1.8 G60 z corra do scira???

1974 - 1992 & 2009 - 201.

Moderátor: George

Odpovědět
lasto
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 01.06.2009 22:34

1.8 G60 z corra do scira???

Příspěvek od lasto »

nazdar chlapi chcel by som vediet ci je mozne napchat G60 do scira ..ake problemi to obnasa z mechanickeho pohladu,aka by bola investicia a ake problemi by boli s policajtami,stk,ek a ci je to mozne zapisat do tp....dik za rady

Uživatelský avatar
Speed
Pilot
Pilot
Příspěvky: 857
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kósek od Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.8 G60 z corra do scira???

Příspěvek od Speed »

1. nacpat to tam pujde
2. mechanicke problemy budou s uloženim motoru ke kastli (silentbloky) a s tim že tam budeš muset narvat ten kompresor ... ale všechno se dá řešit
3. investice záleží na tvojí šikovnosti, možnostech a pořizovací ceně motoru - ale počitej s tim že nebude malá
4. modli se aby tě policajti nekontrolovali a nebo aby tě kontroloval nějaké co nemá páru o autech
Scirocco I 2.0 16V 9A
Mitsubishi Galant 2.0 GTi 16V LPG
Škoda Felicia 1.3 BMM LPG
ex Scirocco II 1.8 DX

Jestli se v tym Sciroccu zabiješ, tak mi nechoď na oči !!!! moje Martinka

lasto
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 01.06.2009 22:34

Re: 1.8 G60 z corra do scira???

Příspěvek od lasto »

aha no super...a ked stym nabehnem na stk alebo ek ked sa nato pozru ti chlapici tak to zistia?...je tam niejake cislo na motore?a v technickom?..neda sa to dajako oblbnut? aby to nik nezistil?...ked sa nebudu moc pozerat po motore mozno si to nik nefsimne :D

Uživatelský avatar
deywis
Pilot
Pilot
Příspěvky: 886
Registrován: 12.05.2008 23:53
Bydliště: vyškov

Re: 1.8 G60 z corra do scira???

Příspěvek od deywis »

legálně ti to tam nikdo nezapíše, takže budeš muset jezdit s tím vědomím že tam máš něco, co tam být nesmí... jeden kluk už Gčko v šíru má a nejede to zle :wink:

ale řešit stk je až to poslední... dycky se dá nějak udělat :wink:
Koupim zachovalé přední sedačky do pola 86C/ golfa2, neprodřené a neprosezené, ideálně origo polosporty/ anatomy.

lasto
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 01.06.2009 22:34

Re: 1.8 G60 z corra do scira???

Příspěvek od lasto »

dobre dobre to som chcel wediet ze ci sa bude dat urobit stk a ek..ak hej tak f pohode..a nemyslim ze ked ma zastavia ze mi budu cumiet po kaputu..a etse jedna otazka..je na motore niejakeke seriove cislo ktore musi sediet s cislom v tp?..kamos prehadzoval motor a preklepal niejake cisla neviem ci uz na motore alebo na kasni ale zistili mu to a prisiel o technicak

Uživatelský avatar
Speed
Pilot
Pilot
Příspěvky: 857
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kósek od Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.8 G60 z corra do scira???

Příspěvek od Speed »

každej motor a kastle má číslo - a na motoru to samozdřejmě překlepat de , ale když ti na to přijdou , přijdeš v lepším případě o prachy a v horším o techničák ....

- ale na silnici bys musel natrefit na odbornika policajta a na STK na kurvu technika , jinak mužeš byt v klidu ;)
Scirocco I 2.0 16V 9A
Mitsubishi Galant 2.0 GTi 16V LPG
Škoda Felicia 1.3 BMM LPG
ex Scirocco II 1.8 DX

Jestli se v tym Sciroccu zabiješ, tak mi nechoď na oči !!!! moje Martinka

Uživatelský avatar
C3
Závodník
Závodník
Příspěvky: 561
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: mám
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.8 G60 z corra do scira???

Příspěvek od C3 »

8) normos si zajdi na urad s rozsirenou pusobnosti a nech si vymazat cislo motoru ;) at to nemusis preklepavat ;) nikdo ti pak nemuze rict pul slova na to, ze mas jiny cislo ;) (hlavne nikde neni napsany)... a technicka.. tam nejcasteji kontroluji obsah ;) ale zase zalezi na technikovi, protoze od oka to aspon trochu znalej clovek pozna... policajtu bych se nebal uz vubec... jsou ti,kteri se na to zameruji,ale maximalne te s tim poslou zpatky na technickou ;) (tohle nemuzou resit blokove - jen oznamenim ;) )
Horky vzduch a velky tlak..k tomu kapka paliva..Síla velká tlaci pisty..kola hvízdaj..turbo krici..splodin dym+sila velka,nemas nic kdyz nemas diesla!

Uživatelský avatar
Wari
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 380
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pragl

Re: 1.8 G60 z corra do scira???

Příspěvek od Wari »

C3: od oka to pozna snad kazdej kterej nekdy videl atmosferickou 1.8 :mrgreen:

Uživatelský avatar
C3
Závodník
Závodník
Příspěvky: 561
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: mám
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.8 G60 z corra do scira???

Příspěvek od C3 »

:roll: jenze u PCR delaji ted z vetsiny mlady lidi... a malokdo zna scirocco,natoz motorizace ;) nicmene s tim urco souhlasim ;)
Horky vzduch a velky tlak..k tomu kapka paliva..Síla velká tlaci pisty..kola hvízdaj..turbo krici..splodin dym+sila velka,nemas nic kdyz nemas diesla!

Uživatelský avatar
Speed
Pilot
Pilot
Příspěvky: 857
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kósek od Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.8 G60 z corra do scira???

Příspěvek od Speed »

C3 : hlavně bys jako cajt mohl vědět že vubec nic neznamená to , že si necháš vymyzat čislo motoru
- vymyzat si mužeš nen čislo a ne kod motoru - kod motoru musí zustat (tzn že ofic. mužeš mit jinej motor , ale stejnej tip! )

př.: na motoru máš vyraženy EG156321 - tak to EG tam musi zustat (výmaz se týká jen těch čisel ;) )

a když uděláš ofic přestavbu tak mužeš dát motor jen o 20% výkonější

- tolik k oficialitám :lol:
Scirocco I 2.0 16V 9A
Mitsubishi Galant 2.0 GTi 16V LPG
Škoda Felicia 1.3 BMM LPG
ex Scirocco II 1.8 DX

Jestli se v tym Sciroccu zabiješ, tak mi nechoď na oči !!!! moje Martinka

Uživatelský avatar
mikii
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2159
Registrován: 30.01.2008 22:04
Bydliště: Skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.8 G60 z corra do scira???

Příspěvek od mikii »

Speed píše:C3 : hlavně bys jako cajt mohl vědět že vubec nic neznamená to , že si necháš vymyzat čislo motoru
- vymyzat si mužeš nen čislo a ne kod motoru - kod motoru musí zustat (tzn že ofic. mužeš mit jinej motor , ale stejnej tip! )

př.: na motoru máš vyraženy EG156321 - tak to EG tam musi zustat (výmaz se týká jen těch čisel ;) )

a když uděláš ofic přestavbu tak mužeš dát motor jen o 20% výkonější

- tolik k oficialitám :lol:
uz ani tech 20% neni pravda ted uz je to jedine stejnej vykon. :wink:

Uživatelský avatar
C3
Závodník
Závodník
Příspěvky: 561
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: mám
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.8 G60 z corra do scira???

Příspěvek od C3 »

:wink: stejnej nebo nizsi...
presto ti speede garantuju, ze to cajti nevi ;) da se to dohledat, ale tim spis ti zadnej nevleze pod auto s baterkou... to uz by se muselo kurna neco dit ;) a tohle jsem nezazil ani u dopravaku... snad jenom na hranicich a v pripraveny akci ;)
Horky vzduch a velky tlak..k tomu kapka paliva..Síla velká tlaci pisty..kola hvízdaj..turbo krici..splodin dym+sila velka,nemas nic kdyz nemas diesla!

Uživatelský avatar
Jajin17
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 305
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.8 G60 z corra do scira???

Příspěvek od Jajin17 »

lasto píše:dobre dobre to som chcel wediet ze ci sa bude dat urobit stk a ek..ak hej tak f pohode..a nemyslim ze ked ma zastavia ze mi budu cumiet po kaputu..a etse jedna otazka..je na motore niejakeke seriove cislo ktore musi sediet s cislom v tp?..kamos prehadzoval motor a preklepal niejake cisla neviem ci uz na motore alebo na kasni ale zistili mu to a prisiel o technicak

tak můžu Ti kldně říct že mě minulej rok zastavili několikrát jako běžná silnniční kontrola a z toho dvakrát hledali číslo motoru a kastle, to je fakt náhoda. Stačí aby Tě zastavil poliš co bude znát scirocca a bude je mít rád, bude si to chtít prohlídnout v zájmu kontroly a jsi jasnej :( mě třeba říkal poliš "v roce 79 se ještě nedělala MK2" naštěstí jsem mu řekl že mám papíry na přestavbu a buď to zbaštil nebo se na to vysněžil :-D končil jsem jen s pokutou za 500kč za špatný kola :( a motor je taky pekelně zajímali, řekli mi že mám mít karbec a mám stříkačku oni si z toho počítače vytahnou fakt všechno :(

Uživatelský avatar
kashty
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 238
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.8 G60 z corra do scira???

Příspěvek od kashty »

G60 do scira jde,asi největší oříšek je právě to uložení motoru,jak psal speed,která je jiný.Samozřejmě to pak jede líp,dokonce líp než corro G60,protože scirocco je lehčí o pár set kilo.
Číslo motoru bych vůbec neřešil, to se dá ofiko úředně vymazat.Kód motoru se na bloku zbrousí a vyrazí se tam ten,co máš ty v TP na sciroccu.Takže na STK ti to bude sedět a švestky to hledat ani nebudou,protože ani neví,kde bývá umístěný,pokud jim to neukážeš a to bys byl sám proti sobě.To, že v TP máš 1,8 a v autě máš 1,8 přeplňovanou je z birokratickýho hlediska nepodstatný.
Jinak pokud bys měl zájem o kompletní motor G60 s převodovkou,ŘJ,kabeláží a napravnicí,ozvi se na 724 788 846.
úsměv pěkne do scirocca :-)

Durocco
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 04.07.2010 14:22
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: 1.8 G60 z corra do scira???

Příspěvek od Durocco »

Jajin17 píše:
lasto píše:dobre dobre to som chcel wediet ze ci sa bude dat urobit stk a ek..ak hej tak f pohode..a nemyslim ze ked ma zastavia ze mi budu cumiet po kaputu..a etse jedna otazka..je na motore niejakeke seriove cislo ktore musi sediet s cislom v tp?..kamos prehadzoval motor a preklepal niejake cisla neviem ci uz na motore alebo na kasni ale zistili mu to a prisiel o technicak

tak můžu Ti kldně říct že mě minulej rok zastavili několikrát jako běžná silnniční kontrola a z toho dvakrát hledali číslo motoru a kastle, to je fakt náhoda. Stačí aby Tě zastavil poliš co bude znát scirocca a bude je mít rád, bude si to chtít prohlídnout v zájmu kontroly a jsi jasnej :( mě třeba říkal poliš "v roce 79 se ještě nedělala MK2" naštěstí jsem mu řekl že mám papíry na přestavbu a buď to zbaštil nebo se na to vysněžil :-D končil jsem jen s pokutou za 500kč za špatný kola :( a motor je taky pekelně zajímali, řekli mi že mám mít karbec a mám stříkačku oni si z toho počítače vytahnou fakt všechno :(
Myslím si, že pokud tě zastaví ringoš co bude mít alespoň trochu rád Scira, tak přimhouří obě oči a bude mít jistě i pochopení pro auto jako takový. U nás kola na autě policajti neřeší. Možná tak na Šadé 120, když 16ti palcový kola. Co jsem viděl, tak policajti mají přehled pouze o pár údajích uvedených ve velkém TP. Rozlišuje se pouze benzín a diesel. Zda se jedná o vstřikování nebo karbec nemají šajnu. Jestli na Tebe takhle machroval, tak tyhle auta dobře zná, anebo tam u Vás máte sakra snaživý a technikou nabitý policajty :D Jinak moje první Sciro z roku 1983 motor DX - 112 PS. Měl jsem to na papírech z roku 1987 motor JH - 95PS. Na autě byly alu 15 ATS a laděný výfuk Supersprint. V techničáku byly psany 13 kola a výfuku žádná zmínka. Jezdil jsem s ním po celý ČR. Párkrát mě stavěli, ale vždy to bylo pro rychlost nebo něco takovýho. Na technický stav mě nikdy nic neřekli, myslím si, že když to není extrém, tak to vše vypadalo jako origo. Když už mě zastavili, tak nechtěli vidět ani řidičák :lol: To samozřejmě není řešení, ale jak uvádím, za 12let ježdění jsem nikdy nezažil tak důkladnou kontrolu jakou tady popisujete.

Odpovědět

Zpět na „Scirocco“