1,6 a LPG

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
___TUROK___
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 16.04.2008 20:58

1,6 a LPG

Příspěvek od ___TUROK___ »

Ahoj, přemýšlím o přestavbě na LPG, mám 1,6L motor, a r.v.98 . O výkon mi nejde, jde mi o spotřebu. Chtěl jsem se vás zeptat na případně zkušenosti, nebo názory, děkuji.

P.S. Tady na fóru se píše hlavně o motoru 1,8T , toho jsem si přečetl dost, spíš by mě zajímalo, jak to bude vypadat v mé 1,6.

indous
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 07.06.2008 21:03

Re: 1,6 a LPG

Příspěvek od indous »

Nevím jak na tom budeš výkonostně, já na svém 2,0i velký pokles výkonu nepociťuju, šlape to dobře a mohu jen doporučit, v dnešní době dokonce nemusíš mít ani rezervu, stačí jen sprej na zalepení, takže když budeš mít nádrž místo rezervy, tak ani nepocítíš úbitek prostoru v kufru, spotřeba plynu bude asi o 2l vyšší než benzínu, záleží ovšem na stylu jízdy, já to moc nešetřím a vychází my něco okolo 12l na 100km, investice se ti ovšem vyplatí jen tehdy, jestliže najezdíš hodně km a plánuješ si pašíka nechat delší dobu, protože podle mých propočtů ušetřím na 100km asi 90 - 100kč, v létě víc, protože je plyn levnější, něco okolo 12kč za litr, v zimě 15kč za litr, což je na 1000km asi 900kč, 10000km 9000kč atd, takže se ti investyce vrátí asi za 35000km, po tom teprve budeš šetřit, ale za to je to sranda, když natankuješ 40l plynu okolo 500kč, to se potom jezdí kamkoliv, třeba i na záchod. je to silně návyková záležitost. popřemýšlej, propočítej.

___TUROK___
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 16.04.2008 20:58

Re: 1,6 a LPG

Příspěvek od ___TUROK___ »

indous píše:Nevím jak na tom budeš výkonostně, já na svém 2,0i velký pokles výkonu nepociťuju, šlape to dobře a mohu jen doporučit, v dnešní době dokonce nemusíš mít ani rezervu, stačí jen sprej na zalepení, takže když budeš mít nádrž místo rezervy, tak ani nepocítíš úbitek prostoru v kufru, spotřeba plynu bude asi o 2l vyšší než benzínu, záleží ovšem na stylu jízdy, já to moc nešetřím a vychází my něco okolo 12l na 100km, investice se ti ovšem vyplatí jen tehdy, jestliže najezdíš hodně km a plánuješ si pašíka nechat delší dobu, protože podle mých propočtů ušetřím na 100km asi 90 - 100kč, v létě víc, protože je plyn levnější, něco okolo 12kč za litr, v zimě 15kč za litr, což je na 1000km asi 900kč, 10000km 9000kč atd, takže se ti investyce vrátí asi za 35000km, po tom teprve budeš šetřit, ale za to je to sranda, když natankuješ 40l plynu okolo 500kč, to se potom jezdí kamkoliv, třeba i na záchod. je to silně návyková záležitost. popřemýšlej, propočítej.

Asi si ho nechám dlouho, myslím si, že se mi to vyplatí, respektive jsem se už na 100% rozhodnul a v pondělí tam jedu na přestavbu. Díky za názor.

martinsokolicek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 15.08.2010 10:29

Re: 1,6 a LPG

Příspěvek od martinsokolicek »

éomlouvám se že se vměšuji do vašeho fora ale mam take 1,6 a mam takový problem kuny mi uhryzaly konektor na váhu vzduchu takže jedu na nouzový režim potře boval bych jestli by jste mi nenapsal pořadí kabelu na váze vzduchu že bych to konečně zapojil a zase vesele jezdil díky za odpověd bud sem na forum nebo na martinsokolicek@seznam.cz

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“