PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
orison
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 05.01.2010 12:24

Re: PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

Příspěvek od orison »

Dobrý námět, parkovací asistent mám z výroby. Přerušit kabel u světla zpátečky je trochu neprtaktické z důvodu dlouhého vedení k vypínači. Mám takový pocit že kabel ke zpátečce je tam potřeba potřeba pro správnou funkci pri parkování - přepíná přední a zadní senzory podle toho kam auto zrovna jede.
Myslím si (ale můžu se mýlit) že by to mělo jít vyřešit ve spínači na palubní desce ( najít správný kontakt přívodu (+) a rozpojit ho vypínačem), nechce se mi montovat daší vypínač do palubní desky, takže bych rád použil ten co tam mám - jen mu trochu pozměnil funkci.

Dá se to nějak šetrně vymontovat a zjistit co tam vede a jak se to spíná (rozpíná)???
Nebo musím až k ŘJ, kde ji najdu???
Ten spínač má polohy (vypnuto/zapnuto),nebo dává jen nějaký impuls do ŘJ (zapnuto jen když držíš)???

Uživatelský avatar
Janchi999
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 209
Registrován: 29.06.2009 08:14
Bydliště: SloVWakia
Kontaktovat uživatele:

Re: PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

Příspěvek od Janchi999 »

orison píše:Dobrý námět, parkovací asistent mám z výroby. Přerušit kabel u světla zpátečky je trochu neprtaktické z důvodu dlouhého vedení k vypínači. Mám takový pocit že kabel ke zpátečce je tam potřeba potřeba pro správnou funkci pri parkování - přepíná přední a zadní senzory podle toho kam auto zrovna jede.
Myslím si (ale můžu se mýlit) že by to mělo jít vyřešit ve spínači na palubní desce ( najít správný kontakt přívodu (+) a rozpojit ho vypínačem), nechce se mi montovat daší vypínač do palubní desky, takže bych rád použil ten co tam mám - jen mu trochu pozměnil funkci.

Dá se to nějak šetrně vymontovat a zjistit co tam vede a jak se to spíná (rozpíná)???
Nebo musím až k ŘJ, kde ji najdu???
Ten spínač má polohy (vypnuto/zapnuto),nebo dává jen nějaký impuls do ŘJ (zapnuto jen když držíš)???
Ak mas origos asistent z vyroby, tak si osobne myslim, ze nebude napajany kablom priamo zo svetla spiatocky. To sa robi pri dorabanom asistentovi. Senzory predne aj zadne sa naraz aktivuju pri zaradeni spiatocky a su aktivne aj po jej vyradeni... A na to je to tlacitko, ze ak si neprajes, aby boli senzory aktivovane, tak jednoducho asistent vypnes. Alebo teda zaradis jednotku a dosiahnes rychlost viac ako 25 km/h a senzory sa vypnu same.... Co sa tyka toho tlacitka, tak dava RJ asistenta len impulz na zapnutie, ci vypnutie. Drzat ho netreba. Nieje to polohovy vypinac, takze stabilne ON/OFF nedosiahnes... RJ asistenta sa nachadza priamo pod sedackou vodica v kasliku. Je to mala cierna krabicka a vedu do neho 3 kable s konektormi. Predpokladam, ze 2 z nich su senzory predne, zadne a ten jeden zabezpecuje napajanie do RJ... No, ale jednoduchsi sposob je urcite to napichnut na VAG a tam nastavit hlasitost pipania na minimum... Pipanie pri parkovani pocut budes a dieta to urcite nezobudi... Treba skusit takuto moznost, skor nez sa zacat hrat s elektrikou v aute :wink:
Volkswagen Sharan II, r.v.2002, 1.9 TDI PD, AUY, 85kw

orison
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 05.01.2010 12:24

Re: PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

Příspěvek od orison »

Díky za radu, asi to zkusím s hlasitostí na minimum a uvidím. Já jsem trochu "stará škola" a jsem nervozní když za mě v autě dělá něco automatika. Mám rád různé vymoženosti, ale mám to rád pod vlastní kontrolou jako v letadle - pilot rozhoduje co je dobré pro stroj a ne naopak:D

Uživatelský avatar
Auto1
Závodník
Závodník
Příspěvky: 509
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Opava city
Kontaktovat uživatele:

Re: PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

Příspěvek od Auto1 »

orison píše:Mám takový pocit že kabel ke zpátečce je tam potřeba potřeba pro správnou funkci pri parkování - přepíná přední a zadní senzory podle toho kam auto zrovna jede.
To je špatný pocit,zpátečka aktivuje PDC za Tebe,to je čistě automatika,ale aktivuje všech 8čidel a je jedno,jakým směrem jedeš,hlásí vždy všechny čidla,tak to je,denně s tím parkuji.

A nebo je ještě jiný mód,kdy je ve VAG nastaveno co uvádíš,ale tohle nastavení jsem na SAG ještě neviděl,ale možné to je.

Vznesu otázku,zda někdo ví,jak nastavit PDC aby nehlásilo přívěs jako překážku jen v době kdy je přívěs připojen.
Ví někdo?
Tažné v budíkách nastaveno mám,kontrolka blinkrů přívěsu mi jede,ale PDC hlásí ten vlek jako překážku.Co s tím?
IMPORT A PRODEJ AUT: http://www.1auto.tk" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Auto1
Závodník
Závodník
Příspěvky: 509
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Opava city
Kontaktovat uživatele:

Re: PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

Příspěvek od Auto1 »

Orison:
Janchi999 píše: Ak mas origos asistent z vyroby, tak si osobne myslim, ze nebude napajany kablom priamo zo svetla spiatocky. To sa robi pri dorabanom asistentovi. Senzory predne aj zadne sa naraz aktivuju pri zaradeni spiatocky a su aktivne aj po jej vyradeni... A na to je to tlacitko, ze ak si neprajes, aby boli senzory aktivovane, tak jednoducho asistent vypnes. Alebo teda zaradis jednotku a dosiahnes rychlost viac ako 25 km/h a senzory sa vypnu same.... Co sa tyka toho tlacitka, tak dava RJ asistenta len impulz na zapnutie, ci vypnutie. Drzat ho netreba. Nieje to polohovy vypinac, takze stabilne ON/OFF nedosiahnes...
Ano,přesně tak.
A proto TEORETICKY platí,že když odpojí z čidla převodovky na zpátečku signál do PDC,tak se PDC nikdy nezapne sám a on ho bude zapínat jen tlačítkem P.

Takže to zbývá PRAKTICKY ověřit,protože tohle asi nikdo nezkoušel.
IMPORT A PRODEJ AUT: http://www.1auto.tk" onclick="window.open(this.href);return false;

orison
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 05.01.2010 12:24

Re: PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

Příspěvek od orison »

OK už je mi to docela jasné, to že zadní fungují na zpátečku a přední na jedničku je jen POCIT z toho jak se auto pohybuje.
Takže neví někdo který je ten kabel od převodovky na ŘJ???? zkusím to prakticky ověřit.

Uživatelský avatar
coto.je
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 449
Registrován: 12.03.2008 20:15
Bydliště: Jih

Re: PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

Příspěvek od coto.je »

Možná ti pomůže můj zážitek.

Parkuji mezi auta, do obou zrcátek současně nevidíš, senzory začnou pípat šlápnu na brzdu a v tu chvíli vydím v zrcátku zpoza auta vyběhne dítě se školní taškou.

Z tavého důvodu bych do nastavení ani nešahal :wink:

Pokud ho chceš vypnout máš tam tlačítko, mě to děti nebudí. Když usnou tak je nevbudí skoro nic, jen když zastavím a vypnu motor :lol:

Uživatelský avatar
Janchi999
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 209
Registrován: 29.06.2009 08:14
Bydliště: SloVWakia
Kontaktovat uživatele:

Re: PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

Příspěvek od Janchi999 »

coto.je píše:Možná ti pomůže můj zážitek.

Parkuji mezi auta, do obou zrcátek současně nevidíš, senzory začnou pípat šlápnu na brzdu a v tu chvíli vydím v zrcátku zpoza auta vyběhne dítě se školní taškou.

Z tavého důvodu bych do nastavení ani nešahal :wink:

Pokud ho chceš vypnout máš tam tlačítko, mě to děti nebudí. Když usnou tak je nevbudí skoro nic, jen když zastavím a vypnu motor :lol:
Veru tak, pravda... Senzory v takychto pripadoch su k nezaplateniu... Osobne by som sa tiez nehral s nastavenim. :wink:
Volkswagen Sharan II, r.v.2002, 1.9 TDI PD, AUY, 85kw

orison
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 05.01.2010 12:24

Re: PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

Příspěvek od orison »

Už jste mne skoro přesvědčily, chci to ověřit jen ze zvědavosti a dám vědět výsledek.

Uživatelský avatar
jmajor
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 203
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Středočeský
Kontaktovat uživatele:

Re: PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

Příspěvek od jmajor »

Vznesu otázku,zda někdo ví,jak nastavit PDC aby nehlásilo přívěs jako překážku jen v době kdy je přívěs připojen.
Ví někdo?

Tažné v budíkách nastaveno mám,kontrolka blinkrů přívěsu mi jede,ale PDC hlásí ten vlek jako překážku.Co s tím?[/quote]

Koukni sem
http://www.svcnachod.cz/pdf_info/info_k ... alacim.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.svcnachod.cz/detail.php?t01=1250" onclick="window.open(this.href);return false;

Mrcookie
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 07.02.2010 23:20
Bydliště: Praha 4

Re: PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

Příspěvek od Mrcookie »

Uz to nekdo zminil v tomhle vlakne, ale narazil jsem na to i jinde na webu: nektere z cidel mi zaclo zlobit pri vetsim snehu - od te doby se to parkrat vzpamatovalo a zase je to zpet. Jinak vsechny cidla prskaji, ale asistent se deaktivuje a piska+blika kontrolka. Neni nejaky figl jak to vyresit? Parkuju venku a rikam si, ze by mohlo pomoci to nechat nejak vyschnout v garazi, ovsem nevim o garazi, kdy by bylo dost teplo, aby to behem par hodin melo sanci vyvetrat.

Uživatelský avatar
ruza
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 272
Registrován: 20.05.2008 20:56
Bydliště: ČR

Re: PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

Příspěvek od ruza »

Ahoj, tak už mi nějakou dobu zlobí parkovací asistent.
Hlásí mi překážku vzadu rychlým přerušovaným tónem nebo plným tónem i když tam žádná není.
Takto to zlobí od léta, ale ne vždy. Někdy je vše v pohodě a jindy to prostě piští jen tam zařadím zpátečku.
Zkoušel jsem čistit senzory, ale nepomohlo to. Nevysledoval jsem nic, co by to ovlivňovalo - počasí, světlo, povrch, teplo/zima apod.
Tipuju to na vadný senzor, ale je mi divné, že pokud hlásí překážku přerušovaným tónem a já se opravdu k nějaké přiblížím, začne zrychlovat až píská v kuse - čili funguje... :?
Asistent je origo z výroby.

Uživatelský avatar
Auto1
Závodník
Závodník
Příspěvky: 509
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Opava city
Kontaktovat uživatele:

Re: PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

Příspěvek od Auto1 »

jmajor píše:Vznesu otázku,zda někdo ví,jak nastavit PDC aby nehlásilo přívěs jako překážku jen v době kdy je přívěs připojen.
Ví někdo?

Tažné v budíkách nastaveno mám,kontrolka blinkrů přívěsu mi jede,ale PDC hlásí ten vlek jako překážku.Co s tím?
Koukni sem
http://www.svcnachod.cz/pdf_info/info_k ... alacim.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.svcnachod.cz/detail.php?t01=1250" onclick="window.open(this.href);return false;[/quote]


Čili stejně tak,jako se odpojí zásuvkou zadní mlhy na voze,tak se odpojí zásuvkou zadní čidla parktronic,chápu to dobře? Já dával zadní zásuvku ALU a do ní nepasují ty vnitřky s odpojováním.Takže ví někdo,kde objednat alu zásuvku s odpojováním?
IMPORT A PRODEJ AUT: http://www.1auto.tk" onclick="window.open(this.href);return false;

pecaak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 12.10.2009 21:04

Re: PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

Příspěvek od pecaak »

ahoj prosim vás když dám spátečku sami se senzory zapnou to jsem již pochopil ale jak se zapnou přední? když na sharanovi 2003 zapnu senzory knoflíkem netuším které se zapnou ale je možné aby šli zadní a nešli přední v létě se mi zdálo jak jsem vyjížděl ze dvora že šlapali přední když jsem couval ale dnes jel a jel k hromadě sněhu nic až jsem do ní tuknul jak zařadím spátečku tak to dlouze pípne a začne blikat vedle rádia asistent...


když je zapnu tlačítkem jaké se spustí přední nebo zadní? zapl jsem je pak jsem vylezl z auta a zamával před ním rukou a nic ani přední ani zadní ani nepípli a tlačítko na panelu blikalo. když parkuju sepnou se přední sami nebo je musím manuálně zapnout? musí auto jed aby fungovali nebo musí být zařazeno? když mám spátečku jsou zadní aktivní? když jedu dopředu jsou sami zapnuté pření? nevím o nich vubec nic děkuji

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

Příspěvek od abeljozef »

Bez ohladu na to ako ich zapnes (spiatocka alebo tlacitko) zapne sa predok aj zadok. Ci tu bude pipat predny alebo zadny pipak je uz len na vyhodnoteni RJ park asistenta. Ak sa zmensuje vzdialenost v zadu (logicky vzate predna sa vacsinou zvacsuje ak to neovplivia napr vytocene kola) tak pipa zadny a indikuje bliziacu sa prekazku v zadu. Ak by sa napr koly tym vytocenym kolam zacala viac zmensovat vzdialenost v predu tak okamzite prepne na predok. Presne toto pravidlo je aplikovane aj opacne. Ak by bola mala vzdialenost od prekazky v predu aj v zadu ( asi 15 - 20 cm) tak striedavo pipa predny aj zadny.

AK ti blika tlacitko park asistenta tak to znamena zavadu na systeme.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“