Ake pouzivate pneumatiky ???

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
miskoos
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 17.04.2008 17:38
Bydliště: Poprad/Brno

Ake pouzivate pneumatiky ???

Příspěvek od miskoos »

Rad by som zalozil toto tema a povymienal si informacie o pneuamatikach na nasich krasavcoch. Akurat prisiel cas kedy uz je nacase vymenit nase letne pneu tak za nich hladam nahradu. Monentalne mame Continental Cross Contact UHP 255/55 18 ale uz su uplne na konci zivota. Su sice v zozname ale trochu ma prekvapilo ze vydrzali asi tak 20 000 km. Takze v hladaciku su momentalne Dunlop Sp Sport MAXX ktore by mali mat podla testov vacsiu vydrz a porovnatelny vykon. Zimne su jasna volba mame nokian wr suv a je to bezkonkurencna pneu bude na aute uz 4 sezonu je stale v super stave. Byvame v horach kde je stale kopec snehu a ladu, nikdy nebol ziaden problem. Prosim hodte sem na com jazdite a ako ste spokojni

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Ake pouzivate pneumatiky ???

Příspěvek od Mára_VR6 »

Tak koukám, že nejsem sám, kdo něco vymejšlí :mrgreen:

Já teď jezdím na tomhle http://www.vandmasini.ro/anvelope-hanko ... 0/232.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Byly na autě kdž jsem ho koupil, nevím kolik už najely, já s nima najel 7.000km a jsou pořád v pohodě. Ani na nich nepozoruju, že by hodně ubyly. Příští sezonu v pohodě odjezdí.

BTW, přemýšlím o širších, tak kdyby měl někdo zájem, jsou ještě tak 60% a nechal bych je za rozumno. Tak kdyby, dotlačím fotky.
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

LuboR5
Pilot
Pilot
Příspěvky: 790
Registrován: 15.01.2009 09:28
Bydliště: okr. Karviná

Re: Ake pouzivate pneumatiky ???

Příspěvek od LuboR5 »

léto Pirelli Pzero-rosso u těch i zůstanu , zima Pirelli Scorpion ice ty budu asi měnit za něco s toho.
Přílohy
Pirelli_Scorpion_Ice.jpg
Pirelli_Scorpion_Ice.jpg (52.94 KiB) Zobrazeno 3440 x
pzero_rosso_asim.jpg
pzero_rosso_asim.jpg (13.38 KiB) Zobrazeno 3440 x

LuboR5
Pilot
Pilot
Příspěvky: 790
Registrován: 15.01.2009 09:28
Bydliště: okr. Karviná

Re: Ake pouzivate pneumatiky ???

Příspěvek od LuboR5 »

zima Dunlop , ty M2 mi už jezdí druhou zimu na dodávkových autech a max spokojenost tak asi proto zvolím něco s toho , 3D jsou novější model .Im 25 jsou Bridgestone vypadají hezky ale nemám žádné zkušenosti zatím .
Přílohy
dunlop-sp-wintersport-3d.jpg
dunlop-sp-wintersport-3d.jpg (27.66 KiB) Zobrazeno 3434 x
wintersport-m2.jpg
wintersport-m2.jpg (12.92 KiB) Zobrazeno 3433 x
lm25.jpg
lm25.jpg (14.08 KiB) Zobrazeno 3431 x

miskoos
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 17.04.2008 17:38
Bydliště: Poprad/Brno

Re: Ake pouzivate pneumatiky ???

Příspěvek od miskoos »

Mne ide hlavne o tie letne momentalne ako som pisal tie nokiany su uplne paradne v nasich podmienkach takze tie sa menit nebudu. Podla testov vyhrali tie Continental potom Dunlop a tretie Pirelli Zero.

erico
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 01.11.2008 12:59

Re: Ake pouzivate pneumatiky ???

Příspěvek od erico »

No ja jezdim na letnich s USA a jsem maximalne spokojeny jeste zadne gumy mi takhle nevydrzely od mischelinu...az po....nevim jestli to je tim slozenim ze tam maji vedra ale i na druhou stranku za ty ceny co se to da sehnat, se nakupuje s usmevem, no a zimni asi zustanu u dunlopu...spokojenost na 4x4 ideal

marek76

Re: Ake pouzivate pneumatiky ???

Příspěvek od marek76 »

Pánové, dnes jsem nasadil nové zimáky Continental 4x4 Winter Cross Contact, 17/255/60, tak uvidíme jak to pojede. V pátek pojedu do Jeseníků do asi 1 200 m mimo upravované cesty, tak jsem zvědavý, dám vědět jak jsem dopadl. Dneska mi kamarád říkal, že potkával v Jeseníkách auta všude po škarpách, holt všechny překvapil rychlý nástup zimy :-)

LuboR5
Pilot
Pilot
Příspěvky: 790
Registrován: 15.01.2009 09:28
Bydliště: okr. Karviná

Re: Ake pouzivate pneumatiky ???

Příspěvek od LuboR5 »

nevím jeslti to jsou ty stejné jak tu píše Marek ale šel jsem do tohodle Continental 4x4 WinterContact 235/65/17
Přílohy
continental-4x4wintercontact.jpg
continental-4x4wintercontact.jpg (25.23 KiB) Zobrazeno 3316 x

marek76

Re: Ake pouzivate pneumatiky ???

Příspěvek od marek76 »

LuboR5 píše:nevím jeslti to jsou ty stejné jak tu píše Marek ale šel jsem do tohodle Continental 4x4 WinterContact 235/65/17
jj, to jsou přesně ony. V názvu mám malou chybu - jsou to Continental Winter Contact 4x4, ne Winter Cross Contact. Včera jsem s nimi řádil v lese, chtěl jsem se podívat co dělá kalamita s listnáči a zastavily mě až padlé stromy, pilu jsem s sebou neměl :-)

LuboR5
Pilot
Pilot
Příspěvky: 790
Registrován: 15.01.2009 09:28
Bydliště: okr. Karviná

Re: Ake pouzivate pneumatiky ???

Příspěvek od LuboR5 »

tak u mě to dopadlo trošku jinak než jsem tu psal , nechal jsem si poradit a mám přezuto , tak jsem zvědav :lol: ,pro byl i tenhle popis pneu : Je to zimní řešení doporučované nejnáročnějšími výrobci: Michelin Latitude Alpin HP je schválená pro BMW X3, VW Touareg, Porsche Cayenne a Mercedes třída M a třída R.
Zdroj: Michelin.cz, mi osobně se teda tahle pneu moc nelíbí.
Přílohy
latitude-alpin-hp.jpg
latitude-alpin-hp.jpg (15.27 KiB) Zobrazeno 3241 x

LuboR5
Pilot
Pilot
Příspěvky: 790
Registrován: 15.01.2009 09:28
Bydliště: okr. Karviná

Re: Ake pouzivate pneumatiky ???

Příspěvek od LuboR5 »

máte někdo zkušenost s pneu Hankook RH06 , je to léto, hodně nad ní přemyšlím, kamarad je má ve 22" a po 30t. kilometrech jsou furt v perfektním stavu .

LuboR5
Pilot
Pilot
Příspěvky: 790
Registrován: 15.01.2009 09:28
Bydliště: okr. Karviná

Re: Ake pouzivate pneumatiky ???

Příspěvek od LuboR5 »

vzorek
Přílohy
rh06-ventus-st.jpg
rh06-ventus-st.jpg (15.37 KiB) Zobrazeno 3034 x

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Ake pouzivate pneumatiky ???

Příspěvek od Mára_VR6 »

Já na nich jezdím a už v druhým příspěvku tady to píšu :wink: jen se jim sjíždí vnějšky, ale to bude daný asi velkou šíří a tonáží drobečka 8)
Jsou to dobrý gumy, a za ty prašule není co řešit :wink: :D
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

LuboR5
Pilot
Pilot
Příspěvky: 790
Registrován: 15.01.2009 09:28
Bydliště: okr. Karviná

Re: Ake pouzivate pneumatiky ???

Příspěvek od LuboR5 »

objednáno , rozměr 255/50/19 , 4000 kč za kus není špatná cena tak uvidíme kolik vydrží .

ZED_CZ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 15.04.2010 20:56

Re: Ake pouzivate pneumatiky ???

Příspěvek od ZED_CZ »

My jsme měli na firmě asi 3 Touregy 5.0 / cca. ročník 2004, jedny z prvních modelů / a zoufale jsme řešili co s gumama. Ať jsme tam dali Pirelli Zero Rosso, Nebo Dunlop nebo jiné, všechny byly po 11-15.000 km sjeté /hlavně kraje/. Pak jsem zkusil Toyo Proxes S/T a nádhera. Guma levná /asi 4.500 s DPH/ a najezdil jsem na ně přes 40.000 KM ! . A to jsem je ještě musel vyhodit protože jsem chvíli jezdil na hodně podhuštěných 2 kolech a totálně se mi během cca. 500 km sjely vnitřky gumy - až na dráty. Takže i konstrukce gumy prověřená.
Teď máme ty Toya i na jednom Mercedesu ML a řidič si je také nemůže vynachválit. Prý mu velice solidně sedí i za mokra,díky vysokému vzorku jsou super i v kalužích a opotřebení minimální.
Ty gumy mají oproti jiným gumám obrovský vzorek /50% jeté Toyo mělo stejný vzorek jako nová Pirelka/ .
Možná trochu víc hučí /to už je dané tím šípovým vzorkem/ ale aspoň všichni slyší že jedou pořádné "salámy"

Pak jsme měli i Touarega r.v. 2006 a ten už takové problémy s gumama neměl. Přesto i tak najel na gumy /Continental,Pireli/ max. 25.000 km.

Toš tak.
Přílohy
Toyo.jpg
Toyo.jpg (28.36 KiB) Zobrazeno 2888 x

Odpovědět

Zpět na „Touareg“