ZÁMKY, CENTRÁL: automatické zamykání při rozjezdu

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: ZÁMKY, CENTRÁL: automatické zamykání při rozjezdu

Příspěvek od Jose1 »

No jo Jozef, ale ty říkáš, že snímač rychlosti vozidla......atd.
No ale on asi nikdo za jízdy nastupovat nebude chtít. Mluvilo se tu o nežádoucím nastoupení, třeba na červenou. A to se jako ten centrál zase odblokuje, když to auto zastaví? To by bylo asi špatně.
Takže nestačilo by tedy vzít jen informaci z klíčku poloha 1, a převést tu informaci na relátko. Napíchnout dráty ve dveřích řidiče v místě, kde je to tlačítko na zamykání zevnitř? Prostě po zapnutí zapalování by to dalo povel, který by zamčel centrál. A po vypnutí zapalování další povel (třeba 2. relé) odemčít centrál?
V podstatě na těch dveřích je tuším kolébka s přepínačem a dokonce snad to ani není mžikový stav, tudíž by stačilo i jedno relé.
Konkrétně samozřejmě nevím, ale tímto směrem bych se asi ubíral já.
Teda nemít Magicar.
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: ZÁMKY, CENTRÁL: automatické zamykání při rozjezdu

Příspěvek od abeljozef »

ee, nepochpil si to. Po zastaveni sa to samozrejme neodomkne. Odomkne si to (resp odomkne sa to) vystupujuca osoba lebo jej to pojde. Po jej vystupeni a naslednom rozbehu dojde k opatovnemu zamknutiu. :wink:

EDIT: vela krat sa ti stane ze ty uz sedis a ostatny ti nastupuju a uz startujes. To by si to hned zamkol. Nehovorim o tom super stave do akeho sa ten zamok vie dostat ked je v odomykacej alebo zamykacej polohe cize niekde v strede a v tedy niekto hybe z kluckou :158:

Preto si myslim ze navaznost na pohyb je dolezita.

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ZÁMKY, CENTRÁL: automatické zamykání při rozjezdu

Příspěvek od patper »

abeljozef píše:... Po jej vystupeni a naslednom rozbehu dojde k opatovnemu zamknutiu. :wink:
A to prave Magicar uz neudela :cry:

BlueDot
Řidič
Řidič
Příspěvky: 77
Registrován: 23.05.2009 13:33

Re: ZÁMKY, CENTRÁL: automatické zamykání při rozjezdu

Příspěvek od BlueDot »

Né že bych chtěl malovat čerta na zeď ... :twisted: .... ale jak se chová takové automatické zamknutí dveří v případě nehody??? :?: Existuje nějaká vazba na opětovné odemknutí např. při aktivaci airbagů nebo něco podobného??

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ZÁMKY, CENTRÁL: automatické zamykání při rozjezdu

Příspěvek od patper »

Jasne,u aut,co to maji je samozrejme toto jasne + pokud maji jeste dalsi vybavu,tak pri nehode volaji ,ze doslo k nehode a udaji polohu :wink: :idea:

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: ZÁMKY, CENTRÁL: automatické zamykání při rozjezdu

Příspěvek od abeljozef »

BlueDot píše:Né že bych chtěl malovat čerta na zeď ... :twisted: .... ale jak se chová takové automatické zamknutí dveří v případě nehody??? :?: Existuje nějaká vazba na opětovné odemknutí např. při aktivaci airbagů nebo něco podobného??.
RJ airbagov vysiela CRASH SIGNAL signal do centralnej elektorniky ta okamzite odomyka auto.

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: ZÁMKY, CENTRÁL: automatické zamykání při rozjezdu

Příspěvek od Jose1 »

Jo s těmi neidentifikovanými mezipolohami zámku to znám. To bude asi fakt problém. Několikrát se mi to stalo v úplně jiné souvislosti. To potom musíš centrálem zamknout/odemknout aby si to sedlo.
Pokud se to dá udělat, jak popisuješ, to znamená, že se to samo neodemkne po zastavení, tak ta návaznost na pohyb auta a následné zamknutí má smysl.
V případě, že ale auto není vybaveno těmito vymoženostmi, asi je potřeba lehce laborovat.
Mimochodem ten kolíbkový ovladač centrálu ve dveřích řidiče, není přepínač, jak jsem myslel ale pouze mžikový přepínač. Ale i to se dá pořešit.
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: ZÁMKY, CENTRÁL: automatické zamykání při rozjezdu

Příspěvek od tornado1 »

umím udělat automatické zamykání u Sharana II upravou softwaru v 09, i automatické odemčení při vypnutí zapalování...
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
misdom
Řidič
Řidič
Příspěvky: 174
Registrován: 09.08.2009 21:53
Bydliště: Přerov, Morava

Re: ZÁMKY, CENTRÁL: automatické zamykání při rozjezdu

Příspěvek od misdom »

tornado1 píše:umím udělat automatické zamykání u Sharana II upravou softwaru v 09, i automatické odemčení při vypnutí zapalování...
Tak proč se tady o to nepodělíš??
* prodej autodílů na všechny automobily, vyhledání dílu podle VIN*.... klubákům 20% sleva na vše

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: ZÁMKY, CENTRÁL: automatické zamykání při rozjezdu

Příspěvek od tornado1 »

a proč bych měl, můžeš mi vysvětlit? ztrávil jsem spoustu času nad tím jak upravit eeprom v 09 a ted to mám vyblít na internet? jestli chceš tak se snaž taky a přijdeš na to....
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
misdom
Řidič
Řidič
Příspěvky: 174
Registrován: 09.08.2009 21:53
Bydliště: Přerov, Morava

Re: ZÁMKY, CENTRÁL: automatické zamykání při rozjezdu

Příspěvek od misdom »

tornado1 píše:a proč bych měl, můžeš mi vysvětlit? ztrávil jsem spoustu času nad tím jak upravit eeprom v 09 a ted to mám vyblít na internet? jestli chceš tak se snaž taky a přijdeš na to....
tak to máš pravdu,než tu něco blít,tak to se s ním běž vyfotit!!! :!: :wink:
* prodej autodílů na všechny automobily, vyhledání dílu podle VIN*.... klubákům 20% sleva na vše

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: ZÁMKY, CENTRÁL: automatické zamykání při rozjezdu

Příspěvek od abeljozef »

Misdom a co si tu na fore vymyslel a prepracoval ty ? Skus ty nad niecim stravit tyzdne alebo mesiace, kupuj si za vlastne peniaze vybavenie ako rozne pristoje, programatory, pripravky a inu techniku aby si bol schopny taketo nieco robit a potom o tom nieco hovor :!:

V popise mas predaj dielov preco ich ty nerozdavas zadarmo ?

Uživatelský avatar
misdom
Řidič
Řidič
Příspěvky: 174
Registrován: 09.08.2009 21:53
Bydliště: Přerov, Morava

Re: ZÁMKY, CENTRÁL: automatické zamykání při rozjezdu

Příspěvek od misdom »

to:abeljosef....souhlasím s tebou,nevymyslel jsem nic...bohužel nedělám ani do elektro a ani do mechaniky!!Já tu jen sosám informace a od toho snad fórum je,nebo se pletu??To ovšem neznamená,že nemůže tornado1 odpovědět normálně jako civilizovaný člověk,stačí říct vymysli si sám,nebo ti můj nápad prodám nebo cokoliv jiného,ale proč zrovna "blít" na net !!!! o to mě tady šlo o nic jiného... :!: :wink:
* prodej autodílů na všechny automobily, vyhledání dílu podle VIN*.... klubákům 20% sleva na vše

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: ZÁMKY, CENTRÁL: automatické zamykání při rozjezdu

Příspěvek od abeljozef »

Ja jeho reakciu plne chapem pretoze zazivam presne to iste a uz vela krat si hovorim ci to za to vobec stoji sa o nieco snazit.

Kedze sme odbehli od temy tak dalej bud do pokecu alebo SZ. :!:

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: ZÁMKY, CENTRÁL: automatické zamykání při rozjezdu

Příspěvek od tornado1 »

omlouvám se za to "blít" na internet, ale je to výraz který běžně používám a nebylo to myšleno zle.... pokud někdo bude chtít, můžu to nastavit za cenu zhruba 400kč.. myslím že cena je adekvátní nad časem, který jsem nad tím ztrávil... dojezd oken přes DO 600kč.. nevím jestli to tady takhle můžu napsat, tak to kdyžtak smažte...
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“