problém s centrálem

Ochrana Vašeho auta.

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
skichinaHorst
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 267
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kamenice nad Lipou a Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

problém s centrálem

Příspěvek od skichinaHorst »

čau nemáte někdo zkušenost s cetrálem. Sám se mi odemyká a diagnostika napsala chybu(tepelná ochrana) už jsem z toho zoufalej díky moc

Uživatelský avatar
Toxyz
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s centrálem

Příspěvek od Toxyz »

tepelná ochrana? zkus sem tu chybu dát celou

jinak mikrospínače v zámcích jsou ok? poznáš to že světýlka se rozsvítí po vlezu do auta
GI Cabrio 1,8 16v - White Edition + daily TDI "slepice"

Uživatelský avatar
skichinaHorst
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 267
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kamenice nad Lipou a Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s centrálem

Příspěvek od skichinaHorst »

tohle je všechno co to napsalo jinak jsem měl mikrospínače špatný u řidiče tak jsme dal novej zámek dalo to pokoj a včera to začlo znovu :( teď zkusim jednotlivě odpojit z dveří el. a snad zjistim v jakejch dveřích je problém, jinak dělám ve vw a s takovouhle závadou jsem se setkal poprví. No a před časem mi nešli zadní pravý dveře otevřít, tak jsem sendal tapec a lanko od kliky bylo vypadlý a tahalo trochu za zámek tak nešli otevřít zevnitř ani z venku, nevim třeba to má nějakou spojitost. Teď zkusim zjistit jaký to dělal dveře, abych se hnul dál

Uživatelský avatar
skichinaHorst
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 267
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kamenice nad Lipou a Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s centrálem

Příspěvek od skichinaHorst »

tak je vyřešíno postupnym odpojovánim dveří jsem došel k závěru že blbnou dveře u kufru. Když jsem vymontoval zerezlej zámek tak mi to bylo jasný. Celej byl z oxidovanej a ten bordel zřejmě mačkal ty dva mikrospínače a proto se to tak zbláznilo :D

Uživatelský avatar
jadlinek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 13.03.2010 12:22

Re: problém s centrálem

Příspěvek od jadlinek »

Ahoj,
mám podobný problém a prosím o radu otevírám vůz (VW Golf 5) dálkovým a všechny se mi otevřou kromě zadních dveří za řidičem. Nejdou otevřít ani z venku ani zevnitř. Centrál vydá zvuk jako kdyby otevíral a hned je slyšet jakoby klapnul nazpět a dveře se nedají otevřít. Dá se to otevřít když dám klíč do zámku a otevírám to ručně kombinací otáčením klíčku a mačkání tlačítka na otevření (ne hned až po vícero opakovaní).

Když se mi podařilo dveře otevřít, rozebral jsem tapec jestli tam není něco zpříčeného (mechanicky) a nic tam nebylo. Venkovní kliku jsem nerozebítal takže nevím jestli to může být v ní. Pak jsem z boku dveří odmontoval kulatou gumovou krytku s označením zámku a koukal co dělá ten jazýček a ejhle.....když je zamčeno tak jazýček je zaklapnutý a když otevřu tak má jazýček vyskočit, ale on udělá jakoby že chce vyskočit a tak zapadne zase nazpět. To zřejmě nechává zadních dveří za řidičem pořád zablokované-zamčené.

Jinak chyby mi to hlásí 44,46,62:
tepelná ochrana komfortky
nevěrohodný signál u dveří řidiče (tady nevím ty mi fungujou dobře)
uzamčeny zadní dveře - uzamčen zámek moturek - nevěrohodný signál

Už jste to někdo vyřešili? Nevíte co to způsobuje a jak to opravit?
Díky

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: problém s centrálem

Příspěvek od Goauld »

Vzhledem k tomu, že nevím jak to má golf 5 řešeny, tak asi moc neporadím. Hlavně nevím, co myslíš tím jazýčkem, zkus to vyfotit. Myslím, že nejednodušší bys měl vyměnit celej zámek a je to.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
jadlinek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 13.03.2010 12:22

Re: problém s centrálem

Příspěvek od jadlinek »

Na fotce (našel jsem na netu) jsem naznačil gumovou krytku a tu když sundáš tak tam přeskakuje páčka (u mého golfa je červená) podle toho když je zamčeno nebo odemčeno - tím jsem myslel jazýček.
Přílohy
zamek.jpg

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: problém s centrálem

Příspěvek od Goauld »

Aha, tak to u Golf IV nic takovyho není, že by tam byla vidět nějaká páčka "jazýček" co by se pohyboval. Proč se na to nezeptáš v sekci Golf V ?
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
jadlinek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 13.03.2010 12:22

Re: problém s centrálem

Příspěvek od jadlinek »

Tam se ptám také, jen jsem tu viděl podobný příspěvek s problémy otevření dveří. Tak jsem to zkusil zda nebude někdo vědět nějakou radu.

Odpovědět

Zpět na „Zabezpečení“