic neukazuje proto se stim nechteli opravovat kdyz jim to nic neukazalo... :( je to 16V

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Cukání po výměně motoru

Příspěvek od xerxes »

kukni na ty civky :wink:

bruce
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 04.12.2008 23:11
Bydliště: Stráž p. Ralskem a (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Re: Cukání po výměně motoru

Příspěvek od bruce »

A kde presne jsou? V kabelu pred svickama? je zapalovaci modul, kabely a v nich je civka ne?

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Cukání po výměně motoru

Příspěvek od xerxes »

jj jsou vsunuté v hlavě :wink:

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Cukání po výměně motoru

Příspěvek od bifur »

Cievky nemas! AHW-cko ma jeden zapalovaci modul a zapalovacie kable ku kazdej sviecke.. Takze jedine skusit vymenit modul a kable. Vyskusaj najprv kable, tym nic nepokazis a mali by sa dat zohnat za rozumnu cenu (ja som dal za nove BOSCH s medenym jadrom 60 €). Ked nezaberie, skus si od niekoho pozicat modul. Aby si zbytocne nepokupoval plno veci a budu ti na prd. Modul by mal byt rovnaky aj v niektorych 1,6 a 1,8..

bruce
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 04.12.2008 23:11
Bydliště: Stráž p. Ralskem a (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Re: Cukání po výměně motoru

Příspěvek od bruce »

Ja si taky prave rikal ze tam nejsou snad sem to i nekde tady cetl maj je az 1.6 pokud nekecam kdyz necham promerit kabely zjistim jestli jsou spatny nebo mam rovnou koupit nove?A u 1.4 to asi nema cenu resit moc ty kabely za nejaky lepsi co silikony, idukcni nebo podobne??

Co se tyce toho mudulu zarazelo me prave to cvaknuti a vzdycky se zatrasl trosku motor kdyz sem otevrel kapotu kdyz me zlobil jako kdyby nezapalil na chvilicku jeden valec mi to prislo ale sem uplnej lajk takze nevim :? ??? tedy pokud to nedelaji ty kabely...A škrtící klapkou to tedy nebude ???

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Cukání po výměně motoru

Příspěvek od bifur »

Aj 1,4 maju cievky a nie modul, ale tusim iba kod motoru BCA. AHW a AXP nema urcite, neviem ako APE.. Ja som kupil tie BOSCH, maju medene jadro a silikonovy obal. Mali stat nieco cez 80 €, ale huboval som pri nakupe ze su drahe, tak mi typek povedal ze ich moze dat za 60 €. Len bacha na to, aby ti neodpalil modul aj novy kabel. Najprv stare premeraj a uvidis ci je iba jeden nacaty, alebo mozno ziadny. Ja to vidim na ten modul. Podla mna by ti nemal cvakat. Ked uz sa v tom budes rypat, tak daj urcite dole aj modul a pozri sa nan poriadne aj zo zadu. Ak je prasknuty, tak ho vymen. Mozno ze ti prebija na kostru a vtedy prave vynecha iskru na niektory valec. Ked to budes davat naspet, tak mas na module pekne oznacene vystupy A, B, C, D. A je prvy a D samozrejme stvrty valec. 4-ty ma najkratsi kabel.. Vymen rovno aj sviecky a budes mat istotu, minimalne ich aspon pozri, ci niektora nie je poskodena alebo nejak divne spinava. Z vlastnej skusenosti radim kupovat originalny modul, nie nahradu. Mal som najprv repliku(tusim VEMO), sice vyroba DE, ale kvalita nic moc. Potom som kupil Temic (taky tam bol aj origo) a konecne super. Vysiel ma 120 €. Dobry ohlas som pocul aj na Teslu, cena okolo 90 €. Zatial vsetky repliky co som kupil stali za prd. A je jedno ci to bolo nieco do motora, alebo pantografy na stierace..
Na klapku by som to asi nevidel, ked to robi iba za tepla, zislo by sa skontrolovat este teplotne cidlo, ci nedava do rj blbu informaciu. Vsetko sa da pekne pozriet cez VAG, len treba ist za niekym co vie viac ako vymazat chyby z pamete. Skus sa popripade dohodnut s nejakym klubakom co je blizko teba a vie to s VAGom..

pinda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 125
Registrován: 26.07.2008 22:34
Bydliště: Sokolov

Re: Cukání po výměně motoru

Příspěvek od pinda »

Když mi napíšeš číslo toho modulu tak se kouknu jestli ho nemám starší, mám tu dva první je originál VW a druhý je TEMIC, jeden má najeto cca 5000km a druhý cca 40000km.

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Cukání po výměně motoru

Příspěvek od bifur »

AHW-cko ma tento: 032 905 106 B. Temic je tiez origo diel, ja som mal Temic od vyroby a je na nom aj znak VW. Aj na starom, aj na novom..

pinda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 125
Registrován: 26.07.2008 22:34
Bydliště: Sokolov

Re: Cukání po výměně motoru

Příspěvek od pinda »

Tak tyto moduly mám 2ks, cena 600kč + poštovné za 1ks.

bruce
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 04.12.2008 23:11
Bydliště: Stráž p. Ralskem a (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Re: Cukání po výměně motoru

Příspěvek od bruce »

Ahoj zkusim ty kabely a kdyz to nebude kabelama urcite pisnu diky za nabidky :wink:

bruce
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 04.12.2008 23:11
Bydliště: Stráž p. Ralskem a (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Re: Cukání po výměně motoru

Příspěvek od bruce »

Ahoj takže kopil jsem kabely BOSH za 1270,- v LBC autodily AliTop vsude jinde mi je nabizely za 2500 aj na netu vrele doporucuji lidove ceny aj skvely kramek a po vymene jsem to jel projet a zatim vse ok po 40km tak uvidime poradne jsem auto zahral a zatim nic takze to zatim vypada na ty spatne kabely :wink:
Obrázek


http://arachnox.rajce.idnes.cz/FOTO_mobil/#DSC00395.JPG
Přílohy
kabely
kabely

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“