spotřeba 3.0 TDI

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
knoper
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 16.01.2010 04:39

spotřeba 3.0 TDI

Příspěvek od knoper »

Mozna někdo ma skušenosti?! Mam 3.0 tdi 2006. Vyrostla mně spotřeba,zhruba o 4l. Na N mně ukazuje 1.3l/h, a ma byt 6.0l/h. Kvuli tomu začala i převodovka jinak řadit. Kdy byly mrazy,byla vetši spotřeba zhruba o litr,a kdy poteplelo vyrostla.Jezdil sem stř. za 12l,ted 16l.V Jarove řikly ,že auto je v pořatku.tak ted nevim co mam dělat! Možna někdo ma nějake skušenosti? Předem děkuji!!!

LuboR5
Pilot
Pilot
Příspěvky: 790
Registrován: 15.01.2009 09:28
Bydliště: okr. Karviná

Re: spotřeba 3.0 TDI

Příspěvek od LuboR5 »

třeba ti některé kolo přibržduje , ale to by se asi zahřívalo , po zimě je to možné prasátko zatuhne raz dva. myslím že 3.0 má lambda sondu . může být vadná , pokud poznáš že převodovka jinak řadí může být třeba problem ve výkonu motoru třeba turbo netlačí jak má nebo je nějaká podtlaková hadička spadlá, prasklá , pokud je na diagnostice OK tak to může být mechanická závada.

knoper
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 16.01.2010 04:39

Re: spotřeba 3.0 TDI

Příspěvek od knoper »

kolo ne, na volnoběh bylo by těch 0.6l/h,a ono skače.Včera bylo 1.3l/h,a za jizdy 16l na 100km,dnes vlnběh 1.1l/h,za jizdy 13l na 100km. Auto my připada jako by bylo z olova. před par dněma ukazoval vlnběh 0.9l/h,jizda 11l na stovku,Převodovka žadila super,auto mně se zdalo jak z papiru. myslel že jsem z toho ven,ale přišti den zase.to vše na stejne cestě kde jsem jezdil za 10l. Za jizdy slyšim funivy zvuk,jako vzduch do trubky.nebo kdy vypnu motor po par minutach se zavře(otevře) škyrtici klapka.V jednom servisu my řykly,nevim přesně, u EGR ventylu,nebo u škrtici klapky je nějaka trubka,že ona muže byt ucpana. mněl jsem tucsona,taky vyrostla spotřeba.tak vymenily dva vsřikyv zaruce),a vše stalo na misto.zitra jedu čistit tu trubku,nebo EGR ventil. tak uvidime.

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: spotřeba 3.0 TDI

Příspěvek od Mára_VR6 »

hele syčivý zvuk - to by mohlo být ono, chce to zkontrolovat a důkladně tlakový vzduchový hadice, tj od turba do sání. pokud se je tam díra, tak to dělá tohle všechno, co popisuješ, včetně toho, že převodovka blbě řadí - je to divný, ale to tak!
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

knoper
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 16.01.2010 04:39

Re: spotřeba 3.0 TDI

Příspěvek od knoper »

Zdravim všechny! Ja znovu se svim problemem.pulku problemu vyřešil,ten syčivy zvuk.Vymenily my tu hadicy, co jde od vahy vzduchu do turba.byl sem v servisu v německu.Taky jsem vymenil lamdu sondu,vahu vzduchu.Začalo auto letat,nu a ta spotřeba ne klesla. jak by se ne snazil,min.11l/h nemuzu se dostat.Nedavno se my stalo, dostal jsem se na 8.3l/h.jakoby neco protrhlo.Zabira motor po 2000ot/min,a musi od 900ot/min Nemuze to byt filtr pevn.čast.nebo katalizator?za studena kdyz nastartuju,slyšim nejaku vibraci,jakoby v filtru,nebo v katalizatoru,ale to trva max. minutu. Nemate nekdo nejake zkušenosti?predem Děkuji!!!

MarthyCV
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 20.09.2012 08:16
Bydliště: Všestudy

Re: spotřeba 3.0 TDI

Příspěvek od MarthyCV »

Zdravim tak mám uplně přesně ten samí problém jako máš Ty... Auto jede "těžce" a někdy se mi rozsvítí kontrolka a následně bliká žhavení. Byl jsem v servise a jak říkáš, tak mám něco se škrtící klapkou. Odpojí z konektoru, napojí a zase to chvíli jede. Pak to samé, spotřeba je hrozně vysoko, cca o 2 litry. Nedostanu se pod 11,5 litru průměrem - plná plná, PC mi ukazuje 10,8. Takže rada je jaká?

Uživatelský avatar
Peterka72
Člen klubu
Příspěvky: 283
Registrován: 24.12.2010 20:15
Bydliště: Díra u Hanušovic

Re: spotřeba 3.0 TDI

Příspěvek od Peterka72 »

8) A to ti 11,5 L připadá moc ? Já mám dlouhodobý průměr podle počítače 9,8 L ale podle skutečnosti - plná -plná po hrdlo - 12,5 L a to nejezdím jak prase . :D Těch 11,5 L mi připadá normální i podle poznatků a zkušeností ostatních kluků tady na foru . :idea:

Uživatelský avatar
Radek2311
Řidič
Řidič
Příspěvky: 109
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Roznov pod Radhostem
Kontaktovat uživatele:

Re: spotřeba 3.0 TDI

Příspěvek od Radek2311 »

Taky si myslim že to je standartni spotřeba.
Radek
tel +420604111999
radek@auto-chiptuning.eu
http://www.auto-chiptuning.eu/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
rauch
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 04.02.2010 12:57
Bydliště: Pri BA

Re: spotřeba 3.0 TDI

Příspěvek od rauch »

MarthyCV píše:Zdravim tak mám uplně přesně ten samí problém jako máš Ty... Auto jede "těžce" a někdy se mi rozsvítí kontrolka a následně bliká žhavení. Byl jsem v servise a jak říkáš, tak mám něco se škrtící klapkou. Odpojí z konektoru, napojí a zase to chvíli jede. Pak to samé, spotřeba je hrozně vysoko, cca o 2 litry. Nedostanu se pod 11,5 litru průměrem - plná plná, PC mi ukazuje 10,8. Takže rada je jaká?

To že ti blika zhavenie,určite nie v poriadku,ale spotreba okolo 12 je reálna....
VW Touareg II 3.0 TDi 193kW, rv.2015, VW Caddy 1.9TDi 55kW+chip rv.08

Odpovědět

Zpět na „Touareg“