skrtici klapka-problem

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
lados350
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 10.05.2009 12:06
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

skrtici klapka-problem

Příspěvek od lados350 »

Zdravim,ma problém s kolísáním volnoběhu,neni to nic hroznýho kolísá mezi 900-920 rpm.Vytáhl jsem tedy z auta škrtící klapku a celou ji důkladně vyčistil.I po vyčistění se ale úplně nedovírá,není to nějakou nečistotou ale spíš to vypadá,že je tam někde vůle nebo už vyběhaná pružina,která ji nedokáže zavřít.Při úplném zavření je tam ještě asi necelý milimetr mezera.Když na klapku zatlačím prstem tak se zavře ale pak se zase vrátí zpět do původní polohy.Teď nevím jestli to tak má být nebo se má zavřít úplně až nadoraz.Dík za rady

Uživatelský avatar
Cyp_the_trestacz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: skrtici klapka-problem

Příspěvek od Cyp_the_trestacz »

co to je za auto.. udělej základní nastavení přes VAG, pak by měl klesnout

lados350
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 10.05.2009 12:06
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: skrtici klapka-problem

Příspěvek od lados350 »

Je to Passat 1,8T ,motor AEB,r.v 1998.Zakladní nastavení samozřejmě udělám ale zajímalo by mě jestli to máte s tou klapkou stejný

Uživatelský avatar
Cyp_the_trestacz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: skrtici klapka-problem

Příspěvek od Cyp_the_trestacz »

Bora 1.6 po vyčištění klapky taky držela vysokej volnoběh.. Po zákl. nast, to je OK

lados350
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 10.05.2009 12:06
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: skrtici klapka-problem

Příspěvek od lados350 »

Zitra udělám to základní nastavení a uvidím,dají se nějakým způsobem rozdělat ty pružiny,které po puštění plynového pedálu vrací klapku zpět do zavřené polohy?

Uživatelský avatar
Cyp_the_trestacz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: skrtici klapka-problem

Příspěvek od Cyp_the_trestacz »

lados350 píše:Zitra udělám to základní nastavení a uvidím,dají se nějakým způsobem rozdělat ty pružiny,které po puštění plynového pedálu vrací klapku zpět do zavřené polohy?
To nevim kámo. Já to jenom čistil

lados350
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 10.05.2009 12:06
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: skrtici klapka-problem

Příspěvek od lados350 »

mám totiž takovej pocit,že ty pružiny už jsou tak vytahaný,že nedokážou vrátit klapku úplně do správné polohy...

luc20
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 09.09.2008 23:01
Bydliště: Most, Plzeň

Re: skrtici klapka-problem

Příspěvek od luc20 »

Klapka musí být zavřená úplně. Nechápu, jak je možný, cos popisoval... Moc se mi nezdá, že by to ta pružina neutlačila, já měl starou klapku a musel jsem docela zabrat prstem na ten caplík u připojení lanka. Jinak klapka je nerozebiratelná, všude jsou mikrosváry, pokud na to nemáš techniku, neopravíš právě třeba ani to servo. Když sundáš ten kryt, co je na torxy, vypadá tam všechno normálně? Mam taky AEB, škrtící klapku jsem už měnil, občas přestala fungovat, nastavení přes vag o.k., třeba měsíc fungovala normálně. Ještěže máme lanko plynu :-)

lados350
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 10.05.2009 12:06
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: skrtici klapka-problem

Příspěvek od lados350 »

opravdu je to tak,ten cuplik u lanka ma několika milimetrovou vůli než "zabere" a začne otvírat klapku,prostě tam lítá,a to je ta vzdálenost,která chybí k úplnýmu uzavření klapky,zítra s tím zkusím něco vymyslet a dám vědět.

jack895
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 29.01.2009 14:57
Bydliště: Novy Bydzov
Kontaktovat uživatele:

Re: skrtici klapka-problem

Příspěvek od jack895 »

Kdykoliv cistite klapku od nanosu necistot a karbonu,tak pouzivejte pripravky pro to urcene a hlavne do toho nerejpejte sroubovakem a po vycisteni je vzdy potreba okamzite provest nastaveni pres vag.V servise toto nastaveni nemuze stat vic jak 250kč a to i vcetne vycisteni klapky.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“