KLIMA: el. magnetická spojka na klimakompresoru

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
mirek.tun
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 03.06.2008 18:49

Re: KLIMA: el. magnetická spojka na klimakompresoru

Příspěvek od mirek.tun »

Ja mam rele 430 ale nevim jak to promerit. To rele ovlada take bufik. Je mozne ze bude vadnej panel ovladani topeni?

Uživatelský avatar
DAVELVR6
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 16.02.2009 09:56
Bydliště: Žďársko Vysočina

Re: KLIMA: el. magnetická spojka na klimakompresoru

Příspěvek od DAVELVR6 »

Takhle vypadající přítlačná deska spojky kompresoru je asi ,,death" co?
Přílohy
P1060582.JPG

Uživatelský avatar
bullik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 22.08.2009 10:03
Bydliště: okres Beroun

Re: KLIMA: el. magnetická spojka na klimakompresoru

Příspěvek od bullik »

Nemáte někdo zkušenst s druhovýrobními kompresory do klimatizace?
Byl jsem na kontrole klimy. Okruh těsný, avšak el. spojka je prý KO. Jak jsem se tu dočetl, bude asi lepší vyměnit celý kompresor.... Druhovýrobní stojí okolo 10tis. Má cenu do toho jít?

díky

Uživatelský avatar
bullik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 22.08.2009 10:03
Bydliště: okres Beroun

Re: KLIMA: el. magnetická spojka na klimakompresoru

Příspěvek od bullik »

Poraďte prosím,
můžu vyzkoušet funkci el. spojky na vymontovaném kompresoru? Stačí když tam pustím 12V ? Nemůžu něco tím něco zničit když otočím + a - ?

díky

Uživatelský avatar
bullik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 22.08.2009 10:03
Bydliště: okres Beroun

Re: KLIMA: el. magnetická spojka na klimakompresoru

Příspěvek od bullik »

tak jsem zkoušel spojku klimakompresoru připojit na baterii přímo.
po připojení cvakne a "unáší" řemenici, to by mělo být tedy OK.

Lze tuto zkoušku el. spojky považovat za směroplatnou? není ve funkci klimy v autě ještě nějaká záludnost která ještě jinak ovlivní funkci spojky?

poradí někdo?

díky

Uživatelský avatar
johnpiere
Řidič
Řidič
Příspěvky: 79
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Senice na Hané

Re: KLIMA: el. magnetická spojka na klimakompresoru

Příspěvek od johnpiere »

Odpovím ti.
1) Pokud cvakne spojka a drží, tak je ok a měla by držet.Ale je třeba to vyzkoušet.
2)Kompresor jinej, neznačkovej tam nedávej. To je na nic.
3)Všechno se dá opravit.Rezpektive na našik kompresorech.Zvláště pak řemenice a spojka.Ale i vnitřek se dá repasovat.

Každopádně doporučuji odborníka na kompresory. Já měl v háji řemenici, odešlo ložisko a málem jsem nedojel se Slovinska.Všechno po repasu a jezdím 10 měsíců.Snad budu ještě dlouho.
Galaxy 1,9 TDI 81kw, r.v.2000,stříbrný

Uživatelský avatar
johnpiere
Řidič
Řidič
Příspěvky: 79
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Senice na Hané

Re: KLIMA: el. magnetická spojka na klimakompresoru

Příspěvek od johnpiere »

Tak ti nevím, ale mám pocit, že se motor u Pasšíka točí na druhou stranu.Každopádně mi borec přes klimy říkal, že tam opravdu jinej model nejde napasovat.Co se týče tlaku, tak asi nepracují správně všechny písty v kompresoru.Nebo jssou v háji ventilky.Doporučuji kontaktovat odborníka na kompresory.A opravdu se dají opravit.Nedělá to ale každej ňouma ve stodole.
Hodně zdaru


parizek_ltm píše:Kuci, mohl byste se mi nekdo podivat do etky, zda kompresor z Passika B5 s cislem : 8D0260808 narvu do Shardy 1.9TDI PD 85kW AUY ? Mam pocit, ze ne, ale informace se ruzni. Nechal jsem dopnit klimatizaci a kompresor dava jen tretinovy tlak. Ac je to zalezitost komfortu a chtel jsem usetrit, cesta z Lipna me presvedcila, ze to delat nebudu. Ten z Pasika mam moznost sehnat za dobrou cenu, ale mam divny pocit, ze do Sharana narvu jen s oznacenim 7M3820803, je to tak ? Dokonce u tohoto oznaceni ve vypisu podporovanych motoru chybi 1.9tdi 85kw, tak jsem z toho zmaten. Napada nekoho pricina, proc mi kompresor dava jen 5,5atm misto 15ti atm ? Dal by se repasovat a da se jezdit bez nej ?

PS : tenhle by tam mel jit, takze nezalezi na motorizaci ?

Diiky,p
Galaxy 1,9 TDI 81kw, r.v.2000,stříbrný

Uživatelský avatar
bullik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 22.08.2009 10:03
Bydliště: okres Beroun

Re: KLIMA: el. magnetická spojka na klimakompresoru

Příspěvek od bullik »

johnpiere píše:Odpovím ti.
1) Pokud cvakne spojka a drží, tak je ok a měla by držet.Ale je třeba to vyzkoušet.
2)Kompresor jinej, neznačkovej tam nedávej. To je na nic.
3)Všechno se dá opravit.Rezpektive na našik kompresorech.Zvláště pak řemenice a spojka.Ale i vnitřek se dá repasovat.

Každopádně doporučuji odborníka na kompresory. Já měl v háji řemenici, odešlo ložisko a málem jsem nedojel se Slovinska.Všechno po repasu a jezdím 10 měsíců.Snad budu ještě dlouho.
Díky za odpověď. Kompresor jsem vyměnil za jiný stejný, funkční. Klima se vůbec nerozběhla. Servisman tedy odpojil klimatronik a nechal ho chvíli bejt. když to dal zpět, tak ejhle větráky už začaly fungovat a i venkovní teploměr začal ukazovat správnou teplotu. Chvíli to šlo a chvíli ne. Nakonec zjistil že to bylo relé 168, který fungovalo jen když se mu chtělo. Nakonec byla výměna kompresoru zbytečná....

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: KLIMA: el. magnetická spojka na klimakompresoru

Příspěvek od parizek_ltm »

johnpiere

Diky za info. Jelikoz mam v merku letos Spanelsko, tak kompresor urcite budu resit, na jare to znova projedu VAGem a necham zmerit, uvidime.

cicin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 21.03.2010 19:44

Re: KLIMA: el. magnetická spojka na klimakompresoru

Příspěvek od cicin »

Technický dotaz. Alhambra, 1997, manualní klima. topení na max. teplo, rychlost ventilátoru 2, ofuk na tělo. při volnoběhu delší stání a vyletěl z kompresoru přes ventil olej vč. media.dnes repete. přičemž klima byla vyplá a horní trubka k výparníku byla horká. potom ještě po stlačení klimy se rozjela sahara a kompresor sepnul. nyní již nespíná ( předpokládám nízký tlak v soustavě). ale problem je proč vyletělo medium přes ventil na kompresoru aniž by byla sepnutá klima???. auto cca. 14 dní po opravě motoru, kdy byla klima zcela odpojená. Dík za radu, jinak do toho vrazím krumpáč, už mně z toho vozu houká.

Olda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 01.01.2010 21:04
Bydliště: Vsetín

Re: KLIMA: el. magnetická spojka na klimakompresoru

Příspěvek od Olda »

Pánové,
měl by někdo radu pro amatéra? Poprvé jsem si koupil auto s klimou a tento týden jsem ji chtěl poprvé zapnout a ono nic. Odpojil jsem konektor od magnetické spojky a zkusil připojit 12 V. Spojka cvakla a kompresor se už nedal protočit rukou takže spojka asi v pořádku. Připojil jsem do kabelu voltmetr a zkusil zapnout klimu a nic. Klimatronik se tváří že je všechno v pořádku a ventilátory v topeních se rozběhnou na plné pecky. Napadá vás kam se podívat? Pojistky, nějaké relé?
Díky.

Uživatelský avatar
bullik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 22.08.2009 10:03
Bydliště: okres Beroun

Re: KLIMA: el. magnetická spojka na klimakompresoru

Příspěvek od bullik »

Mám starší typ, nevím jak to u novějších je dělaný ale příznaky byly stejný. Nebylo tam chladivo a bylo špatný relé 168 a špatný tlakový čidlo . to zjistili na diagnostice...už to fachá.

Olda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 01.01.2010 21:04
Bydliště: Vsetín

Re: KLIMA: el. magnetická spojka na klimakompresoru

Příspěvek od Olda »

Tak pro zajímavost jak jsem dopadl: přijel jsem do servisu, napustili chladivo, kompresor se rozeběhnul (takže klimatronik bude v pořádku) a nic. Tak zase chladivo vypustili s tím, že kompresor je po smrti.
Zavolal jsem do Klimacaru Malenovice (někdo je na fóru chválil) a tam mi řekli že je to klasika. Dvojkový šarik má prý blbě udělaný chladič a pokud se nejpozději co dva roky nevymění filtr chladiva tak kompresor jde do kytek. Mám si prý nachystat tak 15 tisíc - kompresor 9 bez daně a k tomu nějaká další bižuterie včetně toho chladiva. Takže mi spadla brada a budu muset přemýšlet kde ty prachy sehnat. Vzhledem k momentální situaci to vypadá, že budu letos jezdit bez klimy.
Mimochodem dělají i repase kompresorů, ale ta vyjde o cca 1500 levněji než nový kompresor a záruka je půl roku. Takže do toho bych asi nešel. Celkem věřím, že v těch Malenovicích budou vědět o čem mluví...

Uživatelský avatar
johnpiere
Řidič
Řidič
Příspěvky: 79
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Senice na Hané

Re: KLIMA: el. magnetická spojka na klimakompresoru

Příspěvek od johnpiere »

Olda píše:Tak pro zajímavost jak jsem dopadl: přijel jsem do servisu, napustili chladivo, kompresor se rozeběhnul (takže klimatronik bude v pořádku) a nic. Tak zase chladivo vypustili s tím, že kompresor je po smrti.
Zavolal jsem do Klimacaru Malenovice (někdo je na fóru chválil) a tam mi řekli že je to klasika. Dvojkový šarik má prý blbě udělaný chladič a pokud se nejpozději co dva roky nevymění filtr chladiva tak kompresor jde do kytek. Mám si prý nachystat tak 15 tisíc - kompresor 9 bez daně a k tomu nějaká další bižuterie včetně toho chladiva. Takže mi spadla brada a budu muset přemýšlet kde ty prachy sehnat. Vzhledem k momentální situaci to vypadá, že budu letos jezdit bez klimy.
Mimochodem dělají i repase kompresorů, ale ta vyjde o cca 1500 levněji než nový kompresor a záruka je půl roku. Takže do toho bych asi nešel. Celkem věřím, že v těch Malenovicích budou vědět o čem mluví...
Nazdar Oldo,
neházel bych flintu do žita. Já jsem využil služeb tohoto borce http://www.autoklimatizace.euweb.cz/nabidka.html a mám dojem, že je dost dobrej.
Každopádně novej bude vždycky lepší :evil:
Galaxy 1,9 TDI 81kw, r.v.2000,stříbrný

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: KLIMA: el. magnetická spojka na klimakompresoru

Příspěvek od abeljozef »

Olda píše: Dvojkový šarik má prý blbě udělaný chladič a pokud se nejpozději co dva roky nevymění filtr chladiva tak kompresor jde do kytek.
To je nezmysel ....... vies kolko by uz bolo menenych kompresorov .

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“