KOUPĚ SHARANA: nafta nebo LPG, zkušenosti, spotřeba

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
rockyteam
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 05.12.2009 13:57
Bydliště: Ostrava

Re: KOUPĚ SHARANA: nafta nebo LPG, zkušenosti, spotřeba

Příspěvek od rockyteam »

Mám Sharana II 2.0. 85kw a jezdím na LPG. Zatím spokojenost. Měl jsem LPG i v Octavii 2.0 85 kw 3 roky a bez problému. Tak uvidím jakou budu mít spotřebu u Sharana. Mám ho zatím necelé 2 měsíce...
Passat Variant 1.9 66kw r.2000 (AHH)

Olda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 01.01.2010 21:04
Bydliště: Vsetín

Re: KOUPĚ SHARANA: nafta nebo LPG, zkušenosti, spotřeba

Příspěvek od Olda »

Ahoj,

od vánoc mám šarika 2003 1,9 TDI PD 96 kW. Raději nechci počítat celkové náklady na kilometr ale přece jenom mě zajímá jestli mi to nežere moc - hlavně protože na tachometru bylo 180 000 km ale nevím jak moc to bude pravda. Takže přijde vám normální spotřeba 6,6l když jedu s lehkou nohou delší trasu mimo dálnici a cca 8,5l na dálnici při ustálené 130 km/h ? Mluvím tedy o průměru, který ukazuje počítač. Podle toho co jsem si zatím přečetl mám pocit že buď mám těžkou nohu nebo to PD je opravdu žrout...

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: KOUPĚ SHARANA: nafta nebo LPG, zkušenosti, spotřeba

Příspěvek od Marek77 »

To mně přijde vysoko. Já mám při ustálené rychlosti 130 km/h průměrnou spotřebu do 6,5 litru. A to mám slabší motor a o kvalt méně. S lehkou nohou mimo dálnici jsem pod šesti litry. Za Tvých 8,5 litru jezdím poskakovačky po městě v zimě (trasy do 3 km s bufíkem na plný výkon).
Bylo by fajn prohlédnout diagnostiku, naměřené hodnoty a akční členy. Taky bych se zaměřil na vzduchový filtr a nastavení rozvodů. Dost dělá termostat (i dva litry).

Peters
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 223
Registrován: 12.05.2009 23:58

Re: KOUPĚ SHARANA: nafta nebo LPG, zkušenosti, spotřeba

Příspěvek od Peters »

U tve 96 kW bych to videl jako vcelku normalni. S AFN se to uz neda srovnavat. Tak prijemnou spotrebu u PD nedocilis. (snad jen dalnice do max. 130 je srovnatelna, diky 6-ti kvaltu).
Jen mam dojem, ze 96/110 kW jsou na tom jeste hure nez 85 kW, jak tady na foru ctu. Anebo majitele 85 kW z tech motoru delaji "nežery". :-) (fantasy spotreba alá prumer 5,5 apod.)

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: KOUPĚ SHARANA: nafta nebo LPG, zkušenosti, spotřeba

Příspěvek od Marek77 »

Motory PD jsou žravější než motory s čerpadly, o tom se tu v jiném tématu už psalo mnohokrát, ale že by to dělalo až tolik mi přijde divné. Právě zejména motory 96 a 110kW díky velké síle točivého momentu jedou na centimetr sešlápnutého pedálu, proto mi ta spotřeba přijde vysoká. Navíc 6q převodovky jsou navržené tak, že při rychlosti 130 km/h jsou otáčky 2400 - 2500 rpm (podle výkonu motoru), což jsou otáčky odpovídající nejmenší spotřebě paliva.
Pokud bys měl pocit, že máš těžkou nohu, pořiď si tempomat. Ten dovolí motoru sežrat jen to nejnutnější, zbytečně navíc mu nedá ani kapku.




Peters píše:U tve 96 kW bych to videl jako vcelku normalni. S AFN se to uz neda srovnavat. Tak prijemnou spotrebu u PD nedocilis. (snad jen dalnice do max. 130 je srovnatelna, diky 6-ti kvaltu).
Jenže v jeho případě rozhodně srovnatelná není. Olda píše, že při rychlosti 130 km/h na dálnici má spotřebu 8,5 litru, což je o dva litry víc než bych při stejné rychlosti měl já s AFN. Tak proto myslím, že něco je u něho špatně.
Naposledy upravil(a) Marek77 dne 15.03.2010 11:54, celkem upraveno 4 x.

Peters
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 223
Registrován: 12.05.2009 23:58

Re: KOUPĚ SHARANA: nafta nebo LPG, zkušenosti, spotřeba

Příspěvek od Peters »

Ja spis vidim zakopaneho psa v tom, ze 96/110 kW maji i vetsi trysky (jde vic paliva), mozna udela vic i vetsi turbo. U techto motoru to beru tak, ze tam je spotreba z PD motoru nejvic videt. Ja neujedu dalnici pri max 130 Brno-Praha a zpet nize nez cca 6,4 l, coz jsem jezdil i s AFN. A po meste (hlavne ted v zime) ani nemluvim, tam odhaduju narust o 1,5-2 litry.

Uživatelský avatar
MirekX
Řidič
Řidič
Příspěvky: 165
Registrován: 19.07.2009 00:37
Bydliště: Týniště nad orlicí

Re: KOUPĚ SHARANA: nafta nebo LPG, zkušenosti, spotřeba

Příspěvek od MirekX »

Olda píše:Ahoj,

od vánoc mám šarika 2003 1,9 TDI PD 96 kW. Raději nechci počítat celkové náklady na kilometr ale přece jenom mě zajímá jestli mi to nežere moc - hlavně protože na tachometru bylo 180 000 km ale nevím jak moc to bude pravda. Takže přijde vám normální spotřeba 6,6l když jedu s lehkou nohou delší trasu mimo dálnici a cca 8,5l na dálnici při ustálené 130 km/h ? Mluvím tedy o průměru, který ukazuje počítač. Podle toho co jsem si zatím přečetl mám pocit že buď mám těžkou nohu nebo to PD je opravdu žrout...
zkus to počítat podle skutečně natankované nafty
klidnou jízdou podle předpisů mimo dálnice a města se musíš pohybovat kolem 6 litrů, klidně i pod 6
koukni diagnostikou na synchronizaci kliky s vačkou
Sharan 2001 85kW AUY , úpravy a soft dieselpower 225PS a 500Nm Obrázek

oleje Q8, servis JCB

Uživatelský avatar
Auto1
Závodník
Závodník
Příspěvky: 509
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Opava city
Kontaktovat uživatele:

Re: KOUPĚ SHARANA: nafta nebo LPG, zkušenosti, spotřeba

Příspěvek od Auto1 »

synchronizace kliky s vačkou se ve vagu dělá jak?
IMPORT A PRODEJ AUT: http://www.1auto.tk" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: KOUPĚ SHARANA: nafta nebo LPG, zkušenosti, spotřeba

Příspěvek od patper »

Mas to zde :arrow: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=5 ... &start=285" onclick="window.open(this.href);return false; :wink:

Olda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 01.01.2010 21:04
Bydliště: Vsetín

Re: KOUPĚ SHARANA: nafta nebo LPG, zkušenosti, spotřeba

Příspěvek od Olda »

Pánové,

díky všem za příspěvky, dlouho jsem se sem nedostal.
Mezitím jsem vyměnil rozvody, otravoval Marka77, trošku pojezdil (i s tempomatem) a skutečně to poněkud chlastá. Těch 8 - 8,5 l na dálnici při 130 km/h je s použitím tempomatu.
VAG neukázal nic zvláštního (ale ani najeté kilometry takže mé podezření že je stočený tachometr se posiluje), trysky asi budou trošku nemocné protože zastudena to bíle kouří a kolísají otáčky ale na výměnu zatím nemám. Jediné co mě ještě napadá je teplota protože VAG ukazoval trvale teplotu vody 78 stupňů. Takže asi ještě zkusím vyměnit termostat. A pokud něco objevím tak se budu chlubit.

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: KOUPĚ SHARANA: nafta nebo LPG, zkušenosti, spotřeba

Příspěvek od abeljozef »

Pani tato konverzacia nema suvis z porovnavanim Nafta vs LPG. Takze poprosim do spravnych tem :wink:

Olda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 01.01.2010 21:04
Bydliště: Vsetín

Re: KOUPĚ SHARANA: nafta nebo LPG, zkušenosti, spotřeba

Příspěvek od Olda »

Sorry, nějak jsem se přehlédnul.

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: KOUPĚ SHARANA: nafta nebo LPG, zkušenosti, spotřeba

Příspěvek od parizek_ltm »

A co byste mi teda doporucili ? Naftu nebo LineProstorneGalaxy ? :mrgreen:

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: KOUPĚ SHARANA: nafta nebo LPG, zkušenosti, spotřeba

Příspěvek od Marek77 »

Já řeknu naftu, jiný řekne LPG. Je to nerozsouditelný spor. Jsou lidi - zastánci benzinových motorů, kterým naftový agregát nic neříká - ty těžko přesvědčíš o výhodách nafty. Jsou jiní, kteří se bojí mít v autě turbo (nechápu sice jejich obavy, ale budiž) - tam je to taky jasná volba.

Osobně si myslím, že na toto téma je tu napsáno víc než dost názorů a tudíž si každý může (a vlastně musí) udělat názor sám. Nedá se jednoznačně říct TOHLE JE LEPŠÍ nebo TOHLE JE HORŠÍ. Je to totiž něco zcela jiného (jako kdybys porovnával jablko s celerem).

Uživatelský avatar
rockyteam
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 05.12.2009 13:57
Bydliště: Ostrava

Re: KOUPĚ SHARANA: nafta nebo LPG, zkušenosti, spotřeba

Příspěvek od rockyteam »

Má pravdu ten chlapec... Jednoznačně jablko:-)))
Passat Variant 1.9 66kw r.2000 (AHH)

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“