Kontrokla oleje

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
jangeltner
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 328
Registrován: 22.11.2007 09:36
Bydliště: KARVWINÁ

Kontrokla oleje

Příspěvek od jangeltner »

Zdar chlapi vím ze uz je toho tady hodne ale neni tady to co potrebuju já ... mam problem v tom ze jak jedu delší trasu tak se mi rosvítí kontrolka oleje....ale dela to opravdu jenom občas treba trasa 200km a ve 100km to zapípá a pak zase klid ..... jak jezdím pres tyden kratke trasy tak se ani neozve ..... vím ze se u techto motoru ucpává sací koš .... jo a je tam novej olej... popr. poradte jak vičistit ten koš ... a jestli by mel nekdo foto jak prímo vypadá ten koš ... byl bych moc vdečnej

Uživatelský avatar
Nesquik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 06.04.2008 12:19
Bydliště: Český Brod

Re: Kontrokla oleje

Příspěvek od Nesquik »

Saci kos poznas uple jednoduse ale musis sundat olejovou vanu a kdyz to budes mit sundany tak ti bude koukat ten saci kos,ale vyndat olejovou vanu tak to je poradna operace

jangeltner
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 328
Registrován: 22.11.2007 09:36
Bydliště: KARVWINÁ

Re: Kontrokla oleje

Příspěvek od jangeltner »

na co si dávat pozor nebo co je na tom težkýho sundat tu vanu ?

jangeltner
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 328
Registrován: 22.11.2007 09:36
Bydliště: KARVWINÁ

Re: Kontrokla oleje

Příspěvek od jangeltner »

a jak vyčistit ten kos da se nejak rozebrat nebo jak ??

Uživatelský avatar
Nesquik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 06.04.2008 12:19
Bydliště: Český Brod

Re: Kontrokla oleje

Příspěvek od Nesquik »

Podivej se ze spodu jak ta vana je tam uchycena a jaky je tam spatny pristup.Saci kos tam bude upevnen myslim dvema sroubky.Jen ta van ti zabere moc casu nez ji sundas

Passat 1,8T
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 26.12.2008 16:11

Re: Kontrokla oleje

Příspěvek od Passat 1,8T »

Před týdnem jsem to měl zrovna dole. Pojal jsem to jen jako preventivní kontrolu spojenou z výměnou oleje a kladek plochých řemenů.
Je to skutečně práce na Ho..o. Na druhou stranu pro člověka,co už jí jednou sundaval to bude hračka. Problém spočívá v tom, že vana je schovaná za nápravnicí. Motor,převodovka se musí povolit ze silenbloků. Dostat ho co nejdál od nápravnice a tu následně povolit na předních šroubech ( blíže nárazníku) aby se oddálila od karoserie. Tím vznikne prostor na vyvexlování vany ven. Pokud se v autech hrabeš, jdi na to. Pokud jsi spíše uživatel, dej to do servisu

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“