plyn se přídává na neutrál sám.1.6SR

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Maser1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 10.02.2010 13:59

plyn se přídává na neutrál sám.1.6SR

Příspěvek od Maser1 »

zdravím všechny dotud.mám golfa koupil sem ho cca 2 dny zpátky od jedné paní,je to rok 1998,motor 1.6 SR.auto sme koupil jel s nim po dalnici cca 150km vše super.jezdil s nim po městě atd .Dneska se mi stalože sem vyjel nroamlně se studenym motorem a jel sem a najednou to začlo samo přidávat plyn nemačkal se pedál ale šlo to do vyšších otáček ale jen na neutrál.ve chvíli kdy sem zařadil rychlost tak to bylop dobrý a nebyl problém,dal sem zpátky neutrál a znova.přijíždel sem na semafory tak mě nic jinýho jako blbce samozřejmě nenapadlo než vypnout motor tak sme ho vyplnul a chtěl znova nastartovat.ale nešlo to zkoušel sme to asi 4x a nešlo to.pak sem vyndal uplně klíček zandal a nastartoval poprvý..stalo se mi to teď poprvý.paní co sem to od ní kupoval mi něco říkala o tom že kdyžje motor studenej tak¨že si přídvá cca 1-2minutu sám plynaby se nzahřál a pak přestane.mě se to nestalo až ted takle po chviličku jízdy.ale po nastartování sem pak jel dal a vše bylo ok pak sme zajel na parkovtse a tam zkousel nroamnlne vypnout motor a zas zapnout a vše v pohodě a pak sme jel domu a bez problému.ale přeci jen mě to děsí..nejsem žádný odborník a auto mám 2 dny.máte nějakou radu co s tím?díky všem..

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: plyn se přídává na neutrál sám.1.6SR

Příspěvek od pino.t »

Tak je normální, že motor si po startu drží vyšší otáčky, ale stabilně a to tak do 1200.
Nejlepší je napíchnout na Vag.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Maser1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 10.02.2010 13:59

Re: plyn se přídává na neutrál sám.1.6SR

Příspěvek od Maser1 »

vono to nebyalo při startu jel sem a po chvíli jízdy sem tam dal neutral kdyz sme dojizdel ke kruhaku a najednou sli otacky treba do 3-4 tisic jak když šlapeš na plynzaradil sem za 2 třeba nebo za 3 a bylo to dobrý i kdyz sem skoro pustil plyn tak tam byla zařazená trojka a votačky u 2 tisic a nesli sami nahoru.pak sem vyradil do neutralu a sli zas nahoru.

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: plyn se přídává na neutrál sám.1.6SR

Příspěvek od xerxes »

Maser1 píše:vono to nebyalo při startu jel sem a po chvíli jízdy sem tam dal neutral kdyz sme dojizdel ke kruhaku a najednou sli otacky treba do 3-4 tisic jak když šlapeš na plynzaradil sem za 2 třeba nebo za 3 a bylo to dobrý i kdyz sem skoro pustil plyn tak tam byla zařazená trojka a votačky u 2 tisic a nesli sami nahoru.pak sem vyradil do neutralu a sli zas nahoru.
kukni na lanko co jde ke klapce jestli se někde nazadrhává taky mě ještě napadlo jestli náhodou neprasklá hadice k Brzdovému válci to dělá taky pak maras jak utíká podtlak co jde k Hlavnímu válci ale brzdy brzdí v poho že?

Maser1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 10.02.2010 13:59

Re: plyn se přídává na neutrál sám.1.6SR

Příspěvek od Maser1 »

čauu,no lanko si myslim že to nebudeprotože pokud by se sekalo tak by si přidával plyn i v rychlosti a ne jen v neutrálu si myslim.jinak brzdy sou OK..

Uživatelský avatar
bear
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Curitiba, Brazil
Kontaktovat uživatele:

Re: plyn se přídává na neutrál sám.1.6SR

Příspěvek od bear »

co škrtící klapka ?

Maser1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 10.02.2010 13:59

Re: plyn se přídává na neutrál sám.1.6SR

Příspěvek od Maser1 »

jak říkám nejsem odborník ani nevím kde jí hledat a natož co s ní dělat. :|

Uživatelský avatar
bear
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Curitiba, Brazil
Kontaktovat uživatele:

Re: plyn se přídává na neutrál sám.1.6SR

Příspěvek od bear »

Maser1 píše:jak říkám nejsem odborník ani nevím kde jí hledat a natož co s ní dělat. :|
vede k ní to lanko od plynu a je tama je přísun vzduchu do motoru.
vytáhni zkus pročistit, pak vrátit čistou a přes VAG udělat základní nastavení

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: plyn se přídává na neutrál sám.1.6SR

Příspěvek od DworiBak »

napíchnout na VAG,popřípadě vypucovat klapku udělat základní nastavení,neměl jsi odpojenou baterii :?:

miisaa.k
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 02.09.2009 22:28
Kontaktovat uživatele:

Re: plyn se přídává na neutrál sám.1.6SR

Příspěvek od miisaa.k »

jj to me taky delalo vypojil jsem skrtici klapku vycistil a hodil na VAGU do zakladniho nastaveni a je to OK...

Maser1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 10.02.2010 13:59

Re: plyn se přídává na neutrál sám.1.6SR

Příspěvek od Maser1 »

ok skusim an to mrknout...vycistim klapku a sjedu někam na VAG a uvidí,e co to uděla.doufám že to nebdue třeba krokovej moturek nebo tak něco ..

Maser1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 10.02.2010 13:59

Re: plyn se přídává na neutrál sám.1.6SR

Příspěvek od Maser1 »

jinak baterka odpojená nebyla.auto sem koupil jel s nim po dalnici 150 domu druhej den jezdil a k veceru se mi to poprvy stalo.dneska se mi to stalo podruhy na parkovisti a slo to cca do 4000 otáček.slapnul sem v neutralu na plyn vyskocilo to tak do 5500ot a hnedka to spadlo na tech klasických 900 a bylo vše v pohodě!

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: plyn se přídává na neutrál sám.1.6SR

Příspěvek od bifur »

Tak to vyzera na tu klapku. Ako pisali chalani: vycistit a dat zakladne nastavenie cez VAG..

Uživatelský avatar
webside
Řidič
Řidič
Příspěvky: 177
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: TečoVWice, Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: plyn se přídává na neutrál sám.1.6SR

Příspěvek od webside »

dělávaj to zanesené škrtící klapky ... vag řekne víc

Maser1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 10.02.2010 13:59

Re: plyn se přídává na neutrál sám.1.6SR

Příspěvek od Maser1 »

tak sem zjistil při čištění klapky že trubka která vede vod klapky do sání tak mám před čidlem takovej vývod uzka trubicka covede nekam do motoru a ta je prasklá skoro kolem dokola takže de do čidla falešnej vzduch a možná by mohla nová hadice problém vyřešit.pokud byste někdo o celé té trubce věděli použitou,novou,druhovýroba cokoli za slušnej peníz tak dejte vědět..spravovat se mi nechce aby to za chvili zas prasklo...po sehnání trubky dám více info jestli je vše v pořádku.jinak klapka vystříkaná speciálním sprejem a je to hnedka znát.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“