2.0 FSI

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
zf314480
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 17.12.2009 20:51

2.0 FSI

Příspěvek od zf314480 »

Ahoj, uvažuji o koupi tohoto vozidla, tak by mě zajímalo zda s ním někdo nemáte zkušenosti, zda není poruchové a případně jaké jsou ceny náhradních dílů a nejčastější závady tohoto motoru. Za odpovědi předem děkuju.

Uživatelský avatar
Kapacitak
Řidič
Řidič
Příspěvky: 93
Registrován: 30.06.2008 14:54
Bydliště: kósek vod Plzňa
Kontaktovat uživatele:

Re: 2.0 FSI

Příspěvek od Kapacitak »

zf314480 píše:Ahoj, uvažuji o koupi tohoto vozidla, tak by mě zajímalo zda s ním někdo nemáte zkušenosti, zda není poruchové a případně jaké jsou ceny náhradních dílů a nejčastější závady tohoto motoru. Za odpovědi předem děkuju.
Já osobně jsem s ním spokojen, spotřeba s lehkou nohou 6,4 a jinak kolem 7,5 dlouhodobá což je super výsledek (pro mě). Najezdím cca 20000, při větším náběhu bych volil asi naftu. Ono na FSI se asi nemá co pos… Mám nalítáno 130000 a motor je čistý bez průsaku oleje. Co se týče ostatních věcí tak můžeš narazit na problémovej kousek z roku 2005, ale já mám 2006 Highline + 300000,- v doplňkách a ten problémovej není (zatím). Tedy jednou mi nešli otevřít dveře a rozsvítila se kontrolka bagu. Když čtu jake problémy tu mají s naftou tak nevím, ale naftu tu na foru má asi každy, tak proto tech zavad. Příští auto chci R36 nebo CC 3,6. BENZIN je BENZIN.

V.Koudy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 09.02.2009 21:19

Re: 2.0 FSI

Příspěvek od V.Koudy »

Zdravím,
mám passta 1,6 FSI 5 /05 je jako nový a jsem spokojen. Měl jsem ale problém s elekromechanickým servořízením tedy jen se snímačem,ale musel jsem měnit celé řízení. Je to prý častá závada u FSI a bohužel musí se to měnit jako celek. Jinak super.

Mraca
Pilot
Pilot
Příspěvky: 811
Registrován: 31.01.2009 13:34
Bydliště: Ustecky kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: 2.0 FSI

Příspěvek od Mraca »

Zdravim, uvazuju taky o koupi 3Cecka a chtel bych benzinaka. Pokoukavam po motorizaci 1,6Fsi (85kw) z roku 06.
Je to dobra volba?
VW Passat B5.5 Variant 4Motion 1.9TDi PD -Ex
VW Passat B7 Variant 2.0TDi CR DSG

zajda82
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 475
Registrován: 19.08.2009 15:06

Re: 2.0 FSI

Příspěvek od zajda82 »

podle me je to na pastiku slabota

z vlastni zkusenosti vim (Golf VI) ze si tam vykon musis zaslouzit, chvili mi trvalo nez jsem se to naucil, a to je golfik lehci

3cecko uz je podle me moc tezka vaha

na druhou stranu jde o priority, tzn. pokud ti nevadi ze se budes citit jak ve fabii HTP tak pak proc ne, je to staricky koncernovy motor a sance ze do nej vyteces je mnohonasobne nizsi nez s TDI

Michalj
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1244
Registrován: 14.01.2010 23:40
Bydliště: Praha

Re: 2.0 FSI

Příspěvek od Michalj »

Je to fakt jen o tom jak jsi zvyklý jezdit , jakou dynamiku máš rád a kolik ročně s tím nalítáš. Jinak podle mého jednoduchý motor, nenáročný na servis.
Neberte život tak vážně, stejně z něj nevyváznete živí...

Uživatelský avatar
kajinek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 19.04.2008 20:42
Bydliště: Vysočina

Re: 2.0 FSI

Příspěvek od kajinek »

Čau chlapi, prosím vás jak je to u 2.0 FSI s povoleným palivem, je možno tankovat normálně i Natural 95? Díky

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: 2.0 FSI

Příspěvek od pásovec »

Já bych to nedělal.
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
Kapacitak
Řidič
Řidič
Příspěvky: 93
Registrován: 30.06.2008 14:54
Bydliště: kósek vod Plzňa
Kontaktovat uživatele:

Re: 2.0 FSI

Příspěvek od Kapacitak »

kajinek píše:Čau chlapi, prosím vás jak je to u 2.0 FSI s povoleným palivem, je možno tankovat normálně i Natural 95? Díky
Mam 2.0 FSI a tankoval jsem do nej N98, nejaky rozdil (výkon, spotřeba, zvuk) oproti N95 jsem moc nezaznamenal. Proto nyní cca 1,5 roku tankuji pouze N95 a bez problemu. Servis rikal ze je to take jedno.
zajda82: 150 koní je slabota? Ten motor je s prevodovkou dokonale odladen, takze to slusne líta. Mel jsem pred tim 1.8T a je to vesměs stejné. Akorat 2.0 FSI si nechá točit do 7t. ot. Prijed, pujcim, posoudis.

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: 2.0 FSI

Příspěvek od pásovec »

A co zvuk? Kluci tady psali, ze oproti 1,8T je zvuk prisernej, je to tak? 7tis by se mi líbilo, sakra :mad3:
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
Kapacitak
Řidič
Řidič
Příspěvky: 93
Registrován: 30.06.2008 14:54
Bydliště: kósek vod Plzňa
Kontaktovat uživatele:

Re: 2.0 FSI

Příspěvek od Kapacitak »

pásovec píše:A co zvuk? Kluci tady psali, ze oproti 1,8T je zvuk prisernej, je to tak? 7tis by se mi líbilo, sakra :mad3:
No, na volnobeh to je hruza, cvaka hur jak nafta, ale kdyz tomu das napit tak ma lepsi zvuk nez 1.8T.

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: 2.0 FSI

Příspěvek od pásovec »

Tak doufám, že nám někdy ten zvuk na srazu pěkně ukážeš :-)
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
Kapacitak
Řidič
Řidič
Příspěvky: 93
Registrován: 30.06.2008 14:54
Bydliště: kósek vod Plzňa
Kontaktovat uživatele:

Re: 2.0 FSI

Příspěvek od Kapacitak »

pásovec píše:Tak doufám, že nám někdy ten zvuk na srazu pěkně ukážeš :-)
No az bude nekde kousek od Plzne tak se ukazu, jinak mi to casove jaksi neklape.

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: 2.0 FSI

Příspěvek od pásovec »

Co to znamená kousek od Plzně?
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Mraca
Pilot
Pilot
Příspěvky: 811
Registrován: 31.01.2009 13:34
Bydliště: Ustecky kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: 2.0 FSI

Příspěvek od Mraca »

to Kapacitak: Jeste by me zajimalo, jak se u tebe pohybuje spotreba? 8)
VW Passat B5.5 Variant 4Motion 1.9TDi PD -Ex
VW Passat B7 Variant 2.0TDi CR DSG

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“