FILTRY, VZDUCHOVÝ: výměna vzduchového filtru

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Joska Galaxy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 06.10.2009 16:01

Re: FILTRY, VZDUCHOVÝ: výměna vzduchového filtru

Příspěvek od Joska Galaxy »

Děkuji za zde uvedené cenné rady, také se na vzducháč chystám , ale musel jsem jej objednat, na skladě v prodejně nebyl. Jsem zvědavej, jakej bude ten starej...a ten fotografický návod je lepší než sáhodlouhé vysvětlování...takže díky.
Galaxy I, r.v. 1999, 1.9 TDi, 81 kW, šedo-stříbrná metal., Ghia výbava... (okres HK)

Joska Galaxy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 06.10.2009 16:01

Re: FILTRY, VZDUCHOVÝ: výměna vzduchového filtru

Příspěvek od Joska Galaxy »

Tak už jsem také vyměnil vzducháč, bohužel jsem se k tomu dostal v deset večer při umělém osvětlení a při zpětném nandávání krytu jsem ulomil takový ten plastový jazýček, vzadu, vlevo, na spodní "misce" do níž se filtr vkládá, no, vypadá to, že tam defakto nechybí, ale mrzí mne to. Vůbec jsem ho neviděl, šlo to ztěžka, tak jsem zatlačil s krytem více dozadu a lup...bylo to:( Jinak opravdu to nemohli vymyslet už o mnoho hůřejc, je to o prsty. Také jsem při jednom vyměnil i kabinový (pylový) nebo jak jej nazvat a to je vůbec masakr pro prsty...tady jsem neulomil nic:), ale zanadával jsem si jako špaček. Galaxy mám rád, ale připadá mi, že někdy páni konstruktéři moc pili, když vymýšleli např. umístění resp. přístup třeba k pylovému filtru...asi jim nedošlo, že se také bude muset občas vyměnit...
Galaxy I, r.v. 1999, 1.9 TDi, 81 kW, šedo-stříbrná metal., Ghia výbava... (okres HK)

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: FILTRY, VZDUCHOVÝ: výměna vzduchového filtru

Příspěvek od abeljozef »

Niekedy si skus vymenit vzduchovy filter na takom Renaulte scenic II. generacie a garantujem ti ze galaxi budes milovat. Tam musis dat dole baterku aj RJ motora.

Joska Galaxy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 06.10.2009 16:01

Re: FILTRY, VZDUCHOVÝ: výměna vzduchového filtru

Příspěvek od Joska Galaxy »

No vidíš...a co z toho plyne ? Proč dělat věci jednoduše, když to jde složitě, že...páni konstruktéři a další v automobilkách...
Je to asi čím dál horší a lépe nebude. Renault mi ale nehrozí, k této značce jsem nikdy netíhnul. Posuzuju to jen podle dosavadních aut, co jsem měl, nebo ještě mám : Ford Sierra, Mitsu. Galant, Civic, 323 F....všude bezproblémů. Nemám rád, když se musí vyvíjet síla, kroutit, ohýbat, lámat si prsty. Má to být umístěno tak, aby to šlo vyměnit rychle, pohodově, aby vše sedlo napoprvé, přesně. Od čeho tam potom ty mozky v těch vývojářských firmách sedí...Ale na druhou stranu, není vůle to tak dělat, Němci stejně jedou i kvůli filtru do servisu a Čech ať si klidně doma v garáži láme ruce a nadává.... :twisted:
Galaxy I, r.v. 1999, 1.9 TDi, 81 kW, šedo-stříbrná metal., Ghia výbava... (okres HK)

Peters
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 223
Registrován: 12.05.2009 23:58

Re: FILTRY, VZDUCHOVÝ: výměna vzduchového filtru

Příspěvek od Peters »

Konstrukteri vymysli, aby to bylo nejlevnejsi pri vyrobe noveho auta, ne pri servisnich pracech...
Tam se mozna snazi vyjit vstric prodejcum, aby si dohnali nizsi marzi pri prodejich servisnimi ukony, kdy pak platis jak mourovaty. :-(

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: FILTRY, VZDUCHOVÝ: výměna vzduchového filtru

Příspěvek od abeljozef »

Business in business :mrgreen:

Uživatelský avatar
Petr74
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 396
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 15

Re: FILTRY, VZDUCHOVÝ: výměna vzduchového filtru

Příspěvek od Petr74 »

Tak výměna je za mnou. Stálo to 359,- Kč (Filtron z AutoKelly). Práce u mé G1 cca na 3 minuty. A krásně se to ztišilo a jde to lépe za plynem. A to ten původní filtr tam byl cca 25 tis km...
Obrázek

Peters
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 223
Registrován: 12.05.2009 23:58

Re: FILTRY, VZDUCHOVÝ: výměna vzduchového filtru

Příspěvek od Peters »

nevim jak vy kolem, ja ja delam automaticky vzducháč s olejem, takze kazdych 15 tkm.

Uživatelský avatar
Petr74
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 396
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 15

Re: FILTRY, VZDUCHOVÝ: výměna vzduchového filtru

Příspěvek od Petr74 »

já to měním tak s každým druhým olejem
Obrázek

Uživatelský avatar
peter64
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 27.10.2009 19:53
Bydliště: Juh Banskobystrického kraja

Re: FILTRY, VZDUCHOVÝ: výměna vzduchového filtru

Příspěvek od peter64 »

Ja to mením olej aj vzducháč po 20 tisíc,lebo nenatočím viac za 2 roky,aj keď je tam longlife.Na spotrebe to zbadať,klesne aj o 0,6 l s novým vzduchovým filtrom.Tu sa aj fotky:nový a starý filter vedľa seba.
Přílohy
1.Výmena po 20 tis.JPG
2.Výmena  po 20 tis.JPG
SHA/2003/1,9TDI/ASZ

Uživatelský avatar
Jelko4
Profík
Profík
Příspěvky: 1105
Registrován: 13.08.2008 13:32
Bydliště: SK-Trnava

Re: FILTRY, VZDUCHOVÝ: výměna vzduchového filtru

Příspěvek od Jelko4 »

idem kupit novy vzduchovy filter ale neviem ktory, Knecht LX 1000 alebo MFilter K 706 alebo MFilter K 273???

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: FILTRY, VZDUCHOVÝ: výměna vzduchového filtru

Příspěvek od Marek77 »

To by Ti snad měl říct ten, kdo ho prodává, ne?

Na značce filtru až tolik nesejde - důležité je především dodržet jeho včasnou výměnu.

Uživatelský avatar
Jelko4
Profík
Profík
Příspěvky: 1105
Registrován: 13.08.2008 13:32
Bydliště: SK-Trnava

Re: FILTRY, VZDUCHOVÝ: výměna vzduchového filtru

Příspěvek od Jelko4 »

ja ho idem objednavat s internetu spolu s inymi vecami,preto sa pytam,mali by tam pasovat vsetky 3 ale ze ci je niektory lepsi.Asi to je jedno

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: FILTRY, VZDUCHOVÝ: výměna vzduchového filtru

Příspěvek od Marek77 »

Asi bych si dal pozor na rozměry. Jedničkové modely mají jiný filtr než modely dvojkové.

redyFCB
Závodník
Závodník
Příspěvky: 582
Registrován: 01.05.2008 22:05

Re: FILTRY, VZDUCHOVÝ: výměna vzduchového filtru

Příspěvek od redyFCB »

Aj my jsme měnily vzduch.filtr :lol: za nový zn.Bosch cena 564kč
Přílohy
Obraz0273.jpg
Obraz0274.jpg
Obraz0280.jpg
Obraz0279.jpg

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“