PŘÍSTOJOVKA, KONTROLKY: Nesvítí část kontrolek

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
čermis
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 10.11.2008 20:52
Bydliště: C. Lipa

Re: PŘÍSTOJOVKA, KONTROLKY: Nesvítí část kontrolek

Příspěvek od čermis »

Zdravim prosim ohledne kontrolek co ma svitit je tam kontrolka na pripojeni vleku ukazatel mne nesviti poradite na co se podivat. predem dik jo jeto ALHAMBRA 1

orison
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 05.01.2010 12:24

Re: PŘÍSTOJOVKA, KONTROLKY: Nesvítí část kontrolek

Příspěvek od orison »

Ahoj, je někde na přístrojové desce kontrolka na přední mlhovky??
Jde zapnout přední mlhovka samostatně??
Jěště ni svítí v horní polovině displeje taková žárovička s vykřičníkem a jak se rozjedu tak zhasne to jako že nejsou zapnutá světla??
Mám to udělaný nějak divně, vypínač světel v poloze "0" mi svítí potkávací po nastartování ale nesvítí přístroje, v poloze "obrysovky" mi svítí obrysovky i přístroje, v poloze "potkávací" mi svítí potkávací a přístroje. Když mám motor v běhu tak to nedokážu úplně zhasnout. Je to normální?? dá se to poladit na VAG??

Dík

Mám Sharana 2 rv. 2003

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: PŘÍSTOJOVKA, KONTROLKY: Nesvítí část kontrolek

Příspěvek od abeljozef »

ee, neni. Kontrolka je na vypinaci.

Mas tam dorabany modul denneho svietenia a ten funguje tak ako funguje. VAG om na tomto aute co sa tyka denneho svietenia nespravis nic. Ale v zasade ten mdul funguje ako ma od vyroby.

santero
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 27.08.2009 19:19

Re: PŘÍSTOJOVKA, KONTROLKY: Nesvítí část kontrolek

Příspěvek od santero »

ahooj, nesvítí mi kontrolka rezervy paliva..čímk by to mohlo být? PS: mám na přístrojovce myslím 3, nebo 4 záslepky v místech pro 1.2W žárovky..jedna je i v místě kde je palivoměr..ale myslel jsem, že kontrolky (kontrolní světlo chladicí kapaliny a rezerva paliva) jsou spíš diody..

Uživatelský avatar
Janchi999
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 209
Registrován: 29.06.2009 08:14
Bydliště: SloVWakia
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘÍSTOJOVKA, KONTROLKY: Nesvítí část kontrolek

Příspěvek od Janchi999 »

Zdravim Vas. Po otoceni klucom sa mi hned nerozsvietia kontrolky. Cca 10 sekund trva, kym kontrolky nabehnu a postupne pozhasinaju tak, ako to ma podla spravnosti byt. VAG mi vyhodil jedinu chybu a to:
Adresa 08 -------------------------------------------------------
Řídící jednotka: 7M3 907 040 B
Komponent: CLIMATRONIC MPV GP 0003
Kódování: 00030
Opravna #: WSC 00020
1 Nalezeny chyby:
00576 - sv.15
07-10 - signal prilis nizky - Sporadicky

Avsak, aj ked kontrolky nesvietia, hned po otoceni kluca, veskera elektronika v aute funguje. Dalsia vec, je ta, ze niekedy po otoceni kluca nepocut cerpadlo, kontrolky zhasnute a motor nejde chytit. Len toci starter. Stalo sa uz aj to, ze kontrolky nesvietili, cerpadlo bolo pocut a auto slo nastartovat. Hned po nastartovani sa zrazu kontrolky rozsvietili a pozhasinali podla spravnosti... Pocas jazdy elektrika neblbne, kontrolky funguju, alternator, dobijanie baterky, vsetko v poriadku... Viete mi niekto poradit, vcom moze byt chyba? Podla VISu je to svorka 15. Kde ju hladat? Vdaka za kazdu radu :)
Volkswagen Sharan II, r.v.2002, 1.9 TDI PD, AUY, 85kw

Uživatelský avatar
patas1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 225
Registrován: 19.01.2008 12:13
Bydliště: Hradec Kralove

kontrolka leveho blikače

Příspěvek od patas1 »

ahoj kluci prestala me blikat kontrolka leveho blikace v pristrojovce na ALhambre II.Vsechny blikace ale fungují.obavam se ze bude muset pristrojovka ven.Jen nevim jak je tam reeno to blikaní?je to žarovkama ktery jdou jednoduse vymenit? Musi se zdemontovat cela palubovka nebo jde sundat jen ten vrch?Z tech fotek neni nic moc videt..nejasky postup by podrobnejc nebyl.diky moc

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5720
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: PŘÍSTOJOVKA, KONTROLKY: Nesvítí část kontrolek

Příspěvek od michall »

Sherlock nefunguje?

Pokud je závada v kontrolce, tak musí přístrojovka ven, na blinkry jsou tuším 2 SMD LED v pouzdře PLCC2. Ovšem spíš bych tipoval chybu někde na vedení mezi CE a přístrojovkou, nebo vedení přímo v přístrojovce.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
patas1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 225
Registrován: 19.01.2008 12:13
Bydliště: Hradec Kralove

Re: PŘÍSTOJOVKA, KONTROLKY: Nesvítí část kontrolek

Příspěvek od patas1 »

michall píše:Sherlock nefunguje?

Pokud je závada v kontrolce, tak musí přístrojovka ven, na blinkry jsou tuším 2 SMD LED v pouzdře PLCC2. Ovšem spíš bych tipoval chybu někde na vedení mezi CE a přístrojovkou, nebo vedení přímo v přístrojovce.
ale jo funguje jen se tu tim hrabu uz hoduinu a nic kloudnyho jsem nevycetl:-(.
Takze tam zadny zarovky nejsou tak ze z toho plyne ze LED asi neumreli.Otazka je kde hledat zavadu.teda zacit tou nejjednodusí cestou a ne zrovna rozebrat celou palubovku a stejne nevedet kde co hledat....muzes mi poradit?diky moc

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5720
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: PŘÍSTOJOVKA, KONTROLKY: Nesvítí část kontrolek

Příspěvek od michall »

Na CE, konektor P3, pin5, č/b vodič. Tam by měl být výstup pro kontrolku na přístrojovce (teda taky pro kontrolku). Pokud se tady objevuje "blikání" proti zemi (mělo by, pokud fungují levé blinkry), tak pak ještě konektor T32 (modrý), pin 18 na přístrojovce. Pokud i tady je "blikání", bude vada v přístrojovce. POZOR! konektory při zkoušení neodpojuj, jen se k němu opatrně připoj. Na zkoušení je dobrá žárovka, třeba 1,2W se dvěma vodiči, multimetr asi nebude stíhat. Zkusím vyhrabat fotky přístrojovky.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
patas1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 225
Registrován: 19.01.2008 12:13
Bydliště: Hradec Kralove

Re: PŘÍSTOJOVKA, KONTROLKY: Nesvítí část kontrolek

Příspěvek od patas1 »

OK super. Jeste mi prosim rekni co je to CE.ASi typuju centralni elektrika.... a kde to CE co popisujes najdu.:-) diky
a prpop nemas nekde fotky jak tu pristrojovku vyndat nebo to trosku popsat abych nehledal srouby kde nejsou a hledal tam kde jsou, diky

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5720
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: PŘÍSTOJOVKA, KONTROLKY: Nesvítí část kontrolek

Příspěvek od michall »

Jj, centrální elektronika. Je vlevo pod deklíkem, tam, co jsou pojistky. Demontáž přístrojovky tu někde je, hledej. V zásadě drží na dvou šroubech, torxech, jsou vidět po sundání deklů pod volantem, ale těžko se k nim dostává. Pak drží jen n takových "čudlících" v kšiltíku, uprostřed a po stranách (celkem 3 místa), tam to chce opatrně strčit něco plochého, měkkého, širokého, asi něco jako klacek od nanuku :-), pak se vyklopí směrem k volantu.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Don1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 19.12.2011 13:47

Re: PŘÍSTOJOVKA, KONTROLKY: Nesvítí část kontrolek

Příspěvek od Don1 »

Zdravím, včera jsem se stal majitelem GalaxyE:) TDI 66kW
Potřebuji poradit od zkušenějších, nesvítí mi palubní deska, tzn. budíky, ukazatel teploty,rychlosti,paliva,otáčkoměr ALE ten display jak jsou na něm celkové kilometry svítí. Je možné že je problém v žárovce? Pokud ano jak rozdělat palubku resp. nejlépe budíky.
Pojistkou si myslím že to být nemuže když svítí ten display s těmi kilometry.
Děkuji za rady - pomoc.

Uživatelský avatar
jardahes
Řidič
Řidič
Příspěvky: 194
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Holýšov - Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘÍSTOJOVKA, KONTROLKY: Nesvítí část kontrolek

Příspěvek od jardahes »

Mně začali po 300 000 km postupně hořet. Jen prostě dosloužili. Výměna jednoduchá, doporučuji odpojit baterku, aby ti nevylít balón. Jsou tam dva šrouby ty povolíš, vyndáš plast kolem plexiskla, povolíš další dva šrouby a přístrojovku vyklopíš a odpojíš velký konektor a je tvoje. Ze zadu jsou taková víčka, tuším že čtyři větší ty jsou na podsvícění skleněnky 5W, dával jsem 3W i když je tam regulace na intenzitu a pak je tam spoustu menších na kontrolky. Krásně jsem je pootočil vybral spálené černochy dal nové a zpět namontoval. Nemůžeš nic zkazit když budeš bez proudu.
Jarda

Don1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 19.12.2011 13:47

Re: PŘÍSTOJOVKA, KONTROLKY: Nesvítí část kontrolek

Příspěvek od Don1 »

Jardahes: Děkuji moc za rady jsem rád že jsi napsal i přímo žárovku aspon nebudu překvapený, dneska se na to vrhnu.

pulec_h
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 18.01.2009 13:56
Bydliště: Praha 4

Re: PŘÍSTOJOVKA, KONTROLKY: Nesvítí část kontrolek

Příspěvek od pulec_h »

kdo mi prosím poradí, nebo se setkal s podobným problémem.
Palubní počítač (ta červená část dole) hrozně málo svítí, lze na něm něco přečíst jen za tmy či šera a to jen při naklonění k spolujezdci.
Alhambra 2002 1.9 tdi pd.
díky Jirka
:fool:
Jirka H
Seat Alhambra 1.9 TDI, 2002, 85 kW, motor AUY, automat. převodovka, stříbrná..... druhá v pořadí...

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“