ramena - postup vymeny - vymeneno - hotovo, zda se :)

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
svanco
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2295
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OpavWa
Kontaktovat uživatele:

Re: ramena - postup vymeny - vymeneno - PROBLEMY :(

Příspěvek od svanco »

tak ty momenty v datech nejsou pro srandu že :P
(china i origo sady) :lol:

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: ramena - postup vymeny - vymeneno - PROBLEMY :(

Příspěvek od majkl1 »

A je snad něco víc jednoduššího než vzít očkovej klíč č. 18 a zkusit to dotáhnout? :P
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
klimbik
Závodník
Závodník
Příspěvky: 653
Registrován: 18.03.2008 12:25
Bydliště: OstraVWa

Re: ramena - postup vymeny - vymeneno - PROBLEMY :(

Příspěvek od klimbik »

majkl1 píše:A je snad něco víc jednoduššího než vzít očkovej klíč č. 18 a zkusit to dotáhnout? :P
jasne jasne, ja jen nemel rano vubec cas, valil jsem do prace. tak jsem to tu napsal a premyslel ci to muze byt a doufal, ze treba takove tukani znaci jeden jediny problem, na ktery se hned po praci zamerim. abych byl jako pripraveny s vasimi poznatky a opravil to na prvni sup.
moje instruktážní videa!
-->EGR-OFF na AFN 81kw
-->EGR-OFF na BLS 77kw
-->MAF-OFF
-->dvojitá koncovka výfuku
-->čištění a kontrola žhavičů

pokud se vám líbily, nezapomeňte lajkovat! :)

Uživatelský avatar
klimbik
Závodník
Závodník
Příspěvky: 653
Registrován: 18.03.2008 12:25
Bydliště: OstraVWa

Re: ramena - postup vymeny - vymeneno - PROBLEMY :(

Příspěvek od klimbik »

tak byla spatne utazena spodni ramena u tehlice, takze se ty kuzelovite cepy hybaly a vrazely do te tehlice.
zatim to vypada ze je to ok. asi si to ale pro jistitu tak za tyden zkontroluju vsechno zase. pri vymene manzety :)
moje instruktážní videa!
-->EGR-OFF na AFN 81kw
-->EGR-OFF na BLS 77kw
-->MAF-OFF
-->dvojitá koncovka výfuku
-->čištění a kontrola žhavičů

pokud se vám líbily, nezapomeňte lajkovat! :)

Uživatelský avatar
svanco
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2295
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OpavWa
Kontaktovat uživatele:

Re: ramena - postup vymeny - vymeneno - hotovo, zda se :)

Příspěvek od svanco »

ještě že tak :wink:

Martin 2P
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 23.05.2009 23:37

Re: ramena - muzou upadnout? - POSTUP VYMENY prosim

Příspěvek od Martin 2P »

majkl1 píše:Tady ti pružina nemůže vyrazit zuby, páč je na tlumiči a ten demontovávat samotný nemusíš.
Není to nic složitýho. Je asi celkem jedno jakej zvolíš postup.
Já osobně nejdřív vyměním horní.
Sundám spodní kryt motoru.
Nejdříve šplíchnu na všechny šrouby konkor a než se k nim dostanu, tak z toho nejhoršího to povolí. Pak odšroubuju a vyndám a to je asi nejhorší bod celé výměny šroub, co drží čepy horních ramen. Pokud se ti protočí již během povolování, máš vyhráno. Když ne, tak potom použít velké kladivo. Když ani to ne, musíš si pomoci autogenem a nahřát ho trochu (zatím mě to nepotkalo :wink: ). Vyndáš oba čepy. Následuje odšroubování tlumiče dole od spodního ramene. Pak v motorovým prostoru odšroubuju tři šrouby, co drží celý držák tlumiče. Teď můžeš vyndat komplet tlumič s pérem, držákem a oběma horníma ramenama. Ty si v klídku vyměníš na ponku (já bohužel na trávě :evil: ). Potom se vrhnu na spodní ramena. Oddělám "céčka" a očkovým 18kou klíčem odšroubuju matky spodních čepů. Rameno, co se vytlouká směrem dolů vyndám tak, že pod náboj vrazím třeba kovadlinu (aby nemohl pružit) a pak ho mocným úderem (bacha na lem) osvobodím. Druhé rameno - kovadlinu vrazím pod závit čepu a dalším máchnutím kyje udeřím na plochu náboje, co je hned vedle. Jo abych nezapomněl, je dobré dávat majzla na čidlo ABS a kabelu k němu. Potom vyšroubuju přední rameno z nápravnice a nastane pro mně největší zdržení, páč u zadního mám ten problém, že mi ve vyndání šroubu překáží různé palivové a brzdové hadičky, takže musím povolit zadní silentblok nápravnice, čímž celá klesne krapet dolů. Pak již není problém. Čep řízení nebývá větším problémem, pokud máš sadu vhodných klíčů (tuším 14 + 18 :roll: ). Tím je demontáž hotova. Při montáži postupuj obráceně, jen dávej pozor na prachovky čepů. Všechny šrouby si osobně potírám vazelínou, nemám pak příště problém s povolováním. Jen jeden postřeh - dej správně "céčka" a vyměň silentbloky torzní tyče, stojí asi 120kč a máš klid v duši. Zkontroluj ještě i axiální táhlo, zda není s vůlí. Mohou se vyskytnout drobnosti, které jdou vyřešit montpákou a ještě větším kyjem. :twisted:
Lovu zdar!!!
Kde vezmu ten návod na výměnu ramen? Dík :wink:

Uživatelský avatar
klimbik
Závodník
Závodník
Příspěvky: 653
Registrován: 18.03.2008 12:25
Bydliště: OstraVWa

Re: ramena - muzou upadnout? - POSTUP VYMENY prosim

Příspěvek od klimbik »

Martin 2P píše:
majkl1 píše:Tady ti pružina nemůže vyrazit zuby, páč je na tlumiči a ten demontovávat samotný nemusíš.
Není to nic složitýho. Je asi celkem jedno jakej zvolíš postup.
Já osobně nejdřív vyměním horní.
Sundám spodní kryt motoru.
Nejdříve šplíchnu na všechny šrouby konkor a než se k nim dostanu, tak z toho nejhoršího to povolí. Pak odšroubuju a vyndám a to je asi nejhorší bod celé výměny šroub, co drží čepy horních ramen. Pokud se ti protočí již během povolování, máš vyhráno. Když ne, tak potom použít velké kladivo. Když ani to ne, musíš si pomoci autogenem a nahřát ho trochu (zatím mě to nepotkalo :wink: ). Vyndáš oba čepy. Následuje odšroubování tlumiče dole od spodního ramene. Pak v motorovým prostoru odšroubuju tři šrouby, co drží celý držák tlumiče. Teď můžeš vyndat komplet tlumič s pérem, držákem a oběma horníma ramenama. Ty si v klídku vyměníš na ponku (já bohužel na trávě :evil: ). Potom se vrhnu na spodní ramena. Oddělám "céčka" a očkovým 18kou klíčem odšroubuju matky spodních čepů. Rameno, co se vytlouká směrem dolů vyndám tak, že pod náboj vrazím třeba kovadlinu (aby nemohl pružit) a pak ho mocným úderem (bacha na lem) osvobodím. Druhé rameno - kovadlinu vrazím pod závit čepu a dalším máchnutím kyje udeřím na plochu náboje, co je hned vedle. Jo abych nezapomněl, je dobré dávat majzla na čidlo ABS a kabelu k němu. Potom vyšroubuju přední rameno z nápravnice a nastane pro mně největší zdržení, páč u zadního mám ten problém, že mi ve vyndání šroubu překáží různé palivové a brzdové hadičky, takže musím povolit zadní silentblok nápravnice, čímž celá klesne krapet dolů. Pak již není problém. Čep řízení nebývá větším problémem, pokud máš sadu vhodných klíčů (tuším 14 + 18 :roll: ). Tím je demontáž hotova. Při montáži postupuj obráceně, jen dávej pozor na prachovky čepů. Všechny šrouby si osobně potírám vazelínou, nemám pak příště problém s povolováním. Jen jeden postřeh - dej správně "céčka" a vyměň silentbloky torzní tyče, stojí asi 120kč a máš klid v duši. Zkontroluj ještě i axiální táhlo, zda není s vůlí. Mohou se vyskytnout drobnosti, které jdou vyřešit montpákou a ještě větším kyjem. :twisted:
Lovu zdar!!!
Kde vezmu ten návod na výměnu ramen? Dík :wink:
tohle je ten navod :) krom utahovacich momentu je tam snad vsechno co budes potrebovat.
jo a pro me jeste bylo dobre se podivat na obrazek a vycist z toho co je to tehlice, stabilizator, apod :)
moje instruktážní videa!
-->EGR-OFF na AFN 81kw
-->EGR-OFF na BLS 77kw
-->MAF-OFF
-->dvojitá koncovka výfuku
-->čištění a kontrola žhavičů

pokud se vám líbily, nezapomeňte lajkovat! :)

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: ramena - postup vymeny - vymeneno - hotovo, zda se :)

Příspěvek od majkl1 »

Prosím vás jakej návod? Když jste ještě srali do dětskej tepláků, potřebovali jste na stavebnice taky nějaký návody? :twisted:

Když nejde něco sundat, tak je to ptoro, že je to přidělaný. Takže mrknu a vidím: Hle šroub a támhle druhý. Co na to použiju? Vařečku ne. Takže pokud máte:
- očkový klíč č. 18 (spodní dva čepy)
- 16+18+17+13+14 ořech (ostatní šrouby a šroubky)
- otevřený klíč č. 18 (matka silentbloků spodních ramen)
- Kladivo
- hever
- šroubovák + 10 klíč na sundání krytu motoru
- velkou sílu (na to, co nejde malou silou) :P
tak není co řešit!!!
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
Mario02
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 274
Registrován: 17.06.2008 18:25
Bydliště: Třinec

Re: ramena - postup vymeny - vymeneno - hotovo, zda se :)

Příspěvek od Mario02 »

Tak jsem se dneska konečně do toho pustil. Pakárna jak cyp. majkl1:jestli jednu stranu uděláš za 2 hodiny tak jsi u mě machr, a budu ti muset posla řád zlaté vařečky tééda očkového klíče. Ja mám zatím časový pruběh 7 hodin na jednu stranu :-D. Největší zádrhel byl vybít ty spodní ramena z té ojnice u toho jsem rostl. Asi po sto ranách kilovým kladivem povolilo. Skoro mi vrkly slzy blahem jak to vypadlo. Každy šroub zahryznutý jak prase, ke spodním ramenům šílený přistup. Rada od majkl1 s uvolněním celé napravý bylo pro mě nezbytné u zadního ramene za to ti děkuju asi by mě to nenapadlo. Jinák asi to tu nezaznělo tak do přílohy přídávám obrázek pod jakým uhlem by měly být horní ramena dotahnuty k tlumiči. A ještě dotahovat spodní ramena až po zatížení nápravy. Stačí změřit fugu mezi nábojem a blatníkem při zatížení a potom si to přizvednout zvedákem do správne výšky. A dotáhnout. jo A ještě jsem semtam použival i 19 klič tak že tak a originály byli febi.
Clipboard0200.jpg

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: ramena - postup vymeny - vymeneno - hotovo, zda se :)

Příspěvek od majkl1 »

Pokud ten náboj podložíš něčím echt (já mám 30kg kovadlinu), co nepruží, tak stačí jedna, maximálně dvě rány palicí (800g) a spodní čepy letí ven. U druhého zase podložím čep a řachnu do těhlice. Mě vždy nejdéle trvá vyndat šroub ze silenbloku spodního zadního ramene. Na pravé straně mi tam překáží palivové trubky. Minule jsem je zkusil sundat z té origo úchytky a pak jsem jí půl hoďiny dával do kupy.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
Mario02
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 274
Registrován: 17.06.2008 18:25
Bydliště: Třinec

Re: ramena - postup vymeny - vymeneno - hotovo, zda se :)

Příspěvek od Mario02 »

JJ to zadní rameno jsem povolil to uložení nebo co je takovy ten trojuhelník a pak ten šroub šel krásně ven ani to nějak moc nezdržovalo. Kovadlinu nemám tak že mi posloužil starý přední kotouč jako podpěra a fungovalo to krasně ale ani za boha to nešlo vybít, musím tu dát fotku jak je to rameno domlacené od toho kladiva to přední rameno jsem prostě vybil tak že jsem prostě vší silou udeřil ze spodu na ten šroub a vypadlo. Dělal jsem to v trošku stisněné garáži tak že jsem zmuchlany jak hadr od toho jak furt člověk u toho sedí, leží,klečí. Taky je duležité kvalitní nářadí protože jsem použil prvně nějakou 19 co už mám dlouho asi z nějakého marketu a mám z toho banán, nevím asi to odlivají z olova. Doborou zkušenost mám s nářadím TONA to je nesmrtelné. Jsem 21letý človíček co má 2 roky auto. A předtím jsem měl maximalně kolo tak že nářadí postupně doplňuju jak se dá tak že tak.

Uživatelský avatar
Gumoku
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 236
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: ramena - postup vymeny - vymeneno - hotovo, zda se :)

Příspěvek od Gumoku »

Jak se tu řešilo na začátku,ramena mám Herzog, je to tak 2 roky co jsem je měnil, najeto 23tisic a už klepe leví strana(pokud to není něco jiného), k nasraní, tenkrát stály 5500,-. Takže co tak pozoruji a čtu tady ,velké ohlasy sklízí SWAG, Majkle těch 40tisíc tedy vydržely bez újmy jo?
VW forever ;-)

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: ramena - postup vymeny - vymeneno - hotovo, zda se :)

Příspěvek od majkl1 »

Minulá sada po 70tisicích byla jako nová. Čepy jsem oddělal a zkoušel rukou. Šlo s nima hýbat až kombinačkama. Pak jsem auto prodal, takže nevím kolik vydrží.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

živočich
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1387
Registrován: 07.07.2009 22:33
Bydliště: Žďár nad Sázavou a kósek k tomu

Re: ramena - postup vymeny - vymeneno - hotovo, zda se :)

Příspěvek od živočich »

majkl1 píše:Minulá sada po 70tisicích byla jako nová. Čepy jsem oddělal a zkoušel rukou. Šlo s nima hýbat až kombinačkama. Pak jsem auto prodal, takže nevím kolik vydrží.
jestli myslíš tvoje minulí ,jako moje nynější,tak zatím OK
Zdraví a sílu najdeš ve VW

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: ramena - postup vymeny - vymeneno - hotovo, zda se :)

Příspěvek od majkl1 »

Jo to jsou oni. Takže pořád drží? To rád slyším. Dával jsem na nynějšího draka zase stejný, tak uvidíme. :mrgreen:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“