!! BRZDY POMOC !!!

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
WarLock
Řidič
Řidič
Příspěvky: 91
Registrován: 26.07.2009 22:14
Bydliště: Morava

!! BRZDY POMOC !!!

Příspěvek od WarLock »

Ahoj,
Mám takový problém.
Kdyz jsem dneska rano vyjizdel od domu,na rozcesti jsem slapnu po brzde a jel jsem dal.už se mi to parkrat stalo,kdyz bylo dost vlhko.auto minimalne brzdi,pedal je normalni ale kdyz pritlacim uplne na pedal,auto brzdilo tak z 1/3.No a po par set metrech to bylo lepsi.Vzdy to prestalo a brzdil dobre.Z kraje tydna se podivam na kotouče a destičky.Brzdici kapalina se neztraci.
Ono ten pasat sam o sobě málo brzdí.Oproti tomu novymu passatovy B7 r.v.2007 tak kdyz tam hňapnu na brzdu tak stojim.Ve sve B5 se musim pomalu zapirat do sedačky.

Myslite ze by to mohly byt desky nebo kotouče?

Díky WarLock

Uživatelský avatar
dvml
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 320
Registrován: 23.08.2009 23:35
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: !! BRZDY POMOC !!!

Příspěvek od dvml »

No jo B5 a brzdy :evil:

Mrkni na tuto niť http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=160&t=135002" onclick="window.open(this.href);return false;
A nebo to tady trochu prohledej,řešilo se to tu už mockrát.
WarLock píše:Ahoj,
Mám takový problém.
Kdyz jsem dneska rano vyjizdel od domu,na rozcesti jsem slapnu po brzde a jel jsem dal.už se mi to parkrat stalo,kdyz bylo dost vlhko.auto minimalne brzdi,pedal je normalni ale kdyz pritlacim uplne na pedal,auto brzdilo tak z 1/3.No a po par set metrech to bylo lepsi.Vzdy to prestalo a brzdil dobre.Z kraje tydna se podivam na kotouče a destičky.Brzdici kapalina se neztraci.
Ono ten pasat sam o sobě málo brzdí.Oproti tomu novymu passatovy B7 r.v.2007 tak kdyz tam hňapnu na brzdu tak stojim.Ve sve B5 se musim pomalu zapirat do sedačky.

Myslite ze by to mohly byt desky nebo kotouče?

Díky WarLock
Když nemyslíš,zaplatíš
Obrázek

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: !! BRZDY POMOC !!!

Příspěvek od majkl1 »

Tenhle jev je zcela normální. Je to když je vysoká vlhkost vzduchu, tak se udělá na kotoučích film z ledu, který snižuje tření. Je potřeba dvakrát třikrát zabrzdit, aby se rozpustil.
Mě po včerejším řádění v Pertolticích taky auto první dvoje brždění na silnici nechtělo, ale to jsem z kol a brzd vymlátil kolečko ledu a sněhu. :mrgreen:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
fantomas.69
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7554
Registrován: 25.01.2009 12:08
Bydliště: Kůsek od Uh.Brodu....
Kontaktovat uživatele:

Re: !! BRZDY POMOC !!!

Příspěvek od fantomas.69 »

majkl1 píše:Tenhle jev je zcela normální. Je to když je vysoká vlhkost vzduchu, tak se udělá na kotoučích film z ledu, který snižuje tření. Je potřeba dvakrát třikrát zabrzdit, aby se rozpustil.
Mě po včerejším řádění v Pertolticích taky auto první dvoje brždění na silnici nechtělo, ale to jsem z kol a brzd vymlátil kolečko ledu a sněhu. :mrgreen:
...stačí když prší a kotouče jsou vlhké, tak je to poznat.... :?
Fantomas!

Cudlajs
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 09.09.2009 12:13
Bydliště: Desná III

Re: !! BRZDY POMOC !!!

Příspěvek od Cudlajs »

Jo taky mi to dělá když je kolem nuly-ale už jsem si zvykl a než vyjedu tak si brzdu párkrát prošlápnu.Je to o zvyk ale jiný řešení zatím nevím a ani neznám. :adr:

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“