El.sklápěcí zrcatka

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
Dusanbe
Pilot
Pilot
Příspěvky: 853
Registrován: 27.02.2009 15:13
Bydliště: ChomutoVW
Kontaktovat uživatele:

Re: el.sklapeci zrcatka

Příspěvek od Dusanbe »

Za 1200,- je to dobrá cena, čekal jsem víc. Jinak jestli to dobře chápu, četl jsem si to 2x,tak se teda vymění pouze ten adaptér. Ale když se dívám na ty fotky, jsou jiné, to tedy nevadí jo? Chytá se to pouze jedním šroubem, který vidím, mají stejný. Je tak? Pak mi ale nejde do hlavy, když ten motorek je v těle toho zrcátka, jak se prohodí ten. To jde vyndat a přehodit do toho původního těla z GIV? Jinak PS: mám ty samé zadní lampy co ty, už druhou sadu. V zimě mě jeden blb nabořil na levej zadek, tak kdybys sháněl pravou lampu, mám ji ve sklepě. Aspoň jsem si vyndal pásek diod na mlhovky z roho rozbitého světla a už mi svítí zadní mlhovky na obou světlech :lol:
Naposledy upravil(a) Dusanbe dne 04.03.2010 19:13, celkem upraveno 1 x.
diagnostika vw group, montáže budíků, imobilizéry, PIN, klíče, výměna gateway, kódování, dojezdy oken i SAG, tempomaty, upgrade firmware RNS510 + opravy HW, odblok obrazu, mapy, MF volanty,HF sady atd

Uživatelský avatar
AmOc1982
Pilot
Pilot
Příspěvky: 853
Registrován: 09.05.2008 23:53
Bydliště:

Re: el.sklapeci zrcatka

Příspěvek od AmOc1982 »

jednoduse vezmes telo ze zrcatek z toleda a das je na adapter z golfa jinak ty zrcatka nemas sanci pridelat na auto.Ano chyta se to jednim sroubem. V tom tele zrcatka z toleda je moturek sklapeni ten je nasazeny na ten adapter jednoduse to preskladas neni to nic tezkyho rikam kdyz sem to delal nemel jsem cas vsechno fotit tak sem pouzil fotky jak z levy strany tak z pravy strany ale postup je jednoduchej zvladne to kazdej kdo trosku sikovnej :wink: nemusi se toho nikdo bat :D aspon to se tyka ty mechanicky stranky elektro uz je jina :mrgreen: Ps: to je dobre vedet :wink: mozna ze na ni prijde rada :)
Golf IV 1.9 TDI 81KW AHF highline
Touran 1T3, 2.0 TDI, 103KW, CFHC, 2013 Titanium gelbe
Touran 1T3, 2.0 TDI, 103kW, CFHC, 2012 Grey

Uživatelský avatar
Dusanbe
Pilot
Pilot
Příspěvky: 853
Registrován: 27.02.2009 15:13
Bydliště: ChomutoVW
Kontaktovat uživatele:

Re: el.sklapeci zrcatka

Příspěvek od Dusanbe »

Ahááá, už to chápu. :idea: Zmátla mě ta fotka těch dvou odlišných adaptérů. Tak to potom joo. No jinak teda ještě jednou klobouk dolů, myslím, že si asi první kdo to na GIV má, myslim ne z linky. Kdybych pak mohl nějak přispět rukou k dílu - sklápění při zpátečce, tak rád pomůžu. :wink:
diagnostika vw group, montáže budíků, imobilizéry, PIN, klíče, výměna gateway, kódování, dojezdy oken i SAG, tempomaty, upgrade firmware RNS510 + opravy HW, odblok obrazu, mapy, MF volanty,HF sady atd

Uživatelský avatar
AmOc1982
Pilot
Pilot
Příspěvky: 853
Registrován: 09.05.2008 23:53
Bydliště:

Re: el.sklapeci zrcatka

Příspěvek od AmOc1982 »

:wink: jenom doplnim nemel jsem je prvni uz je tu mel klubak East ten je pak nekomu prodal myslim ze z duvodu aby mel obe male :wink: uvidime jak bude cas a chut coz chut by byla ale ten cas :| :wink:
Golf IV 1.9 TDI 81KW AHF highline
Touran 1T3, 2.0 TDI, 103KW, CFHC, 2013 Titanium gelbe
Touran 1T3, 2.0 TDI, 103kW, CFHC, 2012 Grey

Uživatelský avatar
tomino55555
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 240
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: el.sklapeci zrcatka

Příspěvek od tomino55555 »

super navod
ja som dal obe velke zo superba maju odspodu aj tie diodove lampicky a motorceky maju aj pamat kedze som daval aj el sedacky
len by ma zaujimalo ci by sa to nedalo neak napojit aby sa sklopili pri zamknuti a aktivovani safe modu
pretoze teraz mi to funguje iba na ovladac
proste ked je tam kostra tak sa sklopia a ked tam nieje tak sa vyrovnaju
nevie niekto teda kde je v golfe kostra ale iba ak je aktivovany safe mod?
dik

inak ak by mal niekto zaujem mam na predaj spolujazdcove velke sklapacie :wink:

Uživatelský avatar
EAST
Pilot
Pilot
Příspěvky: 864
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: East Bohemia

Re: el.sklapeci zrcatka

Příspěvek od EAST »

tak tak ja je mel prvni :lol:
jinak jeste je mam na aute, ale do mesice jdou dolu i s moji jednotkou - budou v sekci bazar :wink:

Uživatelský avatar
AmOc1982
Pilot
Pilot
Příspěvky: 853
Registrován: 09.05.2008 23:53
Bydliště:

Re: el.sklapeci zrcatka

Příspěvek od AmOc1982 »

EAST píše:tak tak ja je mel prvni :lol:
jinak jeste je mam na aute, ale do mesice jdou dolu i s moji jednotkou - budou v sekci bazar :wink:
aha ja mel za to ze si tu nekde psal ze ses uz jich zbavil :mrgreen: tak sorry za mystifikaci :mrgreen: a budes teda dva obe maly nebo mas vyhlidli neco jinyho ?:)
tomino55555 píše:super navod
ja som dal obe velke zo superba maju odspodu aj tie diodove lampicky a motorceky maju aj pamat kedze som daval aj el sedacky
len by ma zaujimalo ci by sa to nedalo neak napojit aby sa sklopili pri zamknuti a aktivovani safe modu
pretoze teraz mi to funguje iba na ovladac
proste ked je tam kostra tak sa sklopia a ked tam nieje tak sa vyrovnaju
nevie niekto teda kde je v golfe kostra ale iba ak je aktivovany safe mod?
dik

inak ak by mal niekto zaujem mam na predaj spolujazdcove velke sklapacie :wink:
tak tu sem bohuzel nenasel taky by me to zajimalo :wink: ale urite by se to dalo resit nejak jinak
Golf IV 1.9 TDI 81KW AHF highline
Touran 1T3, 2.0 TDI, 103KW, CFHC, 2013 Titanium gelbe
Touran 1T3, 2.0 TDI, 103kW, CFHC, 2012 Grey

Uživatelský avatar
EAST
Pilot
Pilot
Příspěvky: 864
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: East Bohemia

Re: el.sklapeci zrcatka

Příspěvek od EAST »

AmOc1982 píše:
EAST píše:tak tak ja je mel prvni :lol:
jinak jeste je mam na aute, ale do mesice jdou dolu i s moji jednotkou - budou v sekci bazar :wink:
aha ja mel za to ze si tu nekde psal ze ses uz jich zbavil :mrgreen: tak sorry za mystifikaci :mrgreen: a budes teda dva obe maly nebo mas vyhlidli neco jinyho ?:)
tomino55555 píše:super navod
ja som dal obe velke zo superba maju odspodu aj tie diodove lampicky a motorceky maju aj pamat kedze som daval aj el sedacky
len by ma zaujimalo ci by sa to nedalo neak napojit aby sa sklopili pri zamknuti a aktivovani safe modu
pretoze teraz mi to funguje iba na ovladac
proste ked je tam kostra tak sa sklopia a ked tam nieje tak sa vyrovnaju
nevie niekto teda kde je v golfe kostra ale iba ak je aktivovany safe mod?
dik

inak ak by mal niekto zaujem mam na predaj spolujazdcove velke sklapacie :wink:
tak tu sem bohuzel nenasel taky by me to zajimalo :wink: ale urite by se to dalo resit nejak jinak
Obe male :wink: s coming / leaving home 8) 8)

Uživatelský avatar
NarcisMk4
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 06.01.2013 12:18
Bydliště: Přerov

Re: El.sklápěcí zrcatka

Příspěvek od NarcisMk4 »

O tohle bych měl fakt zájem..:) Jaký zrcátka si mám pořídit mimo ty z Toleda?:)
mk4 r.v.98 1.6 SR v základu postupně dodělávaná na max.výbavu
-----------------------------------------------------------------------
na prodej Pirelli Winter 240 , 235/55 R17

Uživatelský avatar
Wíťa
Člen klubu
Příspěvky: 2688
Registrován: 27.10.2008 05:15
Bydliště: Havl. Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: El.sklápěcí zrcatka

Příspěvek od Wíťa »

co mas za auto? predpokladam ze G4, jestli to chces mit bez prace predelavani tech zrcatek tak shanej jedine z G4/bory z jinyho auta tam nedas bez prepokapani, a preju hodne stesti pri shaneni protoze je melo par auta nejsou moc k mani a kdyz jsou tak jsou dost draha. ja predelaval uz troje z leona na g4. jedny tu kdyztak mam jsou obe velky. ne jak ten paskvil jedno velky a druhy maly :-)
NA PRODEJ díly golf iv http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=4 ... 6#p2381636" onclick="window.open(this.href);return false;
OPRAVY A RENOVACE SEDAČEK VW GOLF IV http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=46&t=260712" onclick="window.open(this.href);return false;

izzy9
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 03.06.2013 17:35

Re: El.sklápěcí zrcatka

Příspěvek od izzy9 »

Zdravím,
mám zrcátka prý snad z cupry a ty mají snímač výchozí polohy rešil jsi to nějak?

Dále by mě zajímalo jak je to řešené když bych do motorků posílal napětí déle než je potřeba. Jde mi o to že pokud bych oba motorky napájel stejnou dobu tak obě zrcátka nedojedou do koncové polohy za stejný čas (případně jedno zrcátko se zasekne, někdo ho přidrží). Jak to řeší origo jednotka?
Řízení bych si udělal za pomoci arduina, jen nevím jestli 1 centrální jednotku nebo 2, do každých dveří jednu a ušetřit si tak práci a čas s protahováním kabeláže. :)

Uživatelský avatar
Wíťa
Člen klubu
Příspěvky: 2688
Registrován: 27.10.2008 05:15
Bydliště: Havl. Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: El.sklápěcí zrcatka

Příspěvek od Wíťa »

A co by jsme meli s tim snimacem výchozí polohy řešit???
NA PRODEJ díly golf iv http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=4 ... 6#p2381636" onclick="window.open(this.href);return false;
OPRAVY A RENOVACE SEDAČEK VW GOLF IV http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=46&t=260712" onclick="window.open(this.href);return false;

izzy9
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 03.06.2013 17:35

Re: El.sklápěcí zrcatka

Příspěvek od izzy9 »

To nevím. Otázka je k čemu tam jsou určeny pro origo jednotku?

izzy9
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 03.06.2013 17:35

Re: El.sklápěcí zrcatka

Příspěvek od izzy9 »

Ještě otázka kde se dají sehant ty podložky starblock. Má to nějaké číslo dílu?

K tomu snímači, napadlo mě že by tam mohl být například pro jednoznačné určení polohy zrcátka. Pokud například, jednotka příjde o napájení (odpojením baterie).

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: El.sklápěcí zrcatka

Příspěvek od marfy8 »

Ten snímač tam je, kdyby jsi třeba sklopil jedno zrcátko ručně, tak ať to při el.sklopení nespouští ten motorek. (Při originál zapojení)
Ten "starblock" můžeš použít i ten původní, nemusíš zbytečně kupovat nový. V ETCE jsem žádné označení nenašel.

Když si vzpomenu zpátky jak jsem to předělával, tak to není vůbec složité. Nejsložitější je spíš sehnat ty zrcátka za rozumnou cenu.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“