Výměna brzdových destiček

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
TNT
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4309
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kdesi na jihu :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna brzdových destiček

Příspěvek od TNT »

Dneska jsem s nim mluvil, zadna chyba nikde neni, auto brzdi v pohode, parkovaci brzda funguje. :D

Uživatelský avatar
romanx
Profík
Profík
Příspěvky: 963
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kladno

Re: Výměna brzdových destiček

Příspěvek od romanx »

Hm tak se to asi oblbnout dá no... :lol: :lol: :lol: no i přesto až to budu někdy dělat znovu tak raděj použiju opět Vagínu.... :) :) :)

destination
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 14.01.2009 20:24
Bydliště: Moravský Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna brzdových destiček

Příspěvek od destination »

Zdaredc borci

Nvm jestli je toto tema uz uzavrene ale napisu vlastni zkusenost

Takze dnes jsme vymenili vsechny brzdy pokud vymenite predni desticky tak neni potreba VAG system...Kdyz jsme se vrhli na zadek tak se sunda motorek a pomoci sroubovaku se pistek posune do zadu a nezapomenout odpojit brzdovou kapalinu ale pozor jakmile odpojite moturek je okamzite potreba nastavit VAG systemem zarizeni.Nahlasi chybu na palubovce zavada na park.brzde...Parkovaci brzda funguje normalne akorat smazat chybu a das zakladni nastaveni :) a vse bude OK.
S chybou se da jezdit funguje vsechno ok ale ten hroznej zvuk xD xD

JINAK URCITE BEZ VAGINY NEDOPORUCUJU MENIT DESTICKY ATD. TEDA POKUD NEMENITE POUZE PREDEK A ZADEK NECHATE :)))

Uživatelský avatar
Max583
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 09.07.2009 13:31
Bydliště: Most

Re: Výměna brzdových destiček

Příspěvek od Max583 »

Máte někdo zkušenosti jaký destičky jsou dobrý. Nebo jsou nejlepší origo ? A pokud origo tak kde se dají relativně levně sehnat ?

Uživatelský avatar
ejne
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1520
Registrován: 14.09.2008 17:43
Bydliště: SVK ( SLC, SL )
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna brzdových destiček

Příspěvek od ejne »

kup si ATE alebo TRW su velmi dobre....
VW Passat 2.0 103kw Sportline = Moje presuvadlo
Najväčšou hrozbou v cestnej premávke sú autá, ktoré sú rýchlejšie než schopnosť ich vodičov myslieť

MkillerS
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 05.06.2012 21:58

Re: Výměna brzdových destiček

Příspěvek od MkillerS »

cau chlapi ja bych to s tim vagem zas tak nehrotil vymenil jsem zadni i predni desky a v poho zadni musite stlacit a zaroven tocit jako u normalnich aut nemusite odpojovat nic je s tim srani ale da se funguje mi vse v pohode.Pres ten vag je to snazsi to jo ale da se i bez nej.tak hodne zdaru :D

Uživatelský avatar
romanx
Profík
Profík
Příspěvky: 963
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kladno

Re: Výměna brzdových destiček

Příspěvek od romanx »

destination píše:Zdaredc borci

Nvm jestli je toto tema uz uzavrene ale napisu vlastni zkusenost

Takze dnes jsme vymenili vsechny brzdy pokud vymenite predni desticky tak neni potreba VAG system...Kdyz jsme se vrhli na zadek tak se sunda motorek a pomoci sroubovaku se pistek posune do zadu a nezapomenout odpojit brzdovou kapalinu ale pozor jakmile odpojite moturek je okamzite potreba nastavit VAG systemem zarizeni.Nahlasi chybu na palubovce zavada na park.brzde...Parkovaci brzda funguje normalne akorat smazat chybu a das zakladni nastaveni :) a vse bude OK.
S chybou se da jezdit funguje vsechno ok ale ten hroznej zvuk xD xD

JINAK URCITE BEZ VAGINY NEDOPORUCUJU MENIT DESTICKY ATD. TEDA POKUD NEMENITE POUZE PREDEK A ZADEK NECHATE :)))
Motorek se vůbec sundavat a odpojovat nemusí to je blbost natož odpojovat kapalinu !!!!!

Uživatelský avatar
romanx
Profík
Profík
Příspěvky: 963
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kladno

Re: Výměna brzdových destiček

Příspěvek od romanx »

Jinak desky ATE a plná spokojenost. Ostatně v případě kotoučů mám taky ATE. Hlavně nebrat Ferodo.

Uživatelský avatar
sharkan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 28.10.2009 10:03
Bydliště: u Kolína

Re: Výměna brzdových destiček

Příspěvek od sharkan »

romanx píše:
Motorek se vůbec sundavat a odpojovat nemusí to je blbost natož odpojovat kapalinu !!!!!
Naprostý souhlas!! Dával jsem TRW a taky v poho, měl jsem je tam z VW. Jináč brzdič jsem otevřel 12V z baterky přes kontakty v konektoru motorku. Buď zabrzdíš, nebo otočením polarity dojedeš na doraz, pak je potřeba ještě zatlačit hydr. váleček na doraz :wink:
...a jak to má vypadat s VAGem...
http://www.youtube.com/watch?v=cHJMI4QkSy8" onclick="window.open(this.href);return false;

Andropov
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 30.10.2009 16:20

Re: Výměna brzdových destiček

Příspěvek od Andropov »

Ahoj klubáci,

chtěl jsem se zeptat, zda se dá na základě něčeho stanovit, jaký typ destiček na zadní nápravu mám koupit. Na stránkách prodejce jsem našel něco jako pro PR 1KW, 1KU a nebo pro PR 2EA, 2EL. Co jsem pochopil, liší se to podle průměru kotouče, ale je nějaký jiný způsob, jak to zjistit aniž bych musel použít metodu sundat kolo a poměřit kotouč? :D Díky za odpovědi,

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Výměna brzdových destiček

Příspěvek od Qido »

Využiješ vyhledáč TecDoc na stránkách internetového obchodu, který Ti už přesně určí jaký průměr kotouče máš a příslušné destičky. případně si to zkontroluješ podle kodu motoru.

A ty kódy 2EL, 1KU a pod odpovídají kódům ,,výbavy,,.

Objednej to z granex.cz nebo autorozvody.cz a máš klid.

Případně si dohledej rozměry a kody v online etce. např. http://www.partscats.info/volkswagen/en ... 1234567890" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Výměna brzdových destiček

Příspěvek od Jirka. »

Honzapraha má origo nové zadní desky tuším za 800kč
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

gooder
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 25.02.2012 14:31

Re: Výměna brzdových destiček

Příspěvek od gooder »

Nevíte někdo, proč někteří výrobci mají rozlišené desky pro verzi s elektronickou brzdou nebo bez ní? Připadá mi to zvláštní, když 3C mělo jen elektroniku. Rozlišené to má třeba ATE a verze s elektronikou víceméně není skladem. TRW to třeba rozdělené nemá a Textar to kromě výbavy ještě dělí podle VINu, takže mají dokonce 4 typy desek.

Vyhledávali mi typ podle VINu a vyplyvlo to právě desky bez elektroniky. Kupodivu ale OEM kód je pro oba typy stejný. Myslíte, že je jedno, které vezmu, když třeba TRW, Meyle a jiní to rozlišené nemají?

Tyhle desky mi to našlo pod OEM kódem od ATE. Nepatrně se liší.

Obrázek Obrázek
Passat Variant B6 Bluemotion BLS 77kW

Uživatelský avatar
Nwkt
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2723
Registrován: 18.10.2011 21:33
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna brzdových destiček

Příspěvek od Nwkt »

Jenom tip, ale že by to bylo pro US Passata, kterej má normální mechanickou ručku?
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Výměna brzdových destiček

Příspěvek od Jirka. »

Je to úplně šumák, jdou tam oba tvary.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“