SEDADLA: sklopení a vyjmutí prostředního sedadla druhé řady

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
Croco
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 24.02.2006 21:02

SEDADLA: sklopení a vyjmutí prostředního sedadla druhé řady

Příspěvek od Croco »

Nemáte někdo zkušenost se sklopením a vyjmutím prostředního sedadla druhé řady? Nikde jsem nenašel uvolňující páčku, na ostatních sedadlech je. Zapeklitá záležitost :) .

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shemik »


Zezadu dole pod sedackou je takove paskove poutko, za to zatahni, ma stejnou funkci jako packy na bocich krajnich sedadel. To poutko je na vsech sedadlech, muzes tak vyklapet vsechny sedacky i zezadu z kufru.

Uživatelský avatar
Mike
Řidič
Řidič
Příspěvky: 114
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Žatec [LN]
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mike »

Shemik píše: Zezadu dole pod sedackou je takove paskove poutko, za to zatahni, ma stejnou funkci jako packy na bocich krajnich sedadel. To poutko je na vsech sedadlech, muzes tak vyklapet vsechny sedacky i zezadu z kufru.
jo jo přesně tak, aby jsi to poutko našel, má takovou nevýraznou barvu tuším červenou :-)

Uživatelský avatar
abe
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zlinsko

Příspěvek od abe »

Mik ma pravdu červená. :roll: :roll:

BlueDot
Řidič
Řidič
Příspěvky: 77
Registrován: 23.05.2009 13:33

Re: SEDADLA: sklopení a vyjmutí prostředního sedadla druhé řady

Příspěvek od BlueDot »

Sice je to trochu OT ale asi je zbytečné na tohle zakládat nové téma ... Máte někdo ponětí, zda prostřední sedadlo druhé řady (Sharan model.rok 2006, pás ze stropu, prostřední sedadlo má zámky pásu z obou stran) je určeno skutečně pouze pro provoz uprostřed nebo na levé straně (tak jak je napsáno na štítku zespodu sedadla - MIDDLE OR LEFT SEAT), nebo zda je možno ho použít i vpravo?? Studoval jsem zámky pro zapnutí pásu a zdají se být totiž na obou stranách shodné, jediný rozdíl či stranovou orientaci jsem našel v umístění ovladacích/sklápěcích páček, které jsou skutečně orientované jako na levostranném sedadle (což mě ale netrápí ani neomezuje) - důležité jsou podle mě hlavně zámky bezpečnostního pásu a ty se zdají při vnějším ohledání na obou stranách totožné.... Je to skutečně tak, nebo se pletu???

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: SEDADLA: sklopení a vyjmutí prostředního sedadla druhé řady

Příspěvek od michall »

Podle mě se dá použít na obou stranách.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: SEDADLA: sklopení a vyjmutí prostředního sedadla druhé řady

Příspěvek od Shemik »

Ano, urcite na obou stranach, ja s zidlema v Sharanu porad vexloval, hlavne na dovolene :lol:

Uživatelský avatar
Budulman
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 232
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kostelec na Hané
Kontaktovat uživatele:

Re: SEDADLA: sklopení a vyjmutí prostředního sedadla druhé řady

Příspěvek od Budulman »

asi se jim nechtěla měnit lepka ze starších sedadel s bederním pásem
Obrázek

rezna
Řidič
Řidič
Příspěvky: 188
Registrován: 07.10.2009 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: SEDADLA: sklopení a vyjmutí prostředního sedadla druhé řady

Příspěvek od rezna »

tady by se hodil jeste dotaz - daji se do sharana sehnat sedadla s integrovanym pasem? - protoze jednak bych rad aby prostredni sedadlo v druhe rade melo celej pas, ne jenom bederni nahrazku, a navic by se hodilo mit moznost dat prave sedadlo druhe zady dozadu doleva...
VW Sharan 1.9 TDI 85kW PD
Obrázek

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: SEDADLA: sklopení a vyjmutí prostředního sedadla druhé řady

Příspěvek od Jose1 »

Ne ne ty štítky na sedačkách hovoří zcela jasně Pravá, Střední nebo Levá, Levá. A taky to tak funguje a nijak jinak.
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

BlueDot
Řidič
Řidič
Příspěvky: 77
Registrován: 23.05.2009 13:33

Re: SEDADLA: sklopení a vyjmutí prostředního sedadla druhé řady

Příspěvek od BlueDot »

Tak teď nevím Jose jestli to je myšleno zcela vážně, nebo mne jen cíleně udržuješ ve stavu nejistoty :lol:
Já si právě myslel že tam výrobce přece nedává ty cedulky jen tak pro nic za nic a kdyby sedadlo bylo pravo/levý tak že to tam i napíše ... ale podle toho co jsem zkoušel na svým autě tak by zámky pásu měly být na obou stranách prostředního sedadla stejné (a vovovovotom to snad celý je, nebo ne?? :mrgreen: )
Nebo že by to alhambra měla jináč? No můžem případně někdy zkusit prokonzultovat naživo ... víš jak to bylo s tím předozadním posunem, nebo na co jsme to spolu přišli ... :wink:

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: SEDADLA: sklopení a vyjmutí prostředního sedadla druhé řady

Příspěvek od michall »

Pozice sedadla se řídí podle pásů, tj. levé sedadlo může být jen vlevo vpředu nebo vzadu, pravé jen vpravo vpředu nebo vzadu. Prostřední s namontovaným pásem může být uprostřed nebo vlevo (vpředu nebo vzadu), s pásem ve stropě může být podle mě kdekoliv (má zámky na obou stranách).
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
Petr FG
Řidič
Řidič
Příspěvky: 147
Registrován: 24.01.2009 20:14
Bydliště: Klášterec nad Ohří

Re: SEDADLA: sklopení a vyjmutí prostředního sedadla druhé řady

Příspěvek od Petr FG »

Prostřední sedadlo z druhé řady může být použito kdekoliv ve druhé nebo třetí řadě (samozřejmě sedadlo se dvěma zámky a pásem ve stropě) mám to vyzkoušené.
FORD GALAXY 1,9 TDI PD 96 kW 2005 ŠEDIVÁK
Obrázek

BlueDot
Řidič
Řidič
Příspěvky: 77
Registrován: 23.05.2009 13:33

Re: SEDADLA: sklopení a vyjmutí prostředního sedadla druhé řady

Příspěvek od BlueDot »

Mě se to jeví podobně ... tak to měl asi pravdu Budulman, že se výrobci nechtělo dělat nové nálepky :lol:

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: SEDADLA: sklopení a vyjmutí prostředního sedadla druhé řady

Příspěvek od Shemik »

Jose1 píše:Ne ne ty štítky na sedačkách hovoří zcela jasně Pravá, Střední nebo Levá, Levá. A taky to tak funguje a nijak jinak.
Jose, jak nefunguje nijak jinak :?: To neni pravda :!: Pokud ma pasove zamky na obou stranach, jak pise, tak to sedadlo muze mit prakticky kdekoli v 2. a 3. rade. Ja ho tam mel, tak vim, ze to jde a to mam v Sharanu sedacky z Alhambry :!: :lol:

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“