nefunguje EDS

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
Deivid
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1804
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: nefunguje EDS

Příspěvek od Deivid »

uba píše:
Prouza píše: Tak to bude chtit určo diagnostiku ŘJ, tím začni....
Tak tím jsem už jsem začal. Vše je bez závad. dokonce jsem na internetu našel jeden příspěk na toto téma, cituji: "no jo ale ve vagu v bloku měřených hodnot ve skupině 004 je 1 pole Informace o době stání vozidla/ čas potřebný pro vychladnutí brzd/
a ve 2 pli EDS odpojení v důsledku nadměrné teploty brzd.
mi auto 1/2 dne stálo pak jsem ho připojil na vag a v 1 poli bylo 5 min a ve 2 vyp.
Bavím se o systému abs/eds/asr/esp. "

mrknul jsem do VAGu a vyplivlo mi to viz obrázek níž. (ale který provozní stav co znamená nevím)
Neda se to nejak přes základní nastavení aktivovat?

Tohle jsem už taky četl,tak se podívej přes vag co tam máš...

Uživatelský avatar
uba
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 03.09.2008 20:25
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: nefunguje EDS

Příspěvek od uba »

no při měření je vidět protačejicí se kola na pravé straně, ale provozní stavy EDS jsou stejné jako když je auto v klidu! viz obrázky
Přílohy
tady je vidět auto s protáčejícími se koly. viz rychlost. Je vidět že oproti druhému obrazku se provozní stavy EDS vůbec nezměnil
tady je vidět auto s protáčejícími se koly. viz rychlost. Je vidět že oproti druhému obrazku se provozní stavy EDS vůbec nezměnil
auto stoji v klidu.
auto stoji v klidu.

Uživatelský avatar
uba
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 03.09.2008 20:25
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: nefunguje EDS

Příspěvek od uba »

Takže mám další info s mojím EDS.
Domluvil jsem si zvedák, auto zvednul tak, že levé přední kolo bylo na zemi (nebyl jsem schopen rukou kolem otočit) zbytek ve vzduchu.Nastartoval > kvalt > trocha plynu. Na diagnotice auto ukazovalo LP 0km/h PP 29km/h zadek 2x14km/h a stav ukazoval to co minule 0. viz foto

Tak jsem psal výše žádné vibrace, chrčení EDS jsem neslyšel. Posleze se kolo ktere bylo na zemi roztočilo. na bloku hodnot se sice otačky kol PL PP přehodily, ale provozni stav se ve Vagu nezměnil (ale eds zafungovalo). bohuzel jsem se prekliknul a nestiskmul jsem printscreen, takze nemam foto na ukazku.

Abych se ujistil, mame tady cca5 km chatovou oblast kde je krpál jako p...se a krásna zasněžená cesta. Tam jsem zajel zastavil v tom nej kopci, kamos vylezl a koukal. Vysledek:

auto začalo přibrždovat protačejici se kola, ale až po par vterinach prokluzu a hlavne to neni vubec v kabine slyšet. cca 1700-2500ot/min.
Přílohy
EDS_frm_2.jpg

Uživatelský avatar
proche77
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 16.12.2008 18:13
Bydliště: pozořice JICH MoraVWy

Re: nefunguje EDS

Příspěvek od proche77 »

ano u mě to take neni slyšet,zabira to později a v těch ot.co jsi popsal.jinak by mělo fungovat do cca 60km/hod

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: nefunguje EDS

Příspěvek od majkl1 »

Protože EDS funguje až od určité rychlosti (na tacho kolem 20km/h) :wink:
Něco jsem se s tím teď natrápil. :P
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
proche77
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 16.12.2008 18:13
Bydliště: pozořice JICH MoraVWy

Re: nefunguje EDS

Příspěvek od proche77 »

majkl1 píše:Protože EDS funguje až od určité rychlosti (na tacho kolem 20km/h) :wink:
Něco jsem se s tím teď natrápil. :P
vim,četl sem to,alespon už vim,s čim mužu počitat :mrgreen:

Uživatelský avatar
SupermanXXX
Profík
Profík
Příspěvky: 1160
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: střední čechy

Re: nefunguje EDS

Příspěvek od SupermanXXX »

ja myslim že u torsenu funguje do 80kmh, moc citlivý to asi ale neni viz vide.




Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: nefunguje EDS

Příspěvek od pásovec »

Krásný videa :-) Ten pojízdnej hever mě rozsekal :mrgreen:
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
proche77
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 16.12.2008 18:13
Bydliště: pozořice JICH MoraVWy

Re: nefunguje EDS

Příspěvek od proche77 »

tak sem zajel předkem do sněhu a zašlapl sem 1st. začli pohasinat jemně světla a od kol to jemně cvakalo,takže EDSfunguje,a vykon šel max do 2000ot,po vypnuti ESP auto začne hrabat pravym kolem a ot.jdou bez omezeni,

Uživatelský avatar
SupermanXXX
Profík
Profík
Příspěvky: 1160
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: střední čechy

Re: nefunguje EDS

Příspěvek od SupermanXXX »

dával jsem to na DP ale dám to i sem:

tak mi to nedalo a jel jsem to teďka ještě vyzkoušet, našel jsem si krpál a půlkou auta jsem zajel do hromady sněhu, takže auto bylo pravou stranou na sněhu a ledu a levou stranou na úplně čistym asfaltu, zařadil jsem za 1 a dal čtvrt plynu auto se ani nehlo a zadní kolo na suchym asfaltu stálo, přidal jsem půlku plynu a kolo sebou začlo cukat až se roztočílo a začlo se protáčet i na čistym asfaltu! když sem plyn ubral tak se to kolo zase přestalo točit! z toho usuzuju že mi funguje EDS i na zadek! Funguje to i na zpátečku. začla z toho smrdět i spojka ale žádný zvuk jako u ABS slyšet neni!

takže moje poznatky:

* EDS opravdu začne fungovat až od vyšší rychlosti (rozdílu otáček kol)
* funguje i na zadní nápravě
* funguje i na zpátečku
* při aktivaci žádný zvuk (alespoň u TDI ) neslyšim

zdá se mi ten systém dobrej, škoda jen že to nefunguje od nuly a že je to po delším čase odpojeno kvůli brzdám i když třeba přehřátý nejsou. V praxi to ale funguje skvěle. Viva 4x4

video z předchozího testu zde:

Uživatelský avatar
uba
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 03.09.2008 20:25
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: nefunguje EDS

Příspěvek od uba »

Ahoj, no ja teď po delší době usuzuji tuhkle variantu.
Jsou dva druhy systemu EDS:
1. pokud máte s EDS také ASR nebo ESP (což zahrnuje ASR) tak systém přibržďuje kola razantněji (s větší silou) a to protože ASR sníží otáčky motoru, tím pádem i protáčejících se kol. Díky nízkým otáčkám se brzdy "nepřehřívají - neodpálí" (proto slyšíte cvakání) systém si díky tomu může dovolit "zabrzdit natvrdo - cvak, cvak, cvak" protáčející se kolo

2. Pokud máte EDS bez ASR nebo ESP (můj případ), můžete točit plný plyn (velké otáčky kol při prokluzu) a v tento moment sice EDS funguje také hned, ale s menší silou. (nemůžete mít na tachometru 40km/h a EDS vám nemůže v tu chvíli natrvdo zablokovat kolo) to by vám převodovka neodpustila. (proto cvakání neslyšíte).

Nedávno jsem jel do hodně hustýho kopce v hlubokém sněhu. Kopec jsem vyjej, žádné cvakání jsem neslyšel. Když jsem vylezl z auta a hodil sníh na brzdy, pekně se z nich kouřilo (důkaz že při výjezdu eds "jemně" - bez slyšících cvakání přibržďovala protáčející se kola)

Je to tedy jen taková moje teorie ale snad logická

Uživatelský avatar
SupermanXXX
Profík
Profík
Příspěvky: 1160
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: střední čechy

Re: nefunguje EDS

Příspěvek od SupermanXXX »

jen pro dolpnění jak tu někde byla diskuse jestli umí passat přibrzdit jen jedno zadní kolo tak tady v odborném článku je napsáno že umí přibrzdit každé kolo zvlášť:

Electronic Differential Lock (EDL) is used to control slip at each wheel.

The Electronic Differential Lock controls any wheels that are spinning by applying the brake to that wheel to slow it down. Slowing the spinning wheel transfers torque to the wheel that has traction.

http://www.langleyvw.ca/tech/4motion_torsen.html

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: nefunguje EDS

Příspěvek od majkl1 »

Jasně, že umí. To už máme odzkoušené, ne? :twisted:
Stejně tak ty bláboly, že pokud jedna z náprav zůstane na ve vzduchu a nebo dvě kola do kříže (prakticky si tuto situaci neumím představit), že zůstane auto stát. Samo o sobě možná, ale lze to obejít vhodným použitím brzd, což někdo uvádí, že je pro většinu řidičů nepoužitelné a proto tvrdí že el. systémy (haldex aj.) jsou lepší. Ale já tvrdím, že mechanika je mechanika. Víte o někom, komu se podělal torsen? Nenašel jsem tady na foru jediný příspěvek a na netu jich je jen co by bezprstý truhlář na prstech jedné ruky spočítal. Kdežto problémů s haldexem jsem našel celou řadu.
Jasný důkaz jsem dodal já v zimě v Pertolticích, když jsem ho prahama opřel o souvrať. Všechna 4 ve vzduchu a točila se jak u kolotočářů. sice na videu je vidět jen jedna strana, ale ti kdož se té veselky zúčastnili, to viděli. :fly2:
Apropo včera jsem si sehnal maníka co dělá s kovem a prodá mi plech hliníku (nerez je o 50% těžší při obdobných vlastnostech a vážil kolem 25-30kg) a aj vyseká i natvaruje, takže si asi udělám pořádnej pancíř pod motor a možná i pod nádrž, a když bych ošéfoval odvod tepla od výfuku, tak celej spodek. Kdo si rád v zimě hraje, ví, že při couvání se nad krytem převodovky navalí sníh až ho je tolik, že urve celej kryt i pod motorem. Takže konec krytu pod převodovkou asi ohnu směrem nahoru, aby to nehrnulo, ale tlačilo dolů. :P
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
SupermanXXX
Profík
Profík
Příspěvky: 1160
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: střední čechy

Re: nefunguje EDS

Příspěvek od SupermanXXX »

jj máme to odzkoušené :) jen tu byl nějaký odpůrce i přes tu zkoušku :) nikdy jsem neslyšel o tom že by se podělalo quattro jen jsem četl o nevyváženém kardanu. na zimu by to chtělo foukací podvozek ale nějakej bezporuchovější ne jako allroad :mrgreen:

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: nefunguje EDS

Příspěvek od majkl1 »

Osobně přemýšlím o tom, žer na zimu fouknu pod spodní misku pružiny 2cm podložky, čímž bych mohl auto zvednout tak o cca 3-4cm :fly2:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“