Brzdovy sytem u Superba - pedal jde az na podlahu...

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
krakonos
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 27.11.2007 15:32

Brzdovy sytem u Superba - pedal jde az na podlahu...

Příspěvek od krakonos »

Zdravim vsechny!
Mam podezreni na ne zcela spravou funkci brzdoveho systemu u sveho Superba prvni generace.
Kdyz vuz stoji (s bezicim motorem) jsem schopen seslapnout brzdovy pedal postupne az na podlahu.
Moc se mi toto chovani nepozdava. Brzdny ucinek tam pri jizde je, a rekl bych, ze je odpovidajici rychlosti seslapnuti a sile na noze, ale to proslapnuti se muze stat i tak. Domivam se, ze stejne jako u fabie, je zde ten pneumaticky posilovac brzdeni, ktery nema uplne pevny bod dorazu. Ale zase az na podlahu, to se mi s ni nikdy nepovedlo. Predtim jsem mel Passata B5.5 a myslim, ze ani tam se to takto nechovalo, ale uz si nejsem jisty. Ta skleroza, ta me asi jednou zabije. Ten pasik byl z roku 2001, ale tenhle Superb je jedn s poslednich, co sjel z linky. Nema najeto ani 30 tis.
Byl jsem s tim Superbem v servisu, protoze pri prujezdu zatackou se ozval Maxidot s hlasenim "Stop, zavada na brzdach, atd!" Zjistili, ze se mi o neco sjelo oblozeni a hladina brzdovky poklesla. Takze ji doplnili a uz to nehlasi. Ale na ten pedal mi bylo odpovezeno, ze je to takle v poradku. Je tomu opravdu tak?
Jinak, brzdovy system zkouseli natlakovat na 2 atmosfery, aby se presvedcili, ze nic neunika. Takze predpokladam, ze tohle neodbyli.

Predem moc diky za nazory a rady.
Hrozne nerad bych proslapl pedal nekde v Nemecku na dalnici az na podlahu, bez brzdneho efektu.

Uživatelský avatar
SupermanXXX
Profík
Profík
Příspěvky: 1160
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: střední čechy

Re: Brzdovy sytem u Superba - pedal jde az na podlahu...

Příspěvek od SupermanXXX »

někde ti uniká kapalina, většinou kolem brzdičů, dát auto na jámu a držet pedál a koukat odkud to teče

blonn
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 310
Registrován: 03.09.2008 21:35
Bydliště: Praha

Re: Brzdovy sytem u Superba - pedal jde az na podlahu...

Příspěvek od blonn »

Resil jsem neco podobnyho.http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=2 ... a+se+brzda" onclick="window.open(this.href);return false;

krakonos
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 27.11.2007 15:32

Re: Brzdovy sytem u Superba - pedal jde az na podlahu...

Příspěvek od krakonos »

Tak jsem nelenil a nasel v okruhu svych znamych clovicka, co ma take Superba a dokonce rok 2008.
Zkusil jsem to a dela to take, pedal se pomalu, ale jiste propadne az na podlahu.

Prosim prosim, kdo z Vas ma jeste Superba...? Mohli by jste mi rici, jestli se Vam take brzdovy pedal u nastartovaneho vozu postupne propadne az na podlahu...? S tim, ze auto Vam jinak brzdi v poradku.

Diky a preju hezky vecer.

Jeste jedna zminka o ABS, kterou jsem zde nasel a mela by s tim souviset. Nechci to nijak vyvracet. Jen, Fabie jednicka s benzinovym motorem 1.4 74KW, s kterou jsem se neco najezdil, ABS mela, a pedal se opravdu nepropadal (rozhodne ne az na podlahu)! Ale zase je pravda, ze pokud s timto vozem clovek jel po dlazbe a chtel zabrzdit, tak se velkeho brzdneho ucinku nedockal, protoze ABS zaclo pracovat jako sileny. Mel jsem pocit, ze je spis nastavene na setreni penumatik, nez lidskych ztrat!

krakonos
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 27.11.2007 15:32

Re: Brzdovy sytem u Superba - pedal jde az na podlahu...

Příspěvek od krakonos »

Dobre rano.
To tu opravdu nikdo nema jednickovyho Superba.....?

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Brzdovy sytem u Superba - pedal jde az na podlahu...

Příspěvek od majkl1 »

Někde jsem četl, že pašíci vybavený systémem ESP tohle dělají. SUperb je jen maskovanej passat, takže stejný. :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
Vadoho
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 372
Registrován: 11.02.2008 20:48
Bydliště: Tábor

Re: Brzdovy sytem u Superba - pedal jde az na podlahu...

Příspěvek od Vadoho »

Měl sem ten samý problém na octavii ,vyměnil sem destičky vepředu vzadu+kotouče všechno dám dohromady,našlapu pedál vše ok,nastartuju motor a pedál se pomalu propadne až na zem,ale auto brzdí normálně.Tak volám známýmu co dělá tachnickýho poradce u jedný firmy s dílama a říká že nejsem první kdo mu volá,že se to děje normálně a že zhruba po ujetí 200-300km si to sedne a vše bude v poho.Auto teď jezdí a brzdí v poho,prej se to taky nechá odvzdušnit přes VAG.Nevim jestli sem pomohl,ale určitě nejsi jedinej.

krakonos
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 27.11.2007 15:32

Brzdovy sytem u Superba - asi vyreseno!

Příspěvek od krakonos »

Tak jsem nasel jeste dalsi dva lidi a dela jim to take. Takze to asi bude normalni.....
Na tom ESP opravdu neco bude, drive jsem mel Passata B5.5, ktery mel pouze ASR a ABS,
a podle meho svagra, ktery mi to servisoval, to rozhodne nedalo. Ja si na to bohuzel moc nepamatuju,
i kdyz jsem s tim najel pres 30tis.

PETR.GR
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 08.05.2010 21:26

Re: Brzdovy sytem u Superba - pedal jde az na podlahu...

Příspěvek od PETR.GR »

Superb to tak má. Jinak při dupnutí na brzdu je vše OK. Není potřeba to řešit. Jiná věc je tvrdý brdový pedál. Stává se to v případě, že je špatně nastavený spínač brzdových světel. Když je tak na hraně rozepnutí, je někdy pedál tvrdý, jindy ne. Lehce jsem jej zašrouboval směrem k pedálu, aby byl dotykový palec nadoraz a funguje to. Spínač je dvojitý a jako první spínají kontakty pro řídící jednotku, která spíná podtlakový ventil. Tím pádem je posilovač brzd lehce v provozu a auto přibržďuje. Zkoušel jsem odpojit trubku od vakuové pumpy a brzda odskočila.

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“