NOVÉ ZÁVADY NA 3C - další závady sem prosím už nepište

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
mrmaryII
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1262
Registrován: 24.03.2009 13:07
Bydliště: Kosice, SVK

Re: NOVÉ ZÁVADY NA 3C - další závady sem prosím už nepište

Příspěvek od mrmaryII »

Jasne, ze 5 mesiacov by mala vydrzat bez akychkolbvek problemov a netvrdim, ze je to urcite tak, ale je to jedna z moznosti.Okrem toho, menil som baterky v kuchynskej vahe (rovnaky typ ako v kluci) a vydrzala mi tam 3 mesiace a to sa vaha skoro nepouzivala (VARTA) a potom som tam dal novu Maxell a je tam uz skoro rok a drzi zatial. V kazdom pripade ju vies premerat.
When you play with fire, there is a 50/50 chance something will go wrong, and nine times out of ten it does.

Uživatelský avatar
TNT
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4309
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kdesi na jihu :)
Kontaktovat uživatele:

Re: NOVÉ ZÁVADY NA 3C - další závady sem prosím už nepište

Příspěvek od TNT »

Zkusim na ni kouknout na tu baterku, ale nejak mi to nejde do hlavy, ze to bylo jen na tom jednom miste. :)

Uživatelský avatar
mrmaryII
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1262
Registrován: 24.03.2009 13:07
Bydliště: Kosice, SVK

Re: NOVÉ ZÁVADY NA 3C - další závady sem prosím už nepište

Příspěvek od mrmaryII »

Tak jasne, ze tam mozes mat rozne interferencie signalov, ktore taku vec mozu sposobit, ale to mi pripada ovela menej pravdepodobne, ako poskodeny ovladac, pripadne chyby sposobene nizkym napatim. Kod je generovany takmer nahodne, takze trafit sa tak, aby si v jednej chvili otvoril viac aut na blizku je takmer vylucene. A urobit to 2x je myslim asi tak pravdepodobne, akoze zajtra padne Ficovlada (v tomto pripade bohuzial :) nepadne)
When you play with fire, there is a 50/50 chance something will go wrong, and nine times out of ten it does.

Uživatelský avatar
TNT
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4309
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kdesi na jihu :)
Kontaktovat uživatele:

Re: NOVÉ ZÁVADY NA 3C - další závady sem prosím už nepište

Příspěvek od TNT »

Zkusim zmerit baterku, jak je na tom. K tomu nemoznymu odemceni 2 aut najednou, kdysi jsem naucil ovladac z jednoho myho auta na druhy auto a oteviral jsem je najednou. :)

Uživatelský avatar
mrmaryII
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1262
Registrován: 24.03.2009 13:07
Bydliště: Kosice, SVK

Re: NOVÉ ZÁVADY NA 3C - další závady sem prosím už nepište

Příspěvek od mrmaryII »

Tak, ale musis ich to naucit. A ked vies ako to funguje, tak vies, ze nahoda je skoro nemozna :), ale jeden nikdy nevie, ze :)?
When you play with fire, there is a 50/50 chance something will go wrong, and nine times out of ten it does.

Uživatelský avatar
lukasko144
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2526
Registrován: 25.06.2009 21:40
Bydliště: Malacky, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: NOVÉ ZÁVADY NA 3C - další závady sem prosím už nepište

Příspěvek od lukasko144 »

Mne ked uz hlasil Maxidot vybitu baterku som ju vybral, zmeral a mala 2,9 V, som ju nabil a po nabiti mala 3,2 V. Musim si nakodovat to zatvaranie okien na jedno stlacenie, lebo kym sa mi zavrelo stresne okno, to trvalo.. A po mojich skusenostiach so slabou baterkou by som skor povedal, ze to neotvori, ani ked bude pri aute s klucikom a nie ze este spoza steny domu..
06/2009: Passat Variant 2.0 TDI 2008 103 kW BKP 4Motion Highline Foto CZ , Foto SK
07/2007 - 05/2009: Skoda Fabia 1.4 MPI Foto
12/2006 - 06/2007: Skoda 130 Foto

Uživatelský avatar
mirek22
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 300
Registrován: 17.01.2010 22:00
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: NOVÉ ZÁVADY NA 3C - další závady sem prosím už nepište

Příspěvek od mirek22 »

Ahoj chlapi
minuly tyden do mně narazily a zrušily mi uplně moji staru B5 ale uvažuju o passatu 3C a jasně že TDI jaky motor koupit a jaký né a na co si mám dat pozor chtěl bych od 2006 nahoru
Děkuji moc za rady :lol:
Passat Variant B7 /2.0TDI 103kw CFFB / Lane Assist / Sign assist / Discovery media PQ -DAB

Michalj
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1244
Registrován: 14.01.2010 23:40
Bydliště: Praha

Re: NOVÉ ZÁVADY NA 3C - další závady sem prosím už nepište

Příspěvek od Michalj »

mirek22 píše:Ahoj chlapi
minuly tyden do mně narazily a zrušily mi uplně moji staru B5 ale uvažuju o passatu 3C a jasně že TDI jaky motor koupit a jaký né a na co si mám dat pozor chtěl bych od 2006 nahoru
Děkuji moc za rady :lol:
No já to řešil před vánoci a vyšel mi nejlíp 2,0TDI 125kW CR s DSG , tichej motor proti PD a fakt táhne jak pes , i když mu ještě nenakládám na plno. Spotřebu kombinovanou mám zatím 7,2 - 70%město a 30%venku. Jsem moc spokojenej. Ale nevím jak po technické stránce , tomu moc nehovím, je to můj druhý diesel , měl sem půl roku Octavii 2.0TDI PD a nebyl sem spokojen.
Neberte život tak vážně, stejně z něj nevyváznete živí...

Alficek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 450
Registrován: 20.01.2010 14:04
Bydliště: Taus

Re: NOVÉ ZÁVADY NA 3C - další závady sem prosím už nepište

Příspěvek od Alficek »

Resil jsem ten samy problem, zda jit do 1.9 TDI nebo do 2.0 TDI
Kolega si poridil 2.0 TDI DSG. Nejprve se mu vysypala prevodovka, nastesti jeste vymena v zaruce. Ted se mu utrhnul ventil - motor v prdeli. U VW CZ mu rekli asi 180.000.- za vymenu motoru, v Nemecku to spocitali na cca 120-130tis Kc.
Dalsimu znamemu s 2.0 TDI se podarilo motor zadrit - asi vinou olejove pumpy. Nektere verze maji nejaky zvlastni pohon olejoveho cerpadla (technicky presne neznam reseni, bud asi ozubena kola, nebo retez?).
S 2.0 TDI 6 kvalt je urcite lepsi svezeni, ale nechtel jsem riskovat vymenu praskle hlavy - timto trpi hodne dvoulitru, vymena hlavy v original servisu vyjde udajne na 70-80tis Kc. Dal tam byvaji problemy se dvojhmotnostnimi setrvacniky .....
Proto jsem se uskromnil a sel do slabsi 1.9 TDI.
Prikladam nejake male povidani, ktere jsem nasel na netu.
Přílohy
Dieslove_motory.JPG

Uživatelský avatar
mart33
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 27.02.2009 23:08
Bydliště: OSTRAVA

Re: NOVÉ ZÁVADY NA 3C - další závady sem prosím už nepište

Příspěvek od mart33 »

Ahoj všem co mají problém při zavíráni kufru pri mrazech...taky jsem práskal min 100x víkem kufru před barákem a pořad ne a ne zavřit.....frajer s favoritem vedle mě se už culil :-) NAPROSTO JEDNODUCHÉ ŘEŠENÍ.... a to pořadně vystříkat zámek WD olej ve spreji stoji cca 100kč a opravdu to funguje .Vyskoušeno i při -25.Olej prostě nemrzne a to je proble u zámku VW stačí min. vlhkost a nesepne

Uživatelský avatar
mrmaryII
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1262
Registrován: 24.03.2009 13:07
Bydliště: Kosice, SVK

Re: NOVÉ ZÁVADY NA 3C - další závady sem prosím už nepište

Příspěvek od mrmaryII »

Myslim, ze Mara tento problem popisal jednoznacne a jasne. Rozobrat, vycistit namazat. Podla neho toto obstrekovanie z vonku je len na kratky cas.
When you play with fire, there is a 50/50 chance something will go wrong, and nine times out of ten it does.

Michalj
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1244
Registrován: 14.01.2010 23:40
Bydliště: Praha

Re: NOVÉ ZÁVADY NA 3C - další závady sem prosím už nepište

Příspěvek od Michalj »

No a ono WDčko už taky není bůhví jaká pecka, jsou už novější mazadla k vytěsnění vlhkosti a teplotně stálejší při velkých teplotách i mrazech. Osobně už WD nepoužívám.
Neberte život tak vážně, stejně z něj nevyváznete živí...

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: NOVÉ ZÁVADY NA 3C - další závady sem prosím už nepište

Příspěvek od KJirka »

no a co používáš ?
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Michalj
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1244
Registrován: 14.01.2010 23:40
Bydliště: Praha

Re: NOVÉ ZÁVADY NA 3C - další závady sem prosím už nepište

Příspěvek od Michalj »

No není to sice za stovku, ale stačí toho fakt malinko a vše super. Kupujeme tyhle mazadla na různé věci , používáme to v práci na všechno a max spokojenost a vydrží to dlouho, hlavně to první , za to dám krk .

http://www.olejshop.cz/maziva/p/ulpivac ... ml-li4084/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.olejshop.cz/maziva/p/udrzbov ... ml-li3075/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.olejshop.cz/maziva/p/tectane ... ac-t00075/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.olejshop.cz/maziva/p/tectane ... ac-t21101/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.olejshop.cz/maziva/p/motip-m ... rej-400ml/" onclick="window.open(this.href);return false;
Neberte život tak vážně, stejně z něj nevyváznete živí...

Uživatelský avatar
zbuj
Závodník
Závodník
Příspěvky: 654
Registrován: 15.01.2009 16:43
Bydliště: Momentálně UK

Re: NOVÉ ZÁVADY NA 3C - další závady sem prosím už nepište

Příspěvek od zbuj »

Cauec lidi mam maly problem ktery mi lehce vrta hlavou --- dneska jsem jel na trip a auto mi "zase" skocilo do nouzaku - stalo se mi to uz po 3. poprve cc pred rokem a neco, po druhe tak pred pul rokem a ted zase takze si to dava na cas :mrgreen: co pul roku me to postrasi :twisted: Divne je to ze se to zavada je vzdy ta sama i pri stejnych otackach a troufnul bych si rict ze i pri stejne rychlosti (4) jestli by jste na to mohli mrknou nekdo ---- jen vim ze se na to uz pred tim Mara dival a nenasel nic podobneho, nebo nejake vetsi info o zavade...

Dikec moc

Tady to je:

Adresa 01: Motor Labely: Chyba přesměrování
Řídící jednotka SW: 03G 906 018 HW:
Díl: R4 2.0l PPD1.1 G 9722
Revize: --H01--- Seriové číslo: VWZCZ000000000
Kódování: 0000072
Dílna #: WSC 23787 401 89387

Nalezena 1 chyba:
16618 - regulace plniciho tlaku: meze regulace prekroceny
P0234 - 006 - zkrat na plus - Sporadická
info o závadě:
Stav závad: 00000001
Priorita závad: 5
Frekvence závad: 2
Počítadlo resetů: 135
Kilometry: 186273 km
Indikace času: 0
Datum: 2010.03.28
Čas: 16:41:19

info o závadě:
Otáčky: 2880 /min
Text: 192
Text: Nm
Text:
Napětí: 14.35 V
Text: 1974
Text: hPa

Readiness: N/A

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“