2.R.T.P poslední šance kdo nepřijede bude litovat

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Borek_VW
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 11.12.2009 08:15

Re: Náš test pohonů torsen vs haldex

Příspěvek od Borek_VW »

takovej test by mě samotnýho hodně zajímal :))

klidně bych se i zúčastnil, mám 2.8 B5.5 v manuálu, bohužel zimní gumy jsou na tom bledě, tak 4mm vzorku, což by nebylo k testu 4x4 zrovna ideální :) Plánuju zajet ještě jednou na mísečky na běžky, takže pokud by byl ten test někde poblíž, rád bych se zůčastnil... Každopádně vybrat místo neni nejlehčí :)

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: Náš test pohonů torsen vs haldex

Příspěvek od pásovec »

Kolem Božího daru to znám, tak je to krušný, ale nenapadá mě moc nějaký stoupání :-(
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
šimek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4502
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Náš test pohonů torsen vs haldex

Příspěvek od šimek »

majkl1 píše:
SupermanXXX píše: sem čekal jak se na to bude reagovat páč 90% lidí na foru tvrděj že B5,5 2002 a novejší má haldex a já pořád nevim jestli je to pravda, dokonce když sem sháněl auto tak sem volal na r.v 2004 a bazarník mi řikal že má haldex
Jukni do etky a máš jasno. :wink:
Asi tak nějak.

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Náš test pohonů torsen vs haldex

Příspěvek od majkl1 »

Tak teď u mne proběhlo velké zklamání.
Mám u baráku velkou hromadu sněhu, tak jsem si řekl, že kouknu jak se kola u torsenu snaží. Opřel jsem ho zadkem o hromadu a dal zpátečku. Ať jsem dělal, co jsem dělal, točilo se jen jedno kolo v předu a jedno vzadu. EDS vůbec nemělo snahu, cokoliv redukovat. Jak je toto zatraceně možné? Torsen očividně odváděl práci správně, ale EDS se flákalo, což autu v tu chvíli ubralo 50% trakce!!! Diagnostika je čistá. V poslední době se mi svěřilo několik klubáků, že jim EDS taky nějak "divně" funguje-nefunguje.
Zkusím pohledat info po netu. :evil:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
šimek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4502
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Náš test pohonů torsen vs haldex

Příspěvek od šimek »

majkl1 píše:Tak teď u mne proběhlo velké zklamání.
Mám u baráku velkou hromadu sněhu, tak jsem si řekl, že kouknu jak se kola u torsenu snaží. Opřel jsem ho zadkem o hromadu a dal zpátečku. Ať jsem dělal, co jsem dělal, točilo se jen jedno kolo v předu a jedno vzadu. EDS vůbec nemělo snahu, cokoliv redukovat. Jak je toto zatraceně možné? Torsen očividně odváděl práci správně, ale EDS se flákalo, což autu v tu chvíli ubralo 50% trakce!!! Diagnostika je čistá. V poslední době se mi svěřilo několik klubáků, že jim EDS taky nějak "divně" funguje-nefunguje.
Zkusím pohledat info po netu. :evil:
Hele, ono je něco jiného takovýhle "extrém" a něco jiného to je na silnici, když trošku dostaneš auto na vývěs kol, tak se točí jen jedno kolo a nic s tím neuděláš...

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Náš test pohonů torsen vs haldex

Příspěvek od majkl1 »

Jenže tady žádnej vývěs nebyl. Byl jsem v cca 10cm sněhu (nikoliv ledu) a jen jsem auto "zafixoval". Co vím, tak EDS má obecně fungovat do 40km/h u Quattro do 80km/h. Jelikož mám jednotku ABS+EDS Quattro 5.2, tak předpokládám, že u mně do těch 80. O to však nejde. Já to zkoušel v rychlosti do 40km. Ani charakteristický zvuk pumpy není slyšet. Když však šlápnu na brzdověj pedál, je tvrdej. Koukal jsem na kola a ta, co stála neměla ani tendenci se pocuknout a ta co se točila, taky žádnej efekt brzdy. Pokud by přibržďovala, muselo by to být cítit na kastli nebo aspoň na volantu, protože úřece jenom nějaký to kilo váží a mají nějakou setrvačnost, která by při brždění nějaké vybrace musela vyvolat. Zkoušel jsem to nějakou dobu, ale ani prd. Změna otáček ani natočení volantu nic nevyvolali. Vím, že EDS by mělo zasahovat jen do určitýho procentuálního rozdílu otáček kvůli tomu, aby nedocházelo k poškozování uložení nápravy, ale EDS nezabralo ani od volnoběhu. ABS funguje v pohodě a velice citlivě na všech 4 kolech. Vím, že moje řj ABS není z nejnovějších ani stářím ani softwarem, ale aspoň malou snahu by projevit mohla. Vím, že nemohu očekávat toho, že by se všechna 4 kola točila vždy stejně rychle, ale aspoň trhaně by se točit mohla, ne? :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
SupermanXXX
Profík
Profík
Příspěvky: 1160
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: střední čechy

Re: Náš test pohonů torsen vs haldex

Příspěvek od SupermanXXX »

co máš za rok? hned o vejkendu to vyzkoušim jak se budou točit

Uživatelský avatar
proche77
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 16.12.2008 18:13
Bydliště: pozořice JICH MoraVWy

Re: Náš test pohonů torsen vs haldex

Příspěvek od proche77 »

taky mě to takhle reaguje,proto sem ti Majkle před tim psal,že se mi to nějak nezda :cry:

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Náš test pohonů torsen vs haldex

Příspěvek od majkl1 »

Ročník je 98, model 99.ŘJ je quattro verze 5.2.
Řeším to i na DP, tak uvidíme, čeho se dobéřu. :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: Náš test pohonů torsen vs haldex

Příspěvek od pásovec »

A co na to haldex? :mrgreen: Asi by dopad stejně co?
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
MKTech
Pilot
Pilot
Příspěvky: 855
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slavkov

Re: Náš test pohonů torsen vs haldex

Příspěvek od MKTech »

Nemusíte ani nikam jezdit. Přizvedněte jedno zadní kolo pojízdným zvedákem sedněte do auta dejte za 1 a rozjeďte se bez plynu. A dejte videa Passtat ( Torsen ) vs. Golf IV 4 Motion nebo Bora 4 Motion nebo Octávia I 4x4. Typuju že se torsen ani nepohne a 4 Motion odjede.
Diagnostika -AUDI-VW-SKODA-SEAT,Dojezdy oken přes DO,Palubní PC dojezd na zbylé palivo,Air CRASH Data,Tachometry KM+Pin,Chiptuning Motorů.Montáž Climatronicu,Palubních PC, Tempomatů,Navigací

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: Náš test pohonů torsen vs haldex

Příspěvek od pásovec »

Jak už bylo na videu, A8 se nerozjela. Ale viděl jsem podobné video (myslim, že to byla starší A4), kde se auto rozjelo nejspíš po aktivaci esp/EDS.
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
MKTech
Pilot
Pilot
Příspěvky: 855
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slavkov

Re: Náš test pohonů torsen vs haldex

Příspěvek od MKTech »

pásovec píše:Jak už bylo na videu, A8 se nerozjela. Ale viděl jsem podobné video (myslim, že to byla starší A4), kde se auto rozjelo nejspíš po aktivaci esp/EDS.
Pokud to má elektronické systémy tak se pohne. Musí být vše off jak u Torsnu tak u Haldexu.
Diagnostika -AUDI-VW-SKODA-SEAT,Dojezdy oken přes DO,Palubní PC dojezd na zbylé palivo,Air CRASH Data,Tachometry KM+Pin,Chiptuning Motorů.Montáž Climatronicu,Palubních PC, Tempomatů,Navigací

Uživatelský avatar
SupermanXXX
Profík
Profík
Příspěvky: 1160
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: střední čechy

Re: Náš test pohonů torsen vs haldex

Příspěvek od SupermanXXX »

MKTech píše:Nemusíte ani nikam jezdit. Přizvedněte jedno zadní kolo pojízdným zvedákem sedněte do auta dejte za 1 a rozjeďte se bez plynu. A dejte videa Passtat ( Torsen ) vs. Golf IV 4 Motion nebo Bora 4 Motion nebo Octávia I 4x4. Typuju že se torsen ani nepohne a 4 Motion odjede.
jenže mě zajímají reálné situace, zasnežrný kopec, zapadlé auto ve sněhu atd. na zvedák prdim

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: Náš test pohonů torsen vs haldex

Příspěvek od pásovec »

Přece musíme někde ten zasněžený kopec najít sakra :-)
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“