Přední kapota - nejde otevřít

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pates
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 20.06.2009 17:59

Přední kapota - nejde otevřít

Příspěvek od Pates »

Čau lidičky, jelikož jsem na fóru nic podobného nenašel, tak jsem zde založil nové téma. Třeba pomůže i někomu z vás. Stalo se mi, že mi nejde otevřít předení kapota. Nevíte někdo, jak ji otevřít bez lanka? Zkouším všechno možné a ne a ne se tam dostat. Už od koupě vozu zlobilo lanko tak, že jsem musel použít nadprůměrnou sílu k otevření, ale dnes se mi stalo, že nejde otevřít vůbec. Lanko přetržené není, jelikož je cítit odpor. Nevím, jak se tam dostat ručně. Sundal jsem přední znak VW, tam prostrčím ruku, ale to je celé. Je to zakrytované tak, že se k zámku ani lanku nedostanu. Poraďte prosím !!!!!!

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5722
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: Přední kapota - nejde otevřít

Příspěvek od michall »

Pokud jde hýbat s lankem aspoň trochu, dej si do stříkačky s jehlou třeba WD40, natlač to do bowdenu a zkus rozhýbat. Tedy pokud je kouslé lanko. Jestli je kouslý zámek, tak to bude zlé :(
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
Pates
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 20.06.2009 17:59

Re: Přední kapota - nejde otevřít

Příspěvek od Pates »

...právěže je to asi zlé, protože s lankem hýbat lze, ale zámek ani ťuk. Zkoušel jsem tlačit na kapotu a žena tahala kleštěma lanko, nazvedávat kapotu, kleštěma tahat tlačítko pod kapotou, atd. atd. a nic. Nepodařilo se. Nějaké nápady??? Rukou se k zámku nedostanu, všechno je zadělané tak, že nemám šanci. Nemáte někdo zkušenosti ???? Prosíííííííím.

Uživatelský avatar
Mikycarp
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 370
Registrován: 21.11.2009 18:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední kapota - nejde otevřít

Příspěvek od Mikycarp »

kamarádovi se stalo něco podobného, nakonec se tam mechanik dostal zespoda, pomohl si prý silnějším svařovacím drátem, který naohybal. Ale víc nevím :?
SAG - ideální auto na ryby

Uživatelský avatar
Pates
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 20.06.2009 17:59

Re: Přední kapota - nejde otevřít

Příspěvek od Pates »

Jo díky za odpovědi, zkusím ten drát, ale kam ho zastrčit? Vždyť tam není přístup, abych ho někam strčil??

Uživatelský avatar
Jelko4
Profík
Profík
Příspěvky: 1105
Registrován: 13.08.2008 13:32
Bydliště: SK-Trnava

Re: Přední kapota - nejde otevřít

Příspěvek od Jelko4 »

toto iste sa stalo aj mne,otvorili sme to tak ze jeden tlacil na kapotu a druhy vnutri tahal tu packu.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5722
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: Přední kapota - nejde otevřít

Příspěvek od michall »

Najdi někoho se stejným autem, prozkoumej zámek a podle toho zkus "drátový systém".
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
Pates
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 20.06.2009 17:59

Re: Přední kapota - nejde otevřít

Příspěvek od Pates »

Jelko4 píše:toto iste sa stalo aj mne,otvorili sme to tak ze jeden tlacil na kapotu a druhy vnutri tahal tu packu.
To jsem samozřejmě zkoušel, jak tlačit na kapotu tak ji nadzvedávat a zároveň tahat za lanko a nic. Dokonce jsem to lanko vyhaknul z té páčky abych ju nezlomil a tahám lanko kombinačkama, ale je to jako by to lanko tam nebylo. Přetržené asi nebude, protože jakýsi odpor tam cítit je.

Uživatelský avatar
Roznovak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 24.07.2010 21:19
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Re: Přední kapota - nejde otevřít

Příspěvek od Roznovak »

Pates píše:
Jelko4 píše:toto iste sa stalo aj mne,otvorili sme to tak ze jeden tlacil na kapotu a druhy vnutri tahal tu packu.
To jsem samozřejmě zkoušel, jak tlačit na kapotu tak ji nadzvedávat a zároveň tahat za lanko a nic. Dokonce jsem to lanko vyhaknul z té páčky abych ju nezlomil a tahám lanko kombinačkama, ale je to jako by to lanko tam nebylo. Přetržené asi nebude, protože jakýsi odpor tam cítit je.
Přesně to se mi právě stalo a nevím jak na to. Mám Galaxy II a tam je ta kapota jakoby prodloužení proti třeba Galaxy I nebo Sharanu a Alhambře.
Lanko má jakoby odpor, ale ať za něj tahám jak chci, nic se neděje. Zespodu se tam člověk nedostane - je to dost daleko. Už jsem měl i druhé Galaxy a zkusil to drátem pod kapotu, ale to je beznadějné... Nevíte někdo jak na to???
Ford Galaxy 1,9TDi, 96kW, r.v. 2004, šedostříbrný

Dedla
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 399
Registrován: 18.11.2009 22:14
Bydliště: Praha

Re: Přední kapota - nejde otevřít

Příspěvek od Dedla »

No,to by mě taky zajímalo jak na to?
(nemějte obavy,neživím se tím) :lol:

Nevíte,jak to u PATES-e,nebo jiných nešťastníků dopadlo?
VW Sharan TDI : "Dospělé auto pro dospělého člověka".
http://www.youtube.com/watch?v=CkJzc2D2 ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Bandog
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1439
Registrován: 19.11.2008 18:21
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední kapota - nejde otevřít

Příspěvek od Bandog »

Fakt nevím jak u Galaxy, ale u mého jedničkového Sharana je zde jedna malá možnost................ale fakt nevím, jestli je to reálné i u dvojkových řad. Když stojíš před autem tak v každém rohu kapoty je po jednom dorazu. Tím štěluješ "růžky" kapoty oproti blatníku a mimojiné i výšku kapoty a její "napružení" vůči zámku. Kdyby ses klíčem dostal na doraz (nikdy jsem to se zavřenou kapotou nezkoušel, takže nevím jestli je to možné nebo ne) tak bys je mohl zkusit zašroubovat a tím povolit napružení kapoty v zámku a pak by to mělo jít otevřít normálně páčkou.

Je to jen teorie, ale za pokus to stojí.............

Uživatelský avatar
milda
Závodník
Závodník
Příspěvky: 564
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: ZLÍN
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední kapota - nejde otevřít

Příspěvek od milda »

Sundej "šusplech" a dostaneš rukou na zámek.Otvíral jsem to tak několikrát.A tím svařovacím drátem to jde taky a možná je to lepší,protože nemusíš na zvedák.

Uživatelský avatar
nesertema
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 12.02.2015 15:29

Re: Přední kapota - nejde otevřít

Příspěvek od nesertema »

situacia: vw sharan 2003, chcel som baterke dopriat nabitie. pred vybratim baterky z auta som zavrel auto dialkovym. vybral baterku, zaklapol kapotu a hura na nabijacku. na druhy den pridem s baterkou v ruke k autu a prekvapene zistujem, ze zamok na vodicovych dverach je po 12 rokoch nefunkcny :roll:

zachranil ma svagor automechanik a jeho figel: cez mriezku chladica/prednej masky z lavej strany od VW loga sikmo prestrcit dostatocne dlhy srobovak alebo ako u nas pevny drot (takych 50cm) a zatlacit na koncovku lanka tiahla (taka gulicka), kapota vyskoci a vsetci su spokojni. :smoke: treba si posvietit a mechanizmus aj gulicku lanka je vidiet.

snad niekomu v nudzi pomoze.
(sag, sharan, nudzove otvaranie)
Sharan TDI, 96kw, 2003

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“