motor 2.8 V6

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
vwtom
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 201
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Český Těšín

Re: motor 2.8 V6

Příspěvek od vwtom »

rockyteam píše:Jakou máte pojišťovnu u tohoto motoru (2.8 V6) a kolik za ní dáváte? Na internetu jsou docela velké rozdíly v cenách pojištoven. Od 8000 - 12000kč.

Tady na klubu mi passika "Caky" pojistil za cca. 7400,- 8) bez bonusu a malusu. A můžu platit čtvrtletně.
Vaše auto má vždy větší spotřebu než auto téže značky kohokoli druhého.

markuspassatus
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 262
Registrován: 29.11.2009 09:21

Re: motor 2.8 V6

Příspěvek od markuspassatus »

vwtom píše:
rockyteam píše:Jakou máte pojišťovnu u tohoto motoru (2.8 V6) a kolik za ní dáváte? Na internetu jsou docela velké rozdíly v cenách pojištoven. Od 8000 - 12000kč.

Tady na klubu mi passika "Caky" pojistil za cca. 7400,- 8) bez bonusu a malusu. A můžu platit čtvrtletně.
ja mam za 7050 u kooperativy včetně skel a sedadel a vandalství

Gooofy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 18.10.2009 16:13
Kontaktovat uživatele:

Re: motor 2.8 V6

Příspěvek od Gooofy »

rockyteam píše:
juraj_vranak píše:tak tak, ten mitus ohledne kilometrov, neviem aky blbec to vymyslel a kto sa tym riadi.. vzdy je to individual... videl som benziny s 600tis km a bol to motor 1,6 v octavke, a uplne v poho .. a to ze diesel vydrzi viac ? podla mna je jedno aky je ten motor, prvorada je udrzba toho motoru..
No byl jsem na dovolené v Řecku a jel jsem taxíkem, který měl najeto kolem 750 000km.
Chce to asi pravidelně měnit olej a rozvody. Nic mě jinak nenapadá. Možná to nechat pořádně zahřát a pak jezdit. Někdo tomu dává kouř hned po nastartování.
Benzínové motory mají oproti naftovým obecně (teoreticky, v praxi samozřejmě záleží především na způsobu užívání a údržbě) kratší "kilometrovou" životnost, neboť jejich principy tvorby směsi ve válci se liší. Když pomineme problematiku co nejrychlejšího dosažení provozní teploty motoru (ta má samozřejmě zásadní vliv na životnost u obou druhů motorů), tím hlavním omezujícím faktorem životnosti je u benzínových motorů kontakt směsi benzinu a vzduchu se stěnou válců, kdy dochází k narušování olejového filmu, a tedy zhoršení mazání kluzných ploch pístních kroužků a válce (čím studenější motor, tím více benzinu ulpí na stěnách válce). To pak vede ke zvýšenému otěru materiálu a postupně ke zhoršení kompresních vlastností válce jako celku.

Oproti tomu u naftových motorů se směs tvoří přímo ve válci vstříknutím jemně rozprášené nafty pod vysokým tlakem do čistého, předem nasátého vzduchu. Protože nafta prakticky bezprostředně začne hořet, k jejímu přímému kontaktu se stěnami válců nedochází.

Přiznávám, že kvůli stručnosti jsem celou problematiku zjednodušil, nicméně rámcově by to takto mělo platit. To, že jeden konkrétní benzínový motor "přežije" jeden konkrétní naftový je pak spíše dáno rozdílnými provozním režimy - např. dlouhé trasy ujeté s motorem s provozní teplotou oproti popojíždění po městě s téměř studeným motorem, časté studené starty, atd.

Jak už bylo zmíněno v předchozích obecně motory s větším objemem (a počtem válců) bývají provozně spolehlivější oproti svým "útlejším kolegům", což je dán zejména rozložením jejich mechanické zátěže (která právě působí provozní opotřebení) do větších materiálových ploch a objemů. Tím jsou tak celkově "méně namáhány" a "déle vydrží" :-)

Uživatelský avatar
boost
Člen klubu
Příspěvky: 387
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BECHYNĚ
Kontaktovat uživatele:

Re: motor 2.8 V6

Příspěvek od boost »

A to je slovo chlapa.... tak to je a jinak to nebude
Stavební firma, stavebniny http://www.snn.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

markuspassatus
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 262
Registrován: 29.11.2009 09:21

Re: motor 2.8 V6

Příspěvek od markuspassatus »

ja to řikam furt obsah nicim nenahradis 8)

Uživatelský avatar
juraj_vranak
Pilot
Pilot
Příspěvky: 715
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Re: motor 2.8 V6

Příspěvek od juraj_vranak »

njn, tady jeste zijeme , ze si auti kupujeme na delsi dobu, na zapade je to jiny...kdyz tam se auti meni ob dva - tri roky .. tam i mensi objemy bohate staci.. a novy motory i s nizsim objemem dosahuji vykony dvou litru atd... sice je to na ukor zivotnosti motoru atd.. treba novy golf 1,2TSI a 77kw co maji 1,9TDI ..nebo 1,4TSI a 118kW ten vykon je u 2,5TDI..no to jeh nus velebnosti ... osobne nechci zazit tu ostudu, ze mne bude obyhat nejaka fabka, nebo golf s objem 0,0 nic a obleti mne a ja si ani neskrtnu..takze kdyz vetsi auti typu passat, A6, BMW 5 tak si jedine nejaky 3,0TDI a alespon 160kW .. jinak se z tech mrnousu poserem :DDD

Uživatelský avatar
fery.bee
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 401
Registrován: 07.09.2008 13:42
Bydliště: Zlínsko

Re: motor 2.8 V6

Příspěvek od fery.bee »

juraj_vranak píše:njn, tady jeste zijeme , ze si auti kupujeme na delsi dobu, na zapade je to jiny...kdyz tam se auti meni ob dva - tri roky .. tam i mensi objemy bohate staci.. a novy motory i s nizsim objemem dosahuji vykony dvou litru atd... sice je to na ukor zivotnosti motoru atd.. treba novy golf 1,2TSI a 77kw co maji 1,9TDI ..nebo 1,4TSI a 118kW ten vykon je u 2,5TDI..no to jeh nus velebnosti ... osobne nechci zazit tu ostudu, ze mne bude obyhat nejaka fabka, nebo golf s objem 0,0 nic a obleti mne a ja si ani neskrtnu..takze kdyz vetsi auti typu passat, A6, BMW 5 tak si jedine nejaky 3,0TDI a alespon 160kW .. jinak se z tech mrnousu poserem :DDD
A nebo osmihrnek 4,2 min. 250Kw a samozřejmě v benzínu. :mrgreen:

Uživatelský avatar
juraj_vranak
Pilot
Pilot
Příspěvky: 715
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Re: motor 2.8 V6

Příspěvek od juraj_vranak »

:lol: to taky neni spatny :D jenomze to je uz moc i na vola :lol:

dolezel7
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 26.08.2010 22:10

Re: motor 2.8 V6

Příspěvek od dolezel7 »

Zdravím všechny jsem jako koukám autoškolák :D ale mám už pár aut za sebou od 1.9tdi až po 4.0 W8 ale jednoznačně u mě vyhrál 2.8V6....sehnal jsem vzácnej kousek... nikdy nebouraný najeto 119tis kompletni serviska první majitel co vic si prat...vsechno mam provereny pac se pohybuju jak v nahradnich dilech tak i mezi nechanikama...a 2.8V6 je super....2.5TDI je mrdka nejvetsi proste morot smrt mel jsem ji a jak u audi tak i u passatu Ty zatraceny vacky....pak cerpadlo popripade automat....4.0W8 dynamicky motor skvely svezeni ale spotreba po meste neni problem 13L a samozrejme kdyz to chcete nakrmit neni probelem i 16L...tak jenom tak reaguji na diskuze...
kazdopadne uz mam za sebou honicku s Audi A5 2.0T a jeli jsme rovnomerne takze necelych 16PS nehraje nikde zadny rozdil akorat N.m. je o 70 vetsi a hlavne ma tubo....
takze bych to zhrnul 2.8V6 motor je velice pruzny spotreba pri velice sportovni jizde do 11L pri jizde na dovolenou 8,7L kombinovana 9,6 po pul roce jezdeni a na plnou nadrz asi nejakych 650km...kazdopadne je tu velice positivni pomer ceny luxusu dynamiky spotreby a udrzby....ale co si budeme nalhavat 4.0 W8 parada 370N.m a 275Ps... jak rikam W8 kdyby nebyla tak velka spotreba jezdil bych v nem nadale...takze takhle nafta do kamen a benzin do aut... :-)

Uživatelský avatar
sss601
Pilot
Pilot
Příspěvky: 723
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: motor 2.8 V6

Příspěvek od sss601 »

vitam te na klubu :wink: no pokud jsi koupil super kousek s tema km tak ti zavidim ja co jezdim po bazarech hledam 2.8 b5,5 tak to je hruza a des ja chci taky zachovalou 2.8 a ne ty zhuntovany co jsou momentalne na netu :roll:

Uživatelský avatar
vendys16
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 433
Registrován: 23.05.2009 21:37
Bydliště: HaVWířov
Kontaktovat uživatele:

Re: motor 2.8 V6

Příspěvek od vendys16 »

sss601 píše:vitam te na klubu :wink: no pokud jsi koupil super kousek s tema km tak ti zavidim ja co jezdim po bazarech hledam 2.8 b5,5 tak to je hruza a des ja chci taky zachovalou 2.8 a ne ty zhuntovany co jsou momentalne na netu :roll:
tak mrkni do DE mobile.de nebo autoscaut24.de tam jsou pěkné kousky :wink:
ex: MK2,MK2 Rat,ex:MK3 Gt...http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=128&t=268549" onclick="window.open(this.href);return false; New:Passat B,5 4motion

Uživatelský avatar
sss601
Pilot
Pilot
Příspěvky: 723
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: motor 2.8 V6

Příspěvek od sss601 »

vendys16 píše:
sss601 píše:vitam te na klubu :wink: no pokud jsi koupil super kousek s tema km tak ti zavidim ja co jezdim po bazarech hledam 2.8 b5,5 tak to je hruza a des ja chci taky zachovalou 2.8 a ne ty zhuntovany co jsou momentalne na netu :roll:
tak mrkni do DE mobile.de nebo autoscaut24.de tam jsou pěkné kousky :wink:
Já už mám Audinku a to je jiné kafčo než pašík :cowb:

Uživatelský avatar
cernohousmartin
Pilot
Pilot
Příspěvky: 758
Registrován: 22.01.2009 23:59
Kontaktovat uživatele:

Re: motor 2.8 V6

Příspěvek od cernohousmartin »

sss601 píše:
vendys16 píše: tak mrkni do DE mobile.de nebo autoscaut24.de tam jsou pěkné kousky :wink:
Já už mám Audinku a to je jiné kafčo než pašík :cowb:
co je na tej A6 lepší?když se na ty auta podívam tak audi design nic moc,to samí interier,motory stejný,pohon taky.Komfort?U mě jednoznačně vyhrává passat.

Uživatelský avatar
sss601
Pilot
Pilot
Příspěvky: 723
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: motor 2.8 V6

Příspěvek od sss601 »

cernohousmartin: nasedni a uvidis s pasikem rv.99 jsem najel 215tkm a s Audinkou rv 99 mam zatim najeto 10tkm tak muzu porovnat a dilenske zpracovani vnitrni prostor komfort cestovani je uplne jinde ale uplne ;-) pasiky mam rad ale...to je fuk dulezite ze nam auta delaji radost tak at ti slouzi a dela ti radost

Uživatelský avatar
cernohousmartin
Pilot
Pilot
Příspěvky: 758
Registrován: 22.01.2009 23:59
Kontaktovat uživatele:

Re: motor 2.8 V6

Příspěvek od cernohousmartin »

sss601 píše:cernohousmartin: nasedni a uvidis s pasikem rv.99 jsem najel 215tkm a s Audinkou rv 99 mam zatim najeto 10tkm tak muzu porovnat a dilenske zpracovani vnitrni prostor komfort cestovani je uplne jinde ale uplne ;-) pasiky mam rad ale...to je fuk dulezite ze nam auta delaji radost tak at ti slouzi a dela ti radost
tobě taky,mě se jen víc líbí prase.Každej má ale to své.Jinak jak si spokojen s 2.8?Nevíš náhodou jaký je tam setrvačník,dvouhmota nebo klasika?

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“