Teplota chladici kapaliny

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
osecanka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 11.10.2008 11:27

Teplota chladici kapaliny

Příspěvek od osecanka »

zdravim! Mam problem a nevim si rady,tak zadan o pomoc zkusene techniky. Prehriva se chladici kapalina a to po zhruba 15 minutach jizdy. Teplota vyleti ke 120°C a klesne zpet na 90°C prakticky ihned jen pri uplnem otevreni topeni, pri otevreni vicka plneni chl.kapaliny se hladina v nadobce zvedne,zabubla voda v horni hadici vedouci do chladice a pak hladina chl.kapaliny pozvolna klesne do puvodniho stavu. Probehla vymena termostatu,rozvodu+vodni pumpa + nejake motoricke veci ohledne hlavy valcu...ale zavada porad stejna? Napada Vas nekoho mozna pricina?Mohla vrici voda odpalit jeste nejak jine cidlo. V soucasne dobe mi nejde manualni klima,avsak ta prestala jit asi pred pul rokem,tak to si nemyslim ze ma nejakou spojitost. Jeste dodam ze se jedna o Golf IV,1.4 16V.Diky predem!

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Teplota chladici kapaliny

Příspěvek od srotty »

Mohlo by to být čidlo teploty chl.kapaliny,chtělo by to napíchnout na VAG,projet to a zkontrolovat údaje jestli to blbě neukazuje.A dělalo to tuhle neplechu i před výměnou pumpy-někdy se stane,že se tam dá levnější s plast.lopatkami a ta se hned vysype a nečerpá.

osecanka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 11.10.2008 11:27

Re: Teplota chladici kapaliny

Příspěvek od osecanka »

Ano,tuhle neplechu to delalo i pred vymenami,to byl prave duvod,proc se to vsechno menilo.na vodni pumpu jsem se zvlast zameril a nechal si potvrdit,ze nejsou lopatky z umele hmoty.no o tom cidle teploty jsem tady na foru neco cetl,ale nevim kde ho hledat.ja mel za to,ze pouze snima teplotu a dava info do palubky,ze to je jeho jedina funkce.jeste jsem nezminil,ze jsemmel pred tema velkyma mrazama zrejme malo fridexu(tak na minus 12).je mozny,aby voda v chladci a vsude zmrzla behem 24 hodin a treba neco roztrhla v chladici? to se mi moc nezda,to by asi nekde tekl a to se nedeje...ale od te doby to blbne...meli jsme za to,ze je to pouze tim termostatem,ten byl praskly.

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Teplota chladici kapaliny

Příspěvek od xerxes »

A co tak termostat neotevře velký okruh, tím padem voda koluje jen v motorové části :roll:

osecanka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 11.10.2008 11:27

Re: Teplota chladici kapaliny

Příspěvek od osecanka »

termostat je novy,leda vadny kus...

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Teplota chladici kapaliny

Příspěvek od xerxes »

osecanka píše:termostat je novy,leda vadny kus...
origo nebo neorigo díl?

osecanka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 11.10.2008 11:27

Re: Teplota chladici kapaliny

Příspěvek od osecanka »

Pravy nebo levy...je novy,Bosch

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Teplota chladici kapaliny

Příspěvek od xerxes »

osecanka píše:Pravy nebo levy...je novy,Bosch
:mrgreen:

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Teplota chladici kapaliny

Příspěvek od srotty »

A při té výměně termostatu dívali jste se na plast ve kterém je ten termostat umístěn,někdy se stane,že tyčinka termostatu promáčkne ten plast a pak i při výměně za nový to stejně nefunguje.Výrobce na to reaguje tak,že nabízí buď samostatný termostat nebo v sadě s novým plastem-Snad mi rozumíš co myslím-je to vlastně ta příruba,kterou odděláš a pod ní se nachází termostat.

osecanka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 11.10.2008 11:27

Re: Teplota chladici kapaliny

Příspěvek od osecanka »

ja jsem to mel v servise,ja to nevymenoval.mam tam termostat,ze to vypada jak zastrcka do 12V napajeni co byva v kabine.na nektere kody motoru stejne motorizace jsou termostaty jine s takovym plastovym klobouckem,mas na mysli tohle?

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Teplota chladici kapaliny

Příspěvek od srotty »

osecanka píše:ja jsem to mel v servise,ja to nevymenoval.mam tam termostat,ze to vypada jak zastrcka do 12V napajeni co byva v kabine.na nektere kody motoru stejne motorizace jsou termostaty jine s takovym plastovym klobouckem,mas na mysli tohle?
Nemyslím samotný termostat,ale ten dekl ,pod kterým je schovaný.Zrovna nemám Etku abych ti to ukázal,ale snad se tady někdo najde,kdo ti to ukáže.Jediná možnost co mě napadá je znova vytáhnout termostat o podívat se,jak to tam vypadá,jestli není něco vymačkané,prasklé apod.

osecanka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 11.10.2008 11:27

Re: Teplota chladici kapaliny

Příspěvek od osecanka »

Covece,mel jsi pravdu s tou prirubou,byla propichla od te tycinky a termostat (ne)otviral skrz.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“