Nový Model

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
Uživatelský avatar
vrbic
Člen klubu
Příspěvky: 365
Registrován: 21.01.2010 22:52
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový Model

Příspěvek od vrbic »

Jo, taky jsem si toho nevšim..
Ale chlapi stejně.. Diť je to 14 měsíců starý :-) Novej mohl stát minimálně 1.300.000,- bez dph.Má ve výbavě téměř vše..Ale jasný, furt je to 700 no :-)

automoto1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 25.02.2009 19:41

Re: Nový Model

Příspěvek od automoto1 »

moc sa neteste.bude sa to kazit jak svine.je tam vic elektroniky ako v audi Q7.ma to 6 samostatnych komunikacnich zbernic.dokonca aj kamera na parkovanie ma svoju zbernicu.hybrid je len ako aby sa nepovedalo inak to nema ziadny vyznam mozno usporu 1 liter na 100.predat hybrid ako jazdenku bude normalne asi dost tazke kvoli zivotnosti baterky v kufru.inac v zaklade je to o 200kg lahsie a vobec sa nepocita z manualom iba 8 stupnovy tiptronic.motory su teraz 3,0TSI,klasika V6TDI a 4,2TDI z audiQ7.benzin W12 MPI,V10TDI a R5TDI konci z vyrobu stareho modelu a ani benzin V8 4.2FSI a V6 3,6FSI sa zatial nemontuje mozno neskor.Hybrid je vylucne z 3,0 TSI a ma mechanicke aj elektricke servo.Prvykrat je pouzity system start-stop na krizovatke alebo dlhsom zastaveni.Ma to elektronicku parkovaciu brzdu ako Passat :? .nema to klasicke radio iba info system ako Q7 a centralny display.Zadna kapota nema otvaracie samostatne sklo.Je to uplne prekopane auto a stym prichadza dost starosti takze asi bude najlepsie rok dva pockat az sa vychytaju muchy.

Jirzi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 04.08.2009 01:22

Re: Nový Model

Příspěvek od Jirzi »

mm...tak koukam ze novy touareg nebude uz touareg...kdyz jsem koukal na interier tak char. znaky touarega (volic prevodovky jak z letadla, obrovsky 4rameny volant :)) je ty tam... :( je to vevnitr pekny, nova navigace a tak...ale ten volic a volant...jak prerostlej tiguan...nicmene venek neni spatny...ale asi jsem stara konzerva, nicmene stavajici (po faceliftu) je proste pro mne TOUAREG...aspon by toho noveho mohli trosku pochlapit V12 TDI od Audi, kdyz prebrali i V8 TDI...nicmene by meli zpet vratit aspon ten volant, nebo udelat nejakej poradnej a ne tohle detske kolecko...

Uživatelský avatar
vrbic
Člen klubu
Příspěvky: 365
Registrován: 21.01.2010 22:52
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový Model

Příspěvek od vrbic »

Uvidíme po testech a až tak cca za rok co tu budou psát majitelé..Zase na druhou stranu se nedivím, že je to téměř po všech stránkách nové auto.Oni musejí udělat něco nového, to je jasný.Jak jsem již psal, oba šéfové mají Audi Q7 4.2 V8 quatro TDi a po najetých cca 80tisicich ani chybka, šlapou jako hodinky obě dvě včetně veškerý elektroniky.A ten tah, pohodlí a zvuk V8 je neuvěřitelnej..nádhera.Takže pokud do Touarega začnou házet tyhle V8 Tdi z Audi, podle mě je to jedině dobře. Ono jich z počátku moc jezdit nebude, protože bude zcela určitě mnohonásobně dražší než V6 TDi..
Interiér se mně osobně celkem líbí, je to zase něco drobek nového a naopak ten volant se mi zamlouvá a jasné znaky stávajícího Touarega má taky ( volba off-road režimu a volba světlé výšky.. ) :-) Mně to stačí :-)
Jediného čeho se bojím jsou jízdní vlastnosti v terénu a 8smi stupnový automat. Určitě ho ale TouaregClub protáhne na expedicích na Islandu a v Alpách takže pak uvidíme reakce.

A mezi náma, na co W12 ? Diť je to na našich silnicích uplně na houno.. ;-)

Jirzi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 04.08.2009 01:22

Re: Nový Model

Příspěvek od Jirzi »

Pravda, W12 je vicemene na nic, ale ten zvuk, a ten tah... :) nadhera...sam jsem teda nemel tu snaci s nim jet, ale co jsem jsem slysel od znameho co ho mel, mozna jeste ma, tak prej na dalnici v S rezimu si Touareg skoro sam nezaradil 6ku... :D respektvie zaradil by ji, ale na to nebyl na dalnicich skoro cas... :D ja mam V6 TDi a jsem spokojen...perfetni auto...ikdyz nejaky ten chip na 280hp je v dohlednu... :) :) v patek s nim jedu na hory do Francie, tak uvidime jaka bude delsi cesta...ale je to proste kocar... :) idkyz co me zamrzelo tak to, ze v zadu je pomerne malo mista, na to jak je z venku mastodontni...a je nezvyk mit kufr po slozeni sedacek najednou max delku nejakych 167cm, kdyz jsem preditm mohl Trasnporterem (dlouha verze) prevezt v pohode treba motorku, kdyz jsem z druhe rady vyndal jednu sedacku...ale to nejde srovnavat... :D nicmene kufr mohl mit treba 2metry kdyz se polozi sedacky...ale tak novy snad naroste i zde...mno mam ho zatim jeste kratce, tak casem se snad vyklube z jeho nastupce novy kral a treba poputuje do garaze :)

Uživatelský avatar
vrbic
Člen klubu
Příspěvky: 365
Registrován: 21.01.2010 22:52
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový Model

Příspěvek od vrbic »

:-) jo, V6 je parádička..
Cestu nafoť a pak nám to sem nasevíruj :-) Snad budeš mít cestu zcela bezproblému..
Zajímat mně bude především spotřeba ;-)
S Golfem jsem byl jednou v Chorvatsku a teď v prosinci v Itálii v Alpách.Na to, že to je 1.6 tak pohodlná jízda.. Samozřejmě do Chorvatska to chtělo podstatně větší kufr a do Alp 4x4 :-) Takže když tomu pak přidáš srdcový vztah k VW, Touareg je jasná volba :-) Ale vidím to nejdřív za 3 roky..Proto se začínám co nejvíc informovat o tom novým... ;-)

Jirzi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 04.08.2009 01:22

Re: Nový Model

Příspěvek od Jirzi »

Jj...mno dnes je Touareg v servisu kvuli hlavne kontrole pred cestou...fotky jsem dam kdyztak az potom, co jeste pribudou chrom. listy (viz. http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=200&t=117385" onclick="window.open(this.href);return false; ) pak bude zcela perfektni... :) jedine co me stve, ze RNS510 umi cist jen FAT16 (karty do 2GB na muziku) ale vysel nevej firmware a ten to jiz ma napravit, protoze 2GB je proklate kdyz je tam 30GB HDD...nicmene u firmwaru pockam na opravu, protoze zatim pry zlobi, nevypina se navi a vybiji baterku...snad to co nejrychleji opravej... :) nicmene spotrebu udam, ale pojede se ve 4, plne nalozeny, jeste box na strese a nepojede se asi nejak setrive, spis casove...nicmene jedine auto ktery bych misto touarega poridil je bud MB GL nebo Porsche Cayenne...jina ne evropskem trhu nemaji konkurenci (Q7,X5,XC90, a pod.)

kochta
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 316
Registrován: 16.02.2008 21:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový Model

Příspěvek od kochta »

tak už tad Krátce po světové premiéře přichází na český trh druhá generace oblíbeného všestranného SUV Volkswagen Touareg, jehož inovativní konstrukce ukazuje budoucnost svého segmentu. Technicky nejvyspělejší Volkswagen všech dob lze s výkonným a hospodárným šestiválcem 3.0 TDI V6 BMT (150kW / 204k) pořídit již za 1 189 900 Kč.


Zájemci o nový Volkswagen Touareg budou mít na výběr z celkem pěti motorů včetně inovativního hybridního pohonu. Jednotlivé motory budou uváděny do výroby postupně.

V posledním březnovém týdnu bude zahájena výroba modelů 3.0 V6 TDI BlueMotion Technology (176 kW / 240 k) a 4.2 V8 TDI (250 kW / 340 k). Po nich bude následovat počátkem května varianta 3.0 TSI V6 Hybrid (245 kW / 333 k) a v polovině června motorizace 3.6 V6 FSI BlueMotion Technolgy (206 kW / 280 k). Počátkem listopadu pak nabídku doplní základní verze 3.0 V6 TDI BlueMotion Technology (150 kW / 204 k), jejíž cena bude 1 189 900 Kč.


Velmi konkurenceschopné jsou také ceny ostatních modelů. Největší zájem se očekává o model Touareg 3.0 V6 TDI (176 kW / 240 k), jehož základní cena je 1 227 900 Kč. Na vrcholu nové modelové řady stojí osmiválcový turbodiesel 4.2 V8 TDI za 1 843 900 Kč a hybridní provedení 3.0 TSI V6 Hybrid za 1 887 200 Kč. Zajímavou volbu bezesporu představuje také výkonný a přitom velmi hospodárný zážehový šestiválec 3.6 V6 FSI, jehož cena byla stanovena na 1 237 600 Kč.

Motorizace: Výroba: Cena:
3.0 V6 TDI BMT (176 kW / 240k) Tiptronic 4Motion od března 2010 1 227 900 Kč
4.2 V8 TDI (250 kW / 340k) Tiptronic 4Motion od března 2010 1 843 900 Kč
3.0 TSI Hybrid (245 kW / 333k) Tiptronic 4Motion od května 2010 1 887 200 Kč
3.6 V6 FSI BMT (206 kW / 280k) Tiptronic 4Motion od června 2010 1 237 600 Kč
3.0 V6 TDI BMT (150kW / 204k) Tiptronic 4Motion od listopadu 2010 1 189 900 Kč

y mame cenu

Jirzi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 04.08.2009 01:22

Re: Nový Model

Příspěvek od Jirzi »

Tak prave jsem si v konfiguratoru postavil noveho drobecka... 1 764 000,- s DPH, to neni na to, ze jsem tam dal skoro uplne vsechno co mam nyni v Touaregu i neco navic tak to neni az zas tak spatne... :) na to ze jeste ani neni ve vyrobe...koukal jsem na dalsi fotky a zacinal jsem mu pomalu prichazet na chut, ale kdyz jsem pak videl toto ( http://www.volkswagen.de/etc/medialib/v ... ouareg.pdf ) respektive udaje o najezdovych uhlech a pod, nestacil jsem se divit, doufam ze je to bud nejaka chyba, nebo jen u nejaka sportovni snizene verze...ale jestli ne, tak se VW povedlo udelat dalsi SUV jen na silnici jako je treba Q7, coz by mne velmi zklamalo... :( nemam proste rad kdyz nekdo prijede obrovskou Q7 ("offroadem") nekam a pak nemuze ani prejet vetsi obrubnik bez toho aby si odrel spodek...proste toto nesnasim, proto jsem taky zvolil Touarega, ktery je jako jeden z mala (spolu s Cayennem) opravdu jeste OFFROAD a ne jen velkej zvedlej kombik :(

kochta
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 316
Registrován: 16.02.2008 21:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový Model

Příspěvek od kochta »

ahoj, uvažuji o koupi nového Touaregu a chci se zeptat jestli nemáte někoho znáného u prodejce na lepší cenu díky

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Nový Model

Příspěvek od Mára_VR6 »

kochta píše:ahoj, uvažuji o koupi nového Touaregu a chci se zeptat jestli nemáte někoho znáného u prodejce na lepší cenu díky
znám, mám, zjistím, dám vědět :wink:
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

kochta
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 316
Registrován: 16.02.2008 21:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový Model

Příspěvek od kochta »

díky pokud možno koik dá slevu v procentech díky

Uživatelský avatar
vrbic
Člen klubu
Příspěvky: 365
Registrován: 21.01.2010 22:52
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový Model

Příspěvek od vrbic »

Pánové kochejte se ;-) http://www.auto.cz/prilohy/zeneva_2010/?obsah=vw" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Nový Model

Příspěvek od Mára_VR6 »

kochta píše:díky pokud možno koik dá slevu v procentech díky
tak já ti slevu nezařídím. Touareg bude na příděl, každý prodejce bude mít limit kolik aut si můe objednat do výroby a z toho vyplývá, že nebudou potřebovat se předhánět s cenama.
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

kochta
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 316
Registrován: 16.02.2008 21:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový Model

Příspěvek od kochta »

zatím jsem se dostal o 14,5 procet dolu a to asi bude strop. jinak díky za snahu

Odpovědět

Zpět na „Touareg“