SVĚTLA PŘEDNÍ, XENON: nesvítí

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
patenty
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 11.01.2010 00:05

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ, XENON: nesvítí

Příspěvek od patenty »

Ako zistím či je zlý štartér, alebo riadiaca jednotka, lebo ak to kúpim aj použité nechcem aby my to ostalo, keď to nebude ono. Nevie niekto ceny týchto komponentov, alebo kdesa to dá kúpiť.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ, XENON: nesvítí

Příspěvek od michall »

A "půjčit" si z druhého světla?
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
Janchi999
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 209
Registrován: 29.06.2009 08:14
Bydliště: SloVWakia
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ, XENON: nesvítí

Příspěvek od Janchi999 »

patenty píše:Ako zistím či je zlý štartér, alebo riadiaca jednotka, lebo ak to kúpim aj použité nechcem aby my to ostalo, keď to nebude ono. Nevie niekto ceny týchto komponentov, alebo kdesa to dá kúpiť.
Skus stranku http://www.xenonybn.sk" onclick="window.open(this.href);return false; . Ja som odtial kupoval cisto nove vybojky. Pytal som sa ho aj na riadiacu jednotku, takze za novu pyta 110 € a za novy starter pyta 90 €.
Volkswagen Sharan II, r.v.2002, 1.9 TDI PD, AUY, 85kw

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ, XENON: nesvítí

Příspěvek od abeljozef »

patenty píše:Ako zistím či je zlý štartér, alebo riadiaca jednotka, lebo ak to kúpim aj použité nechcem aby my to ostalo, keď to nebude ono. Nevie niekto ceny týchto komponentov, alebo kdesa to dá kúpiť.

Niektore diely viem aj objednat a ak sa nepouziju tak ich vratit.

patenty
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 11.01.2010 00:05

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ, XENON: nesvítí

Příspěvek od patenty »

Je to chyba štartéra xenonu. Mám na ruke druhý len by som potreboval poradiť. Tvarovo a vzhľadovo sú rovnaké rozdiel je v číslach. Jeho označenie je 1307329 pre oba. Ten môj má za číslami ešte 067 a ten druhý 080. Poraďte prosím.

Uživatelský avatar
luk.ino
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 261
Registrován: 21.06.2009 21:10
Bydliště: Malá Skála

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ, XENON: nesvítí

Příspěvek od luk.ino »

tak koncem listopadu jsem tady resil pravy xenon ktery nesvitil, nakonec to byla jednotka naklapeni vzadu na svetlometu.
tu jsem sehnal na vrakaci a dnes jsem zase prestal svitit.
posledni dobou mi sem tam svetlo zhaslo, tak jsem musel vypnout, zapnout a pak zase dobry, ale dnes je tma asi zase natrvalo...

ale nejdriv chci vyresit to, ze mi za dva mesice odesla dalsi jednotka (jestli to teda bude jednotka, ale myslim ze jo), nekde asi bude chyba, ale vubec nevim kde.
nenapada vas co by to mohlo byt??
diky

Uživatelský avatar
luk.ino
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 261
Registrován: 21.06.2009 21:10
Bydliště: Malá Skála

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ, XENON: nesvítí

Příspěvek od luk.ino »

nikdo nemel podobny problem? 8O

Uživatelský avatar
Janchi999
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 209
Registrován: 29.06.2009 08:14
Bydliště: SloVWakia
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ, XENON: nesvítí

Příspěvek od Janchi999 »

luk.ino píše:nikdo nemel podobny problem? 8O
Skus najprv prehodit medzi sebou jednotky. Potom ich vrat naspat jak boli a prehod vybojky. Ja som to takto spravil a tym padom zistil, ze som mal chybu vo vybojke. Pripadne skus, co povie VAG v pamati zavad, alebo aj pozriet napatia v blokoch hodnot ( http://www.atsys.cz/images/Galaxy/xenony-zavady.pdf ). Ak ti bude zavada pretrvavat, potom tam uz je len starter, pripadne ukostrenie...
Volkswagen Sharan II, r.v.2002, 1.9 TDI PD, AUY, 85kw

Uživatelský avatar
21177
Řidič
Řidič
Příspěvky: 154
Registrován: 24.10.2008 15:05
Bydliště: SK-040 01 Kosice
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ, XENON: nesvítí

Příspěvek od 21177 »

....tak aj ja zacinam mat problem z jednym org. xenonom. Najprv zacal slabo svietit a na ruzovo. Na druhy den uz ani nezasvietil a teraz sem tam ho nastartujem ale rychlo aj zhasne. Viete mi prosim poradit ze co by mohlo byt s tym? Pravdepodobne to asi bude ten starter ci nie? :?: Ono ked sa ho snazi nastartovat a niekedy sa aj podari na kratko tak to asi nebude vybojkou-cockou.
Martin

Uživatelský avatar
Janchi999
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 209
Registrován: 29.06.2009 08:14
Bydliště: SloVWakia
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ, XENON: nesvítí

Příspěvek od Janchi999 »

21177 píše:....tak aj ja zacinam mat problem z jednym org. xenonom. Najprv zacal slabo svietit a na ruzovo. Na druhy den uz ani nezasvietil a teraz sem tam ho nastartujem ale rychlo aj zhasne. Viete mi prosim poradit ze co by mohlo byt s tym? Pravdepodobne to asi bude ten starter ci nie? :?: Ono ked sa ho snazi nastartovat a niekedy sa aj podari na kratko tak to asi nebude vybojkou-cockou.
Skus prehodit vybojky medzi sebou :wink:
Volkswagen Sharan II, r.v.2002, 1.9 TDI PD, AUY, 85kw

Uživatelský avatar
21177
Řidič
Řidič
Příspěvky: 154
Registrován: 24.10.2008 15:05
Bydliště: SK-040 01 Kosice
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ, XENON: nesvítí

Příspěvek od 21177 »

...a aky to bude mat vyznam - efekt? Myslis asi tie krabicky za svetlami. No ono sa tu uz o tom pisalo ze sa to vymienalo ale vyznam mi unika.
Martin

Uživatelský avatar
Janchi999
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 209
Registrován: 29.06.2009 08:14
Bydliště: SloVWakia
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ, XENON: nesvítí

Příspěvek od Janchi999 »

21177 píše:...a aky to bude mat vyznam - efekt? Myslis asi tie krabicky za svetlami. No ono sa tu uz o tom pisalo ze sa to vymienalo ale vyznam mi unika.
Nie, vybojku myslim samotnu ziarovku... Vyznam to ma taky, ze prehadzovanim RJ a vybojok zistis, ci je na 100% starter zly... Inak, ja som mal presne takyto problem a bola to vadna vybojka (ziarovka)... :wink:
Volkswagen Sharan II, r.v.2002, 1.9 TDI PD, AUY, 85kw

Uživatelský avatar
21177
Řidič
Řidič
Příspěvky: 154
Registrován: 24.10.2008 15:05
Bydliště: SK-040 01 Kosice
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ, XENON: nesvítí

Příspěvek od 21177 »

...a rozoberiem to ako? Tak ze vyberiem cele svetlo von a tak ho rozobrat alebo zo zadu.
Martin

Uživatelský avatar
Janchi999
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 209
Registrován: 29.06.2009 08:14
Bydliště: SloVWakia
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ, XENON: nesvítí

Příspěvek od Janchi999 »

21177 píše:...a rozoberiem to ako? Tak ze vyberiem cele svetlo von a tak ho rozobrat alebo zo zadu.
Vybrat cele von a potom vzadu odskrutkovat kryt ( drzi na 3-och skrutkach)... Genialny vynalez panov z VW... :roll:
Volkswagen Sharan II, r.v.2002, 1.9 TDI PD, AUY, 85kw

Uživatelský avatar
21177
Řidič
Řidič
Příspěvky: 154
Registrován: 24.10.2008 15:05
Bydliště: SK-040 01 Kosice
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ, XENON: nesvítí

Příspěvek od 21177 »

....dikes za navod, tak to skusim rozobrat a vymenit tie ,,ziarovky,, ale nie dnes lebo mam teplotu. Garaz mam tak to potom skusim.
Este raz vdaka.
Martin

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“