R5 Automat. převodovka cukání a rána při podřazení

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
deamiano
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 30.06.2009 12:48
Bydliště: Praha

R5 Automat. převodovka cukání a rána při podřazení

Příspěvek od deamiano »

Nevíte někdo , co by to mohlo být? Při zpomalení a opětovné sešlápnutí plynu,( odpozorováno že při st. 4) vychází ze spodku auta rána a znatelný cuknutí. myslel jsem že je to převodovka, ale známej kterej má audi se stejnou převodovkou měl podobnej problém, dal opravit převodovku a dělalo to stále, tak ted, že by to mohl být snímač otáček. :roll:

Uživatelský avatar
cosby
Profík
Profík
Příspěvky: 1098
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: R5 Automat. převodovka cukání a rána při podřazení

Příspěvek od cosby »

známý měl taky ten problém a ve VW mu převod měnili a pak OK

erico
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 01.11.2008 12:59

Re: R5 Automat. převodovka cukání a rána při podřazení

Příspěvek od erico »

Tak tady ten problem mam taky u V8, porad cekam zda sezenu borce co mi rekne presne co s tim je, ale zatim se jedna co vim o vymenu nejake opravne sady kolecek a tak...ale nedokazou rict co to je: proste dovezte auto mi sundame prevodovku, vy to zaplatite,,prece mate touarega,, a pak uvidite jestli to je ono, cenu taky nereknou, ale asi 40000,- ale to je start takze pocitam tak 60000,- Pisu proto jestli uz jsi na neco prisel nebo.....

Uživatelský avatar
matiass
Člen klubu
Příspěvky: 2135
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vysočina, MB

Re: R5 Automat. převodovka cukání a rána při podřazení

Příspěvek od matiass »

něco podobnýho nám dělá passat B5,5 96kW tiptronic... zatim na co sme přišli tak že by to mohlo dělat pokles napětí nevim proč ale nejvíc to dělalo v zimě když byl velkej odběr el. energie ( světla, výhřev sedaček, rádio a pod...) najednou když se vypnul výhřev sedaček tak to přestalo... teď byl dlouho klid až před tejdnem se to znovu ozvalo zase pomohlo vypnutí světel když se jede jen na parkovačky vše ok... Altík sme ještě neproměřovali ale baterka byla dobitá na 50% nutno dodat že ani neměl šanci dobít baterku bo se s autem jezděj jen takový přicmrdávky v okolí baráku... :roll:
Máte štěstí, že jdu zrovna kolem... Říkají o mě, že jsem odborník....

Uživatelský avatar
xxxlinux
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 19.12.2009 20:48
Bydliště: Sekerské Chalupy
Kontaktovat uživatele:

Re: R5 Automat. převodovka cukání a rána při podřazení

Příspěvek od xxxlinux »

Tohle téma mě taky zajímá, občas mi to při podřazení udělá taky, nevíte někdo co by to mohlo bejt?

erico
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 01.11.2008 12:59

Re: R5 Automat. převodovka cukání a rána při podřazení

Příspěvek od erico »

Chlapy informujte se na ...šoupatkovou skříň...ta dela nejspis tady ten problem...cena kterou jsem platil 24tis.

Uživatelský avatar
xxxlinux
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 19.12.2009 20:48
Bydliště: Sekerské Chalupy
Kontaktovat uživatele:

Re: R5 Automat. převodovka cukání a rána při podřazení

Příspěvek od xxxlinux »

erico píše:Chlapy informujte se na ...šoupatkovou skříň...ta dela nejspis tady ten problem...cena kterou jsem platil 24tis.
A co to delalo konkretne tobe?

Uživatelský avatar
xxxlinux
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 19.12.2009 20:48
Bydliště: Sekerské Chalupy
Kontaktovat uživatele:

Re: R5 Automat. převodovka cukání a rána při podřazení

Příspěvek od xxxlinux »

Ja kdyz jedu v klidku tak zadnej problem radi krasne hladce ale jakmile mam zarazenou 5-ku nebo 6-ku a chci zrychlit tak skubne a nejspis zepredu se ozve rana. Zkousel sem to i na tiptronic a udelalo mi to taky, navic kdyz sem to z tip vracel zpatky na D tak auto zaclo skubat jako by nevedelo co zaradit:( Mam to pojisteny u Carlifu na skryty vady tak bych to rad odstranil co nejdriv

erico
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 01.11.2008 12:59

Re: R5 Automat. převodovka cukání a rána při podřazení

Příspěvek od erico »

-Takze ta soupatkova skrin: Me to delalo hlavne pri kick-down agresivni zrychleni z 6 az na 3 ale nekdy i o stupen, a kdyz jsem to zkousel proste kdy a jak to dela tak jsem dal nohu na podlahu a pote jsem to nechal na zarazeni v klidu tak to koplo ale docela brutalne 8O nebo take se stalo ze mi to rychlost vyhodilo a musel jsem treba pockat dve vterinky aby naskocila rychlost.
-Kdyz jsem jesdil normalne i predjizdeni bez seslapnuti na podlahu zadny problem.
-To same na tiptronic, sice mam sekvencni razeni pod volantem, ale stacilo aby jsem auto drzel treba ve trech tisicich a podradil na nejaky nizsi stupen hlavne s tech vissich a pote zrychloval a tiptronikem preradil opet rana :roll: ........ALe na druhou stranu kdyz jsem mel vysoke otacky na tiptroniku a predjizdel a jakmile se chystal na prerazeni stacilo malinko povolit pedal aby to nebylo ve velkem tahu a prevodovka si preradila bez problemu.

deamiano
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 30.06.2009 12:48
Bydliště: Praha

Re: R5 Automat. převodovka cukání a rána při podřazení

Příspěvek od deamiano »

Jo tohle je šoupátková skřín! zůtávají viset el.mag ventily. Klasika při podřazení ze 6ky nebo 5ky. na 4ku chce motor a převodovka vyskočit z auta. Počítej, že se to bude neustále zhoršovat. Naučilo mě to jezdit s hodně lehkou nohou. Maník od mercedesu mi říkal že jsou to součástky za pár korun, ale u 2,5tdi je to japonská převodovka AISIN a tam se dá objednat jen celá převod. nebo šoupátková skřín. ve VW servisu kam se chystám tenhle týden mě to bude stát něco přes 50tis. Nevím kde to dělali ericovi- tu cenu bych bral! Je ještě problém , že z 98 % pomůže jen ta výměna šoup. skříně, ale rovnou mě upozornili, že může nastat situace, že to nepomůže a pak nezbývá než novou(repasovanou) celou přev. cca 150tis, ale tahle 50 tis investice je nevratná, jako hodit ty peníze do kanálu. Já to risknul, tak uvidím.

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: R5 Automat. převodovka cukání a rána při podřazení

Příspěvek od Mára_VR6 »

Teda chlapi upřímě, tohle vám nezávidím... Přesně kvůli tomu jsem koupil manual, protožé mě na to předem upozornily kluci ve VW.

Hlavně ať to dobře dopadne.
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Uživatelský avatar
xxxlinux
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 19.12.2009 20:48
Bydliště: Sekerské Chalupy
Kontaktovat uživatele:

Re: R5 Automat. převodovka cukání a rána při podřazení

Příspěvek od xxxlinux »

Ještě jeden dotaz, dá se převodovka vyměnit za jinej typ mám GZH a zajímalo by mě jestli bych tam napasoval HAN. Díky:)

erico
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 01.11.2008 12:59

Re: R5 Automat. převodovka cukání a rána při podřazení

Příspěvek od erico »

Tak jsem dalsi stastlivec kteremu se vyplatilo jit na vymenu soupatkove skrine!!! vyslo me to i s vymenou oleje a prodlouzeni mobility na 28000,- A troufnu si rict ze jsem to mel pred vymenou uplne v prd......a udelal jsem tady ten krok a je to peckovni, jakykoli kick-down bez problemu.

kochta
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 316
Registrován: 16.02.2008 21:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: R5 Automat. převodovka cukání a rána při podřazení

Příspěvek od kochta »

kupoval jsi novou ? a co tě stála ?

erico
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 01.11.2008 12:59

Re: R5 Automat. převodovka cukání a rána při podřazení

Příspěvek od erico »

uplne novou, byly tam nejake cachry machry :D....za 24000 , ale normalne pry 30tis.

Odpovědět

Zpět na „Touareg“