škubání při akceleraci

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
Firlusek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 179
Registrován: 27.05.2009 10:40
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

škubání při akceleraci

Příspěvek od Firlusek »

Ahojte klubáci,

chtěl bych se zeptat zda nemá někdo nějakou zkušenost stímto problémem.
Mám Golfa IV modelová řada 2000 1.4 16V motor AKQ.
Motor mám měněný, nově dělanou hlavu vyměněná gufera, nové svíčky (akorát nevím jestli to jsou NKG.
a mám následující problém.
1. Auto ani po hodině jízdy neukazuje teplotu 90° nejvýš tak 80°a pak vždy spadne tak na 60-70.
2. Strašně škube při akceleraci nad 2000 otáček

Vag ukazoval tyto chyby:
00609 - vystup zapalovani 1
26-10 - vystup otevr. - Sporadická
00610 - vystup zapalovani 2
26-10 - vystup otevr. - Sporadická
00282 - ovladac skrtici klapky (V60)
26-10 - vystup otevr. - Sporadická

Prosím poraďte. Nevím na co se mám přesně zaměřit...myslíte že to cukání bude mít za příčinu ta škrtící klapka?
Děkuji za všechny rady a zkušenosti s tímto jevem.

Uživatelský avatar
bear
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Curitiba, Brazil
Kontaktovat uživatele:

Re: škubání při akceleraci

Příspěvek od bear »

vyměň čidlo teploty chl. kapaliny, vyčisti klapku + udělej základní nastavení, smaž chyby na vagu jeď to projet a pak znova napíchni na VAG

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: škubání při akceleraci

Příspěvek od bifur »

Bear ti radi dobre, ale podla chyb "vystup zapalovani" zacni setrit na zapalovaci modul..

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: škubání při akceleraci

Příspěvek od xerxes »

bifur píše:Bear ti radi dobre, ale podla chyb "vystup zapalovani" zacni setrit na zapalovaci modul..
v Helleru 800kč Brácha nedávno kupoval už slevnil stal 1200kč :mrgreen:

Uživatelský avatar
Type-17
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 413
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karviná

Re: škubání při akceleraci

Příspěvek od Type-17 »

sviti ti kontrolka na budicich? takovy ten motor z bleskem.
mam asi stejny problem. nic nesviti, startuje dobre na volnobeh je vse ok. kdyz jedu, tak to zacne skubat nebo nechce akcelerovat.vzduchac jsem vycistil a klapka vypadala ok. zatim nevim zkusim vymenit svicky a pry by to mohl delat palivovy filtr.

mas climatronic? - kdyz je chladneji (-10)tak davam ventilator jen na dve carky a kdyz se zahreje motor tak i na plno. na volnobeh zacne padat teplota a kdyz jedu tak min 2200 otacek jinak teplota klesa na tech osmdesat. termostat mam novy, tak si myslim ze se motor nestaci zahrat kdyz nema otacky.

Uživatelský avatar
Firlusek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 179
Registrován: 27.05.2009 10:40
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: škubání při akceleraci

Příspěvek od Firlusek »

Type-17 píše:sviti ti kontrolka na budicich? takovy ten motor z bleskem.
mam asi stejny problem. nic nesviti, startuje dobre na volnobeh je vse ok. kdyz jedu, tak to zacne skubat nebo nechce akcelerovat.vzduchac jsem vycistil a klapka vypadala ok. zatim nevim zkusim vymenit svicky a pry by to mohl delat palivovy filtr.

mas climatronic? - kdyz je chladneji (-10)tak davam ventilator jen na dve carky a kdyz se zahreje motor tak i na plno. na volnobeh zacne padat teplota a kdyz jedu tak min 2200 otacek jinak teplota klesa na tech osmdesat. termostat mam novy, tak si myslim ze se motor nestaci zahrat kdyz nema otacky.
Ahoj, na budících žádná varovná kontrolka nesvítí.
climatronic nemám.Žeby tohle dělal palivový filtr to se mi nechce věřit....svíčky mám měněné asi před 500km nepomohlo...Takže nevím.

Uživatelský avatar
Type-17
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 413
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karviná

Re: škubání při akceleraci

Příspěvek od Type-17 »

me to tak napadlo ze by to mohl byt ten filtr bo porad tankuju do plna uz kdyz ma pul nadrze a ted jsem toho mel tolik ze jsem jel az na rezervu a kdyz jsem dotankoval (vervu 100) tak druhy den to zacalo. nejprve po zahrati a dneska i za studena. sem tam to jede normalne a najednou to zacne i kdyz traba udrzuju rychlost. zitra vymenim svicky, tak jsem zvedav, pak asi zkusim ten filtr.

Uživatelský avatar
Firlusek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 179
Registrován: 27.05.2009 10:40
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: škubání při akceleraci

Příspěvek od Firlusek »

Type-17 píše:me to tak napadlo ze by to mohl byt ten filtr bo porad tankuju do plna uz kdyz ma pul nadrze a ted jsem toho mel tolik ze jsem jel az na rezervu a kdyz jsem dotankoval (vervu 100) tak druhy den to zacalo. nejprve po zahrati a dneska i za studena. sem tam to jede normalne a najednou to zacne i kdyz traba udrzuju rychlost. zitra vymenim svicky, tak jsem zvedav, pak asi zkusim ten filtr.
No ja taky tankuju porad plnou,ale taky porad tankuju jednu znacku a to OMW takze si nemyslim zeby to delal benzin a proto ani nemyslim,zeby za to mohl palivovy filtr.Kazdopadne dej vedet kdyby ti neco zabralo.Jeste dotaz ohledne svicek-jake tam davas?Protoze mi tady na foru vsichni doporucuji svicky NKG ale nevim ktere z nich se hodi pro tu moji 1.4 tak kdyztak dej vedet, kdybys mel s nema nejake zkusenosti.(tusim jen ze jsem nekde cetl neco o typu burk nebo nejak tak).

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: škubání při akceleraci

Příspěvek od bifur »

Sviecky tam daj BKUR6ET10. Co sa tyka toho benzinu, ja tiez tankujem uz par rokov iba OMV Carrera. Ale tiez som si vsimol ze po vymene palivoveho filtru auto islo uplne krasne bez sklbania. Akonahle som sa dostal na rezervu, auto zacalo chrochtat a posklbavat a odvtedy ide divne. Takze asi budem musiet vypustit nadrz a vymenit znovu filter.. Nezalezi len na benzine, ide aj o to ci nie su sracky na dne nadrze (respektive ci neplavaju na hladine benzinu..)

Uživatelský avatar
Type-17
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 413
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karviná

Re: škubání při akceleraci

Příspěvek od Type-17 »

takze dnes jsem meril kabely a vse vypadalo ok. bylo to kolem sesti ohmu. jeste me napadlo ze pri zahrati a odberu to muze byt jinak, tak jsem meril a jemne tahal za kable, zkousel lamat atd... no nakonec jsem zjistil ze je v pr.. kabl druheho valce u svicky v krcku je studeny spoj pri zahybani dolu a nahoru cvaka a kdyz se vycvakne tak je ko.

jake kabely?
tesla :arrow: http://www.cc-autodily.cz/search/?kod=036905430AA" onclick="window.open(this.href);return false;
nebo muzu mit - NGK cca 1200,-
- BERU cca 1500,-
a bosch tady nikdo nema

v odkazu jsou i nejake za levnejsi ale to je asi kravovina. tak jsem premyslel nad tema NGK kdyz mam svicky a japonec je pry dobry.

PS: kdyz jsem koukal na ty moje tak tam mam nejake silikon premium asi origo a jeden beru. ted nevim jaky to muze mit vliv na kvalitu ty prvni maji na boku 1 ohm a beru 5 ohm. :?: nikde mi nedokazali rict kolik maji ohm v katalogu se to neudava.
tesly mi nabydli bud uhlikove nebo medene.

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: škubání při akceleraci

Příspěvek od bifur »

Ja som kupil BOSCH - medene jadro a silikonovy obal a maximalna spokojnost. Medene jadro je urcite lepsie, med je lepsi vodic a silikon by mal byt trvacnejsi a pevnejsi ako guma..

Uživatelský avatar
Firlusek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 179
Registrován: 27.05.2009 10:40
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: škubání při akceleraci

Příspěvek od Firlusek »

Ahoj prosím nemáte někdo nějaký kontakt na e-shop kde bych sehnal zapalovací kabely na moje autí? (Golf IV 1.4 16V typ AKQ) svíčky jsem našel a někdo mi je tu i napsal za což moc děkuji. Ale ještě bych rád nové kabely našel jsem tento e-shop, ale není popsáno jaké ty kabely jsou (jaké jádro + konstrukce obalu)
:arrow: http://www.automedik.cz/autodily.html?path" onclick="window.open(this.href);return false;[]=177&path[]=232&path[]=39814&path[]=381779&path[]=760317
chtěl bych kabely BOSCH.

Díky všem. :)

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: škubání při akceleraci

Příspěvek od xerxes »

bifur bude vědět kupoval je :wink:

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: škubání při akceleraci

Příspěvek od bifur »

Su to tie co mam ja. Ja som ich kupoval v Elite..

Uživatelský avatar
Type-17
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 413
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karviná

Re: škubání při akceleraci

Příspěvek od Type-17 »

dneska jsem koupil Tesly pro fabii 1,4 16v na stitku bylo psano i golf iv ale treti nejkradsi kabel byl moc kratky asi tak o 1 - 2 cm. bez listy byl napnuty a do listy uz vubec nesel. tak jsem je vratil a jdu do NGK tak doufam ze ty uz budou v poho. akorat mi nedokazali rict jestli maji medene jadro.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“